PDA

Arată versiune întreagă : intrebare catre cei cu permis de munca Ca

favorit
13.03.2007, 04:43
Am viza de lucru in Canada.As dori sa intreb pe cei ce au ajuns deja in Canada si au permisul de munca, daca la intrarea in Canada a trebuit sa arate contractul incheiat intre ei si firma la care lucreaza sau a fost suficienta hartia data de ambasada Canadei la Bucuresti pentru obtinerea permisului de munca,mai bine spus ce documente trebuiesc aratate la intrarea in Canada pentru obtinerea permisului de munca.

MULTUMESC

fifi
14.03.2007, 12:11
pentru permisul de munca nu aplici la intrare in canada, ci ulterior la un birou local de immigrari. eu parca auzisem totusi ca cel care iti face contract de munca trebuie sa-ti faca permisul de munca inainte de intrarea in canada.

la intrare in canada iti trebuie viza pe pasaport, nu stiu de ce "hartie" de la ambasada canadei vorbesti...

despre contract nu-s sigura daca trebe sa-l arati dar vrei sa spui ca ai fost aprobat pt acel contract si tu nu ti-ai oprit o copie dupa el?! smileys/smiley5.gifpoti lua legatura cu contractorul tau sa-ti trimita o copie prin fax daca vrei sa fii sigur.

pentru informatii 100% sigure iti recomand sa iei legatura cu forumistul nostru DCSAN20 care a venit exact cu contract de munca.

lali
14.03.2007, 16:45
Nu-ti trebuie contractul, doar hartia de la ambasada iar permisul il primesti pe aeroportsmileys/smiley20.gif