PDA

Arată versiune întreagă : jul2005

22.02.2005, 09:32
1)pe una din foile pe care le-amprimit a doua oara din state(cele in care mi se comunica data la care trebuie sa ma prezint la interviu-pt loteria vizelor sua-2005)sunt cateva referiri la testul hiv, as vrea sa stiu daca este necesar sa il fac separat, sau se efectueaza la bucuresti in cadrul examenelor medicale-la una din clinicile agreate de ambasada sua

sorin
22.02.2005, 09:40
Cand am facut eu examenul medical acum 9 ani se faceau toate testele numai la institutii agreate de Ambasada SUA si e putin probabil sa se fi schimbat ceva. Cel mai sigur e sa dai un telefon ori la ambasada, ori la institutia medicala respective, ca sa nu omiti ceva si sa te re-programeze.

danielle
22.02.2005, 20:15
Toate analizele de sangeinclusiv cele de plamani se fac doar la clinicile agreate de Ambasada, una din cele 3 indicate in formulare, care sunt toate la Bucuresti.

Nu uita insa ca la analize va trebui sa prezinti adeverinta de vaccinari si dovada de la medicul de familie cum ca nu esti in evidenta cu boli ...cronice si neuropsihice(parca asa era denumirea, nu mai imi amintesc, oricum scrie clar in formulare).

angela
23.02.2005, 05:25
Intr-adevar daca uiti adeverinta acasa vei mai face un drum! Deci atentie la detaliismileys/smiley2.gif