PDA

Arată versiune întreagă : vreau sa vb romaneste

cnc_ro
26.04.2007, 06:08
buna.ma numesc claudia.sunt noua pe forum si aici in new jersey.stau in mount holly.e cineva aproape de mine...???????????

sauzimdebine
26.04.2007, 21:08
Bun venit! Toti suntem aproape de tine si totusi atat de departe.

southjersey
11.06.2007, 11:12
Buna! Eu locuiesc in zona (Florence) dar lucrez in Mt Holly. Oricind ai nevoie sa schimbi o vorba cu cineva, da-mi un semn. :)

emma_emma
10.09.2007, 18:43
Buna eu stau la jumatate de ora de dvs.Matusa mea sta aproape de Mon Holly si uneori mai trec pe acolo.Daca ati vrea sa vb lasati-mi un mesaj aici. Ce varsta aveti ? Eu am doar 20 de ani smileys/smiley1.gif

cnc_ro
26.11.2007, 03:42
ai zis ca lucrezi in mount holly?unde?sunt curioasa...eu locuiesc aproape de acme,unde este plaza

crisstellina
09.01.2008, 10:15
Buna tuturor. Ma numesc Cristina, 28 ani, si incepand din 22 Ianuarie...se presupune ca incep cursuri postuniversitare la o Uni in West Long Branch, NJ. Ma poate ajuta cineva cu cazare prin apropiere pana ma acomodez, eventual vreo viitoare colega de camera? Multumesc anticipat tuturor celor care imi vor citi mesajul.

light
09.01.2008, 10:55
Cristina, incearca la universitate, poate au ei ceva, chiar si o casa de oaspeti, asa incit sa poti locui 1-2 saptamini pina-ti gasesti ceva. De asemenea, universitatile au tot soiul deinformatii. Poti sa intrebi si profesorul cu care vei lucra. Pe forum e claudiunj, din NJ, poate-i dai un pm, e baiat serios. daca mai ai si alte intrebari nu ezita sa intrebi. Succes.

crisstellina
10.01.2008, 11:05
Multumesc ptr raspunsul prompt. Universitatea nu are housing available ptr graduates.Deci...nu stiu ce voi face in primele saptamani...Voi incerca sa vb si cu baiatul despre care mi-ai spus. Mersi.

light
10.01.2008, 12:38
Daca nu reusesti altceva, ti-as recomanda sa nu inchei o lease imediat. Cauta un apartament mic, month to month, pt citeva luni. Va costa putin mai mult, dar nu te angajezi la ceva ce nu stii. Vezi pe forumul universitatii, poate gasesti anunturi pt room-mate, se practica f frecvent aici. Succes.

crisstellina
12.01.2008, 04:39
Mersi. Am incercat sa-ti dau un pm insa se pare ca ai depasit numarul de pm pe care-l puteai primi..?? si nu a mai ajuns pmul meu la tine.