PDA

Arată versiune întreagă : Un salut din tara lalelelor.

Camay
16.03.2007, 04:30
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> M-ar putea cineva ajuta cu niste informatii despre Memphis , daca ar fii o comunitate romanesca...?Va doresc la fiecare o strainatate usoara si sa auzim de bine!</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

16.03.2007, 16:46
Salut

Pai e orasul lui Elvis , e cam la o ora jumatate de Nashville care e capitala statului Tennessee , se produce Jack Daniel's prin zonasmileys/smiley36.gif, clima estecam cain Grecia sau poate putin mai calda de exemplu, umiditate e mai subtire ca nu e langa ocean si cam asta e tot ce stiu despre Memphis pt ca nu am fost niciodata pe acolo.

Bafta

Camay
16.03.2007, 21:18
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Multumesc, stiam ca este orasul lui Elvis si de Nashville, dar restul habar nu aveam. Eu locuiesc de peste 9 ani in Olanda si de un an de zile m-am casatorit,iar sotul meu a primit de la firma lui o oferta sa lucreze in Memphis.Vroiam sa stiu despre taxe,salarii, live stile.....ma gindeam ca poate voi intilnii si ceva romani sa-i pot invita la un pahar de vorba ,visinata sau afinata di la Bucovina smileys/smiley1.gif...</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

sorin
17.03.2007, 02:18
Sunt doua biserici ortodoxe romanesti in Nashville,si mai gasesti prin zonauna baptista sidoua penticostale, in caz ca vrei sa mai cunosti romani. Detalii aici (http://www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29)

Camay
17.03.2007, 21:22
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Sorine, multumesc tare mult, esti un dulce smileys/smiley31.gif</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

Camay
25.06.2007, 01:10
De citeva zile este oficial....smileys/smiley4.gifa venit vara! In Olanda incep festivalele de muzica....tocmai m-am uitat pe site lui Lowlands...mama mia...3 zile de nebunealasmileys/smiley2.gif....nu de mult am fost la Frames....fain de tot. Nu mai este mult si imi voi schimba pasaportul, cel vechi este plin de vize si daca totul va fii ok, la toamna voi voi cinta : "I waking on Memphis....''smileys/smiley29.gif, dar pina atunci, va doresc la fiecare o vara de neuitat!

Camay
05.10.2007, 22:25
Am inceput impachetatul.....o gasca de cutii pline cu de toate si multe carti.....Ieri ne-au anuntat cei de le agentie ca tot ce este comestibil ,nu este admis....m-am ofticat rau....noi avem o colectie mare de vinuri si whiski.....si tocmai primisem pachet de acasa cu prafuri de mici si de bors acru si salamuri de Sibiu uscate....nici nu mai vorbesc de afinata si visinatele pe care le-am pastrat pentru cheful de casa noua si botezul copilasului.... nu am decit sa ma resemnez.....

05.10.2007, 23:22
Adu-mi si mie o pereche din aia mici de "adidasi" de lemn smileys/smiley36.gif si multa bafta

sorin
06.10.2007, 03:17
....noi avem o colectie mare de vinuri si whiski.......nici nu mai vorbesc de afinata si visinatele pe care le-am pastrat pentru cheful de casa noua si botezul copilasului....

intr-adevar, mare pacat. mai bine organizam noi forumistii o excursie pana acolo smileys/smiley36.gif

Camay
09.10.2007, 09:32
...Pai daca vreti sa veniti aici trebuie sa va grabiti.....pe 26 octombrie ne urcam in avion...smileys/smiley4.gif...

Claudiu....am sa incerc sa nu uit.....neaparat de lemn? sint si de portelan tipic olandez..albastru de Delft....am sa vad ce am sa gasesc la piata aici in Rotterdam.