PDA

Arată versiune întreagă : Unde sunt romani din Orlando ?

AdrianM
29.01.2007, 16:25
Stie cineva unde se intalnesc romani din Orlando? E vreun club, sau un restaurant romanesc in Orlando area ?Am venitdin Portland,OR si nu cunoscpe nimeniin Florida.

Multumesc

lexy
09.02.2007, 09:03
AdrianM

din cate am inteles si am vazut sunt multi romani in orlando, doar eu am venit cu alti 9 si am mai cunoscut aici vreo 7. Mi-ar place sa stiu si eu unde se intalnesc dar nu cred ca e ceva organizat. Doar asa daca vrem noi sa luam legatura unii cu altii.

Julia-Orlando
12.02.2007, 15:58
Singurul loc unde vei intalnii romanii este Biserica ortodoxa romana din Apopka.

02.03.2007, 21:19
suntem maimulti la Disney vreo 20

diesro
03.05.2007, 03:49
spuneti-mi si mie unde intalniti romani.eu sunt aici de vreo 5 ani si cunosc o singura persoana din romaniasmileys/smiley6.gif

keyframe14
03.05.2007, 04:29
Prin ce zona locuiesti Diesro?

diesro
03.05.2007, 05:18
orlando,langa Millenia Mall

11.06.2007, 13:04
diesro eu sunt aici de 12 si nu cunosc pe nimeni asa ca tu stai bine ,tot zona orlando dar prefer florida mall ca e mai ieftin si gasesti lucruri de calitate pe cind la milenia nu ma duc decit la home depot expo ,dati un semn de viata din zona orlando

mirelai
13.08.2007, 10:07
Buna, sunt mirela si m-am mutat cu familia mea de 2 saptamani in orlando, avalon park si as vrea sa vorbesc cu romani, sa leg prietenii, sunt o persoana foarte sociabila, missy_florida daca ai putea sa imi trimiti un email la mirela_hatab@yahoo.com cu nr de tel sa putem comunica. Multumesc frumos.

lsb57
11.09.2007, 07:04
Romanii din Orlando se pare ca nu sunt prea multi. Din putiniicare sunt, multi sunt temporar, mi se pare - dupa cum citesc aici pe forum. Restul credca se "ascund" bine de tot.Oare toti au fost dezamagiti intr-un fel sau altul deconationalii lor?

Si noi am venit de curand din WA si suntem surprinsi de "linistea" de aici. In WA cunosteam peste 200+ romani, stiam unde sa gasesc un mecanic roman, un instalator roman, croitoreasa, bucatareasa care facea torturi si prajituriromanesti, alta care facea mici, alta care facea cozonaci si tot asa... Ar fi frumos sa fie si pe aici la fel, dar nu se arata. Cu bucurie as apela la serviciile lor, daca as sti ca exista.

Din ceea ce vad aici pe forum, lumea e dornica de socializing, dar nimeni nu face primul pas.Are cineva vreo propunere de un parc unde am putea iesi la un gratar? Sau chair la biserica din Apopka - terenul e superb si dotarea perfecta. Mi se pare cel mai comod pentru toti

mirelai
22.09.2007, 04:27
Buna Isb57 citeste te rog mesajul privat, multumesc astept raspuns