PDA

Arată versiune întreagă : Salutare!

Alexroman
07.04.2007, 05:19
Stie cineva ce trupa vine anul asta la festivalul de pe Broadway? </span></span>

CameliaXX
08.04.2007, 06:54
Alex poti sa-mi spui si mie pe ce data e festivalul si unde e? Vreau si eu sa ma duc sa vad...

Alexroman
10.04.2007, 14:27
e in prima sambata din luna mai, anul asta e 5 mai, locatia nu stiu exact dar o sa fie undeva in lower manhattan pe broadway(culmea anul trecut a fost pe wall street si ei ii spun festivalul romanilor de pe broadway) :))

CameliaXX
12.04.2007, 12:52
multumescAlex, (o sa vin si eu), cred ca va fi prima data (a mea) in 10 ani...

Alexroman
13.04.2007, 04:54
in cazul asta ma gandesc ca nu te atrag manifestariile culturale romanesti :( pe mine ma atrag, sunt nascut pe pamant Romanesc si sunt roman cat voi trai si cati din mine vor urma,am sange romanesc si nu il va spala nici distanta de casa nici timpul.
Ar trebui sa fie mai multe manifestari de genul asta,</span>

CameliaXX
13.04.2007, 07:17
ma atrag, desigur, dar nu prea am avut timp sa ma duc (in primii ani lucram si weekendurile)

o sa merg anul acesta

binenteles si eu sint romanca si desigur ca nu m-am americanizat (tot gindesc si simt romaneste)

Alexroman
15.04.2007, 05:09
Camelia fesivalul e din 2000 si din 2004 e transmis in direct pe tvr international

Alexroman
06.05.2007, 09:40
A fost destul de frumos la festival, :) De la Vegas si Indigo, frumoase romancele. Multumesc organizatorilor pt efortul depus.

P.S. ar trebui sa fie mai multe zile ca la altii :D

sauzimdebine
06.05.2007, 18:57
alex, nu minti boborul cu computadorul! Eu unul nu am fost si nici nu voi merge vreodata, din motive ce nu-si au acum rostul a fi explicate, dar, din cate am auzit de la cei de au fost, majoritatea pentru prima data, de altfel neintilnind inca pe cineva sa fi fost de doua ori, nu a fost cine stie ce. Poate doar coada de la ... aaaah, era sa uit ca nu au existat ... WC. Asa ca toti au tabarat pe singurle accesibile ... adica pe la fast-food establishments. Cineva a mai remarcat ceva, semnificativ as zice eu, senzatia de a nu fi ceva romanesc. Poate la anul si la multi ani, ca de la actualii organizatori nu cred sa se poata obtine mai mult.

CameliaXX
07.05.2007, 14:55
eu nu am fost. si imi pare rau...poate imi vedeam si boyfriendul pe acolo...