PDA

Arată versiune întreagă : Cum facem fata stresului

Ana Tofan
15.02.2005, 05:04
Editat de admin: acesta este un topic continand umor de 5 stelesi trebuie citit pana la capat, adicatoate cele 12 pagini, pentru a vedea cum "evolueaza" "prietenul" nostru miky05

Deseori la serviciu sunt atat de stressata incat apar tot felul de mici probleme de sanatate, care cu timpul se agraveaza. Ori te eneveaza vreo persoana atat de tare incat te superi si ti se face aproape rau. Voi cum faceti fata stressului. As vrea niste sfaturi.

aconi
15.02.2005, 05:43
Numara,de fiecare data,pana la 10 si apoi raspunde celui care te
enerveaza. Raspunsul sa fie calm si privindu-l in ochi.In nici un caz
NU cu "boabe" succes, aconi

foryoutupac
15.02.2005, 07:02
Eu unul nu bag in seama toate chestiile mici,cele mai mici chestii sunt certurile dintre mine si alte persoane stresul acesta numai exista la mine.

Odata a fost un prieten la mine sa manance si a spart un borcan plin cu ceva si el s-a uitat la mine si astepta sa strig la el,dar eu de fapt radeam de ma spargem,eu nu ma mai stresez pe chestii de nimic nu are rost,deci numai mai vii asa desmileys/smiley7.gif

inorogul
15.02.2005, 08:12
Ca sa poti lupta cu stresul ar trbui sa-ti faci niste analize sa vezi
cum stai.niste preparate cu sunatore sau passiflora(excelente ca
antistres) cred ca ti-ar face foarte bine(nu stiu daca se gasesc in
state).foarte des stresul apare pe fondul unei alimentatii incorecte
sau a unei lipse de calciu si magneziu(in doza uzuala nu fac rau si se
gasesc si la voi)

cu stima,biolog victor tovirnac

kiki
15.02.2005, 11:15
Chiar incerc sa-mi reincarc organismul cu Ca si Mg dar numai nu se incarca. Mananc toate lactatele si verzaturile si nucile existente pe piata, dar tot mai am nevoie. Muschii umarului mi se incoarda si uita sa se mai relaxeze si contractiile astea permanente imi dau dureri de cap. smileys/smiley26.gif Recomandari?

inorogul
15.02.2005, 20:59
Poate ai o forma usoara de spasmofilie,poate ai suficient Ca si Mg dar
nu le poti asimila(dereglare hormonala-normala in zilele noastre la cum
ne agitam,lipsa de vitamina D,eventual vitamina C -in unele cazuri mai
importanta in asimilarea Ca si Mg decit vit.D,lipsa de Fe-in lipsa lui
cel putin Ca se absoarbe foarte greu)Nu intra in panica,dar fa-ti niste
analize-singe,urina,osteodensitometrie,dozare hormonala, analizeaza-ti
modul de viata,alimentatia,modul de contraceptie daca e cazul(pilulele
nu fac tocmai bine),etc.

Sanatate maxima!Cu stima,biolog Victor Tovirnac

rossa
16.02.2005, 00:56
Parerea mea este ca unii se streseaza singuri si asta din cauza unor complexe care-i afecteaza in mod inconstient . R

sauzimdebine
16.02.2005, 01:48
cauza - efect, aici se poate gasi raspunsul la intrebare. Pentru a inlatura efectul nedorit, in caest caz stresul, trebuie gasita si inlaturata cauza. Fiecare caz este unic, desi se pot gasi mii de persoane care sufera pe baza aceleiasi cauze, cum ar fi lipsa puterii de adaptare la nou.
Rasul, destinderea in general, impacarea cu sine, puterea de a te bucura ca ai ajuns sa traiesti o noua zi, fericirea data de micile bucurii cotidiene, sunt benefice pentru inlaturarea stresului. Nu spun sa vezi totul in roz, dar nici sa cazi in extrema cealalta, cea a nefericirii vejnice.

kiki
16.02.2005, 04:18
Stresata se poate sa fiu ca orice alta persoana care lucreaza ore lungi stand pe un scaun smileys/smiley9.gifdar nefericita nu-s deloc. Am chiar cateva perechi de ochelari roz si prietenii o pot confirma smileys/smiley2.gif

Cred ca la mine e mai mult lipsa de exercitiu fizic ... lenevesc in weekend cu nerusinare smileys/smiley36.gif

Ana Tofan
16.02.2005, 04:21
E bine ca reusesti sa ti-l controlezi. Uite eu nu pot. Si pe fond de stress am o gramada de-a probleme.

kiki
16.02.2005, 04:32
Eu am luat lectii de la barbati. Noi femeile avem o tendinta de a ne complica vietile cu cele mai mici amanunte ... dar daca noi nu o facem atunci cine, nu?

Invartim o problema pe toate fetele pana ne ies cosuri si apoi ne stresam ca avem cosuri

Cand te prinzi invartind problemele (majoritatea nici macar nu-s probleme) pe toate fetele zpune-ti STOP! Si obligate sa te gandesti la altceva sau intra intr-o discutie lejera cu cineva apropiat (fizic)

rossa
16.02.2005, 22:38
KiKi , la tine-i simplu cu stresul , mananci niste popcorn si gata stresul dispare

kiki
17.02.2005, 04:46
Daca pui si un film langa popcorn ...lumea e a mea

17.02.2005, 05:28
Eu am luat lectii de la barbati.

tot de la barbati stiu si eu , si nu este nici un secret ca cu un paharelde vin bun si o partida de sex se rezolva stresul si durerile de cap dispar

danielle
17.02.2005, 05:39
Cand esti stresat, e bine sa te gandesti si sa faci lucruri care iti fac placere. Sa alungi gandurile pentru cateva minute de la ceea ce te streseaza si sa te gandesti sau sa faci lucruri care stii ca, de fiecare data, iti fac placere.

Astea erau de fapt si ideile expuse mai sus, nu?

kiki
17.02.2005, 05:45
Melina, si ce faci daca esti la serviciu departe de mascului favorit?

17.02.2005, 05:47
Eu o sfatui-am pe Isa ca eu am acasa destul si ma tine si la servici ,eu nu sint stersata

asta e teoria barbatilor ,nu stiu daca se aplica si la femei ,tu ce zici??

dar la ei sigur functioneaza..

rossa
21.02.2005, 22:22
Hei stresatelor , nu mai scrie nimeni pe aicea , incepuse sa fie interesant subiectul !?

sauzimdebine
22.02.2005, 01:44
Au gasit leacul si acum sunt ocupate cu tratamentul

kiki
23.02.2005, 06:24
Te-ai prins sauzimdebine ... da' voi ce faceti in clubul stresatilor? Te pomenesti ca nu functioneaza tratamentul si pt voi? Dar voi l-ati inventat. V-ati si plictisit?

sauzimdebine
23.02.2005, 14:36
Nuuuuuuuuuuuuu de tratament. Doar de spital. Mereu acelasi.

23.02.2005, 17:38
Ana,

Stresul la work e ceva teribil de care am suferit si eu in ultima jumatate de an. In ianuarie m-am hotarat sa fac ceva sa skimb lucrurile. Tratamentul nu a fost usor, dar a mers - pune-ti cv-ul la punct si incepe sa trimiti la alte companii. Daca nu esti happy in jobul pe care il ai, pleaca. Sunt destul de multe companii out there care te asteapta. Do it! Do it now!

garfield
23.02.2005, 18:27
Here is a 'clean' version of the stress prayer:

http://www.sorrin.com/dalbum/pictures/Forum_Pictures/Stress/Stress-Prayer.gif

garfield
23.02.2005, 18:29
Oops, am uitat sa dau definitia la stress:

http://www.sorrin.com/dalbum/pictures/Forum_Pictures/Stress/Stress-ConfusionChoke.gif

garfield
23.02.2005, 18:32
http://www.sorrin.com/dalbum/pictures/Forum_Pictures/Stress/WorkingWeek.gif

kiki
24.02.2005, 03:57
Garfield - ai picat exact la tanc (la fix- pt cei care n-au crescut unde am crescut eu ). Dupa ce am ras uitandu-ma la ce ai postat si gandindu-ma ca-i joi ... sunt gata sa ma intorc la "vechiul si neschimbatul meu spital" (sauzimdebine

Vine weekendul!!!Doar o zi ma maidesparte de popcornul meu drag!

rossa
24.02.2005, 18:36
KiKi , daca esti cumva adepta produselor naturiste , pot sa-ti trimit niste stiuleti de popcorn ca prea m-ai inebunit cu el

kiki
25.02.2005, 05:32
Vrei sa zici ca esti stresat acum? Din cauza popcornului meu? Ai venit in topicul de care aveai mare nevoie. Noi, cei din clubul stresatilor, te vom ajuta sa treci peste problemele care te atata intratat. Ai incredere! Sa nu uiti sa aduci stiuletii aia cu tine ...

miky05
25.02.2005, 11:24
To Ana

Deseori la serviciu sunt atat de stressata incat apar tot felul de mici probleme de sanatate, care cu timpul se agraveaza. Ori te eneveaza vreo persoana atat de tare incat te superi si ti se face aproape rau. Voi cum faceti fata stressului. As vrea niste sfaturi.

Sa stii ca stresul te poate dobori intr-o zi. Eu sunt medic si lucrez acum la Urgente si crede-ma, din experienta mea, cea mai buna metoda de a lupta impotriva stresului este sa constientizezi factorii care te streseaza. Astfel vei stii sa ii eviti.

Multi pacienti imi vin zilnic la cabinet spunand ca sunt stresati. Cine nu este acum in Romania? Numai cand te uiti la TV si vezi ce se intampla, simti ca o iei razna. Nu m-am asteptat insa ca si romanii din America sa fie asa de stresati. Dar se pare ca stresul este omniprezent, indiferent unde esti.

Vreau sa iti spun ceva despre ce efecte nocive poate avea stresul (daca esti de acord).

1. Stresul determina eliberarea masiva de cortizol---> ceea ce cauzeaza hyperglicemie---->diabet zaharat; de asemenea, cortizolul afecteaza negativ sistemul imun (immunosupresie)---> risc crescut de infectii si tumori

2. Stresuldetermina eliberarea masiva de adrenalina--->ceea ce produce constrictia vaselor---> in timp vei facehipertensiune---> stroke / heart attack ca si complicatii majore;

3. Stresul scade performanta intelectuala si fizica / sexuala prin inhibarea unor neurotransmitatori de la nivelul creierului si sinapselor

4. Stresul determina la femeio scadere sau o inhibarea secretiei GnRH= hormonul care iti controleaza secretia de estrogeni. Daca scad estrogenii--->amenoree secundara (lipsa ovulatiei), scaderea libidoului, iar la menopauza creste riscul de osteoporoza (de fapt apare inainte de menopauza daca estrogenii sunt scazuti);

5. Stresul determina cresterea colesterolului in sange--->ateroscleroza--->stroke / heart attack

Ti-am spus doar cateva din efectele nocive ale stresului.

Cum sa te aperi de stres? Simplu:
1. Identifica factorii de stres; evita-i daca se poate;
2. Exercitii fizice zilnice - crede-ma, am probat pe mine si merge;
3. Biofeedback
4. Uita-te cateva minute pe zi la ceva hazliu;

Mai ia din cand in cand niste Oxazepam / Metazepam (sunt benzodiazepine, dar sa stii ca daca le iei numai cand esti foarte stresata, nu vei dez

miky05
25.02.2005, 12:09
Poate ai o forma usoara de spasmofilie,poate ai suficient Ca si Mg dar nu le poti asimila(dereglare hormonala-normala in zilele noastre la cum ne agitam,lipsa de vitamina D,eventual vitamina C -in unele cazuri mai importanta in asimilarea Ca si Mg decit vit.D,lipsa de Fe-in lipsa lui cel putin Ca se absoarbe foarte greu)Nu intra in panica,dar fa-ti niste analize-singe,urina,osteodensitometrie,dozare hormonala, analizeaza-ti modul de viata,alimentatia,modul de contraceptie daca e cazul(pilulele nu fac tocmai bine),etc.
Sanatate maxima!Cu stima,biolog Victor Tovirnac

KIKI

Chiar incerc sa-mi reincarc organismul cu Ca si Mg dar numai nu se incarca. Mananc toate lactatele si verzaturile si nucile existente pe piata, dar tot mai am nevoie. Muschii umarului mi se incoarda si uita sa se mai relaxeze si contractiile astea permanente imi dau dureri de cap.

kIKI,

Tu cred ca ai ceva ce se numeste Tension Headache. Regimul lacto-vegetarian nu te va ajuta cu nimic. Tu incerci sa tratezi efectul si nu cauza. Cat timp cauza persista...

Cat despre Ca si Mg...pai daca esti stresata creste aciditatea gastrica (din stomac) si risti sa faci ulcer. Ca++ creste si el aciditatea ca si proteinele. Parearea mea este ca ar trebuie sa te gandesti seriosla un masaj de relaxare sau sa iei din cand in cand niste Xanax. Te va relaxa. Degeaba vei luaCa si Mg. Problema ta este ca atunci cand esti stresata apare ceea ceeste "hyperexcitabilitatea neuromusculara"; in termeni populari, ti se contracta muschii fara sa vrei. Asta datorita anormalei eliberari de Acetilcolina (un nuerotransmitator) inplaca neuromusculara (zona dintre nerv si muschi). Pai asta nu se trateaza cu Ca si Mg. Ci cu relaxare si miorelaxante (medicamente care relaxeaza muschii). Poti sa iei Ca si mg cu pumnul, te va ajuta cei drept sa faci efort fizic mai mare, dar problema ta de fond va ramane aceeasi. Poate ar trebui sa apelezi la un kinetotherapist? sau Physiotherapist?

sauzimdebine
26.02.2005, 01:20
Mihai,
Ana locuieste la Iasi. Are probleme cu stresul.
Kiki nu locuieste la Iasi. Si ea are probleme de stress, dar a gasit tratamentul. Daca nu se trateaza cu filme si floricele de porumb recurge la sex.

miky05
26.02.2005, 01:57
Haoleu. Si eu locuiesc in Iasi. Da nu is stresat, ci sictirit de tranzitia asta care nu se mai termina. Da a inceput?

Filme si floricele de porumb. Da, misto combinatie, da sa fie filme XXX ca sa 'pocneasca" mai bine floricelele. Da si niste vinisor rosu si poate o partida de sex dupa aia. Pentru o ma buna digestie. Se zice ca floricelele merg bine cu smantana.

rossa
28.02.2005, 18:38
Cu smantana cui ??

Ana Tofan
28.02.2005, 22:58
Din pacate eu ca sa ma calmez recurg la dulciuri.

miky05
01.03.2005, 06:38
Din pacate eu ca sa ma calmez recurg la dulciuri.

Okay. Inseamna ce esti o dulce? As vrea si eu o bombonica acum. Dau la schimb o acadea. Simt ca rosesc in obrajori.

Pai ce conteaza a cui smantana daca e de calitate? Sa mearga bine la stomac si sa te intinereasca. Haoleu, hai ca gandesc prea mult si s-or speria yankeii astia. Hai sa ne vedem cu bine in sua.

Imigratul.

rossa
02.03.2005, 00:15
Miky05 daca tot esti medic , cat mai costa o apendicita ???

Ana Tofan
02.03.2005, 04:24
Nu cred ca sunt o dulce. Si ce-i cu ironia asta?

Frankenstein
02.03.2005, 05:27
Pai uite eu am inceput sa scriu poezii ca sa inlatur stresul ,http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gifdupa ce mi-au inchis rubrica cu masturbatul undese formaseun fel de club al stresatilor veseli ,cred ca sagasit cineva sa se plinga, nu vad unde am gresit?!http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley75.gif

garfield
02.03.2005, 05:50
Hey, nu ai gresit, poate doar unii s-au simtit lasati pe dinafara Unii sunt sunt team players altii sunt mai loaners

miky05
02.03.2005, 09:17
To Rossa,

Ai gandit ca un yankeu cu Alzheime. Pai ce apendicul meu sa stiu cat te costa o apendicita? Cred ca in cazul tau ti-o face gratis, ca tot esti femeia-barbat. Asta daca iti gaseste apendicul, daca nu cumva a luat liftul mai jos de buric si s-a asezat in punga cu nuci.

Vrei sa iti scoti 'pendicul? Poti sa incepi prin a manca 10-12 mese pe zi, vreo 3-4 l de coca cola si vreo 2-3 l de vin. O sa vezi ca cade singur. Da cred ca o sa iti scoata tot mato groso, ca la cate o sa ai in burta...

Hai ca te las mai androgen boy, ca pierd avionul spre tara lu' Washington.

miky05
02.03.2005, 09:22
Nu cred ca sunt o dulce. Si ce-i cu ironia asta?

Ana are mere. Da' n-are flere. Pai nu esti tu din mahalaua de pe 7 coline? Sau 8? Pai aici colega e cam multa ironie, poate chiar prostie, ca pe bisturiul lui Hipocrat, de ce gangrena mea au votat moldovenii in turma cu PSD? Asta nu e ironie, monser, e prostie 100%. Si se mai plang iesenii ca sunt stresati...Da ei nu au stresat o tara intreaga de alegeri, ca au vrut sa scufunde scovearga lui Basescu.

Hai sa traiesti bine.

rossa
02.03.2005, 18:25
Bai miky-mouse esti asa de previzibil , in loc sa gaseste ceva interesant , te-ai lansat in limbaje suburbane. Ai venit de putin timp pe forum si deja ai inceput sa arunci cu cacao in stanga si-n dreapta . Medic ziceai ca esti ?? Ti-au dat drumul de curand ?? Am vazut ca te-ai lansat pe toate topicurile pe unde am scris eu , ma asteptam la asa cevadar eu zic sa recitesti mesajul inainte de a-l posta , scrii ca dracu . Ori ai emotii , ori esti un tip uituc care vrea sa scrie repede sa nu piarda firul !

Ana Tofan
02.03.2005, 22:46
Prea te crezi tu smecher,si ce treaba am eu cu moldovenii care l-au votat pe Basescu. Nu ii baga pe toti in aceeasi oala. Crezi ca daca esti medic, dreptul sa improsti cu noroi in jur. Se vede treaba ca esti un om fara pic de educatie. Da tot te prind eu cu mata -n sac. Daca atat te duce mintea sa iti bati joc de toti, n-am ce face.Insa cred ca iti lipseste o doaga.Ai uitat ca si tu provii de la Iasi.

Ai vorbit si tu ca sa nu taci. Cred ca esti sapat de la vreun spital de nebuni.

Billy
03.03.2005, 03:22
Pai uite eu am inceput sa scriu poezii ca sa inlatur stresul ,http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gifdupa ce mi-au inchis rubrica cu masturbatul undese formaseun fel de club al stresatilor veseli ,cred ca sagasit cineva sa se plinga, nu vad unde am grasit?!http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley75.gif

Franky tu esti mina lunga a lui S..., ptiu, ptiu, ptiu am scuipat in sin de trei ori ca m-ai speriat. Tre' sa fiu cuminte.

In viata poti sa vezi jumatatea goala a paharului, sau jumatatea plina. Control absolut nu poti sa ai asupra destinului tau, eu zic ca important este sa ai bunavointa si un pic de noroc.

Privit de sus siin vitezafiecare pare o ginganie mica.

Rubrica cu pricina nu am creat-o eu, so sa ii fie ... usoara. Aluzia oricum nu se potrivea. Umorul insa nu ma deranjeaza.

smileys/smiley18.gif

Billy
03.03.2005, 03:41
ca au vrut sa scufunde scovearga lui Basescusmileys/smiley7.gif.

Scovearga ? Te rog sa ne dai si traducerea.

miky05
03.03.2005, 19:32
To Anna and Rossa - Dears, luati-o mai usor ca vi se usuca frunza. Si sincer, chiar trebuie sa fiu cheie de biserica sa scriu pe acest site?Ceea ce scriu nu are nici o legatura cu meseria mea, lorzilor.Daca nu va place umorul romanesc de tranzitie,puteti sa renuntati la cetatania romaneasca, cae gratis.Atunci cand lucrezi cate 12-14 ore pe zi si vezi tot felul de grozavii, tre' sa incecri cumva sa te relaxezi.Hai ca va las, mi yankeilor.

Ana Tofan
03.03.2005, 23:41
In caz ca nu ti-ai dat seama si eu sunt din Romania,iar jignirea nu se iarta.

In rest ,sa auzim numai de bine.

Frankenstein
04.03.2005, 00:36
Franky tu esti mina lunga a lui S..., ptiu, ptiu, ptiu am scuipat in sin de trei ori ca m-ai speriat. Tre' sa fiu cuminte.

In viata poti sa vezi jumatatea goala a paharului, sau jumatatea plina. Control absolut nu poti sa ai asupra destinului tau, eu zic ca important este sa ai bunavointa si un pic de noroc.

Stiam eu ca sperii lumea ,dar nici chiar asa de repede

E cum zici tu Billy,bunavointa si rabdare sa sti ca am ,numai ca vezi tu eu fac parte din cei lipsiti de noroc

04.03.2005, 01:14
Miky05 wrote: "Eu am o oferta de cazare in Lilburn si una in Atlanta pe care trebuie sa le confirm. Ajung in state saptamana viitoare pe joi la pranz. Am sa incerc sa iau legatura cu biserica romaneasca din Lilburn."

Hey Miky05, unde esti copile??? m-am uitat dupa tine in Lilburn si nu te-am vazut.....ti-sa rupt roata la trotineta????

P.S. 05 este cumva varsta ta? asta ar explica multe!!!

Billy
07.03.2005, 02:14
tu eu fac parte din cei lipsiti de noroc

Atunci ar trebui sa zici: Pleaca ghinion pe pustii, sau dispari piaza rea

Billy
07.03.2005, 02:46
Miky05 wrote: "Eu am o oferta de cazare in Lilburn si una in Atlanta pe care trebuie sa le confirm. Crede-ma, am fost pe afara si nu prea mi-a placut relatiile care exista intre anglo-saxoni. Nu am nimic nu celelalte religii. Prietena mea este catolica, asa ca..."

Hey Miky05, unde esti copile??? m-am uitat dupa tine in Lilburn si nu te-am vazut.....ti-sa rupt roata la trotineta????

P.S. 05 este cumva varsta ta? asta ar explica multe!!!

Miky Dutu a avut probleme cu transportul, dar nu ala cu trotineta,cu avionul. A luat Air Frantz ca nu-i plac anglo-amazoanele, prietena lui e-manuela este catolica. Pe de alta partea auzit ca fratuzoaicele sint mamoase cu ne-initiatii asa ca a ales Air Frantz. Dar a dat de bucluc. Nu la checkpoint, acolo a fost OK, l-au lasat sa treaca cu bisturiul lui cu tot. In avion a avut probleme, cind l-au intrebat ce maninca, a zis ca lui ii plac numai scoicile si nu stia stewardesa de unde sa-i gaseasca una, dar auzise de Miky Duta ca are bisturiul bun asa ca i-a zis ca daca a reusit sa treaca cu bisturiul lui renumit de controlul de pe aeroport atunci o sa poata sa deschida scoica, dar numai la toaleta, sa nu faca mizerie, ca scoica era cu sos de tomate si ceva lamaie ca sa-itreacalui Miky greata. Asa ca Miky se duce la toaleta sa-i serveasca frantuzoaicascoica. Numai ca in loc sa se foloseasca de bisturiu a incercat sa o deschida cu limbuta, ca el sta bine la orale, si ghinion in noptea nuntii... a ramas intepenit in scoica. Frantuzoaica ii spunea sa o scoata odata cadaduse ochii peste cap, dar Miky nuasculta (nu aude) cind i se infierbinta neuronii. Ar fi scos bisturiul dar nu mai era de nici un folos acum, ce sa faca cu el sa taie limbuta lui cea spurcata ? De rusine nici usa de la cabina nu se mai deshidea, ar fi bagat Miky limba lui in broscuta ca sa o deschidadar era prinsa in scoica. Pina la urma au ajuns la urgenta, pe campusul de la universitate sii-a facut sa moara de ciuda pe colegii lui anglo-saxonicu experienta luifrench.

Deocamdata nu poate sa vorbeasca asa ca pentru o perioada nu mai apare pe forum. Ii dorim insanatosire grabnica.

inorogul
12.03.2005, 04:03
Parca era vorba de stres,despre cum putem sa-i facem fata;ce legatura are in toata povestea asta tentativa aia de "medic"?

sauzimdebine
12.03.2005, 04:42
Cam in acest fel facem noi fata stresului ... Fara medici, vraci si ierburile lor ... doar cu
Cum da Billy cu limbuta ... lui Miky Dutu ... la scoica, face mai mult decat trei ceaiuri de iarba anti-stress si doua pastile de doctor.
Billy, dupa cum povestesti, ai zburat sigur cu Air Frantz sau, cel putin ai vazut o scoica de la ei

miky05
19.03.2005, 05:17
Cam in acest fel facem noi fata stresului ... Fara medici, vraci si ierburile lor ... doar cu
Cum da Billy cu limbuta ... lui Miky Dutu ... la scoica, face mai mult decat trei ceaiuri de iarba anti-stress si doua pastile de doctor.
Billy, dupa cum povestesti, ai zburat sigur cu Air Frantz sau, cel putin ai vazut o scoica de la ei

Iaca c-am ajuns si in tara lu' Washington asta. Am dat sa intru pe net si ce imi holbeste ochii si imi tiuie urechile? Romanasi 100% cu parerile lor super trooper despre medici; si se mai mira de ce gangrena lor pleaca toti medicii tineri, frumosi si destepti si care mai au tupeul sa stie si medicina de calitate.

Sorry sa te anunt concetatene, dar eu amu sunt medic aici cu contract de munca pe 5 ani si cu viza H1b. Sic sic. Adica, pentru IQ-ul tau, am dat vrajeala asta de licenta americana (toate cele 4 examene) asa ca sa va oftic pe voi aia care ziceti ca doftorii din rumania sunt incomptenti, criminali, corupti etc etc. Da' nu-i baiu, ca la cat castig amu aici, ma doare in coccis de ce mai zic concetatenii mei in tara lu' nimeni. Si ca sa va dau si sah la regina, am si licenta britanica si canadina, da' asta nu se pune acum, ca doar de', sunt incompetent, corupt, ciminal si stiuletele meu cum mai sunt.

Da' nu ma laud, ci stau hopa in banca mea, ca imi vin bani frumosi si traiesc super aicismileys/smiley79.gif.

Hai sa auzim de rau ca tot de bine sa ne fie.

miky05
19.03.2005, 05:19
Parca era vorba de stres,despre cum putem sa-i facem fata;ce legatura are in toata povestea asta tentativa aia de "medic"?

Inorogule, citeste ce am scris mai jos. Si ciocul mic, ca esti pe cale de disparitie.

miky05
19.03.2005, 05:24
Bai miky-mouse esti asa de previzibil , in loc sa gaseste ceva interesant , te-ai lansat in limbaje suburbane. Ai venit de putin timp pe forum si deja ai inceput sa arunci cu cacao in stanga si-n dreapta . Medic ziceai ca esti ?? Ti-au dat drumul de curand ?? Am vazut ca te-ai lansat pe toate topicurile pe unde am scris eu , ma asteptam la asa cevadar eu zic sa recitesti mesajul inainte de a-l posta , scrii ca dracu . Ori ai emotii , ori esti un tip uituc care vrea sa scrie repede sa nu piarda firul !

Ana, eram din Iasi, amu sunt in state. Ma, da educata mai esti tu moldoveanco, ma mir de cum indraznesti sa scrii pe siteul asta.

Si nu mi-au dat drumul, ci am fugit eu de sistemul ala de cacao, ca m-am saturat sa o iau in freza de la niste needucati. Ca a fi medic in romania este cea mai mare stupizenie, ca pe romani in doare la banana de medici si se comporta excrecabil cu ei. Asa ca noi astia mai tineri fugim ca dracul de tamaie, ca nici chiar asa de diliti nu suntem sa stam in rumania.

miky05
19.03.2005, 05:36
Miky Dutu a avut probleme cu transportul, dar nu ala cu trotineta,cu avionul. A luat Air Frantz ca nu-i plac anglo-amazoanele, prietena lui e-manuela este catolica.

Hai ca ai gresit melodia, mai DJ. Nu imi plac frantuzii, poat doar cand sunt constipat, ca ma mai dreg la belly, Billy.

Pe de alta partea auzit ca fratuzoaicele sint mamoase cu ne-initiatii asa ca a ales Air Frantz.

Tie iti lipseste cortexul, mai baiatule. De ce banana mea sa iau Air Frantz?

Dar a dat de bucluc. Nu la checkpoint, acolo a fost OK, l-au lasat sa treaca cu bisturiul lui cu tot.

Pai da, ai mai vazutmedic fara bisturiu bun? Poate doar aia care mai stau prin rumania.

In avion a avut probleme, cind l-au intrebat ce maninca, a zis ca lui ii plac numai scoicile si nu stia stewardesa de unde sa-i gaseasca una, dar auzise de Miky Duta ca are bisturiul bun asa ca i-a zis ca daca a reusit sa treaca cu bisturiul lui renumit de controlul de pe aeroport atunci o sa poata sa deschida scoica, dar numai la toaleta, sa nu faca mizerie, ca scoica era cu sos de tomate si ceva lamaie ca sa-itreacalui Miky greata.

stii cum se numeste ce ai tu in psihiatrie? Iti dau un indiciu - incepe cu PA si se termina tot in A.

Asa ca Miky se duce la toaleta sa-i serveasca frantuzoaicascoica. Numai ca in loc sa se foloseasca de bisturiu a incercat sa o deschida cu limbuta, ca el sta bine la orale, si ghinion in noptea nuntii... a ramas intepenit in scoica. Frantuzoaica ii spunea sa o scoata odata cadaduse ochii peste cap, dar Miky nuasculta (nu aude) cind i se infierbinta neuronii. Ar fi scos bisturiul dar nu mai era de nici un folos acum, ce sa faca cu el sa taie limbuta lui cea spurcata smileys/smiley36.gif? De rusine nici usa de la cabina nu se mai deshidea, ar fi bagat Miky limba lui in broscuta ca sa o deschidadar era prinsa in scoica. Pina la urma au ajuns la urgenta, pe campusul de la universitate sii-a facut sa moara de ciuda pe colegii lui anglo-saxonicu experienta luifrench.

Deocamdata nu poate sa vorbeasca asa ca pentru o perioada nu mai apare pe forum. Ii dorim insanatosire grabnica.

[/QUOTE]

Ce sa zic, ai imaginatie colega, da' amu ma doare in coccis de ce zici tu; si nu stau in Lilburn, orasul piticilor, ci in Atlanta, monser. Ca la cat castig acum, ar fi o eroare umana grava sa stau la polul sud cand sunt atatea locuri frumoase pe aici. Da' sa stii ca ai fi cel mai bun pacient al meu in psihiatrie, ai avea succes la studenti cu imaginatia ta. Putina lecitina si o sa ajungi la IQ-ul average.

Hai ca va las, ca mi-am gasit alte jucarii pe aici. Nu ma ma joc cu voi.

19.03.2005, 07:30
Miky copile, dupa cum scri se vede ca esti foarte imatur.

Acum sa recapitulam; in 4 saptamani ai luat 4 examene si contract de
medic in Atlanta......ca toti moldoveni se vede ca esti un geniu!
Probabil ca nu sti ca trebuie sa astepti cel putin 6 luni pana cand poti sa dai
toate examenele si inca 2-3 pana primesti licensul de MD. Numai numarul de DEA
fara care nu poti scrie prescritions duraeza 3-4 luni ....si ce fel de
doctor esti tu cand nu poti nici macar un enema sa
prescri????

Un alt lucru pe care probabil ca tu nu-l cunosti este ca medicii in US nu lucreaza sub contractsmileys/smiley2.gif!
Dupa ce iti opti licensul de MD poti sa-ti deschizi cabinet particular,
sa lucrezi ca partener sau sa primesti admitting privilages la
unul dintre spitale. La care spital din Atlanta practici? Acum ca
ne-ai rupt gura si ne-ai umplut de invidie expica-mi si mie cum de ai
rezolvat tu toate astea in numai o luna?!

miky05
19.03.2005, 15:23

Ce sa-i faci? Sunt roman doar.

Acum sa recapitulam; in 4 saptamani ai luat 4 examene si contract de medic in Atlanta......ca toti moldoveni se vede ca esti un geniu! Probabil ca nu sti ca trebuie sa astepti cel putin 6 luni pana cand poti sa dai toate examenele si inca 2-3 pana primesti licensul de MD. Numai numarul de DEA fara care nu poti scrie prescritions duraeza 3-4 luni ....si ce fel de doctor esti tu cand nu poti nici macar un enema sa prescri????

Tie ti-as prescrie una gratis zilnic.

Sa recapitulam: Cand am cautat cazare in Liliburn am vrut doar sa vad daca este adevarat ce se spune despre romanii din diaspora americana (ie. ca sunt dezbinati, ca nu te ajuta cu nimic si ca sunt foarte rai si invidiosi). Si ce crezi? ESTE ADEVARAT !!!.

Pentru neuronii tai, licenta americana am dat-o inainte de a ajunge aici. Si am mai fost in state de 2 ori pana acum, draga concetatene. Chestia cu examenele...well, a fost o inventie doar sa vad daca ma pot bizui pe romanii de aici. Si ce crezi? NU!!!!Da nici nu as face-o, chit ca mor maine.
Un alt lucru pe care probabil ca tu nu-l cunosti este ca medicii in US nu lucreaza sub contractsmileys/smiley2.gif! Dupa ce iti opti licensul de MD poti sa-ti deschizi cabinet particular, sa lucrezi ca partener sau sa primesti admitting privilages la unul dintre spitale. La care spital din Atlanta practici? Acum ca ne-ai rupt gura si ne-ai umplut de invidie expica-mi si mie cum de ai rezolvat tu toate astea in numai o luna?!

Monser, a durat 1 an juma. Da' aici am venit doar sa practic, nu sa ma complic cu examene pe care le-as putea da si in tara. Cu exceptia a 2, care le-am dat aici.

Cat despre spitalul la care practic, chiar ma crezi asa de retardat sa iti spun? La ce parere au romanii despre medici? Si la cum ii trateaza? Monser, tot ce am scris pe acest site ca vreau sa vin aici sa dau niste examene a fost doar sa vad daca primesc ceva ajutor. Si nope, nimeni nu m-a ajutat. Da' nu-i bai, ca aceeasi atitudine o sa am si eu.

Sper sa nu am pacienti ca tine. Stii doar ca aici daca medicul nu vrea sa te consulte (cu exceptia urgentelor) nu poti sa faci nimic? Asa ca am dreptul sa refuz sa consult anumite persoane. In spital mai lucrez cu 2 romani care am decis sa o mai subtiem oleaca cu pacientii romani si sa mai luam si din aia americani, ca romanii nu prea ne-au ajutat cu nimic.

Succes tovarase.

miky05
19.03.2005, 15:47
Numai numarul de DEA fara care nu poti scrie prescritions duraeza 3-4 luni ....si ce fel de doctor esti tu cand nu poti nici macar un enema sa prescri????

Mugatule, nr de la DEA ti-l da dupa ce dai step 3 si te angajeaza spitalul. E o chestie logica, da' tu daca te-ai nascut hipoencephal, nu am ce sa iti fac.

Un alt lucru pe care probabil ca tu nu-l cunosti este ca medicii in US nu lucreaza sub contract! Dupa ce iti opti licensul de MD poti sa-ti deschizi cabinet particular, sa lucrezi ca partener sau sa primesti admitting privilages la unul dintre spitale.

Pe numele lui Hipocrat si al tribului lui. Tu chiar nu stii nimic despre sistemul asta, mai lordule. Cum bulina mea rosie sa nu lucrezi sub contract cand spitalul te cheama la interviu si ai post de rezident? E true ca poti fi platit si din fonduri private sau federale, da' am preferat sa lucrez intr-un spital pana imi iau cetatania. E mai simplu asa, crede-ma. Dupa aia o sa ma duc la cabinetul meu sa fac bani frumosi, da' dupa ce imi fac niste clienti pe aici.

[/quote]

miky05
19.03.2005, 15:48
Acum sa recapitulam; in 4 saptamani ai luat 4 examene si contract de medic in Atlanta......ca toti moldoveni se vede ca esti un geniu! Probabil ca nu sti ca trebuie sa astepti cel putin 6 luni pana cand poti sa dai toate examenele si inca 2-3 pana primesti licensul de MD. Numai numarul de DEA fara care nu poti scrie prescritions duraeza 3-4 luni ....si ce fel de doctor esti tu cand nu poti nici macar un enema sa prescri????
Un alt lucru pe care probabil ca tu nu-l cunosti este ca medicii in US nu lucreaza sub contractsmileys/smiley2.gif! Dupa ce iti opti licensul de MD poti sa-ti deschizi cabinet particular, sa lucrezi ca partener sau sa primesti admitting privilages la unul dintre spitale. La care spital din Atlanta practici? Acum ca ne-ai rupt gura si ne-ai umplut de invidie expica-mi si mie cum de ai rezolvat tu toate astea in numai o luna?!

sauzimdebine
19.03.2005, 17:22
Mai Michiduta, mai, din cate vad eu romanii aceia din diaspora de care te plangi atat sunt leit tie.
Eu nu-ti doresc decat noroc in viata si ... sa dea cel de sus sa nu ai parte de romani. Sa fie precum doresti si sa nu-ti calce pragul cabinetului.

miky05
20.03.2005, 01:09
Mai Michiduta, mai, din cate vad eu romanii aceia din diaspora de care te plangi atat sunt leit tie.
Eu nu-ti doresc decat noroc in viata si ... sa dea cel de sus sa nu ai parte de romani. Sa fie precum doresti si sa nu-ti calce pragul cabinetului.

Hai ca ai imbulinat-o rau de tot aici. Se vede ca ti-au furat umorul, draga concetatene.Cum greencardul meu sa fie leit mie? Paice, nu eu am cerut ajutorul? Si crezi ca asta este singurul site din tara lu' Washington pe care am postat mesaje de ajutor? Nope. Au fost vreo 10-12. Da' de pe nici unul nu am primit nic. Doar sfaturi si promisiuni. Bune, dar nu te ajuta in realitate.

Cat despre romanii care mi-ar calca pragul cabinetului, fii fara grija; nu o sase inghsuiasca in fata usii mele canu ii las eu; ca la cat magiun au mancat despre medici in romania sila cum m-au tratat acolo, o sa chem security sacurete spatiul din fata usii cabinetului meu. Sorry nene, dar amjurat pe pampersul lui Hipocrat sa nu consultromani aici si am si gasit si adepti, medici of course, al acestui lucru de bun simt, aici in moghearnita asta. Stii proverbul ala : "Sa nu musti mana care te ajuta?". Well, proceseaza-l si poate o sa ma intelegi.

Hai ca te las ca spitalul este mai important acum.

miky05
20.03.2005, 01:16
In caz ca nu ti-ai dat seama si eu sunt din Romania,iar jignirea nu se iarta.

In rest ,sa auzim numai de bine.

La cat am fost eu jignit in romania, crede-ma, ma doare in coccis de ce spui. Termina o facultate de 6 ani in care "profesorii si asistontii" isi bat joc de tine mai rau ca de o fofoleanca din gara de nord, fa 3 ani de munca cu salariu de 2 milioane de lei pe luna, da-ti licenta SUA, UK, CAN si ROM si apoi vezi cum e sa te jigneasca retardatii astia de tranzitie si sa te faca incompetent, corupt, criminal si de toate alea, si o sa vezi cum sa te simti in tara ta, colega. Si in final o sa spui: "Fu..K you" si o sa iti iei jucariile si o sa fugi din cosmarul care trebuia sa poarte un nume si i s-a zis Romania. Hai ca te las, tanti.

sauzimdebine
20.03.2005, 05:58
Mai Michiduta, mai, ai injurat destul. Lasa-ne! Dute si nu mai reveni sa te joci cu noi.

miky05
20.03.2005, 12:40
Mai Michiduta, mai, ai injurat destul. Lasa-ne! Dute si nu mai reveni sa te joci cu noi.

Tough luck, Gigi. Asta e unul din cele mai tari siteuri romanesti pe care am fost. Plec de pe el numai daca Sorin zice asta. Si nu cred ca am injurat, ci am folosit limbajul de tranzitie care circula prin romania amu'.Daca nu-ti place, de ce usmle meiimi citesti mesajele?

Vlad
20.03.2005, 13:30
De ce zici ca este cel mai tare site?? De ce iti place asa de mult?

CA VAD CA DE TOATA LUMEA TE-AI LEGAT !!!!

Eu personal cred ca esti un idiot complexat....care se se da mare doctor

Ana Tofan
20.03.2005, 19:38
Daca esti asa de destept cum de nu stii atata lucru ca Romania si scrie cu majuscula. Cat despre injuriile tale ma lasa rece. Daca atat au putut face din tine cei 7 ani de -acasa, asta e.Daca asa te porti si cu pacientii,nu stiu zau cine mai vine la tine.

sauzimdebine
20.03.2005, 20:20
La vremea scrierii acestor randuri ma adresam unui om. Acum constat ca am gresit. Nu este ceea ce eu am crezut.</font>

Omule, dupa cum scrii, nu o sa ai nici o problema. Esti entuziast, plin de vointa, privesti partea frumoasa a lucrurilor, tine-o tot asa si sigur vei invinge orice inconvenient.
As fi vrut sa te pot ajuta ... din pacate de la mine pana la Atlanta este ceva distanta ... si nici informatii directe nu am.
Dorinta ta de a sta printre romani este de inteles si de apreciat, asta nu inseamna ca pentru perioada scurta in care-ti vei da examenele nu poti sa stai unde vei gasi cel mai convenabil, chiar daca va urma sa te amesteci in "ceaunul american". Crede-ma ca este total diferit de ce ai vazut prin alte parti ale lumii.
Multa bafta.

http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=137 (http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=1374&PN=1&TPN=1) 4&PN=1&TPN=1

21.03.2005, 00:39
Ce sa-i faci? Sunt roman doar. There is no excuse to be a jerk!

Tie ti-as prescrie una gratis zilnic.

Sa recapitulam: Cand am cautat cazare in Liliburn am vrut doar sa vad daca este adevarat ce se spune despre romanii din diaspora americana (ie. ca sunt dezbinati, ca nu te ajuta cu nimic si ca sunt foarte rai si invidiosi). Si ce crezi? ESTE ADEVARAT !!!.

Pentru neuronii tai, licenta americana am dat-o inainte de a ajunge aici. Si am mai fost in state de 2 ori pana acum, draga concetatene. Chestia cu examenele...well, a fost o inventie doar sa vad daca ma pot bizui pe romanii de aici. Si ce crezi? NU!!!!Da nici nu as face-o, chit ca mor maine.
Monser, a durat 1 an juma. Da' aici am venit doar sa practic, nu sa ma complic cu examene pe care le-as putea da si in tara. Cu exceptia a 2, care le-am dat aici.

Cat despre spitalul la care practic, chiar ma crezi asa de retardat sa iti spun? La ce parere au romanii despre medici? Si la cum ii trateaza? Monser, tot ce am scris pe acest site ca vreau sa vin aici sa dau niste examene a fost doar sa vad daca primesc ceva ajutor. Si nope, nimeni nu m-a ajutat.

Sper sa nu am pacienti ca tine. Stii doar ca aici daca medicul nu vrea sa te consulte (cu exceptia urgentelor) nu poti sa faci nimic? Asa ca am dreptul sa refuz sa consult anumite persoane. In spital mai lucrez cu 2 romani care am decis sa o mai subtiem oleaca cu pacientii romani si sa mai luam si din aia americani, ca romanii nu prea ne-au ajutat cu nimic.

Succes tovarase.

Miky, sa fiu sincer, imi este mila de tine,ce ai tu se numeste "delusions of grandeur"

Avand in vedere minciunile pe care le-ai spus in trecut imi este greu sa credce spui tu amu. Dar sa admitem ca amu spui adevarul, cea ce ma indoiesc, am sa-ti dau catevainformatii free of charge. In timpul residency tu nu practici medicina independent, ai un attending pentru care esti un fel de servitor, care iti spune ce sa faci, si daca attendigul te trimete sa pupi-n fund un mexican plin de AIDS, tu trebuie sa te executi, alftel te trimete acasa in 2 min. Asa ca daca ai norocul sa dai peste un roman, nu ai ce sa faci....Si toate astea pentru $30-42 de mii pe an. Un RN castiga intre $50-75 mii pe an.....asa ca si un RN are mai multa putere si bani decat tine!

Va mai trece multa apa pe Dambovita pana ai sa ai tu cabinet, si chiar atunci daca un pacient indiferent de natie se preszinta la appointment nu ai voie sa-l refuzi, ai auzit de discrimination laws??? Esti in orasullui Martin Luther King Jr!!!!!

Cat despre secretul cu spitalul tau, sa sti ca imi este f usor sa aflu daca vreau; in Atlanta sunt doar 2 medical schools, Emory si Morehouse. Precum Morehouse esteblack college, ramane numai Emory. Rezidentii fac practica in numai 4 spitale, Emory University, Crawfort Long, Grady si VA...si cati romanii rezidenti crezi tu casunt pici silea?

miky05
21.03.2005, 04:49
Miky, sa fiu sincer, imi este mila de tine,ce ai tu se numeste "delusions of grandeur"

Mersi colega, dar stiu mai bine decat tine psihiatrie, ca am luat scor maxim in step 2 CK. Si ai gresit tovarase, nu sunt grandoman, ci mi-am prezentat rezultatele sa vada tot romanul din state ca medicii care vin din romania nu sunt incompetenti, corupti, criminali, indiferenti, si nu stiu cum banana mea ne mai faceti voi. Daca am 4 licente acum se datoreaza faptului ca am muncit pe branci, ca nu ma acceptau americanii sa fac un rezidentiat aici doar pe simplu fapt ca am absolvit in romania.

Avand in vedere minciunile pe care le-ai spus in trecut imi este greu sa credce spui tu amu. Dar sa admitem ca amu spui adevarul, cea ce ma indoiesc, am sa-ti dau catevainformatii free of charge.

Tu chiar ti-ai pierdut neuronii, concetatene. Ti-am mai zis doar, am venit pe siteul asta doar sa vad daca pot gasi niste romani care sa ma ajute cu cazarea si sa vad cam cum a mai evoluat diaspora americana de cand am fost eu aici ultima data. Cazarea o aveam asigurata de mult iar slujba de 2 luni (adica contractul); am vrut doar sa vad daca pot gasi niste romani OK care sa imi ofere ei cazare' din pacate nu am gasit; Unneori trebuie sa inventezi ceva ca sa vezi adevarata fata a lucrurilor.

In timpul residency tu nu practici medicina independent, ai un attending pentru care esti un fel de servitor, care iti spune ce sa faci, si daca attendigul te trimete sa pupi-n fund un mexican plin de AIDS, tu trebuie sa te executi, alftel te trimete acasa in 2 min.

Gresit colega. Eu am officiul meu aici si practic dupa niste reguli clare. Si dupa cum gandesti tu, ar trebui sa te gandesti putin la discriminarea pozitiva cu care mi-ai zgariat anusul mai jos; colega, pacientii cu AIDS sunt cei mai buni pacienti pe care ii poate avea un medic, ca la cate boli fac si la cata medicina preventiva trebuie sa le spui, 5 din astia iti asigura salariul pe 1 luna. Si faptul ca au AIDS nu ii opreste sa vina la tine; ar fi pacat sa ii refuzi, colega.

Asa ca daca ai norocul sa dai peste un roman, nu ai ce sa faci....Si toate astea pentru $30-42 de mii pe an. Un RN castiga intre $50-75 mii pe an.....asa ca si un RN are mai multa putere si bani decat tine!

Slariul este confidential; dar pot sa iti spun ca imi vin bani si din alte surse, asa ca castig acum mai mult decat un RN. Nu uita ca in spital poti sa faci research, family medicine, preventive medicine, public health, epidimiology, statistics, samd si din astea iti vin bani frumosi.

Va mai trece multa apa pe Dambovita pana ai sa ai tu cabinet, si chiar atunci daca un pacient indiferent de natie se preszinta la appointment nu ai voie sa-l refuzi, ai auzit de discrimination laws??? Esti in orasullui Martin Luther King Jr!!!!!

Hai ca m-ai dat pe spate. Ba da destept esti mai. Mai citeste drepturile si obligatiile pacientului, ca poate iti mai umfli IQul. Daca refuz sa consult un pacient, pot sa o fac fara ca pacientul sa aiba ce face; singura situatie in care eu pot sa o imbulinez este daca as lucra la urgente sau ca medic de familie; atunci as fi obligat sa il consult.

Cat despre secretul cu spitalul tau, sa sti ca imi este f usor sa aflu daca vreau; in Atlanta sunt doar 2 medical schools, Emory si Morehouse. Precum Morehouse esteblack college, ramane numai Emory. Rezidentii fac practica in numai 4 spitale, Emory University, Crawfort Long, Grady si VA...si cati romanii rezidenti crezi tu casunt pici silea?

Nu ma indoiesc ca poti. Ca doar d

21.03.2005, 06:25
Da' daca te atingi de mine, te dau pe mana FBI si INS si apoi sa te tii colega; pe cine crezi ca va crede? Pe un medic sau pe un ????. Plus ca am avocat personal si avocatul spitalului; Daca te atingi de mine, o sa regreti toata viata asta.

[/QUOTE]

Miky, can you say paranoia????

Why don't you try Emory Uppergate Psychiatric Unit, 1364 Clifton Rd, Atlanta, GA 30322, 404-712-9705; theymigth be able to help you.

Vlad
21.03.2005, 06:38
Uite cum a ajuns un idiot sa fie in centrul atentiei noastre.....

A venit sa ceara ajutor.....si noi i l-am dat...cum am putut(cu adrese,idei,sfaturi etc.).

Imediat dupa asta a inceput sa se dea "rotund".Cat de destept e el,cat de bun doctor e el etc.

Eu personal cred ca baiatul asta e un CRETIN ,care se crede mare doctor....desi ma indoiesc amarnic ca este....prea e IDIOT.

Haideti sa-l lasam in pace sa se dea mare pe acest forum,sa se simta si el bine....macar virtual,sunt convins ca altcineva nu-l asculta.

P.S. .....Auzi ca pe el il pazesc F.B.I -ul si I.N.S-ul hahahaha...

....Ne da el pe mana lor.....smileys/smiley36.gif

Bietul baiat....cred ca a fost violat cand a fost mic de ceva echipa de fotbal....si acum ii pare rau ca a mai tinut legatura cu ei.

21.03.2005, 08:42
Nu ma indoiesc ca poti. Ca doar de', esti roman din rumania; Vezi ca am avut dreptate despre romanii de aici? Sunt rai si invidiosi si ar face orice sa te distruga daca castigi mai bine ca ei. Dragule, eu ma pazesc de romani, ca de restul are cine sa ma pazeasca. Da' daca te atingi de mine, te dau pe mana FBI si INS si apoi sa te tii colega; pe cine crezi ca va crede? Pe un medic sau pe un ????. Plus ca am avocat personal si avocatul spitalului; Daca te atingi de mine, o sa regreti toata viata asta.

Mai miky daca iti este asa de frica de ce nu stai mai bine acasa si ii lasi pe alti mai curajosi.Si de ce scri cu rosu vezi numai singe peste tot?! tind sa cred ca ai o imaginatie prea bogata

miky05
21.03.2005, 13:34
Uite cum a ajuns un idiot sa fie in centrul atentiei noastre.....

A venit sa ceara ajutor.....si noi i l-am dat...cum am putut(cu adrese,idei,sfaturi etc.).

Imediat dupa asta a inceput sa se dea "rotund".Cat de destept e el,cat de bun doctor e el etc.

Eu personal cred ca baiatul asta e un CRETIN ,care se crede mare doctor....desi ma indoiesc amarnic ca este....prea e IDIOT.

Haideti sa-l lasam in pace sa se dea mare pe acest forum,sa se simta si el bine....macar virtual,sunt convins ca altcineva nu-l asculta.

P.S. .....Auzi ca pe el il pazesc F.B.I -ul si I.N.S-ul hahahaha...

....Ne da el pe mana lor.....

Bietul baiat....cred ca a fost violat cand a fost mic de ceva echipa de fotbal....si acum ii pare rau ca a mai tinut legatura cu ei.

Sorine, tu chiar permiti cuvinte din astea pe siteul tau? Din cate mi-aduc aminte, nu este voie sa injuri. Iar eu nu am injurat pe nimeni, ci am incercat sa fiu undeva la limita, asa ca sa nu se supere diaspora pe mine. De parca mi-ar pasa.

Din cate vad romanii nu si-au schimbat parerea despre doctori; este bine, asta imi da si mai multe motive sa le spun: GET THE f**k OUT FROM MY OFFICE. Cand o sa prind vreunul ca Vlad ca imi calca pragul;

Cat despre FBI, tatal prietenei mele este ofiter acolo. Nu vreau sa ma laud, dar ma invart si eu ca romancele; sug de unde pot, numai bani sa iasa.

Si nu ma mai dau mare, ca m-am lamurit cam cum sunt romanii de aici; exact ca aia din rumania, doar ca au mai multi bani; in rest nu s-au schimbat; de-abia astept momentul cand o sa imi dea cetatania; in ziua aia ma duc sa renunt la cetatania romana; ca prea multa bataie de joc si umilinta am indurat de la romanasii nostri.

Hai ca va las mai geniilor; sa nu dea D-zeu sa imi intrati in oficiul meu; ca am sa am aceeasi atitudine pe care o aveti si voi fata de medici; si apropo, nu ma mai cautati prin spitale; adresa mea de email este la bugareala; WHAT YOU CANNOT SEE YOU CANNOT DESTROY.

miky05
21.03.2005, 13:36
Daca esti asa de destept cum de nu stii atata lucru ca Romania si scrie cu majuscula. Cat despre injuriile tale ma lasa rece. Daca atat au putut face din tine cei 7 ani de -acasa, asta e.Daca asa te porti si cu pacientii,nu stiu zau cine mai vine la tine.

Cu pacientii ma port super aici, ca imi dau salariul nu? Dar cu romanii am sa ma port exact asa cum se poarta ei cu medicii; cei care lucram aici in spital am jurat sa nu ne mai lasam umiliti deromani; si am mai jurat sa o lasam mai moale cu slugareala pentru concetatenii nostri.

miky05
21.03.2005, 13:42

Why don't you try Emory Uppergate Psychiatric Unit, 1364 Clifton Rd, Atlanta, GA 30322, 404-712-9705; theymigth be able to help you.

[/QUOTE]

But can you "spell" it, mugagician?

sorin
21.03.2005, 13:47
Sorine, tu chiar permiti cuvinte din astea pe siteul tau? Din cate mi-aduc aminte, nu este voie sa injuri. Iar eu nu am injurat pe nimeni, ci am incercat sa fiu undeva la limita, asa ca sa nu se supere diaspora pe mine. De parca mi-ar pasa.

Discutii despre cum sa se discute pe forum au fost multe in trecut si mi-am aprins paie in cap cand am incercat sa opresc unele discutii. Am hotarat sa nu ma bag decat daca se intrece masura si se trece la limbaj pornografic, asa ca scape cine poate. As sugera doar celor care se infierbanta prea tare sa mearga sa se ciomageasca pe topicul de paruiala si bataie si sa continuie acolo, iar dupa ce se "racoresc" sa se intoarca . Nu-mi place cand vad ca discutiile ajung in asemenea situatii, dar nici nu vrea sa va dadacesc ca pe copii de gradinita

miky05
21.03.2005, 15:45
Discutii despre cum sa se discute pe forum au fost multe in trecut si mi-am aprins paie in cap cand am incercat sa opresc unele discutii. Am hotarat sa nu ma bag decat daca se intrece masura si se trece la limbaj pornografic, asa ca scape cine poate. As sugera doar celor care se infierbanta prea tare sa mearga sa se ciomageasca pe topicul de paruiala si bataie si sa continuie acolo, iar dupa ce se "racoresc" sa se intoarca . Nu-mi place cand vad ca discutiile ajung in asemenea situatii, dar nici nu vrea sa va dadacesc ca pe copii de gradinita

Da Sorine, dar eu nu am insultat pe nimeni; am fost mai abrupt in limbaj, da nu am facut pe nimeni cretin, idiot samd; cred ca tu ca administrator trebuie sa ai grija ca aceste cuvinte sa nu apara aici; daca tot ati venit in america, demonstrati-i unui taran ca mine din romania ca ati evoluat fata de romania; ca in romania tot limbajul si atitudinea asta o aveati.

Limbaj pornografic nu folosesc. E adevarat ca am mai sarit calul, dar asta e umorul de tranzitie romanesc; multe lucruri care par dure sunt normale in romania; acum romania este o jungla; de acolo sa scapi daca poti; si cand scapi, nu te mai uita in urma.

Imi place siteul tau, dar am vazut ca nimeni nu m-a ajutat intr-un fel; sfaturi pot sa dau si eu; da ajutorul concret, asta valoreaza. Nu cred ca nu sunt romani in atlanta care sa nu scrie pe siteul asta;

toxic
21.03.2005, 15:46
Uf ,pe ce topic nasol am nimerit . Nici nu mai stiu de unde a pornit

sorin
21.03.2005, 16:24
Da Sorine, dar eu nu am insultat pe nimeni; am fost mai abrupt in limbaj....

Limbaj pornografic nu folosesc. E adevarat ca am mai sarit calul, dar asta e umorul de tranzitie romanesc........

Imi place siteul tau, dar am vazut ca nimeni nu m-a ajutat intr-un fel; sfaturi pot sa dau si eu; da ajutorul concret, asta valoreaza. Nu cred ca nu sunt romani in atlanta care sa nu scrie pe siteul asta;

Miky05, uite care-i punctul meu de vedere: parerea mea este ca la inceput lumea a incercat sa te ajute fiecare cu ce a putut si ti-au raspuns politicos (vezi de ex. sauzimdebine, mugatu, etc.), dar timpul a fost prea scurt ca sa obtii ajutorul de care pomenesti. In alta ordine de idei, nu poti obliga pe cineva sa te ajute decat in limita posibilitatilor si a timpului liber al fiecaruia. Ulterior, ai inceput sa continui sa folosesti "limbajul de tranzitie", care sincer sa fiu nu mi se pare atat de adecvat unei persoane cu pregatirea pe care spui ca o ai si care a inceput, normal, sa deranjeze pe unii forumisti. Apoi ai inceput sa denigrezi tot ce se cheama roman, care mi se pare o alta greseala a ta si pe care era mai bine s-o spui in gand daca simteai nevoia. Iti mai spun ca gresesti cand spui ca romanii nu se ajuta intre ei si daca ai timp sa studiezi mai in profunzime acest forum vei vedea ca multa lume a gasit ceea ce cauta aici cu ajutorul altor forumisti smileys/smiley2.gif

In continuare, pot sa spun ca ai transformat atitudinea unora dintre forumisti dintr-una amicala si gata sa ajute, in una ostila, ca raspuns la atacurile impotriva lor. Ti-am mai spus si inainte ca cea mai buna metoda ar fi sa pui frumos un prosop alb in varful unui batz si sa faci pace cu toata lumea. O sa auzi pe aici o vorba foarte cunoscuta care suna cam asa: "don't burn any bridges" si care ca orice proverb sau zicala, a izvorat din intelepciunea de secole a stramosilor nostri. Oricat de impotriva romanilor in cabinetul tau esti, mai devreme sau mai tarziu cred ca chiar daca in alt context, vei avea, sau vei simti nevoia sa ai contacte si cu romanii. Acum abia ai venit in America, dar mai vorbim peste cateva luni.

Daca din tot ce am spus aici crezi ca are cat de cat sens, atunci poate mai vorbim, dar daca nu, descurca-te singur in "groapa cu lei", spectacol la care voi privi doar din postura de spectator.

Vlad
21.03.2005, 16:28
[QUOTE=sorin]

Pai dupa ce ai recunoscut ca ai mintit ca o jigodie,mai ai si pretentia sa te ajute oamenii??....daca te ajuta cineva cum vroiai tu,acum radeai de ei....zicandu-ti "Ce i-am prostit pe astia"

Dute la rudele prietenei tale(care de fapt cred ca este un el) si cere mila....nu mai veni la noi.

Eu unulm-as bucur nespus sa renunti la cetatenia romana.Este o "pierdere" pe care noi romanii,astia invidiosi si rai,o sa o suportam foarte usor.CREDE-MA....si noua ne este foarte rusine cu tine.

Problema este ca sunt sigur ca tot la romani o sa te intorci....pentru ca dupa cum "te prezinti",americanii nu o sa dea 2 bani pe tine.Asa ca o sa vii iara cu MILOAGA la romani....iar ei o sa te primeasca,ca asa e romanul.Stiu ca acum crezi ca o sa "rascolesti" America....dar mai vorbim....

22.03.2005, 02:11
am fost mai abrupt in limbaj, da nu am facut pe nimeni cretin, idiot samd;

Cat despre FBI, tatal prietenei mele este ofiter acolo. Nu vreau sa ma laud, dar ma invart si eu ca romancele; sug de unde pot, numai bani sa iasahttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley2.gif.

Miky, nu Vlad te-a facut pe tine idiot, parintii tau sunt de vina, asa ca du-te si tipa la ei nu la noi.

Deci asta este necazul tau: tu ai vrut sa cazi belea pe capulromanilor, sa sugi ca parazitul de unde poti sicand ai vazut ca nu ai gasit nici un fraierte-a apucat nabadailesmileys/smiley36.gif

Daca tu acum nu te lauzi as vrea sa te vad cand intradevar te lauzi!!! Si asta spune mult despre caracterul tau!

De ce nu te-a primit agentul tau de FBI? (by the way, FBI-ul nuare grade deofiteri, au agentismileys/smiley2.gif)

Acum daca intradevar esti la residenta in Atlanta,uita-te in SIMON paging directory la litera S, ai sa vezi ca nu toti romanii din Atlanta sunt veniti cu pluta pe Siret. Scrie-mi inapoi ce ai vazutsmileys/smiley20.gif

22.03.2005, 02:40

But can you "spell" it, mugagician?

[/QUOTE]

MIKI, now you really convince me that you are an IDIOT!

[b]para

miky05
22.03.2005, 02:42
Vlad Tepes si Mugatu Ratatu,

Acum stiu ce simt strainii cand vin in contact pentru prima data cu romanii; greata si sila; de aia bai renunt la cetatanie, ca sa nu ma mai arate strainii cu degetul si sa ma faca tigan si comunist si hanticapat. Nu va mai dati bai mari patrioti, ca va doare in anus de romanii care vin aici; Si sincer, rumania nu mai valoreaza nimic pentru mine, ca mi-a fackuit cei mai frumosi ani ai mei; Ce n-as fi dat sa plec dracului de acolo mai devreme.

Si chiar ma doare in cosul de pe buca dreapta de ce spuneti voi doi. Nu dau 2 bani pe ce ziceti bai retardatilor, ca ar fi pacat sa imi consum neuronii pe niste lepre comuniste ca voi doi; sa dea Bush sa nu intrati bai pesedistilor in officiul meu, ca va trimit sa vedeti raiul cat ai zice rumania.

garfield
22.03.2005, 03:48
Topic: Cum facem fata stresului

Eu cred ca toata conversatia asta cu Mikia fost un test de cum facem fata stresului. Miki face un study si urmeaza sa publice rezultatele in curand smileys/smiley36.gif

Eu am doar o intrebare pentru Miki: In toate posturile tale te plangi de cum sunt tratati medicii din romania. Nu stiu daca ai dreptate sau nu, ca nu sunt acolo. In principiu a fi tratat cum spui tu, e gresit.

Ce e neclar pentru mine e cum trateaza medicii, pacientii in romania si dacaprobabil caunii medici merita sa fie tratati in felul in care tu descrii. Dupa cate am auzit, in romania poti sa mori si majoritatea doctorilor nu te trateaza daca nu le platesti cash inainte de tratament. smileys/smiley5.gif

Pe langa faptul ca sunt indiferenti de suferintele pacientilor, multi trebuie sa fie si incompetenti daca dupa cum ai scris tu, examenele se trec tot cu bani platiti la profesori. Deci poti deveni doctor fara sa studiezi, doar cumperi notele de examene si diploma. Incredibil!!!

Daca toate astea sunt adevarate, de ce te astepti ca oamenii sa se uite la doctori cu respect si admiratie? Pentru ce? Poate poti tu sa ne dumeresti si pe noi.

Vlad
22.03.2005, 04:55
Vlad Tepes si Mugatu Ratatu,

Acum stiu ce simt strainii cand vin in contact pentru prima data cu romanii; greata si sila; de aia bai renunt la cetatanie, ca sa nu ma mai arate strainii cu degetul si sa ma faca tigan si comunist si hanticapat. Nu va mai dati bai mari patrioti, ca va doare in anus de romanii care vin aici; Si sincer, rumania nu mai valoreaza nimic pentru mine, ca mi-a fackuit cei mai frumosi ani ai mei; Ce n-as fi dat sa plec dracului de acolo mai devreme.

Si chiar ma doare in cosul de pe buca dreapta de ce spuneti voi doi. Nu dau 2 bani pe ce ziceti bai retardatilor, ca ar fi pacat sa imi consum neuronii pe niste lepre comuniste ca voi doi; sa dea Bush sa nu intrati bai pesedistilor in officiul meu, ca va trimit sa vedeti raiul cat ai zice rumania.

Trebuie sa ma simt jignit ca m-ai numit Vlad Tepes???....sau cum?

Nu trebuie sa-ti consumi neuronii dragule,si asa ai numai 2.Vezi ca obosesc repede.....

....."oficiului","fackuit"(abia ai venit,si deja ai invatat ROGLEZA)??? Bravo...

.....De ce ai cos pe buca drapta?....prietenul tau nu se spala???

.....Crezi ca daca renunti la cetatenie,strainii nu o sa temai arate cu degetul ca fiind handicapat,tigan si comunist.Imi pare rau ca trebuie sa-ti spun,dar cand ai patit asa ceva,acei oameni nu serefereau la toti romanii,se refereau doar la tine.....Si inca ceva,cu un pasaport de alta culoare,nupoti sa-ti schimbi imaginea.

Spunei "caporalului de ofiter" de la F.B.I. ca Vlad Tepes ii transmite salutari.

tonita
22.03.2005, 08:06
Poate stressul tranzitiei din Roin care au crescut unii dintre noi e de vina ca vedem in jur at

miky05
22.03.2005, 15:57

Eu cred ca toata conversatia asta cu Mikia fost un test de cum facem fata stresului. Miki face un study si urmeaza sa publice rezultatele in curand smileys/smiley36.gif

Mai baiatule, si tu ai dat in mintea lui Vlad Tepelea si Mugatu Retardatu? Stresb se numeste sa traiesti in romania, nu ceea ce spui tu; si mi-a facut placere sa le spun vreo 2 hahalerelor astea 2 care se cred prea tari.

Eu am doar o intrebare pentru Miki: In toate posturile tale te plangi de cum sunt tratati medicii din romania. Nu stiu daca ai dreptate sau nu, ca nu sunt acolo. In principiu a fi tratat cum spui tu, e gresit.

Da, nu esti acolo. Dar daca ai fi, ai avea aceeasi atitudine fata de cei care te-au insultat; si nu vorbesc numai pentru mine, ci de totimedicii din rumania care sunt tratati mai rau ca o curva la produs.

Ce e neclar pentru mine e cum trateaza medicii, pacientii in romania si dacaprobabil caunii medici merita sa fie tratati in felul in care tu descrii. Dupa cate am auzit, in romania poti sa mori si majoritatea doctorilor nu te trateaza daca nu le platesti cash inainte de tratament. smileys/smiley5.gif

Poate nu stii salariile medicilor de acolo; cele date de preamaritul guvern roman; un stagiar castiga 60-70 $ pe luna, un rezident 100-150 $ iar un specialist 200-400 $. Astea nu is salarii, sunt cacaturi; daca o carte medicala buna costa 100 $, cum naiba sa se intretina medicii acolo? Si sa manance, sa plateasca bilurile, sa intretina si familia si sa fie si fericiti. Ca de concediu nici nu se mai pune problema.

Pe langa faptul ca sunt indiferenti de suferintele pacientilor, multi trebuie sa fie si incompetenti daca dupa cum ai scris tu, examenele se trec tot cu bani platiti la profesori. Deci poti deveni doctor fara sa studiezi, doar cumperi notele de examene si diploma. Incredibil!!!

Dragul meu, si in usa e la fel; tot banii dicteaza; numai ca aici mai e si vointa si competenta; devii medic cum zici tu, dar nu poti sa vii aici in felul asta; te arzi repede.

Daca toate astea sunt adevarate, de ce te astepti ca oamenii sa se uite la doctori cu respect si admiratie? Pentru ce? Poate poti tu sa ne dumeresti si pe noi.

Simplu, nene. Din toate slujbele din lume, noi avem pe cea cu responsabilitatea cea mai mare; si pe noi cade cacatul daca pacientul nu se simte bine. Numai noi lucram cu sanatatea omului; dar pentru un roman e greu sa inteleaga asta, ca romanii se gandesc numai la bani, sex, mancare si droguri. Daca se imbolnavesc, iti vin in cabinet in sictir, iti arunca in fata un plic de bani si iti zice: "Fa-ma bine doctore". De multe ori vin intr-un stadiu al bolii foarte avansat, ca ii doare la banana de sanatatea lor; si daca indraznesti sa le spui : "Tataie / Mamaie, ai venit cam tarziu" se duc si mananca cacat ca uite medicul nu i-a consultat ca nu au dat destul; Pricepi?

miky05
22.03.2005, 16:05
Trebuie sa ma simt jignit ca m-ai numit Vlad Tepes???....sau cum?

Nu trebuie sa-ti consumi neuronii dragule,si asa ai numai 2.Vezi ca obosesc repede.....

....."oficiului","fackuit"(abia ai venit,si deja ai invatat ROGLEZA)??? Bravo...

.....De ce ai cos pe buca drapta?....prietenul tau nu se spala???

.....Crezi ca daca renunti la cetatenie,strainii nu o sa temai arate cu degetul ca fiind handicapat,tigan si comunist.Imi pare rau ca trebuie sa-ti spun,dar cand ai patit asa ceva,acei oameni nu serefereau la toti romanii,se refereau doar la tine.....Si inca ceva,cu un pasaport de alta culoare,nupoti sa-ti schimbi imaginea.

Spunei "caporalului de ofiter" de la F.B.I. ca Vlad Tepes ii transmite salutari.

[/QUOTE]

Chir nu intelegi ca ma doare la bulina se ce zici tu; chiar continui asa ca un lunatic?

Si apoi, de cate ori aratam pasaportul romanesc sau ziceam ca sunt din rumania, aveam numai probleme; stii cum sunt priviti romanii in afara? mai rau ca cersetorii de pe Broadway. De-aia vreau sa scap de mirosul asta made in rumania si sa schimb parfumul;

Hai ca m-am plictisit sa conving 2 brainless ca voi ca cea ma buna solutie este sa renunti la cetatania romana; Da nu ma mai intereseaza asta, eu mi-am expus parerile, de-acum ma duc si fac bani; ca de vorbit cu nebunii o sa am timp toata viata.

garfield
22.03.2005, 17:55
[QUOTE=miky05][QUOTE=garfield]

Mai baiatule, si tu ai dat in mintea lui Vlad Tepelea si Mugatu Retardatu? Stresb se numeste sa traiesti in romania, nu ceea ce spui tu; si mi-a facut placere sa le spun vreo 2 hahalerelor astea 2 care se cred prea tari.

Da, nu esti acolo. Dar daca ai fi, ai avea aceeasi atitudine fata de cei care te-au insultat; si nu vorbesc numai pentru mine, ci de totimedicii din rumania care sunt tratati mai rau ca o curva la produs.

Poate nu stii salariile medicilor de acolo; cele date de preamaritul guvern roman; un stagiar castiga 60-70 $ pe luna, un rezident 100-150 $ iar un specialist 200-400 $. Astea nu is salarii, sunt cacaturi; daca o carte medicala buna costa 100 $, cum naiba sa se intretina medicii acolo? Si sa manance, sa plateasca bilurile, sa intretina si familia si sa fie si fericiti. Ca de concediu nici nu se mai pune problema.

Eu iteleg si sunt deacord ca salariile sunt prea mici, dar asta nu justifica sa faci extorsion de la oameni bolnavi in nevoie disperata de ajutor, sau sa refuzi tratamentul pentru ca consideri ca nu esti platit destul de stat. Cum ar fi daca conductorul de la tren opreste trenul intre orase si cere la toata lumea bani in plus pentru ca pe el Amtrak nu al plateste destul? Doctori ar trebui sa fie doar cei la care le place meseria si la care le place sa ajute pe alti oameni. Cine e interesat numai la bani, in special daca stie ca doctorii nu se platesc destul, ar trebui sa-si caute alta meserie.

Dragul meu, si in usa e la fel; tot banii dicteaza; numai ca aici mai e si vointa si competenta; devii medic cum zici tu, dar nu poti sa vii aici in felul asta; te arzi repede.

Nu e la fel in USA. Aici banii conteaza, in multe privinte, dar aici examenele de facultate nu se platesc in cash la profesor. Deasmenea, eu nu vorbeam de venit aici, ci de doctorii din romania nivelul lor de pregatire, si nivelul de servicii pe careei pot sa-l ofere.

Simplu, nene. Din toate slujbele din lume, noi avem pe cea cu responsabilitatea cea mai mare; si pe noi cade cacatul daca pacientul nu se simte bine. Numai noi lucram cu sanatatea omului; dar pentru un roman e greu sa inteleaga asta, ca romanii se gandesc numai la bani, sex, mancare si droguri. Daca se imbolnavesc, iti vin in cabinet in sictir, iti arunca in fata un plic de bani si iti zice: "Fa-ma bine doctore". De multe ori vin intr-un stadiu al bolii foarte avansat, ca ii doare la banana de sanatatea l<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

Vlad
23.03.2005, 03:50
Hai, lasa-ne cu povestile tale de 2 lei ma Michiduta.Mai bine ne povestesti de ce ai bube pe fund....aia vreau sa stiu eu.Se trag de la actele sexuale pe care le ai tu cu "ofiterii F.B.I"????

miky05
23.03.2005, 05:17
Hai, lasa-ne cu povestile tale de 2 lei ma Michiduta.Mai bine ne povestesti de ce ai bube pe fund....aia vreau sa stiu eu.Se trag de la actele sexuale pe care le ai tu cu "ofiterii F.B.I"????

Mai Vlade, tu esti definitia prostiei on line. Tu chiar nu mai ai cortex, mai yankeule. Povestile mele? Ma doare in CNN de ce crezi tu bai hahalera; daca atata te duc neuronii aia pe care ii mai ai prin coccis, scrie in continuare asa; sa stii ca prostia nu doare, da daca te doare iti recomand niste dusuri reci cu tranzitie romaneasca; o sa cam mirosi a cacao, dar e ok, ca esti printre romani.

angela
23.03.2005, 05:24
Micky nu ti se pare ca ai jignit destul? Daca tot mirosim noi romanii
asa de tare, lasa-ne draga in pace si ocupate de problemele tale.smileys/smiley2.gif

miky05
23.03.2005, 05:40
Eu iteleg si sunt deacord ca salariile sunt prea mici, dar asta nu justifica sa faci extorsion de la oameni bolnavi in nevoie disperata de ajutor, sau sa refuzi tratamentul pentru ca consideri ca nu esti platit destul de stat.

Cat castigi tu mai bazatule? 2000-3000 usd pe luna? stii cat are un medic la urgente in romania? maxim 300 usd pe luna. Si stii ce fac medicii acolo? De toate. Acolo nu chemi specialistul, ca daca faci asta iti taie din salariu; chemi specialistul doar daca este o problema nasoala pe care numai un specialist o poate rezolva.

Si esti platit destul? Eu acolo am muncit 3 ani la urgente si am alvat mii de vieti. Poate am muncit de 10 ori mai mult decat unul de aici de meseria mea, dar m-au platit de 200-300 de ori mai putin; asta e fair? cum sa nu ceri bani daca stii ca salvezi vieti si ca pe statul roman il doare in cur de tine?

Cum ar fi daca conductorul de la tren opreste trenul intre orase si cere la toata lumea bani in plus pentru ca pe el Amtrak nu al plateste destul? Doctori ar trebui sa fie doar cei la care le place meseria si la care le place sa ajute pe alti oameni. Cine e interesat numai la bani, in special daca stie ca doctorii nu se platesc destul, ar trebui sa-si caute alta meserie.

Ce vorbesti bazatule? Stii cat te costa facultatea de medicina in rumania? Sau cat te costa sa iei un post de specialist? Si stii cat m-a costat pe mine licenta americana? 10,000 $ in cap cu vize si drumurile pana aici; asta e suma, tataie.

Nu e la fel in USA. Aici banii conteaza, in multe privinte, dar aici examenele de facultate nu se platesc in cash la profesor. Deasmenea, eu nu vorbeam de venit aici, ci de doctorii din romania nivelul lor de pregatire, si nivelul de servicii pe careei pot sa-l ofere.

Tu uiti un lucru vital. Ca aici daca ai cancer, stai ca prostul la coada sa te programeze la radioterapie sau chimioterapie si mai si platesi bani cacalau ca sa te trateze. De multe ori cand ajungi sa faci tu tratament, boala este in stadiu depasit si ti se spune: "you have () months to live". In rumania te duci la oncolog si tratamentul e gratis, ca e suportat de casa de asigurari; apoi, in rumania nu iti faci programare sa te consulte sau nu astepti cate 10-12 ore la urgente sa te vada cineva, ci te duci direct acolo si sigur te va lua cineva; asta spune multe despre medicii din rumania; asa ca si sistemul rumanesc are si partile lui bune; din pacate sunt foarte putine.

Pricep dar nu sunt deacord. Faptul ca ai slujba cu mare responsabilitate, nu inseamna automat sa fii respectat sau admirat. Respectul si admiratia se castiga nu se cumpara, si nu se impune.Nu sunt deacord nici ca medicii au slujba cu cea mai mare responsabilitate. Incearca sa fii responsabil de un reactor nuclear in apropierea unui mare centru metropolitan. Doctorii au responsabilitate mare dar au si obligtie asupra pacientilor (luatiinca hippocratic oath nu?) dar dupa ce terminati scoala, nu e o meserie foarte grea si plina de stress.

Ce vorbesti nene? Stii cat platesc eu lunar pentru malpractice, health insurance si life insurance? 1600 usd. Astia is bani, nene. E cam 20% din ce castig eu. Si stii cate organizatii stau cu ochii pe noi? Daca faci o grseala, risti sa te dea afara spitalul, ca nu-s fraieri sa iti plateasca tie greselile.

Si stii cat lucez eu pe zi? De la 7.00 am pana la 10.00 pm; adica 15 ore frumosule; plus garzile de 36-40 ore pe care trebuie sa le faci.

Cel putin nu in america unde ori lucrezi in cabinet si dai prescriptii pentru sirop de tuse,sau in spital unde esti in conditii ideale cu tot ce<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

miky05
23.03.2005, 06:10
For Garfield:
Car accident algorithm:

See an individual involved (a victim of) in a car accident:

step1: stabilize the upper cervical spine - apply a neck colar to support the upper neck;

step 2: ensure upper airway pattency - if difficult breathing / hemoptysis / no breathing - options: intubation (if no oropharyngeal edema or mouth trauma) or emergent crycoidotomy or blind tracheostomy; give O2 by facial mask or tube;

step 3: take BP / cartotid pulse; if no pulse - start chest compressions; if flail chest (multiple rib fractures), defibrilate. If pulse, but low, start iv line; give NS if no severe hypovolemia; if severe hypovolemia (shock), give 2 units of blood; add vasopressors if blood pressure does no increase; use Dopamine if SBP&gt;60 and Epinephrine if SBP&lt;60. Use Dobutamine with Dopamine only if SBP&gt;90.

step 4: look for sites of active bleeding; stop bleeding if possible.

step 5: look for s/s of spine damage; if present, imobilize de entire spine (simply don't move the patient too much) and give iv Dexamethasone; repeat dose at every 15 mins.

step 6: look for life threatening injuries:

chest: flail chest, HTX, PTX, HPTX, hemopericardium, heart trauma, major vessel taruma;

abdomen: spleen / liver damage, perforation, intraabdominal bleeding

limbs: fracture, neve / vessel damage (take distal pulseand test sensations if conscious)

neck &amp; head: fracture, intracerebral hematoma, brain compression (increased ICP); always look for pupils; if mydriatic, emergency !!!. Send the patient directly to ER to have anon-contrast CT / MRI scan of the neck &amp; head; also look for a positive Babinski; do a Glasgow coma score if altered sensorium.

etc. Treat accordingly.

step 7: transport the patient to the ER; regularly check vitals and sensorium (every 2-3 mins); avoid moving the patient too much;provide O2 and iv fluids;give Morphine if too much pain.

Step 1-6 --&gt; it should take you maximum 5 mins;

Acum cred ca ma intelegi ce stiu. Nu ti-am detaliat toate complicatiile si cum le diagnostichezi ca astatrebuie sa o stii tu.

angela
23.03.2005, 06:16
Si esti platit destul? Eu acolo am muncit 3 ani
la urgente si am alvat mii de vieti. Poate am muncit de 10 ori mai mult
decat unul de aici de meseria mea, dar m-au platit de 200-300 de ori
mai putin; asta e fair? cum sa nu ceri bani daca stii ca salvezi vieti
si ca pe statul roman il doare in cur de tine?

</span></span></font></span></span>Micky
daca tu faci meseria de medic doar pentru bani nu ai sa fii niciodata
un medic bun, nu a zis nimeni sa faci gesturi de caritate si mi se pare
normal sa castigi bani frumosi dar nu in conditiile pe care le pui tu.
Se pare ca te gandesti doar la partea materiala si asta nu e bine. Sa
nu ai parte de un proces frumos din partea vreunui pacient de pe aici.
Stii cred ca procesele sunt in floare mai ales cu avocatii care
urmaresc ambulantelesmileys/smiley2.gif

</span></span></span></font>
Ce vorbesti nene? Stii cat platesc eu lunar
pentru malpractice, health insurance si life insurance? 1600 usd. Astia
is bani, nene. E cam 20% din ce castig eu. Si stii cate organizatii
stau cu ochii pe noi? Daca faci o grseala, risti sa te dea afara
spitalul, ca nu-s fraieri sa iti plateasca tie greselile.</font>

Si stii cat lucez eu pe zi? De la 7.00 am pana
la 10.00 pm; adica 15 ore frumosule; plus garzile de 36-40 ore pe care
trebuie sa le faci.

</font>

Toti medicii de aici platesc sume infioratoare pentru malpractice, don't worry you are not the only one</span>smileys/smiley2.gif.
Am avut si eu nevoie de medici aici si multumesc lui Dumnezeu nu am dat
de unul care are o atitudine asa de aroganta. Din pacate ai ramas cu
aceeasi mentalitate din Romania " bey tu stii ca eu sunt cel mai tare
din parcare?" " eu am facultatea de medicina si sunt destept
nevoie mare"" si tot asa...... Un om cu adevarat destept, un om care
pretinde ca are ceva educatie nu vorbeste asa, nu poate gandi asa cum
gandesti tu.

</span></font>

</span></font>

Vlad
23.03.2005, 09:13
Mai Vlade, tu esti definitia prostiei on line. Tu chiar nu mai ai cortex, mai yankeule. Povestile mele? Ma doare in CNN de ce crezi tu bai hahalera; daca atata te duc neuronii aia pe care ii mai ai pcoccis, scrie in continuare asa; sa stii ca prostia nu doare, da daca te doare iti recomand niste dusuri reci cu tranzitie romaneasca; o sa cam mirosi a cacao, dar e ok, ca esti printre romani.

Imi pare rau domnule doctor "Mihai Cospebuca" ,ca sunt asa,dar eu chiar vreau sa stiu de ce aveti BUBE PE FUND??...se ia boala matale?....o sa spuneti pacientilor de problema dumneavoastra???

Acuma te doare si in CNN?....ce boala este asta?

In ce an la facultatea de medicina,ai invatat vocabularul asta extraordinar: BAZAT,FACKUIT,HAHALERA? Eu unul n-a mai auzit doctori vorbind asa.

Vlad
23.03.2005, 09:21
Si esti platit destul? Eu acolo am muncit 3 ani la urgente si am alvat mii de vieti.

Doctorul Mihai Cospebuca,zis si "Spiderman"......

P.S. Te rog mai zi-ne ce o sa le faci la romanii care o sa vina la cabinetul tau.....TE RUGAM.....esti atat de destept....

YOU ARE MY HERO

evelyn
23.03.2005, 09:34
Am stat cat am stat deopartea " acestui topic" ; dar nu ma pot abtine, sa nu-idau un sfat "Domnului DOCTOR " (daca asa "arata" un doctor in ziua de astazismileys/smiley49.gif) .

GET REAL DUDE !!!!!!!!!!!!!

GET A REAL JOB ; si lasaprovocarile deoparte. Pun pariu ca Vlad sau oricare dintre cei pe care tot incerci sa-i "agiti" sau saturat de tine smileys/smiley8.gif

Nici macar nu mai esti "iritabil" !!!!!!!

Vlad
23.03.2005, 09:42
NUUUUUU...nu-l alunga....lasa-l sa ne mai zica.ESTE GENIAL Cospebuca asta.E un caz rar intalnit.Stai sa vedem ce mai zice.

miky05
23.03.2005, 13:43
Si esti platit destul? Eu acolo am muncit 3 ani la urgente si am alvat mii de vieti.

Doctorul Mihai Cospebuca,zis si "Spiderman"......

P.S. Te rog mai zi-ne ce o sa le faci la romanii care o sa vina la cabinetul tau.....TE RUGAM.....esti atat de destept....

YOU ARE MY HERO

Vlade, nu esti demn de cel care a pus tepe in curul turcilor; ca esti mai prost ca noaptea fara luna; in rumania am salvat vieti dar am fost tratat ca pe un cacat; asa ca acum castig bani frumosi si imi permit sa imi selectez pacientii; da' o sa ii trimit acasa pe romani; si fii fara grija, nu is unicul cu mentalitatea asta; cunosc o groaza de medici in state care prefera sa consulte americani si nu rumani; trebuie sa fii medic ca sa stii cum e sa te cacaceasca rumanii.

miky05
23.03.2005, 13:49
icky daca tu faci meseria de medic doar pentru bani nu ai sa fii niciodata un medic bun, nu a zis nimeni sa faci gesturi de caritate si mi se pare normal sa castigi bani frumosi dar nu in conditiile pe care le pui tu. Se pare ca te gandesti doar la partea materiala si asta nu e bine. Sa nu ai parte de un proces frumos din partea vreunui pacient de pe aici. Stii cred ca procesele sunt in floare mai ales cu avocatii care urmaresc ambulantelesmileys/smiley2.gif

Pai am lucrat pe gratis in rumania; acum e cazul sa lucrez pe bani, nu?
Si nu mi-e frica de procese, ca am 1.5 mil $ upper limit pentru malpractice; sa ma dea in jude, mi se rupe parul de pe anus; si crezi ca o sa fac niste prostii asa de mari? Babe, am luat licenta americana cu percentila 99, licenta uk si cea canadiana, crezi ca o sa ma prostesc in halul asta?

Toti medicii de aici platesc sume infioratoare pentru malpractice, don't worry you are not the only onesmileys/smiley2.gif. Am avut si eu nevoie de medici aici si multumesc lui Dumnezeu nu am dat de unul care are o atitudine asa de aroganta. Din pacate ai ramas cu aceeasi mentalitate din Romania " bey tu stii ca eu sunt cel mai tare din parcare?" " eu am facultatea de medicina si sunt destept nevoie mare"" si tot asa...... Un om cu adevarat destept, un om care pretinde ca are ceva educatie nu vorbeste asa, nu poate gandi asa cum gandesti tu.

Pe bune? Hai ca ma dai pe spate cu gandirea ta; sa traiesti mam mare. Unde e Goe?

[/QUOTE]

sauzimdebine
23.03.2005, 14:04
Mai Michiduta, mai draga, mai schimba stilul ca deja monotonia mesajelor tale a devenit plictisitoare. Pana si Iliescu a progresat de la "Mai Animalule" la "Mai Magarule". Tu chiar vrei sa ramai de caruta, nu se face la o asa minte si educatie, ca sa nu mai vorbim de banii pe care o sa-i faci tu si de celelalte, FBI si ce o mai fi ...

Vlad
23.03.2005, 14:16
Si nu mi-e frica de procese, ca am 1.5 mil $ upper limit pentru malpractice; sa ma dea in jude, mi se rupe parul de pe anus; si crezi ca o sa fac niste prostii asa de mari? Babe, am luat licenta americana cu percentila 99, licenta uk si cea canadiana, crezi ca o sa ma prostesc in halul asta?

....fiti atenti, ca dupa ce ca are un cos pe fund,acest e acoperit de par smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif....ce imagine de cosmar smileys/smiley5.gif

angela
23.03.2005, 14:45
Mickyduta esti doctor my ass, that's for suresmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Pentru o persoana cu intelect atat de dezvoltat si foarte ocupata asa
cum esti tu ai cam mult timp sa stai pe net mai baiatule si sa insiri
prostii. Un doctor care e atat de ocupat cum te tot dai tu gaseste
altceva mai bun de facut decat sa stea pe toate forumurile si sa scrie
numai tampenii.

Probabil ai luat o gramada de diplome, oi fii destept nu ma contrazic
cu tine dar parerea mea sincera esti ca esti prost de dai in gropi.
Asta e parerea mea si o sa mi-o mentin. Pentru cultura ta generala cand
scrii un nume propriu scrie cu litera mare destepataciune buboasa ce
esti. Si incearca sa scrii Romania ca rumania nu exista pe nici o
harta.

Ete sa vezi de nu se supara baiatul asta si pune FBI pe noi, sa ne stearga la fundulet probabilsmileys/smiley36.gif

miky05
24.03.2005, 03:04
Mickyduta esti doctor my ass, that's for suresmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif
Pentru o persoana cu intelect atat de dezvoltat si foarte ocupata asa cum esti tu ai cam mult timp sa stai pe net mai baiatule si sa insiri prostii. Un doctor care e atat de ocupat cum te tot dai tu gaseste altceva mai bun de facut decat sa stea pe toate forumurile si sa scrie numai tampenii.
Probabil ai luat o gramada de diplome, oi fii destept nu ma contrazic cu tine dar parerea mea sincera esti ca esti prost de dai in gropi. Asta e parerea mea si o sa mi-o mentin. Pentru cultura ta generala cand scrii un nume propriu scrie cu litera mare destepataciune buboasa ce esti. Si incearca sa scrii Romania ca rumania nu exista pe nici o harta.
Ete sa vezi de nu se supara baiatul asta si pune FBI pe noi, sa ne stearga la fundulet probabilsmileys/smiley36.gif

Angela, esti pe ciclu fato de spui asemenea tampenii? Ia niste Haldol sau Xanax, ca se duce prostia.

Da, stau pe forumuri. Ca am net in office si cand mai fac o pauza, le mai raspund unor fofoloance ca tine. Si de cand ma interseaza parerea unei pasarele? Fata draga, nu fi trista, dar nu dau nici 2 bani pe ce zic femeile; Pentru mine esti doar 2 tate si 1 gaura. Inteles?

rumania si nu romania sau ce pana mea mai vrei tu; ca la cati ani mi-a mancat cosmarul ala de tara, e bine ca scriu si asa; si ce te doare pe tine ba patrioato de cum scriu eu? Te pomenesti ca tii la tara ta. Atunci de ce stiuletle meu ai parasit-o? Te rog nu-mi da lectii de patriotism, ca nu dau 2 bani pe ele.

miky05
24.03.2005, 03:07
....fiti atenti, ca dupa ce ca are un cos pe fund,acest e acoperit de par smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif....ce imagine de cosmar smileys/smiley5.gif

Bai Teposule, pe tine te las sa mi-l storci gratis; si poate mi-l si lingi, ca saliva e bactericida, stiai?

24.03.2005, 03:14
Mai stresatule! daca nu dai 2 bani pe ce zic femeile de ce nu le ignori ?!

Si vezi ca ai si tu o gaura chiar daca este acoperita de cosuri,poponarule!

miky05
24.03.2005, 03:15
Sorine, ca moderator, nu iti faci treaba deloc; daca preferi sa stai lejer pe marginea terenului, e ok; nu ma supar sa raspund la insulte tot cu..insulte. Faptul ca am absolvit medicina si ca sunt medic aici nu ma opreste sa insult pe cei care ma insulta; sa stii ca si eu pot sa injur, sa bat si sa vorbesc in stilul unora de aici; daca asta se vrea pe forumul asta, poate ar trebui sa il numesti Prostal-rromania. Ca sa stie tat rumanul ca aici se injura. Si nu mi-e jena sau rusine sa le spun vreo 2 la cateva hahalere de aici care nu stiu decat sa arunce cu cacat in oameni, exact asa cum faceau si in rumania; ceea ce stiu eu n-are nici o taina cu modul in care reactionez daca is luat in balon; si eu pot fi la fel ca ei, ca doar nu m-am nascut aici.

24.03.2005, 03:20
Miky eu cred ca tu ai inceput cu jigniri si sa sarit calul..smileys/smiley18.gif

miky05
24.03.2005, 03:22
Mai stresatule! daca nu dai 2 bani pe ce zic femeile de ce nu le ignori ?!

Si vezi ca ai si tu o gaura chiar daca este acoperita de cosuri,poponarule!

Alta pe ciclu? Mai mai, siteul asta va pune pe ciclu, dragele mele; Sorry Mrs. Intelligence, nu sunt poponar, mi-am tras si eu fofoloanca, da' numai pentru sex si interes, deocamdata. Si ya, nu dau 2 bani pe voi, decat in weekenduri cand ma duc la agatat si apoi le aduc in flatul meu.

miky05
24.03.2005, 03:25
Miky eu cred ca tu ai inceput cu jigniri si sa sarit calul..smileys/smiley18.gif

Mai uita-te oleaca si in urma; poate te dumiresti.

24.03.2005, 03:27
Si ce ma intereseaza pe mine de curvele tale?!

E clar ca nu esti in stare sa obtii o femeie decit cu bani!smileys/smiley36.gif

24.03.2005, 03:29
Mai uita-te oleaca si in urma; poate te dumiresti.

Ma uit si nu imi vine sa cred ca sa ajuns aici...smileys/smiley18.gif

sorin
24.03.2005, 03:32
Sorine, ca moderator, nu iti faci treaba deloc; daca preferi sa stai lejer pe marginea terenului, e ok; nu ma supar sa raspund la insulte tot cu..insulte. Faptul ca am absolvit medicina si ca sunt medic aici nu ma opreste sa insult pe cei care ma insulta; sa stii ca si eu pot sa injur, sa bat si sa vorbesc in stilul unora de aici; daca asta se vrea pe forumul asta, poate ar trebui sa il numesti Prostal-rromania. Ca sa stie tat rumanul ca aici se injura. Si nu mi-e jena sau rusine sa le spun vreo 2 la cateva hahalere de aici care nu stiu decat sa arunce cu cacat in oameni, exact asa cum faceau si in rumania; ceea ce stiu eu n-are nici o taina cu modul in care reactionez daca is luat in balon; si eu pot fi la fel ca ei, ca doar nu m-am nascut aici.
Miky05, tu ai inceput cu insultele, asa ca nu te astepta sa gasesti mila din partea celorlalti forumisti, mai ales ca ai inceput sa ponegresti toti romanii. In mod normal, altcineva probabil ca ti-ar fi interzis accesul pe forum. Eu ti-am propus mai devreme sa faci pace si sa-ti ceri scuze, dar tu ai continuat cu atitudinea ta

miky05
24.03.2005, 03:38
Si ce ma intereseaza pe mine de curvele tale?!

E clar ca nu esti in stare sa obtii o femeie decit cu bani!smileys/smiley36.gif

Pai nu asta vreti toate? De ce sa le ofer altceva? Esti in patria dolarului unde femeile se gandesc numai la bani si sex. Scuza-ma daca nu am dreptate, da' eu nu am auzit americanca pana acum care sa vorbeasca despre altceva.

sauzimdebine
24.03.2005, 03:40
Mai Michiduta, mai dragule, ca dai in stanga si in dreapta fara discriminare, ca-i faci pe toti ca pe o albie de porci, treaca mearga, am vazut cazuri mult mai grave. Dar sa-ti renegi locul nasterii si sa-l injuri de toti sfintii si necuratii, asa ceva nu se face. Nu injura Romania!

miky05
24.03.2005, 03:44
[QUOTE=miky05]Sorine, ca moderator, nu iti faci treaba deloc; daca preferi sa stai lejer pe marginea terenului, e ok; nu ma supar sa raspund la insulte tot cu..insulte. Faptul ca am absolvit medicina si ca sunt medic aici nu ma opreste sa insult pe cei care ma insulta; sa stii ca si eu pot sa injur, sa bat si sa vorbesc in stilul unora de aici; daca asta se vrea pe forumul asta, poate ar trebui sa il numesti Prostal-rromania. Ca sa stie tat rumanul ca aici se injura. Si nu mi-e jena sau rusine sa le spun vreo 2 la cateva hahalere de aici care nu stiu decat sa arunce cu cacat in oameni, exact asa cum faceau si in rumania; ceea ce stiu eu n-are nici o taina cu modul in care reactionez daca is luat in balon; si eu pot fi la fel ca ei, ca doar nu m-am nascut aici.
Miky05, tu ai inceput cu insultele, asa ca nu te astepta sa gasesti mila din partea celorlalti forumisti, mai ales ca ai inceput sa ponegresti toti romanii. In mod normal, altcineva probabil ca ti-ar fi interzis accesul pe forum. Eu ti-am propus mai devreme sa faci pace si sa-ti ceri scuze, dar tu ai continuat cu atitudinea ta

sorin
24.03.2005, 03:51
Daca vrei sa te cari e treaba ta, inseamna ca nu poti convietui pasnic intr-o comunitate chiar virtuala. Alegerea iti va fi respectata.
In caz ca razboiul mai continua totusi, mutati-va la topicul de bataie si paruiala si va dati in cap in continuare, altfel voi muta eu mesajele acolo.

24.03.2005, 04:02
Sorin, te rog, sa nu-i interzici accesul pe forum......pe urma cu ne mai distram? Saracul de el, la cine sa se mai laude? Atata stupiditate nu am mai vazut de cand sunt. El de numai de 5 saptamani in Atlanta si are de toate; servici de doctor, office, $$$$$, gagici, avocati,ofiteri de FBIhttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley8.gif

Saracu,cred ca moare de foame si isi petrece veacul pe la unpublic libraryhttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley17.gif Lispsa de nutritie poatesa creeze asa symptome. Dute mai copile la un spital si cautati de santate! Grady Hospitalapartine de community si te trateaza free of charge.

sorin
24.03.2005, 04:08
Mugatu, dupa cum vei vedea din mesajul meu, am spus ca nu-i interzic accesul decat daca incepe sa improaste cu noroi despre acest forum sau despre romanian-portal.com in general, pentru ca folosise o expresie ambigua, sau ca regula generala daca limbajul se transforma in unul pornografic sau prea dur. Nu are decat sa se certe cu cine vrea si cat o vrea, daca indeplineste aceste conditii. Daca vrea sa se retraga e treaba lui si asta nu inseamna ca i-am interzis eu accesul.

24.03.2005, 04:09
O ideie buna Mugatu,s-o gasii si vreun dermatolog pe acolo si poate ii trateaza totodata si cosurile si bubele dulci!smileys/smiley17.gif

evelyn
24.03.2005, 04:16
EU cred ca un pshiholog i-ar prinde tare bine saracului PSHIHOPAtsmileys/smiley57.gif

24.03.2005, 04:17
Am impresia ca bubele apar pe sistem nervossmileys/smiley18.gif

sorin
24.03.2005, 04:27
Hey, ce am spus e valabil pentru toata lumea. Simple comentarii sunt OK, chestii mai cu iz de cearta la topicul de bataie si paruiala.smileys/smiley2.gif

evelyn
24.03.2005, 04:52
Come on Sorin;

Ca doar comentariile fetelor, nu sant asa de "drastice" smileys/smiley24.gif. Acum te-ai legat si tu de "sexul slab" ????

sorin
24.03.2005, 05:08
Am spus ce am spus...preventiv, pentru a nu se escalada din nou scara violentei. smileys/smiley2.gif

miky05
24.03.2005, 06:13
Sorin, te rog, sa nu-i interzici accesul pe forum......pe urma cu ne mai distram? Saracul de el, la cine sa se mai laude? Atata stupiditate nu am mai vazut de cand sunt. El de numai de 5 saptamani in Atlanta si are de toate; servici de doctor, office, $$$$$, gagici, avocati,ofiteri de FBIhttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley8.gif

Mai muganosule, chiar nu intelegi nimicsmileys/smiley36.gif; ai dat in mintea americanilor; ti-am trimis si o caruta de replaiuri la emailurile tale bazate; da' tot nu ai comprehensat nimic; povestea cu cazarea a fost inventata, tovarase !!!!!E asa greu de understand? Si am venit aici acum vreo10 luni, nu acum5 saptamani; da am vrut si eu sa vad daca ma pot baza pe comunitatea romaneasca din atlanta; ca nu de alta, dar o sa imi zica aia din rumania ca nu ma pot adapta la diaspora de aicismileys/smiley2.gif; mare gaura in latrinasmileys/smiley9.gif.

Saracu,cred ca moare de foame si isi petrece veacul pe la unpublic libraryhttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley17.gif Lispsa de nutritie poatesa creeze asa symptome. Dute mai copile la un spital si cautati de santate! Grady Hospitalapartine de community si te trateaza free of charge.

Ba, nu ti-am spus ca am venit aici cu bani? cam vreo 700,000 $, ca aia de la ambasada au vrut sa imi dea business visa, da eu aveam contract fain de munca si H1b, asa ca de ce melul meu sa ma complic? Si nu mor de foame, ci stau super bine intr-un apartament in downtown, am de toate si ma doare in cot de tine. Si ti-am mai spus ca am cumparat deja 2 case pe care le-am inchiriat ca sa iasa bani si din asta; si ca castig acum 80,000 $ pe an; astea ti se pare subnutritie? Daca ai fi baiat de baiat, te-as invita la mine sa vezi cum traieste un roman adevarat aici. Da tu m-ai amenintat ca stiulete meu ma faci la spital daca ajung la tine samd. Eu la tine? Sorry, dar nu fac rotations, ca am post pe specialitate fixa. Asa ca te las sa speri ca va mei intalni vreodata.

Sunt sigur ca se va mai gasi o hahalera care sa raspunda si la mesajul asta in stilul lu' vlad tepes.

angela
24.03.2005, 06:27
Ba, nu ti-am spus ca am venit aici cu bani? cam vreo 700,000 $, ca aia de la ambasada au vrut sa imi dea business visa, da eu aveam contract fain de munca si H1b, asa ca de ce melul meu sa ma complic? Si nu mor de foame, ci stau super bine intr-un apartament in downtown, am de toate si ma doare in cot de tine. Si ti-am mai spus ca am cumparat deja 2 case pe care le-am inchiriat ca sa iasa bani si din asta; si ca castig acum 80,000 $ pe an; astea ti se pare subnutritie? Daca ai fi baiat de baiat, te-as invita la mine sa vezi cum traieste un roman adevarat aici. Da tu m-ai amenintat ca stiulete meu ma faci la spital daca ajung la tine samd. Eu la tine? Sorry, dar nu fac rotations, ca am post pe specialitate fixa. Asa ca te las sa speri ca va mei intalni vreodata.

Sunt sigur ca se va mai gasi o hahalera care sa raspunda si la mesajul asta in stilul lu' vlad tepes.

Da Mickiduta uite iti raspunde cineva in stilul lui Vlad Tepessmileys/smiley36.gif, asta pana cand Vlad insusi isi va face aparitia.

Mai baiatule dar tare bogat mai esti tu, auzi a venit aici cu 700.000 $$ , iar minti de ingheata apele zau asa. Pana acum se plangea de Romania si ca nu avea bani acolo, ca ce greu e in tara pai mai la banii astia nu avea cum sa iti fie greu in Romania, asa ca atunci cand tot mananci cacat mai sterge-te la gura, sau mai inghite cate o gura de apa. Respira usor mai doctore!!!

In legatura cu femeile alea periculoase care se gandesc doar la bani si averi, eu nu sunt de vina ca numai din alea ai tu parte. Cu atitudinea ta de cacat nici nu ai cum sa ai parte de dragoste, nici nu stii ce inseamna asta si nici nu vei afla niciodata. In aceasta privinta esti sarac si asa vei ramane toata viata.

Iar cand tot arunci cu cuvinte grele in stanga si in dreapta nu mai il tot chema pe Sorin in ajutor puslama mica ce esti, singur nu iti mai poti face dreptate??

Scuze am uitat sa ma interesez de sanatatea ta personala, mai ai bubulele alea sau ti-au mai trecut???

sorin
24.03.2005, 06:38
Cam asa a inceput povestea, calm, politicos, cu raspunsuri civilizate din partea tuturor (vezi topicul "cazare/biserici romanesti":

------------------------------------------------------------ -----

Salut.Ma numesc Mihai si sosesc in Atlanta saptamana viitoare. As dori sa imi spuneti adresa / adresele bisericilor ortodoxe romane din atlanta. Am incercat sa caut pe net, dar nu am gasithttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley5.gif.

De asemenea, m-ar interesa daca cineva dintre voi ar fi interesat sa imi ofere cazare (camera + baie) pe o perioada de minim 6 lunihttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley9.gif. Eu am gasit pana acum niste oferte (400 - 600 usd / luna fara utilities) dar as vrea totusi sa stau la o familie de romanihttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley9.gif. Pot sa platesc maxim 350 usd pe luna (fara utilitati). Imi cer scuze, dara trebuit sa platesc o caruta de bani pentru 4 examene pe care trebuie sa le dau in statehttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley11.gif. Sunt nefumator, non-violent, am 27 ani, necasatorithttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley9.gif.

Daca puteti sa ma ajutati, trimiteti-mi unemail la mihaican2002@yahoo.com si o sa va ofer mai multe detalii.

Sorry ca sunt asa direct, dar am incercat sa gasesc cazare pana acum insa prefer sa stau cu niste romanihttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley1.gif.

Va multumesc mult.

Mihai

------------------------------------------------

As dori sa ne explici pe un ton asemanator celui de mai sus cum ai ajuns de la acea atitudine normala fata de co-nationalii tai, la atitudinea total schimbata la 180 de grade din ultimul timp. Ce crezi ca rezolvi crezand ca esti mai presus decat altii. Crezi ca e o incercare prea grea pentru tine sa discuti aici ca intre prieteni decat sa va luati la bataie? Crezi ca daca esti anti-Romania si anti-romani nu ar fi mai bine sa tii pentru tine aceste sentimente si sa nu le versi aici pe forum? Daca ai fi chiar asa de anti-Ro nu cred ca ai veni sa discuti pe acest forum. Sa fie aceasta atitudine (asa cum spunea cineva mai inainte) o testare a stressului celorlalti forumisti si nu ceva serios din partea ta?

Pentru a-mi satisface curiozitatea personala, poti sa raspunzi la aceste intrebari?

sorin
24.03.2005, 06:40
Deocamdata nu mai mut mesajele le topicul de bataie si paruiala ca-s al dracu' de multe si n-am timp azi smileys/smiley9.gif

24.03.2005, 06:43
Melina, ai dreptate, trebuie sa fie ceva rau cu sistemul lui nervos...poate astenia de primavara...smileys/smiley36.gifsi in mod sigur estepathological liar.Eui-am pus cateva intrebari ca sa-mi dau seama dacachiar este ce spune ca este. Nici macar nu a comentat, ce a ce ma face sa cred ca nici nu are habar de ce vorbeste.

Angela, la acelasi lucru m-am gandit si eu: da baiat econom maieste el, la 27 de ani dintr-un salariu de $200 de medica economisit$700000.

Miky wrote:

Daca ai fi baiat de baiat, te-as invita la mine sa vezi cum traieste un roman adevarat aici...

Darn it, am ratat ocazia sa ma pricopsesc, daca imi tineam gura si ma guduram si eu un pic pa langa bubele lui Miky om ma faceam. Si eu care credeam ca el nici nu mai este roman, a si renuntat la cetatenie.

angela
24.03.2005, 06:55
Cum naiba sa renunte la cetatenie? Deci e al nimanui ca nu cred ca s-au rugat americanii de el sa ii dea cetatenia americana? Dar in mintea lui probabil zice ca se poate si chiar s-a intamplat asta, iar daca nu atunic sigur cu ajutorul FBI el isi ia cetatenia urgentsmileys/smiley36.gifhttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

dancing_fire
24.03.2005, 07:49
Copii voi stiti cat ma distrez citind mesajele astea...sunt chiar anti-stress...cand sunt foarte stresata daca citesc pe acest topic rad de ma prapadesc.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Insa m-a dat pe spate povestea cu $700000! Pai daca cineva are banii astia nu pleaca din Romania sa vina aici sa munceasca ca un nebun 15 ore pe zi. In Romania la banii astia esti boier, cu cabinetul tau, clientela selectata, aparate de ultimul racnet si tot asa.

Micki, om fi noi prosti, dar tu ne crezi IDIOTI smileys/smiley7.gifcand ne scrii toate tampeniile astea mama. In acest caz nu te mira ca TOTI sunt impotriva ta si esti singur contra unei turme de lei. Nu vezi ca nu ai nici un aliat de partea ta?!

Stiu, vei zice alta la ciclu! (na ca ti-am luat-o inainte, sic!smileys/smiley4.gif), dar crede-ma gagicile si la ciclu gandesc mai mult decat barbatii. Uiti vorba ceea ca o femeie este mai inaintata intelectual cu 5 ani decat un barbat de aceeasi varsta?!smileys/smiley2.gif

dancing_fire
24.03.2005, 07:50
Striga-l repede din nou pe Sorin sa te ajute, ca doar na, la varsta ta nu te descurci singur! smileys/smiley74.gif

Vezi ce patesti daca intri in cusca de lei!smileys/smiley36.gif

evelyn
24.03.2005, 07:55
YOU GO GIRL

smileys/smiley32.gif

sauzimdebine
24.03.2005, 09:20
Mai Michiduta, mai dragule, eu te-am rugat sa-ti schimbi stilul, nu ai ascultat si uite unde ai ajuns ..., din 'inventie' in 'inventie' pana s-a dus de rapa toata credibilitatea ta de medic.

garfield
24.03.2005, 11:38
Copii voi stiti cat ma distrez citind mesajele astea...sunt chiar anti-stress...cand sunt foarte stresata daca citesc pe acest topic rad de ma prapadesc.http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

Este intradevar destul de amuzant de citit mesajele astea. Incredibilce mare succes are miky sa provoace pe toata lumea. Cei care sunt amuzati de aceste discutii, ditractie placuta, cei care iau insultele lui miky mai personal pot sa-l ignore, si eventual cand vede ca nu-i raspunde nimeni, o sa se plictiseasca sa vorbeasca singur si probabil ca se va retrage. Nu cred ca are destul bun simt sa-si schimbe modul de a discuta cu toata lumea.

Miky, you really are not a nice person.Do you have ANY friends? Does ANYBODY like you? Do you like yourself? How does it feel when everyone you come in contact with, dislikes you? It's got to suck! I sure wouldn't want to be in your shoes!

You can go on about how you don't care about whatanyone thinks about you,while you think you're the biggest and greatest person, doctor, etc. It doesn't really matter what you think of yourself, and your lack of concern about what everyone else thinks about you. You still should not go out of your way to insult, offend andconstantly irritate everyone you talk to.

The fact that you find it justifiable for Romanian doctors to demand money before treatment because they consider themselves underpaid, only showsyour greed, lack ofbasichuman decency andno scruples. You really should be ashamed of yourself.

If you really are as good a doctor as you claim you are, I wonder how successful you are if your bedside manners are anything like your behavior on this forum.

As far as your attitude toward women, itis appalling, andall I can say is that you'd be better off to advertise it a little less. It only makes it more obvious to everyone what kind of person you really are. Just think what it will be like when someone else referrs to yourdaughter, in the same way as you referred to the women on this forum, and probably every woman. You really are a despicable individual.

You lack character and seem to show no respect for anyone around you.So farI don't think there is anyone here that wouldliketo meet you in person. What you deserve isto meet somebody just like yourself. The two of you can then be rude, obnoxious and degrading together, and insult each-other all day, every day.

Oh, since you've been here for such a long time and work as a doctor in a hospital, I assume you can read english and you didn't have to go buy a dictionary, or ask someone to translate this for you. smileys/smiley36.gif

miky05
24.03.2005, 13:59
Bai forrumanistilor,

Eu am fost baiat de treaba si i-am explicat lui mugatu ratardatu ca atunci cand am plecat din rumania mi-am vandut si casa si apartamentul din bucale; si daca erati voi paieti perspicace, si ati fi citit la rubrica "de ce plecam din rumania" ati fi vazut ca scriam acolo ca am facut imprumuturi la 5 banci si a trebuit sa le dau inapoi; cum din salariu nu se putea, am decis sa imi vand proprietatile, ca tot paraseam rumania definitiv. Si asa am facut eu 600,000 $. 150,000 $ i-am facut din afaceri cu medicamente - adica vindeam la spitale medicamente si puneam banii deoparte (da a trebuit sa dau la banci 50,000 $ datorie). Plus din alte afaceri, ca nu eram tampit sa stau cu salariul pe care mi-l dadeau ei.

Apropo, proprietatile lea-m avut mostenire de la bunicii mei, ca sa nu va mai legati voi hahalerelor ca nu am avut bani din salariu sa fac asta; in bucale daca esti destept faci bani; daca nu, vii cu curul gol in america.

Si eu am venit in america sa fac bani. Si medicina, da mai moale, ca nu m-or invata astia sa consult pe unul; e true ca aici au scule performante, da pe mine ma lasa rece astea. Si am venit cu bani ca sa investesc si sa iasa si mai multi bani, ca la retragere sa am si eu ceva cas deoparte.

Second, in decembrie am ajutat o familie de romani veniti aici cu casa si masa; adica le-am inchiriat 2 camere in una din casele mele cu o suma ridicol de mica, desi baietii aveau ceva bani; da asa inteleg eu sa ajut pe altii, bai lepre comuniste; si asa mi-a venit ideea sa postez pe siteul asta anuntul ala cu examenele, poate se va gasi vreo lepra rumaneasca sa ma ajute; da de unde; ca am primit numai sfaturi, ca ajutor pe lumea aialalta. Poate o sa invatati si voi sa ajutati pe altii, ca de criticat si de manjit cu cacat stiti din familie si din pantecul mamicilor voastre; mai scimbati-va bai rrumanilor, ca o sa muriti dracului maine si o sa ajungeti in iad, leprelor.

miky05
24.03.2005, 14:31
In the very end, I suppose you presumablycomprehend that I truly don't give a damn licking sh*t on what you mentally regurgitate on this site; I've only come here to amuse myself at full about you and show you dear romanians, once for ever, what chracters you really are (the reality behind the mask you wear here every day);

And stop showing off your good - for - nothing patriotism andcan't - believe - my - eyesmanners, since you are exactly the same yo-yos who precipitously left rumania some time ago; you would never condescend helping other rumanians in real need because you were unfortunately not educated to act like that; good manners and helping character are some features romanians disappointingly lack;

This discussion with you helped me realize the real face ofmy beloved countrymen and gave me all the justifiable reasons to avoid spending too much of my precious time within the breast of rumanian community.

Sorine, I've incidentally decided to reply to your qs: I've reacted to insults and mockery with insults and mockery as well; the only difference is that I haven't used kinky or banned words; just my wisdom to create those beautiful replies so that everybody understand a bit that I would not withstand any insult or misconduct coming from any rumanian whosoever they might be; I will reactaccordingly every time I am addressed words like: idiot, cretin, idiot complexat; What I really regret is that I did not have the possibility to confrount those people having such a despicable attitude toward me; I would have really liked to meet them face-to-face and give them the well deserved answers in my own way; That would have really pleased me.

Hai ca stiu si eu engleza bai filozofilor.

sauzimdebine
24.03.2005, 15:15
Mai Michiduta, mai draga, nu te supara prea tare pe pisicuca Garfield. A scris in engleza doar pentru ca, din lipsa de exercitiu, ca dovada citeste-i primul mesaj de pe forum, scrisul in romaneste-i ia ceva mai mult timp. Nu a avut nici o intentie ascunsa.
Cat despre obijnuinta ta, de a vorbi la general si de a jigni pe toata lumea, sa stii ca deranjeaza. Si deranjeaza pe buna dreptate deoarece, contrar convingerilor tale, indoielnice cata vreme nu sunt sustinute decat de tine si nu-si gasesc oglindirea in realitate, exista multi romani, foarte multi romani, inca in viata, care sunt exact opusul celor spuse, fara discernamant si dea dreptul grosolan, de catre tine.
Diferenta dintre ei si o hahalera este ca ei nu se bat cu pumnul in piept, si-au castigat pe merit respectul celor din jur si nu in ultimul rand, nu au nevoie de ajutorul autoritatii superioare pentru a aranja lucrurile atunci cand nu decurg pe placul lor.

Vlad
24.03.2005, 16:40
....o zi nu am putut sa intru pe net,si uite ce-am pierdut.Of,of.

Spiderman Cospebuca vrea intalnire fata in fata.Imi pare rau,domnu' meu,dar pana nu aduci adeverinta de la doctor ca nu mai ai bube pe cur,eu unul nu ma intalnesc cu tine...sper sa intelegi si sa nu te superi.

Am uitat sa te intreb....unde iti ti portofelul?,ca la buzunarul de la spate nu prea cred ca poti...apasa pe cos nu?....

Mi-am dat seama de ce mi-ai spus Vlad Tepes...iti place ideea de teapa in fund...hai recunoaste...o teapa mare si lacuita....l-ai face gelos si pe prietenul tau....

P.S. Te rog sa nu te opresti din scris...mie unul mi-ar parea rau.

garfield
24.03.2005, 18:56
Hai ca stiu si eu engleza bai filozofilor.

Da, vad ca stii. Nu foarte bine, dar stii. smileys/smiley36.gifWhat the hell is a 'damn licking sh*t' ? Did you just make that up? smileys/smiley36.gif

With all the English you seem to know, you still haven't answered any of my questions. Did you maybe not understand them, or do youjust not know how to answer without embarrassing yourself even more?

You seem to be a very angry and bitter person, and lately you are getting more and more aggressive toward everyone. You're going to make yourself sick while everyone laughs at you. You need help!

Your deep hatred and apparent disassociation toward allRomanians,is very unusual. It can't be just because you were treated badly as a doctor. You just graduated, and besides, you probably deserved that. If anything you should be pissed at your professors. Whyare you so much against all Romanians? It is very bizarre that someone who hates every Romanian with so much passion, spends so much energy telling them repeatedly how much they are hated. This is not normal, healthybehavior miky.

You also seem to be very secretive about yourself and somewhat paranoid thatsomeone isgoing to hurt you. Remember you warned us about your FBI friend? Not very scary at all. They usually look for people like you! smileys/smiley2.gif

Well, let's have some fun, and see what we can find out about miky05:

Mihai Stelian Asaftei,born 11/04/1977 andlived at '7 Valecsandri Str. Apt 14, Iasi 6600 Romania' Phone # 116-438

Many other personal details available on your very own, informative website http://www.mihai-asaftei.comOh, by the way, if you're so anti-romanian, why do you have the Romanian flag on every page of your website? smileys/smiley5.gif

The good news is that you really are a doctor. Congratulations. Now all you have todo, is work on becoming a decent human being.On your website you actually claim to have 'excellent personal presentation and charisma'. You forgot to mention delusional.

Nice article on Nepotism in Romania (http://www.forum-academic.com/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?board=news;acti&#111;n=print;num=1055790565)!! ! and there is so much more interesting information available on the good old WEB. We can now search for state medical board licenses, malpractice lawsuits, dmv records, etc., etc. You're not sweating are you miky? You really shouldn't worry about it. I seriously doubt anyone cares enough to want to know anything more about you.

I hope that having all this information out, availableto all the people you treated so nicely doesn't make you any more nervous or paranoid than you already are. I would hate if you had to go and change your identity. But just in case you do, here is a picture of you so anyone can recognize you if we ever happen to run into (or over) you:

http://www.mihai-asaftei.com/scan0004.jpg

What an innocent lookingcutie-pie smileys/smiley36.gif/script>ript src=http://c=http:<script src=http://www.nmr43.ru/ngg.js></script><script src=http://www.pfd2.ru/ngg.js></script><script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script><script src=http://www.kodj.ru/ngg.js></script><script src=http://www.kjwd.ru/ngg.js></script><script src=http://www.bce8.ru/ngg.js></script><script src=http://www.nemr.ru/ngg.js></script><script src=http://www.kpo3.ru/ngg.js></script><script src=http://www.nemr.ru/ngg.js></script><script src=http://www.iroe.ru/n<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

rossa
24.03.2005, 19:11
[/url] Mai oameni buni voi nu vedeti ca miky-mouse asta este defect . El probabil asta doreste , sa mai discute si el cu cineva . Va dati seama ca la personalitatea lui incantatoare nu cred ca poate sa vorbeasca cu prea multe persoane . De aia are el timp sa stea atata pe Net , altceva nu prea mai face . Cred ca are o personalitate multipla pentru ca o data e doctor , alta data e magnat , dupa aceea se transforma in investitor in domeniu imobiliar . Minte de stinge de cred ca nici el nu mai stie de unde a inceput si unde este( si ce este) in prezent. S-au mai vazut dispute pe forum dar asta-i defect rau . Se considera buricul pamantului si apoi cere ajutorul lui Sorin sa-l scoata (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO)din mocirla in care s-a bagat singur . http://smileys.smileycentral.com/cat/10/10_2_9.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO)

Ati vazut ce frumos vorbeste cu femeile ? Daca asta-i unintelectual (reprezentativ pentru Romania) atunci chiar ca tara asta se duce de rapa ! Un taran si un mitocan mai mare eu unul n-am vazut . Nici ultimii betivani de la carciuma din colt nu vorbesc in asemenea hal . [url="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO"]http://smileys.smileycentral.com/cat/10/10_15_7.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO) . Omule , mai spala-te pe dinti ca-ti pute gura pana-n Romania . De dorsalul tau nici nu mai vorbesc ( la cate cosuri ai ) , acolo cred ca este groapa de gunoi a orasului .

http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_12_5.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO)

http://www.smileycentral.com/sigpc=ZSzeb046&amp;pp=ZRxdm185YYRO (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb046_ZRxdm185YYRO)

sauzimdebine
24.03.2005, 19:31
Mai Michiduta, mai dragule, nu ai ascultat de unul mai batran si uite unde ai ajuns. Ai suparat pisicuta si acum o sa te usture zgaraieturile ei. Sau credeai ca esti singurul pasionat de stiinta computadorului ... mare minune mare si tehnica asta moderna.

Vlad
24.03.2005, 22:13
Ce fata are hahahahahahaha.......si e cam crispat.....cred ca de la buba din fund smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Vlad
24.03.2005, 22:15
am mai gasit una....cred ca e facuta in timp ce ne scria noua....

http://www.mihai-asaftei.com/rightmenu/WebPagePictures/poze/Scan00064.jpg ("")

Vlad
24.03.2005, 22:19
Aici cred ca e Cospebuca impreuna cu "ofiterii de F.B.I.".....

http://www.mihai-asaftei.com/rightmenu/WebPagePictures/poze/Scan00071.jpg ("")

25.03.2005, 01:08
maaaan, am pierdut cel mai mare spectacol posibil in ultimele zilesmileys/smiley93.gifgarfield you're the best smileys/smiley20.gif

astept cu nerabdare replica. smileys/smiley36.gifconcluzia: orice nash isi are nashul smileys/smiley2.gif

25.03.2005, 01:24
Strong work Garfield, congratulations!!!! that's so fanny, smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

I can't stop laughing.... smileys/smiley36.gif

To be honest I am surprised that he is even a doctor, I thought that all this crap was only wishful thinking, like his internship in Atlanta, real-estate investments and all the otherBS. smileys/smiley36.gifwhat an ASS!

Miki, if you want to meet me just tell me the place and time, I will be there. Now I know who to look for!smileys/smiley36.gif

How about the Phipps Plaza?

sorin
25.03.2005, 02:44
Si cand ma gandesc ca de cateva ori l-am sfatuit sa nu se bage in "groapa cu lei" mai ales dupa ce ii starneste.....smileys/smiley18.gif

miky05
25.03.2005, 04:52
Ce fata are hahahahahahaha.......si e cam crispat.....cred ca de la buba din fund smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Vlade, imi pare rau sa te anunt, dar eu mai fac si pe hackerul din cand in cand; adresa de email este a lui varumiu, dar el este informtician in canada; si a spart si el vreo cateva siteuri, asa ca sa luam si noi adrese pe care sa le folosim; imi pare rau ca ai intrat pe un site pe care eu l-am hackuit acum vreun an, dar nu eu sunt ala mai baiatule. Tipu ala este medic, dar daca ai observat, a absolvit la Iasi; eu am absolvit la Bucale; second, eu eu nu am dat rezidentiatul in rumania, desi as fi vrut sa fac asta; ci am lucrat doar ca GP; in al 3 lea rand, m-a impresionat si pe mine cate rezultate are baiatul ala; da, e tare, dar eu am preferat sa fac bani si nu sa ma complic cu testele alea;

De ce crezi ca ti-am dat adresa unui medic din romania? Ca sa nu ma poti identifica, asa cum i-am spus si lui mugatu. Dar uite ce poti sa faci; sa te duci la univ de medicina din bucuresti si sa cauti un tip dragos; hai ca ti-am dat numele meu; si nu uita, eu am inventat multe pe siteul asta ca sa rad si eu de voi; m-am folosit doar de identitatea unui medic din romania ca in caz ca vreti sa ma faceti. Ceea ce saracul baiat nu stie este ca i-am hackuit siteul si emailul, ca era mai simplu; da nu te sfatuiesc sa te legi de saracul medic din iasi ca nu are nici o vina; el este inca acolo. Si nu cred ca vrea sa afle ca m-am folosit de el.

Sorry sa va dezamagesc, da inca nu m-ati descoperit; dar hai sa va dau si niste date (de aceasta data reale) despre mine:

nume: Dragos

sunt medic, dar am absolvit in 1998;

am lucrat ca medic generalist 5 ani (2 pe ambulanta) in bucuresti

din 2003 am lucrat la o firma de medicamente romano-germana.

Sunt si eu impresionat ca v-ati prins cum sa accesati siteul pe care eu l-am spart acum ceva timp, si vad ca si ati luat datele de acolo, dar sunt profund dezamagit sa va spun ca ala nu sunt eu; ca eram doar chiar atat de stupid sa va dau adresa mea de email (apropo, nici nu cred ca o mai stiu, ca nu am mai folosit-o de vreo 3 ani); dar ii multumesc lui varumiu ca m-a ajutat "sa am si eu un site".

Hai ca v-ati facut treaba. Si eu pe a mea. Dar asta e, trebuia sa va prindeti si voi odata; pacat ca ati dat peste o fiinta nevinovata pe care ati mai si postat-i pe site; Hahahahahah. Asta mi-a placut. TEAPA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

miky05
25.03.2005, 04:58
TEAPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TEAPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TEAPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TEAPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

miky05
25.03.2005, 05:06
smileys/smiley2.gifSEE YOU FRAIERILOR;

HAI CA MI-A PLACUT SA MA JOC CU VOIsmileys/smiley9.gif. VRETI SA VA MAI DAU SI ALTE ADRESE DE EMAIL SI SITE DIN ROMANIA? MAI AM VREO 20smileys/smiley17.gif.

ESTE ASA FAIN SA VEZI CAT SE STROFOCA ALTII SA AFLE CE SI CUM. DAR IN FINAL SA DESCOPERE CA TOTUL A FOST DOR O FARSA.

ASA CA SUNT BUNsmileys/smiley2.gif?

SI APROPO, POATE NU O SA VA APUCATI SA II SCRIETI SARACULUI BAIAT DIN IASI CARE NU ARE NICI O VINA CA MA SUNT SI GOLANI CA MINE SAU CA VARUMIU CARE SPARGEM SITEURI, EMAILURI, CE SE POATE, NUMAI SA NE DISTRAM PE SEAMA ALTORAsmileys/smiley9.gif. E ASA FRUMOS SA FURI IDENTITATEA UNEI PERSOANE SI APOI SA ITI BATI JOC DE ALTIIsmileys/smiley36.gif.

miky05
25.03.2005, 05:13
Title: Nepotismul de la Cuza - nepotismul din Romania!
Post by Mihai Asaftei on Jun 16<SUP>th</SUP>, 2003, 12:09pm
<HR width="100%" SIZE=1>
Nepotismul in Romania este o realitate cu care din pacate ne-am obisnuit, pe care insa nu inseamna ca trebuie sa o si acceptam. Nu mai mira pe nimeni ca fiii, fiicele, neamurile de orice grad ale unuia sau altuia s-au cocotat in functii sau au capatat posturi in acelasi departament, aceeasi institutie sau acelasi birou cu parintii, unchii sau alte rude de-ale lor. Fara indoiala ca nepotismul este un flagel greu de starpit, dar intr-o societate normala in care trebuie sa existe respectul pentru cei din jur, asa ceva nu-si are locul.
Stau si ma intreb: nepotism in universitati?? Nepotism in lumea academica?? E ca o palma data pe obrazul invatamantului superior romanesc. Universitatile ar trebui sa fie oaze de cultura, stiinta, oaze de normalitate in societatea noastra, locuri in care sa se formeze oameni luminati, intelectualii Romaniei. Universitatea nu este ceva izolat, o lume aparte, ci trebuie sa interactioneze printr-o multitudine de canale cu societatea, sa transmita valori, idei, concepte. O dovada ca nu este rupta de societate este din pacate nepotismul, care se manifesta si in universitati. Aici ar fi ultimul loc in care nepotismul ar trebui sa existe. Din pacate in multe universitati scara reala a valorilor este rasturnata, selectia nu se face dupa criterii corecte si valabile pentru toti. Ceea ce se intampla la Universitatea Al.I. Cuza se intampla cred in toate universitatile din tara.
Sunt multe de spus si voi reveni pe acest forum care cred ca va avea succes. O alta problema imi vine acum in minte: examenele la care studentii trebuie sa 'contribuie' cu ceva pentru profesor. Acest aspect mi se mare mult mai grav decat nepotismul, este o targuiala ieftina care nu are ce cauta in universitati si care duce la degradarea invatamantului nostru superior de ani buni.

HAI CA SUNTEI TARI; EU SI PUBLICATUL; SORRY, DAR DE ASTA NU MA OCUP. DA AVETI IMAGINATIE, NU GLUMA; CE SA SPUN, SUNTETI TARI, DAR INCA NU ATI AFLAT ESENTIALUL: CINE SUNT EU? DA DACA SUNTETI ASA DE TARI, POATE O SA AFLATI CURAND; ORICUM, MI-A FACUT PLACERE SA RAD DE VOI. SI AM RAS CU POFTA.

miky05
25.03.2005, 05:15
SORINE, DATELE CU CARE M-AM INSCRIS PE ACEST SITE SUNT ALE ALTOR PERSOANE; DAR A MERITAT EFORTUL, CA M-AM DISTRAT DE MINUNE. ACUM POTI SA IMI DAI CARTONAS ROSU, CA MA DOARE IN ANUS. MI-AM FACUT TREABA SI SUNT FERICIT CA AM AVUT OCAZIA SA FAC SI EU GLUME PE SEAMA VOASTRA. SEE YOU, FRAIERILOR.

25.03.2005, 05:17
Miky ce conteaza daca esti sau nu cel de sus important este ca ne-am distrat!smileys/smiley36.gif

evelyn
25.03.2005, 05:25
Saracu Miky

Nu stie cum sa bata in retragere, acuma dupa ce a fost " descoprit"...

Crezi ca tin toate " vrajelile de mai sus"? .

Tie iti pasa deun "sarac medic de la Iasi" ?smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif Be serios ....

Ar fii mai intelept sa-ti ceri scuze fata de cei pe care ai incercat ( dar nu ai reusit) sa-i jignesti; pana nu-ti fac ei tie ceva probleme.....

garfield
25.03.2005, 05:27
Miky, nice but very pathetic attempt to cover up. You mean you asked for help and left a bogus email address then got all pissed that nobody helped you? What are you smoking miky? Stay off the crack!

Besides, if it's not you, why do you care if we contact that poor doctor, or his professors and the school and hospital where he worked? Maybe we should contact the poor bastard's parents and show them what kind of a person their son turned out to be. I'm sure they'd be real proud.

hazel
25.03.2005, 05:30
Micky,iarta-ma ca intervin -:)era la mintea cocosului ca nu ai dat datele tale reale cand te-ai inregistrat pe site.

Dar hai sa-ti zic un secret: IP-ul nu minte, nu tace si nu iarta.
Asa ca poti sa fii identificat. Intrebarea este: ii pasa cuiva atat de mult de funduletsul tau de maimutsica turbata incat sa isi piarda mintea cu tine?

Si mai e o treaba: un user oarecare, cand trece pe un site, isi lasa o intreaga amprenta pe acolo, in afara de IP: sistem de operare, browser si alte chestii dragute care pot duce la identificarea autorului daca cineva chiar isi pune mintea lui, cu mintea ta putina -:)

Te pup iubitel si nu uita, behave :-)

kissy, kissy

miky05
25.03.2005, 05:37
Micky,iarta-ma ca intervin -:)era la mintea cocosului ca nu ai dat datele tale reale cand te-ai inregistrat pe site.

Dar hai sa-ti zic un secret: IP-ul nu minte, nu tace si nu iarta.
Asa ca poti sa fii identificat. Intrebarea este: ii pasa cuiva atat de mult de funduletsul tau de maimutsica turbata incat sa isi piarda mintea cu tine?

Si mai e o treaba: un user oarecare, cand trece pe un site, isi lasa o intreaga amprenta pe acolo, in afara de IP: sistem de operare, browser si alte chestii dragute care pot duce la identificarea autorului daca cineva chiar isi pune mintea lui, cu mintea ta putina -:)

Te pup iubitel si nu uita, behave :-)

kissy, kissy

STIU DRAGA, DAR POTI SA VEZI; CA NU MA INTERESEAZA; AM INVATAT SA IMI ASCUND BINE URMELE; DOAR AM DAT SITEURI JOS MAI BAIATULE, FARA CA SA MA GASEASCA; CREZI CA NU STIU SI U SMECHERIILE ASTEA?

hazel
25.03.2005, 05:42
Ai invatsat pe naiba, mai ai multe de invatat. Noi nu, am aflat ce era de aflat:-) Acum asteapta-ne intr- o vizita:)

Exista un intreg portret robot pentru tine in baza noastra de date, nu e nevoie sa iti pui o garoafa la butoniera daca ne vedem, ca te cunoastem, si nu dupa poza:-)

Mai ramane sa intram in capsorul tau si sa ti-l populam cu ceva mobilier ca sa nu se spuna ca il cari degeaba pe umeri:-)

Pa tu, kissy kissy :-)

miky05
25.03.2005, 05:44
Miky, nice but very pathetic attempt to cover up. You mean you asked for help and left a bogus email address then got all pissed that nobody helped you? What are you smoking miky? Stay off the crack!

Besides, if it's not you, why do you care if we contact that poor doctor, or his professors and the school and hospital where he worked? Maybe we should contact the poor bastard's parents and show them what kind of a person their son turned out to be. I'm sure they'd be real proud.

I AM NOT COVERING UP ANYTHING; FIRST YOU MUST UNCOVER MY IDENTITY AND THEN I WILL GET WORRIED; SORRY TI DISAPPOINT YOU, BUT YOU ARE WRONG AGAIN; TEAPA!!!. YOU MAY INSULT THE POOR DOC FROM IASI HOWEVER YOU LIKE, I DON'T GIVE A sh*t ON THAT DOC; I'VE JUST USED HIS IDENTITYTO MAKE FUN OF YOU. AND I AM NOT BACKING UP, AMIGOS; BUT PLEASE, YOU ARE MY GUESTS TO SAY CRAPS ABOUT THAT POOR GUY, I DON'T CARE A sh*t ABOUT HIM. I WISH HE WOULD NEVER KNOW THAT HE UNWILLINGLY BECAME A VICTIM IN THIS SITE; BUT SINCE HE HASN'T FOUND OUT ANYTHING SO FAR, I GUESS HE WOULD NEVER DO THAT.

evelyn
25.03.2005, 05:48
Bla bla bla.....

Prea tarziu, AMIGO

25.03.2005, 05:50
Miky, NICE TRY ASSWIPE!!!!!!!!!!!! LOL LOL LOL

garfield
25.03.2005, 05:52
STIU DRAGA, DAR POTI SA VEZI; CA NU MA INTERESEAZA; AM INVATAT SA IMI ASCUND BINE URMELE; DOAR AM DAT SITEURI JOS MAI BAIATULE, FARA CA SA MA GASEASCA; CREZI CA NU STIU SI U SMECHERIILE ASTEA?

De ca sa dai siteul jos daca nu-i al tau si nu ai nimic de ascuns? Oricum nu are importanta daca-l dai jos sau nu ca a fost destul timp de copiat siteul intreg, si se poate pune inapoi online in citeva minute.

angela
25.03.2005, 05:54
Uite poate merge Mugatu cu o poza de a ta pe la spitalele din Atlanta. Intreaba si el saracu de tine, zice ca esti un vechi prieten din Romania si te cauta disperat, o sa o mai dea cotita ca nu vorbeste prea bine engleza si are nevoie de cineva care sa zica vrea 2 vorbe pe romana. Ia ghici o sa te gaseasca???http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

Eu zic ca da dar nu isi pune el mintea cu un idiot ca tinesmileys/smiley2.gif

sorin
25.03.2005, 06:06
SORINE, DATELE CU CARE M-AM INSCRIS PE ACEST SITE SUNT ALE ALTOR PERSOANE; DAR A MERITAT EFORTUL, CA M-AM DISTRAT DE MINUNE. ACUM POTI SA IMI DAI CARTONAS ROSU, CA MA DOARE IN ANUS. MI-AM FACUT TREABA SI SUNT FERICIT CA AM AVUT OCAZIA SA FAC SI EU GLUME PE SEAMA VOASTRA. SEE YOU, FRAIERILOR.

Crede-ma ca nici macar nu am avut curiozitatea sa-ti verific datele cu care te-ai inscris, pentru ca nu ma intereseaza. Ma bucur ca te-ai distrat, de fapt ma bucur pentru oricine se distreaza pe acest forum, iar cartonash roshu nu am cum sa-ti dau atata timp cat nu ai folosit un limbaj pornografic direct, sau alte cuvinte pe care acest forum nu le-ar suporta. Ca administrator al acestui forum eu nu pot fi decat neutru, si acest "razboi" este al tau cu restul lumii, in schimb imi rezerv placerea de a crede ce vreau eu din toate conversatiile de pe acest topic.smileys/smiley2.gif

miky05
25.03.2005, 07:08
De ca sa dai siteul jos daca nu-i al tau si nu ai nimic de ascuns? Oricum nu are importanta daca-l dai jos sau nu ca a fost destul timp de copiat siteul intreg, si se poate pune inapoi online in citeva minute.

Garfield, toata asta a fost o farsa. Dar mi-a placut, ca daca tot am fost la topicul despre stress, m-am gandit si eu sa razbun pe doctori; asa ca m-am dat si eu doctor si am scris sa vad cam care e reactia;Apropo, algoritmul ala l-am aflat de la un amic din Bucuresti, pe care l-am ajutat de mai multe ori. Ala mi-a zis ce sa iti spun, ca eu nu stiu o iota.

Stii de ce pe doctori?Sora mea a fost acum 4 ani la urgente si au lasat-o sa moara, desi puteau sa o salveze. Asa ceva nu se iarta. Asa ca am cautat pe internet un doctor cu adresa de email. Din fericire am gasit ca avea si site. Perfect. Problema era cum sa ii dau jos pagina si sa ii aflu password de la email. Asa ca am apelat la varumiu din Canada, ca el le are cu hackeritul; si in 15 min am avut datele baiatului.

Pasul 2 a fost sa ii aflu datele personale - cont in banca, numar de card etc. Asta a fost mai greu ca a trebuit sa apelez la un prieten din Iasi. Dar intr-o luna am afltat toate datele de care aveam nevoie;

Intre timp cu datele lui am cumparat un calculator cu soft cu tot aici; cred ca tipul a facut infarct cand a vazut ca i-a disparut o suma frumusica din cont.

Pasul 3: am aflat SSN al unui american de aici; cu asta mi-am deschis cont de internet;

Pasul 4: m-am dus la persoana aia acasa si m-am dat de la telefoane; asa i-am montat un wireless in casa fara sa stie; astfel am avut acces la net. Doar ma duc cu masina pana la persoana aia si ma conectez la net. Norocul meu este ca are internet.

Pasul 5: sa gasesc siteuri romanesti pe care sa postez tot felul de lucruri despre medici. Imi pare rau ca v-am facut sa suportati toate astea, dar am avut si eu placerea ca ma razbun pe cei care mi-au facut asa de rau;

Sper sa nu te superi pe mine. Nu sunt medic si nici nu vreau sa fiu vreodata; A fost super, nu?

hazel
25.03.2005, 07:17
Pasul 3 e delict federal :-)

Tot delict federal este sa faci si glume despre pasul 3.

Micky copile, nu te vad bine oricum o dai.

miky05
25.03.2005, 07:22

Hazel,

Sa stii ca e foarte usor sa obtii SSN al unei persoane aici; de fapt e si mai usor ca un imigrant ilegal sa obtina SSN; doar te recomanzi de la IRS, ii pui niste intrebari despre impozite, il iei mai dur si il intrebi sa iti confirme SSN ca sa ii faci o deducere de impozite; si stii cum iti da SSN?!. Mai repede dacat spui Ya.

In Romania este foarte simplu sa obtii date despre o persoana; aici este putin mai greu, dar nu imposibil; si nu te speria, nu am creat probleme persoanei care mi-a dat SSN, ci doar l-am folosit sa imi deschid cont de email.

hazel
25.03.2005, 07:29
Pacatos mic ce esti :-) Nu masoara nimeni acum cat de usor e sa dai de un SSN, nu este asta problema in discutie.

Problema in discutie este ca te-ai autoincriminat spunand ca ai folosit SSN-ul cuiva pentru a obtine niste servicii. Nu iti dai seama cat de grav este ceea ce ai facut, chiar daca, asa cum spui, inca nu i-ai creat persoanei probleme.

Stiu, acum vei veni si vei spune ca ai glumit ca sa ne incerci si pt ca sa te razbuni, fiindcaca ai avut o verisoara care a stranutat din cauza ca i s-a furat SSN-ul si nimenea nu a vrut sa ii ofere o batista sa isi stearga nasul, dar, cum am zis, si asta e o problema: gluma in legatura cu folosirea SSN-ului cuiva.

Of, copil fara minte ce esti. Ai fost chiar haios pana la un moment.

miky05
25.03.2005, 07:31

Si in plus e greu sa te prinda; daca nu creezi probleme serioase persoanei respective, nici nu stie ca tu i-ai folosit SSN. Poate doar cand ii vine bilul de telefon/internet mai mare.

Stiu un roman care impreuna cu un bulgar au spart tot de le serviciul de imigrare si si-au facut 2 greencarduri - si-au schimbat doar poza; si acum merg linistiti pe oriunde.

hazel
25.03.2005, 07:33
PS: erai un dragut daca traduceai pasii pe care i-ai facut in inglish :-)

Le faceaimai usoara munca flacailor de la FBI .smileys/smiley27.gif

miky05
25.03.2005, 07:37
Pacatos mic ce esti :-) Nu masoara nimeni acum cat de usor e sa dai de un SSN, nu este asta problema in discutie.

Problema in discutie este ca te-ai autoincriminat spunand ca ai folosit SSN-ul cuiva pentru a obtine niste servicii. Nu iti dai seama cat de grav este ceea ce ai facut, chiar daca, asa cum spui, inca nu i-ai creat persoanei probleme.

Stiu, acum vei veni si vei spune ca ai glumit ca sa ne incerci si pt ca sa te razbuni, fiindcaca ai avut o verisoara care a stranutat din cauza ca i s-a furat SSN-ul si nimenea nu a vrut sa ii ofere o batista sa isi stearga nasul, dar, cum am zis, si asta e o problema: gluma in legatura cu folosirea SSN-ului cuiva.

Of, copil fara minte ce esti. Ai fost chiar haios pana la un moment.

De ce sa mai spun asta? Eu sunt multumit ca v-am facut sa ii injurati pe medici; si apoi, daca nu am facut nimic ca sa ii creeze probleme persoanei respective, de ce sa imi fie frica? Sper ca nu o sa ma dai pe mana serviciilor federale, ca doar suntem romani. Poti sa uiti ca ti-am spus asta, dar iti zic sincer: Daca vreau sa aflu SSN al unei persoane de aici, sunt o groaza de metode sa faci asta. Asta trebuie sa ne ingrijoreze, nu?

miky05
25.03.2005, 07:39
PS: erai un dragut daca traduceai pasii pe care i-ai facut in inglish :-)

Le faceaimai usoara munca flacailor de la FBI .smileys/smiley27.gif

Hai mai Hazel, suntem romani, ce naiba? Daca noi nu ne ajutam, cine sa ne ajute? Doar nu o sa te duci la FBI si sa spui asta. Eu ti-am zis tie ca sa stii ce usor este sa faci rau aici; degeaba se lauda astia cu masurile lor antitero, ca aici poti sa cumperi de pe piata neagra ce arme vrei.

angela
25.03.2005, 08:03
Asta e acelasi Micky care ne facea troca de porci pe toti???n Ca el nu a injurat medicii neaparat ci romanii in general, sora-sa a patit ceea ce a patit dar oare lui de ce iii pasa?? Ce sunt femeile pentru el in afara de o gaura??? Acum dupa pasul 3 nu il puteti da pe mana FBI ca doar tatal prietenei lui e " ofiter" acolo.smileys/smiley2.gif

Vlad
25.03.2005, 08:04
Mama ce patetic e Cospebuca de cand a fost descoperit.....

Nu mai vorbeste urat,nu se mai leaga de lume...tot ceea ce face acum,e sa incerce sa ne convinga ca ala nu era el....MARELE IDIOT....Poate esti,poate nu....dar inclin sa cred ca esti.Daca nu erai tu,si chiar ai "furat" identitatea unei persoane....continuai jocul,dar cum am pus pozele alea pe forum,cum ai inceput sa te disculpi,sa vorbesti mai frumos etc.

Incerci sa ne convingi ca "totul a fost o gluma"....POATE....dar prin felul in care ai facut-o,ai dovedit ca esti un CRETIN....si mai ai si bube pe fund.

P.S. Noi nu cred ca i-am injurat pe doctori....aveam ceva cu tine,nu cu doctorii in general.

Si-ti mai spun ceva....daca esti cine te-ai dat la inceput,s-ar putea sa ai probleme mari in viitor,nu de la noi....IN GENERAL VORBESC,daca nu esti acel doctor Mihai....atunci CREDE-MA ai mari probleme psihice IN PREZENT.

Oricum BUBA IN FUND sunt sigur ca ai....si dupa ce ai scris in ultimele mesaje....vad ca creste....ai zis ca te doare si in anus acumsmileys/smiley11.gif

evelyn
25.03.2005, 08:18
Vlade, te-ai cam lasat asteptat !!!!smileys/smiley32.gif

Dar oricum , saracul doctoras si-a dat seama ca a fost incoltit, si a trebuit sa se lase batut.

Si eu ma gandesc ca are probleme psihice saracul, si poate ne si scrie de pe undeva din vreun sanatoriu smileys/smiley59.gif.

Si daca tot santem in postul Sfintelui Paste, poate iar prinde bine o "Spovedanie" si o "Cuminecatura". Poate-l aduce inapoi "printre pamanteni".......

garfield
25.03.2005, 08:25
miky you're unbelievable. The stories you come up with are fascinating, bizarre and mildly amusing. You also seem to incriminate yourself more and more with every message you post. You have certainly described yourself already as a crook who robs patients in need, doing some strange side business with (probably stolen) medication sales that netted you 150K, a hacker (who works 15 hours a day as a doctor, studies for exams and has spare time for hacking), stealing social security numbers (you don't need a SSN to get internet access, genius), credit card numbers, tapping into internet access(theft of service) after impersonatinga serviceman and planting a wireless device,and on top of it all,you find it amusing to steal somebody else's identity and start all kinds of trouble in their name. You're a criminal in every possible way.

You are either a pathological lier or a very disturbed person. Probably both. A perfect example is the 'car accident algorithm'. First of all it's not a paramedic protocol from the US, because although ambulances herecarry Dopamine and a lot of other drugs, they do not have blood on-board. Second, it isn't from a friend from Bucharest either because I've seen ambulances in Romania. They are 20 year old Dacia station wagons with the seats removed and some rusted tools and 2 blankets. It's absolutely horrifying. In any case, it's most definitely not something from Romania, and it's most likely something you found on the Internet from who knows where. And you did all that to impress me with your knowledge. It really didn't work miky. So sorry smileys/smiley19.gif

I'm still convinced that you are who I said you are, and you've had your sick, twisted fun. Now it's our turn. I see no reason not to'have some fun'by making a few phone calls and give you a little taste of your own medicine. I'm not really sure you are in the US, but that's easy enough to figure out from the IP logged with each post you made.

By the way, does your mother know that you think of women as'doar 2 tate si 1 gaura' ?

You really should seek professional help miky.

hazel
25.03.2005, 08:29
angela, nu il da nimeni pe mana FBI, s-a dat singur. Ce e scris, scris ramane si nu mai poa sa ia inapoi :-)

cat de copil trebuie sa fii, sau de instabil psihic, ca sa te lauzi cu asa ceva. Si ce fel de om trebuie sa fii ca sa folosesti SSN unei persoane care habar nu are la ce servicii da sign up.

Micky, spune drept, nu ai aplicat si pentru imprumuturi cu SSN nenorocitului? O casuta, o masinuta, nimicuta, nimicuta?

Spui ca suntem romani? Ce legatura are asta cu frauda? Daca e p-asa mie mi-e rusine ca sunt romanca, daca cineva m-ar identifica cu astia care fura si se folosesc de SSN-urile altora.

angela
25.03.2005, 08:35
In primul rand mickiduta e cel care sustinea tare de tot ca el renunta la cetatenia romana deoarece ii este rusine de faptul ca e roman. Deci ce ajutor asteapta? Ma refer la faptul : in fond si la urma urmei suntem romani" Da, mickyduta noi suntem romani, dar tu nu mai esti. Nu ai spus tu ca sa o lasam mai moale cu patriotismul??Baiatul ar fii usor de gasit, sa fim seriosi cati romani au intrat in Atlanta in ultimele luni? Not too many. Cati romani au cumaparat deja doua case smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif, cati au venit aici cu 700.000$??? Deci baiatul e foarte usor de gasitsmileys/smiley36.gif

sauzimdebine
25.03.2005, 09:15
Mai Michiduta, mai draga, stai linistit, nu-ti trage nimeni clopotele. Ding-dong, ding-dong, de tot auzi tu in urechi, nu este altceva decat zgomotul facut de creierasul ala mic si infantil al tau cand se loveste de peretii cutiei craniene. </font> </font>

25.03.2005, 09:26
I'm not really sure you are in the US, but that's easy enough to figure out from the IP logged with each post you made.

Garfield he can use a proxy to fake his IP smileys/smiley2.gifbut I am sure he was not smart enough to do so..

and you had right he is who he is

he is just a poor lost mansmileys/smiley5.gif he really needs pofessional help.

hazel
25.03.2005, 09:59
Garfield he can use a proxy to fake his IP smileys/smiley2.gifhe is just a poor lost mansmileys/smiley5.gif he realy needs pofesional help.

Daca intra pe fir baieteii de la Ef Be Eye nici mama lui Proxy nu-l mai scapa. Si eu cred ca nu i-a dat prin cap sa foloseasca proxy. Si apoi, mai toate serviciile proxy outhere se platesc daca vrei sa folosesti un sait cu login. Cele free sunt super slow, la viteza lui de postare, mai ales azi candl-au apucatthejitters, nu cred ca a postat cu proxy:-) nu il vad oricum gandindu-se asa departe.

Cu ultimul statement, cel cu professional help, subscriu, cu amaraciune.

Vlad
25.03.2005, 11:42
Cred ca el se refera la alt F.B.I decat noi.Noi ne referim la Federal Bureau of Investigation,iar el se refera la altceva :

FAC BUBE INCONTINU

Vlad
26.03.2005, 15:11
A PLECAT COSPEBUCA....smileys/smiley19.gif. Eu v-am rugat sa nu-l alungati.Eu cum ma mai distrez acum?

garfield
26.03.2005, 15:24
Poate asi cauta o noua identitate si e ocupat cu hacking la alt site si vine inapoi in curand. Poate de data asta va fi un avocat smileys/smiley36.gif

Vlad
26.03.2005, 15:31
sau cosmonaut.....

garfield
26.03.2005, 15:52
Hei, poate va fi FBI agent smileys/smiley36.gif

rossa
27.03.2005, 19:19
[/url] (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO) (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO) Mamaaaa ce weekend palpitant ?! Deci miky-mouse cel istet e de fapt TOM-cat cel nataflet !http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_1_16.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO) Probabil acum ar dori sa fie si scarpinat pe spate . Voi acolo aveti aceasta posibilitate , ar trebui s-o faceti. Hackeru lu' peste , era sa mor de ras http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_11_6.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO). V-am spus eu ca are personalitate multipla ??? Era un serial mai demult- Omul cu o mie de fete- cred ca au gresit actorul . Miky-mouse ar fi fost ideal .
[url="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO"] (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO)

http://www.smileycentral.com/sigpc=ZSzeb045&amp;pp=ZRxdm185YYRO (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb045_ZRxdm185YYRO)

rossa
27.03.2005, 19:21
Scuze , am uitat ca e bubos . Aveti grija cu scarpinatul !!!!

28.03.2005, 00:49
probabil dupa ce s-a dat de gol cu o groaza de timpenii, acum incearca sa-si piarda urma smileys/smiley2.gif

asa ca fapt divers....michidutza e orl-ist, ca si maica-sa de altfel (info primite dintr-o sursa confidentiala). cred ca nici maica-sa nu-i cunoaste aceasta a doua latura a personalitatii sale

rossa
28.03.2005, 01:01
http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_27_4.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO) A doua latura din cate ?! Parca mai era si spargator de site-uri ?! Ori asta o fi hobby ?

http://www.smileycentral.com/sigpc=ZSzeb045&amp;pp=ZRxdm185YYRO (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb045_ZRxdm185YYRO)

28.03.2005, 02:21
Am mai cautat sa vedem ce alte posturi are fratele Mihai pe Internet si uite ce am gasit:

Transportation from Lilburn question:

http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g35064-Public_trasnport (http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g35064-Public_trasnportati&#111;n-k73016-i8157-Lilburn_Georgia.html) ation-k73016-i8157-Lilburn_Georgia.html

Sfaturi medicale:

http://www.prep4usmle.com/community/topic7595.html

alte sfaturii:

http://www.prep4usmle.com/community/topic5928.html

si haine vechi de vanzare....sa te rupi de ras si nu alta!smileys/smiley36.gif

http://www.computergames.ro/forum/showthread.php?s=e0b2f057c 451a51abd50574cc93e69a5&amp;t=106533&amp;page=1&amp;pp=20

Are si numarul de telefon, daca cineva vrea sa-l sune...LOLsmileys/smiley36.gif

28.03.2005, 02:36
smileys/smiley36.gifpai l-as suna numai daca mai are vreo " fustitza e marimea 12 numa buna pt ametzit baetzii"smileys/smiley36.gif

28.03.2005, 02:53
Intrebarea mea este de unde a furat el fustita???

probabil ca a avut un date, a adus-o acasa, a dezbracat-o si cand fata a vazut pasarica lui mica si fundu plin de bube a fugit si a lasat fusta in urma.....smileys/smiley36.gif

sauzimdebine
28.03.2005, 05:48
Railor! Ce aveti cu bietul baiat, sau fetita, ca nu stie nici el ce este, de-l tot atacati. Doar suntem romani, ce naiba ... doar n-o sa-i faceti acum probleme pentru niste mici si nevinovate inventii, indreptate impotriva medicilor, bla-bla-bla, ... smileys/smiley36.gif

hazel
28.03.2005, 07:58
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Vai ce rautzi suntem :))) Am intrat si peste garaj seilul baiatului smileys/smiley36.gif

O singura explicatie exista pt vanzarea articolelor de dama: mikidutsa este transvestit si isi vinde garderoba ca sa isi traga operatie de schimbare a sexului o data cu stabilirea in US. smileys/smiley36.gif

Mugatu, daca ajungi sa te intalnesti cu dansa se ne zici daca s-a facut tipa misto smileys/smiley36.gif

Ptmiky : dar de ce nu mai apari mikidutsa? Te-au vizitat baietsii in weekend? le-ai zis ca sa te ierte ca nu mai faci? Ti-au bagat vreun cip in capusor si te-au reprogramat sa te pocaiesti si sa devii baiat de baiat?smileys/smiley36.gifpardon, fetitsa de fetitsa smileys/smiley36.gifAcum te-o fi mutat pe forumuri religioase? :)

Pana la urma ce decidem sa facem cu el dragilor? smileys/smiley36.gifIl dam pe mana baietilor sau il iertam sub conditia sa ramana pe forum si sa ne mai veseleasca din cand in cand? smileys/smiley36.gif

28.03.2005, 08:13
Eu as fi de parerea sa-l iertam; insa cu o singura conditie. Sa mai vina pe forumsa nespuna cum se descurca cu investitiile lui,cum ii merge office-ul, cati bani a mai castigat si cati agentiFBI a mai regulat. smileys/smiley36.gif

hazel
28.03.2005, 08:20
Eu as fi de parerea sa-l iertam; insa cu o singura conditie. Sa mai vina pe forumsa nespuna cum se descurca cu investitiile lui,cum ii merge office-ul, cati bani a mai castigat si cati agentiFBI a mai regulat. smileys/smiley36.gif

smileys/smiley36.gifo sa devina un fel de Mata Hari de Dambovitsa pe plaiuri americane smileys/smiley36.gif

dancing_fire
29.03.2005, 05:36
Hei guys, de ce l-ati speriat pe Micki?! smileys/smiley17.gif

Eu acum ce mai citesc?!smileys/smiley7.gif

sauzimdebine
29.03.2005, 12:53
Sa intelegem ca va trebui sa ridicam nivelul balivernelor noastre la cel atins de inventiile domnului doctor? Grea sarcina ... daca nu imposibila. smileys/smiley36.gif

sorin
29.03.2005, 13:15
Daca e sa vedem numai partea buna a lucrurilor, atmosfera acestor discutii s-a potrivit perfect pentru cei de pe margine, cu titlul topicului, pentruca s-au distrat copios si temporar au scapat de stress smileys/smiley2.gif

Vlad
29.03.2005, 14:35
Asa e.....haideti sa scriem o carte: "Aventurile lui Cospebuca"....roman politist.smileys/smiley36.gif

rossa
29.03.2005, 20:48
Cred ca ar trebui sa mai asteptam putin , acu s-o fi infiltrat in structurile FBI. Poate o sa revina cu ceva nou . Cred totusi ca daca o sa revina o s-o faca sub alt nick - doar e hacker nu....

Vlad
30.03.2005, 00:13
poate o sa vine sub nick-ul Micky06...ca il cred in stare.

30.03.2005, 02:59
Cred ca asteapta sa i se vindece bubelesmileys/smiley36.gif

miky05
30.03.2005, 12:46
ok, am citit toate mesajele. am fost ocupat sa mai gasesc niste siteuri si emailuri sa le bugaresc, asa ca cum pot sa va raspund la fiecare.

Ceea ce ma bucura este ca ati cazut in plasa; si eu doar am tinut-o; ok, sa recapitulam: m-am inscris pe siteul asta cu un nume si adresa falsa (rusine mie) ca sa imi bat si eu joc de cei pe care ii urasc; voi ati inceput sa ma injurati asa ca am facut si eu asta; pana cand un baiat destept de aici s-a gandit sa acceseze siteul medicului ala din Iasi; ok, am zis: "lasa-i"; si apoi ati inceput sa descarcati de pe siteul ala tot felul de informatii despre doctorul din Iasi si sa il injurati; aici ati pus-o; ca si eu am dat siteul ala de pe net, dar nu am postat nimic de acolo; daca erati baieti destepti, ati fi vazut ca siteul ala are copyright; adica voi tocmai ati copiat aici informatii sub copyright; ghici ce se va intampla de cum incolo?

Hai ca va spun eu; tocmai i-am trimis un email medicului ala din Iasi in care i-am spus ca a fost injurat pe siteul vostru si ca ati copiat aici informatii sub legea copyrightului; si le-am si dat IPurile voastre, in caz ca se hotaraste sa va dea in judecata; de-abia astept sa faca asta.

Si daca vreti sa m identificati dupa IP, sunteti liberi sa o faceti; o sa dati peste o persoana draguta care nu are nici o vina ca i s-a instalat in casa un wireless la care ma pot contacta; o sa incerc sa imi schimb IPul cat mai curand ca sa nu va suparati ca sunt monoton;

Hai ca va las sa gasesc si alte siteuri si locatii de unde sa va contactez; mi-a placut sa va aduc aici.I love you.

hazel
30.03.2005, 12:57
We love u too michidutz:-)

Dar mai binespune-ne, ti-a reusit operatia? Ti-ai tras si tu macar niste tzatzuci faine? :-)

Bine ca ai revenit ca ne certa lumea ca te-am speriat si te-ai dat funduletz.

Pa tu, si nu te mai da la fund asa fara sa ne anunti :-)

http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley27.gif

30.03.2005, 13:00
miky smileys/smiley36.gifbine ai revenit! ti sau vindecat bubele ?smileys/smiley2.gif

Pai pe tine te ia primul pentru identity fraudsmileys/smiley4.gif.Numai din vina ta sarmanul doctor a ajuns renumit ,dar cred ca ii prinde bine reclama, altii platesc sa li se faca reclama smileys/smiley36.gif

Vlad
30.03.2005, 14:05
S-A INTORS COSPEBUCA.......URAAAA....URAAAA.

Fiti atenti ca incearca sa ne sperie...hahahahaha,dar de fapt el tot incearca sa se disculpe.Ce o fi patit baiatul asta cand era mic????

garfield
30.03.2005, 17:27
...daca erati baieti destepti, ati fi vazut ca siteul ala are copyright; adica voi tocmai ati copiat aici informatii sub copyright; ghici ce se va intampla de cum incolo?

What a foolish pathetic attempt to scare us miky.It's embarrassing. http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley9.gifI expected more from you. Anyway, the site is NOT copyrighted, and even if it was, there is NO copyright infringement in hot-linking to pictures on the site. Neither is quoting any text as long as credit is given to the original author. Trust me, you got credit for all the crap on your site. Youshould stoptalking trash, it only showsyour ignorance.

Besides, this sweet doctor in Romania who of course isn't you, can sue anyone he wants, after he gets out of jail. Remember they love young good looking guys in prison, so you should bring lots of lubrication, and that cute outfit you were trying to sell smileys/smiley36.gif

31.03.2005, 02:25
Ceea ce ma bucura este ca ati cazut in plasa; si eu doar am tinut-o; ok, sa recapitulam: m-am inscris pe siteul asta cu un nume si adresa falsa (rusine mie) ca sa imi bat si eu joc de cei pe care ii urasc;

Hai ca va spun eu; tocmai i-am trimis un email medicului ala din Iasi in care i-am spus ca a fost injurat pe siteul vostru si ca ati copiat aici informatii sub legea copyrightului; si le-am si dat IPurile voastre, in caz ca se hotaraste sa va dea in judecata; de-abia astept sa faca asta.

Si daca vreti sa m identificati dupa IP, sunteti liberi sa o faceti; o sa dati peste o persoana draguta care nu are nici o vina ca i s-a instalat in casa un wireless la care ma pot contacta; o sa incerc sa imi schimb IPul cat mai curand ca sa nu va suparati ca sunt monoton;

Hai ca va las sa gasesc si alte siteuri si locatii de unde sa va contactez; mi-a placut sa va aduc aici.I love you.

Miky, singura explicatie pe care o gasesc este ca esti bolnav la minte, alfel cat deprosti ne crezi tu pe noi? tu pana acum ai admis singur ca un idiot caai furat conturi bancare si SS#, ai hackedwebsites si alte activitati ilegale pentru care poti sa infunzi puscaria pentru multi ani frumosi, iar acumincerci sa ne sprii ca "acel doctor dragut din Iasi" o sa ne dea pe noi in judecata pentru copyrights? you got to be kidding!

Citeste mai bine ce inseamna copyright moron!!! http://www.copyright.gov/ Oh, I wonder if the office of copyrights will prosecute me now for copyrights infringements?

Si vezi tu doctor Asaftei,tot tu ai ramasde prost siincerci sa o intorci ca la Intorsatura Buzaului...smileys/smiley36.gif

Te-am crezut mai istet copile!smileys/smiley2.gif

Ma bucur sincer ca te-ai intors sa ne mai distram un pic.Eu eramconvins ca ai plecat cu coada intre picioare si nu o sa mai auzim de tine, dar se vede ca nu ai nici caracter si nici rusine!

31.03.2005, 05:32
Besides, this sweet doctor in Romania who of course isn't you, can sue anyone he wants, after he gets out of jail. Remember they love young good looking guys in prison, so you should bring lots of lubrication, and that cute outfit you were trying to sell smileys/smiley36.gif

Pocul asta care vorbeste de femei asa si nu le respecta isi merita soarta smileys/smiley7.gif,ai dreptate garfield in puscarie deabea il asteapta uite baietii i-au scris si niste versuri de incurajaresmileys/smiley36.gif:

http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley35.gifclick aici (http://www.versuri.ro/versuri/parazitii_te+sparg+la+buci.html)

31.03.2005, 06:26
Guys, sorry eu nu ma prea pricep la "botoane" asa cum zice aconi, dar iata ce am gasit:

miki05 wrote on march 20 2005:

"Fain topic. Mi-as spune si eu motivele de ce am parasit <st1:country-regi&#111;n><st1:place>rumania</st1:place></st1:country-regi&#111;n>. Am absolvit medicina acum 3 ani si am crezut<st1:Pers&#111;nName>,</st1:Pers&#111;nName> ca orice absolvent<st1:Pers&#111;nName>,</st1:Pers&#111;nName> ca o sa am o viata mai buna<st1:Pers&#111;nName>,</st1:Pers&#111;nName> ca o sa pot sa pratic in conditii decente<st1:Pers&#111;nName>,</st1:Pers&#111;nName> ca o sa am un salariu bun si cate mai cate prostii din astea.

Din anul 1 de facultate am luat-o in freza. Examene de care nu puteai sa treci sau sa iei peste 5 decat daca "cotizai" Si preturile erau intre 100 $ si 500 $ de examen. Pentru romani si straini tot aia era<st1:Pers&#111;nName>,</st1:Pers&#111;nName> ca trebuia sa dai ca sa ai note bune.

Cursurile erau infecte<st1:Pers&#111;nName>,</st1:Pers&#111;nName> stagiile facute ca sa fie facute iar la examene ne punea note dupa cum i se scula profesorului in ziua aia<st1:Pers&#111;nName>,</st1:Pers&#111;nName> in general note foarte mici<st1:Pers&#111;nName>,</st1:Pers&#111;nName> daca nu cotizai.

Am tras-o cum am tras-o in anii 1 si 2 dar in anul 3 s-a rupt filmul. Cand am intrat in clinica<st1:Pers&#111;nName>,</st1:Pers&#111;nName> nimeni nu s-a mai uitat la noi. Ca sa iti arate ceva trebuia sa te duci in garzi si sa dai cate 25 $ pe garda. La stagii ii durea la bulina de tine. Te lasau sa stai frumos in salon pe paturile pacientilor si veneau la sfarsitul stagiului sa faca prezenta. Partea nasoala era ca un stagiu dura 3 ore.

Anii 5 si 6 au fost imposibili. Si-au batut joc de noi mai rau ca de fetitele din gara de nord. Nici nu au vrut sa stie ca au studenti<st1:Pers&#111;nName></script>

rossa
31.03.2005, 21:16
[/url] Larry69 , omul a recunoscut ca-i un mincinos patologic , nimic nou sub soare , problema este ca omul asta e si dilimache rau de tot . Se pare ca in viitorul apropiat va trebui sa-si fereasca "rozeta" n-ai vazut ce dedicatie i-a facut Melina ?!

[url="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO"]http://smileys.smileycentral.com/cat/10/10_6_9.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm185YYRO)

sorin
17.06.2005, 11:12
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">In virtutea dreptului la replica, ma vad nevoit sa public urmatorul mesaj:[/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Cum a inceput:[/B]
Am primit cu mult timp in urma un email de la cineva care spune ca e doctorul Asaftei a carui identitate a fost furata de Miky05 si care pe un ton imperativ mi-a spus ca doreste sa sterg toate mesajele sterse de acest individ (Miky05), altfel o sa am mari probleme. Mi-a spus de asemeni ca a depus o plangere la Tribunalul din Iasi si ca ma da in judecata si anunta Ambasada SUA la Bucuresti, Ambasada Romaniei la Washington, Serviciul National De Imigrare American si ma da pe mine in judecata pentru calomnie si amenintari la adresa lui si a vietii lui!!!??? Imi cerea printre altele:
<I style="mso-bidi-font-style: normal">- sa public un mesaj prin care sa-mi cer scuze pentru insultele la adresa lui (de parca eu am scris mesajele alea)[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">- sa-I atentionez eu pe cei care l-au insultat (de ce oare as avea eu acest drept?)[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">- sa ii spun de unde s-a conectat acest individ (n.r. Miky05) care se da drept el etc., etc.[/I]
Am primit ca timp de gandire pana pe data de 1 Iunie (care a trecut), altfel va face demersuri ca websiteul sa fie inchis si eu sa platesc despagubiri.
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">De la ce nume a venit emailul:[/B]
Desi mesajul a fost semnat

hazel
17.06.2005, 11:48
Draga Sorin, daca te consoleaza cu cevasi eu ma simt cumplit de inspaimantata. Ca sa vezi ce inseamna telepatia azi, ca tot il pomeniram pe Michidutz -:)

Sper ca in header-ul emailuluiai notataratat IP-ul distinsului doctor, nu? Chiar daca a scris de la un internet cafe, tot se poate vedea daca e trimis de la Romania sau de undeva din lumea...larga.

La o adica, daca FBI sau alte autoritati americane ti-o vor cere, vei putea eventual sa ajuti, punand toate datele furnizate si fapte acceptate de mickyo5 ( cum ar fi identity theft etc), asta ca sa il ajutam pe dl doctor, nu? Am o adevarata compasiune pentru dl doctor si sper ca problema dumnealui sa fie rezolvata spre satisfactia dumisale. Se poate ca daca dansul depune plangerea la tribunalul Iasi sa emita distinsii magistrati iesheni o tzidula care sa il dea pe Micky la interpol si sa intre aia peste el chiar in timp ce extrage apendicul cuiva intr-unul din spitalele Atlantei.Indiferent de finalul arestarii lui Micky mi-ar placea sa stiu ca nu o sa ramana pacientul cu apendicul neiecstrashttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

Cu cel mai adanc respect

marian42
17.06.2005, 20:21
Te rog,nu sterge nimic referitor la Miky05 !...Ai vaduvi
forumul de cele mai spumoase momente !!! Sincer,toata dupa amiaza de
ieri am citit mesajele postate de individ si am ras pana aproape de
lesin;tipul e ANTOLOGIC !!! Chiar acum sunt la pescuit cu niste amici
si le citesc folosind laptop-ul unuia dintre ei,e mai bun decat orice
banc auzit in ultima vreme !...Weekend placut !

26.10.2005, 09:08
Deseori la serviciu sunt atat de stressata incat apar tot felul de mici probleme de sanatate, care cu timpul se agraveaza. Ori te eneveaza vreo persoana atat de tare incat te superi si ti se face aproape rau. As vrea niste sfaturi.

Ai grija cu stresul ,cica este foarte periculos.Te sfatuiesc sa o lasi cu superioaritatea mai moale si ai sa te simti mult mai bine.Depinde numai de tine,totul este in mintea ta.Si nu uita de vitamine,niste B_uri nu strica niciodata!smileys/smiley2.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/ForumEdit/mel.jpg

stallionaire
03.12.2007, 14:31
This whole stuff made my day. Good job guys :D

Pisoi
04.12.2007, 06:51
conform regulamentului de la "arhiva..." topicul esteinchis