PDA

Arată versiune întreagă : Who Scared Burebista?!

16.02.2005, 18:18
Hey.

Nu vreau sa arat cu degetul, dar e clar ca ceva (cineva) l-a speriat pe prietenul nostru Burebista!!

Come back man, ppl need you!! Nu de alta, dar o sa creada lumea ca numai plictisitori sunt in tara asta..:))

Greetings.

J Lo

sorin
17.02.2005, 02:01
Si eu mi-am pus intrebarea unde a disparut Burebista, mai ales ca la sugestia lui am infiintat forumul de Australia si l-am "uns" lider local in primele zile smileys/smiley36.gif

Eu stiam ca de regula capitanul paraseste ultimul vasul....sau poate a predat comanda secundului!!?? smileys/smiley2.gif

17.02.2005, 10:28
Uite ca acum sunt 'unsa' in pozitia de secund..haha

Nu mai stiu nimic de B. iar stirile de aici nu au semnalat nimic despre un roman plecat la pescuit..:) Anyway, sper sa se intoarca in curand, sa mai aduca un pic 'micro'forumul australian la viata!!

Ekklesia
20.02.2005, 01:04
<DIV>Hello J LO, </DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Cumeste viata la Sydney? </DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Am gasit un website interesant despre o asociatie romanesca semnficativa din Sydney si am ramas suprins de istoricul si proiectele lor. http://www.aradomain.com/htmls/aboutara.html</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Well, toate cele bune si salutari de la Melboourne.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>

23.02.2005, 18:25
Hello Ekklesia,

Si mersi de intrebare. Viata in Sydney este super, lucruri minunate mi s-au intamplat in ultima vreme, asa ca nu am de ce sa ma plang.

Mersi de site, am aruncat o privire si sincer, mi se pare ultra-boring (no offense). Nimic din ceea ce am vazut acolo nu ma intereseaza, dar asta sunt eu, poate ii intereseaza pe altii smileys/smiley9.gifDaca stii cumva de un "Sex and the City'' fan club al romanilor de aici, da-mi te rog de stire, s-ar putea chiar sa si subscribe la newsletter..:)

In rest, toate cele bune din Syd.

Ekklesia
23.02.2005, 23:02
<DIV>Am vizitat Sydeny anul trecut intr-un turneu cu masina -Melbourne-Canberra -Sydney -Brisbane si evident retur si am petrecut o zi la Sydney...superb oras...e drept ca l-am vazut in zona ultracentrala si zona din jurul "harbour"-ului care probabil ca este inacesibila celor mai multi romani...sau poate ma insel...Si Melbourne este foarte frumos.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Am ceva prieteni care s-au mutat din Sydney la Melbourne si ce apreciaza la Melbourne este sistemul de drumuri -zic ei mai eficient (Freeways, etc) in rest probabil ca la noi viata e putin mai lenta ca la voi.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Toate cele bune si mult succes in ceea ce faci.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>PS: NU stiu de existanta vreounui astfel de club.</DIV>
<DIV></DIV>

burebista
26.02.2005, 14:46
In schimb eu stiu!!!smileys/smiley2.gif

Nu m-a speriat nimeni dar unii mai si muncesc! J Lo&gt; daca vrei sa te
introduc in lumea buna romaneasca din Sydney, afla ca se organizeaza un
picnic (Consulatul Roman din Sydney e autorul) pe data de 5
martie,

ocazie numai buna sa cunosti gashca sau macar o parte din ea. De acolo
plecam in Akuna Bay la un BBQ cu ocazia... o sa afli la momentul oportunsmileys/smiley2.gif. Daca esti interesata de cunostinte noi do not hesitate to contact me on 02 94502671 or 0407173423.

Numai bine!