PDA

Arată versiune întreagă : Cineva in Amarillo, Texas

Siena
02.03.2005, 08:14
Sunt de 6 luni aici in Texas, dar nu am intilnit nici un roman. Sunt in Amarillo, Texas. Este cumva cineva prin regiunea aceasta?

Miki
02.03.2005, 10:08
Buna Siena,

Te inteleg perfect, ... eu locuiesc in Irving, Texas de 3 luni si este groaznic referitor la contacte cu romanii. Incearca sa gasesti o biserica ortodoxa romana in zona, daca exista, nu stiu. Nu stiu ce distanta este intre Irving si Amarillo insa o biserica ortodoxa romana este in Colleyville,distanta -20 mile de Irving.

Eu personal am luat hotararea de a ma muta din acest stat. Una peste alta am vazut ca ai postat si un mesaj referitor la un job, stiu din pacate din proprie experienta cum sta treaba si cu job/urile aici in Texas.

Multa bafta !

Siena
02.03.2005, 12:01
Salutare Miki,

Iti multumesc pentru reply...Da e c-am greu sa gasesti romani prin zona...

Imi pare bine ca ai hotarat sa te muti din Texas, dar din pacate pentru mine nu e asa de usor sa o fac deoarece sunt casatorita cu american de aici si toata familia lui e aici...Insa sper ca in viitorul apropiat sa ne mutam la Dallas.

Miki
02.03.2005, 15:45
Te inteleg foarte bine sisper sa reusesti sa te muti in Dallas asa cum iti doresti ... adica, cat mai curand smileys/smiley1.gif!!!

In alta ordine de idei, este extraordinar ca ai gasit Romanian Forum,aici vei gasi prieteni si informatii extrem de utile. In Dallasam auzit ca suntromani dar personal nu cunosc pe nimeni... desigur ii vei intalni la Catedrala Ortodoxa din Dallas.

Intre timp "mi-amfacut temele"si am aflat ca tu locuiesti la 365 mile de mine, wow, ...ce departe !

Iti doresc numai bine !

andok7
08.05.2005, 09:38
Sunt de 6 luni aici in Texas, dar nu am intilnit nici un roman. Sunt in Amarillo, Texas. Este cumva cineva prin regiunea aceasta?

Vesti bune Siena . Stiu pe un roman care se muta acum in Amarillo. Unde stai in Amarillo si ce lucrezi?

Siena
09.05.2005, 13:05
Hey,

Stau c-am 45 min de Amarillo dar merg in fiecare weekend in Amarillo pentru ca sotul are afacere acolo. Ma bucur ca in sfirsit va fi cu un roman mai mult aici. Sper sa luam legatura.

andok7
29.05.2005, 13:01
Hey,

Stau c-am 45 min de Amarillo dar merg in fiecare weekend in Amarillo pentru ca sotul are afacere acolo. Ma bucur ca in sfirsit va fi cu un roman mai mult aici. Sper sa luam legatura. hi siena,unde stai anume linga amarillo?