PDA

Arată versiune întreagă : SFATURI PT. PORT OF ENTRY

emilica2000
06.02.2007, 02:19
FAZA E CA I MI ESTE CAM FRICA ATUNCI CAND O SA AJUNG PE AEROPORTUL DIN NEW YORK NU S CE INTREBARI O SA MI PUNA AIA ,AS VREA NISTE SFATURI (REALE)IN LEGATURA CU PORT OF ENTRY SA STIU CU CE SA MA "INNARMEZ" ADIKA BANI,REZERVARE ...........................NU S VA ROG SA MA AJUTATZI!!!!1

cristama
06.02.2007, 05:48
Cred ca ai putea primi ceva raspunsuri daca ai da mai multe detalii ( scopul calatoriei, cu ce viza intrii,....)

emilica2000
06.02.2007, 10:55
merg pt 5 zile in vacantza[viza deturist]smileys/smiley5.gif

emilica2000
06.02.2007, 10:57
este vre o problema daca-mi aduc cu mine si laptopu?

Pisoi
06.02.2007, 11:30
...nu o sa te intrebe mai nimic, decat care este scopul vizitei si probabil unde vei sta. ...in formularele pe care le completezi in avion o sa trebuiasca sa pui adresa si telefonul unde vei sta, iar asta poate sa verifice chiar la viza.

poti sa iei laptopul cu tine fara probleme.

cristama
07.02.2007, 01:29
In legatura cu laptopul, nu uita sa il scoti din geanta cand treci prin detectorul de metale. Cat despre port of entry , Pisoi are dreptate, nu trebuie sa iti faci griji.

emilica2000
07.02.2007, 01:30
"iar asta poate sa verifice chiar la viza." DA MERSI PT DETALII DAR LA CE VIZA POATE SA VERIFICE CA EU AM DEJA VIZA LUATA smileys/smiley5.gif,SORRY DAR NU TE AM INTELES

emilica2000
07.02.2007, 01:37
FAZA E CACE AM DECLARAT PE FORMULARELE PT VIZAS-A ANULAT,ACUM VREAU SA MERG SA STAULA UN HOTEL DIN NEW YORK,AR FI VREO PROBLEMA PT CA NU CORESPUNDE CE AM SCRIS PE FORMULARELE DE LA INTERVIU, CU CE AM SA DECLAR EU IN AVION UNDE VREAU SA STAU SI A.M.D.?.!!!!!!!--------------SI SA MA INTREBE DAR DE CA PE FORMULARE AI DECLARAT ASEA SI ACU MERGI IN ALTA PARTE???? ESTE POSIBIL ASEA CEVA

ORICUM VA MULTUMESC PT SFATURI SI DACA MAI AVETZI CEVA DE COMPLETAT MI AR FI DE UN MARE AJUTOR smileys/smiley32.gif

Pisoi
07.02.2007, 05:06
.... DAR LA CE VIZA POATE SA VERIFICE CA EU AM DEJA VIZA LUATA smileys/smiley5.gif,SORRY DAR NU TE AM INTELES

...PORT OF ENTRYsmileys/smiley4.gif...acolo unde se verifica pasaportul, viza si formularele completate in avion si unde ofiterul iti aproba intrarea sau nu.

carbacorp
11.02.2007, 10:54
Ofiterul de la imigrari o sa te intrebe unde te duci si cu ce scop, iti spui povestea calm, daca intreaba unde stai(desi este trecut pe formularul completat in avion) ii spui exact ce ai trecut pe formularul de intrare pe care il primesti in avion, nu te incurci in explicatii suplimentare. Nu are legatura cu ce ai scris pe formularul de la ambasada. Intrebarile ti le pune in primul rand pentru a decide scopul calatoriei, si asta ca sa stie ce perioada de sedere iti da pe I 94, 3 luni sau 6

emilica2000
16.02.2007, 19:36
ok mersi mult , sa sti caam nevoie de aseamenea detalii,inca o data multzumesc mult smileys/smiley100.gif