PDA

Arată versiune întreagă : Romanii !!!!!!!!!!!!!!!!

anelka
22.04.2007, 13:59
Da chiar nu sunt romanii in Maryland?Stau de un an aici si inca nu am intalnit pe nimeni din Romania.Mi ar place sa intalnesc romani din Baltimore,Washington,Silver Spring,Laurel tot ce se poate numi Maryland.

22.04.2007, 15:37
Hello si eu locuiesc in zona dar in statul VA. Se zice ca nu-s prea multi romani in zona dar eu as zice ca sunt putin dar buni.

Romanii se strang in jurul bisericii din Alexandria VA, aflata in Washington DC area. Slujbe sunt de regula duminica. Arunca o privire aici la http://www.sfantacruce.org/In mai pe 20 parca e si o sarbatoare a romanilor din zona cu muzica, mititei samd.

mariusiacob
23.04.2007, 10:15
sunt romani o gramada in zona .......eu stau in baltimore si pot sa zic ca cunosc cel putin 50 de romani pe putin ...poate ca is prea multi ...asta vroiai sa zici :)

zulu27x
25.04.2007, 08:27
SALUT la toti ROMANII!!!sunt nou in Maryland si cer ajutorul la toti romanii de pe acest site deoarece caut de o luna un job ,fara succes .Deasemenea doresc sa cunosc romani care stau in zona Frederick,Baltimore,Germantown,Leesburg,Washington DC si nu numai...

light
25.04.2007, 13:10
zulu, imi pare rau sa aud asta, dar daca aici nu gasesti slujba, nicaieri nu vei gasi. Asta depinde daca esti ori nu legal, si bineinteles de profesie, nivelul de pregatire.

Pisoi
25.04.2007, 14:17
.... deoarece caut de o luna un job ,fara succes ....

...consider, ca o luna de cautat un job aicinu este o noutate, mai ales launii/cei"noi veniti in US"smileys/smiley2.gif

...cred ca ar trebui sa dai ceva mai multe amanuntesmileys/smiley5.gif...califiacere, varsta, studii, sau la ce aspiri...si cel mai important este statulul in USsmileys/smiley18.gif

zulu27x
26.04.2007, 14:27
Tanar 30 de ani,legal, am vizaL2 cu drept de munca, am social security number am permis de conducere actualizat in statul Maryland,studii postliceale adica am terminat un colegiu de asistenta sociala dar nu am profesat niciodata.Vorbesc engleza acceptabil am stat in UK 3 ani unde am profesat meseria de window fixer,glasier,pipe fitter....in general in constructii....De aspirat as prefera ceva in constructii dar cum sunt constient ca-mi v-a fi greu deoarece chiar nu am nici o cunostinta aici in State,accept orice ce inseamna munca decenta adica cinstita.Multumesc anticipat oricui imi poate da o relatie sau o informatie!!!

acalin
02.05.2007, 14:39
Zulu...

daca vrei sa muncesti, poate ar trebui sa te uiti si la ofertele de munca postate pe forum...

Am nevoie de oameni muncitori si cinstitzi. Daca esti interesat de un loc de munca in Elkridge, Maryland (este south of Baltimore on I 95) scrie-mi la acalin.ss@gmail.com

Regards,

AdiCalin

redhair231
29.07.2007, 12:23
Anelka , vad ca mesajul tau este postat in aprilie , nu stiu daca mai intrii pe forum sau nu dar si eu as vrea sa cunosc romani care locuiesc in zona DC .

Eu locuiesc in Laurel MD.

acalin
29.07.2007, 18:04
Noi locuim in Laurel, Maryland

pai... da un semn acalin.ss@gmail.com

Prospeed
13.02.2008, 16:13
Cred ca sunt destul de multi. Iata ce e in Ocean City: www.fotbaloc.com (http://www.fotbaloc.com).

bodogai
28.06.2008, 05:48
Eu stau in tot Baltimore si am vazut doar 3 din 50:)) Unde sunt restul?:))