PDA

Arată versiune întreagă : De cine avem nevoie ?

Fethoden
22.02.2005, 04:53
De cine credeti ca avem nevoie in viata :

de cel care stie mai nimic despreaproape...TOTUL ,.... (adica putin din fiecare)

sau

de cel care stie totul despre mai ....NIMIC ...!?(totul despre un singur lucru )....!!??

sauzimdebine
22.02.2005, 13:48
De amandoi, totul in functie de situatie.

danielle
22.02.2005, 19:57
Eu cred ca avem nevoie de primul: "cel care stie mai nimic despreaproape...TOTUL ,.... (adica putin din fiecare)", pentru ca acela va sti unde sa caute daca are nevoie sa afle ceva sau sa ne arate incotro sa cautam.

Tin minte ca asta a fost primul lucru care l-am invatat dupa ce am terminat facultatea si mi-am dat seama ca uitasemteoria muuuuultace o invatasem in facultate:stiam insa unde sa caut ceea ce aveam nevoie, ceea ce mi s-a parut foarte important.

tonita
22.02.2005, 21:55
danielle, tocmai l-ai definit pe cel ce stie ce e important ! smileys/smiley36.gif

Fet grea intrebare, cu siguranta pot spune doar ca fiecare are nevoie de ceva sau cineva !smileys/smiley2.gif

rossa
23.02.2005, 23:19
Fet , din greseala sau nu , tocmai ai dat definitia ''managerului general " . Acesta stie putin din fiecare dar tocmai pentru acest lucru poate ajunge in varf . Cei care sunt experti doar intr-un domeniu sunt luati in considerare numai in ceea ce priveste consultanta .

miky05
26.02.2005, 03:28
Mai mai, voi descrieti aici politicianul romansmileys/smiley1.gif. Ca doarme ca o valiza in Gara de Nord la sedinte, se scoala cand se voteaza leafa si cand il intrebi ceva nu stie nimicsmileys/smiley9.gif. Faza naspa ca ciciolino din astia ne conduc acumsmileys/smiley7.gif; simt ca imi creste adrenalina numai cand ma gandescsmileys/smiley11.gif.

agora
02.03.2005, 00:45
Eu unul il prefer pe cel care poate sa isi dea seama in ce categorie se afla si isi da seama care sunt limitele abordarii sale