PDA

Arată versiune întreagă : Am nevoie va rog de un sfat !!!!!!!!

Bebe24
05.04.2007, 11:44
Buna ziua tuturor ,

Sunt noua pe forum si nu prea am habar cum stau lucrurile pe aici . As vrea sa va povestesc un pic din povestea mea ... Sunt logodita,in vara voi face nunta in Romania ... logodnicul meumunceste in state in California este rezidentaregreen card de 4 ani ... am incercat cu viza de vizita de 2 oriprin sora lui care este cetatean american este plecata de 9 ani in America si am fost respinsa... astazi am fost din nou printr-un contract cu firma Ameritrex ... dar din pacate am fostdin nou respinsasmileys/smiley19.gif... sunt disperata varog daca ma poate ajuta cineva cu un sfat ... Intrebarea mea este : Daca ne casatorim in vara logodnicul mau ca si rezident poate face cea in America pentru a merge si eu la el ??? Ne iubim tare mult si ne este foarte greu departe unul de celalalt !!!

Va multumesc mult . Astept raspuns !

Gogule
08.04.2007, 15:31
incearca pe forumul de imigrare (http://romanian-portal.com/forum/forum_topics.asp?FID=14)

keyframe14
08.04.2007, 17:34
Nu poate face mare lucru daca nu e cetatean...sansele sunt minime ca sa nu spun inexistente..Am fost in situatia ta si stiu cum e tot ce pot sa-ti spun este sa incerci sa vii prin h2b sau training..insistenta maxima, daca ai fost picata saptamana asta fa o programare pt cealalta saptamana si tot asa pana iti da viza..este imposibil sa nu o iei..incearca sa aduci la dosar de fiecare data noi dovezi si o sa reusesti..
Mult succes

light
09.04.2007, 00:56
Bebe, mult a fost, putin a ramas. Inca un pic, dupa ce el va deveni cetatean, va putea depune aplicatie pt tine. Pina atunci, chiar daca v-ati casatori miine, tot ar dura ani pina vi s-ar aproba cazul. Cu totii stim ca-i greu, dar cu incredere treceti peste obstacole. Nu cred ca sfatul de a insista e unul bun, mai multe refuzuri in dosarul tau, nu vor influenta in bine sanasele tale. Singura solutie, e sa vina el cit de des poate, si nu uita ca astazi sint atitea metode de a elimina distantele. Fii optimista, si totul se va rezolva.