PDA

Arată versiune întreagă : Golful din Romania in Florida!!!!!

bogdanR
23.01.2007, 14:25
Salutare la toata lumea!Suntem 2 baieti din Romania care au venit aici sa lucreze in cel mai nou domeniu din tara noastra natala...GOLF!!!!Suntem aici prin firma Workaway din BV.Locuim in Boynton Beach si lucram in Boca Raton la Boca West Country Club.Viza mea expira la sfarsitul lui Mai,iar contractul cu acest club in aprilie,pe la jumatate.
Eu unul nu vreau sa ma intorc acasa,fiindca dupa parerea mea se pot face mult mai multi bani aici.Vreau insa niste sfaturi despre cum sa-mi gasesc o slujba fiindca am verificat si internetul si ziarele si nimic.Poate stiti un site de job-uri mai serios fiindca am cautat pe google si toate sunt de rahat,iti cer sa iti faci cont si sa platesti.Daca stiti ceva de cum as putea sa imi gasesc de munca pe aici nu neaparat in domeniul meu va rog sa-mi scrieti.Nu conteaza in ce stat sunt dispus sa merg oriunde.
P.S Stiti ceva de vreo comunitate de romani in Florida?Eventual niste date de contact??
Va multumesc si v-am pupat!!

sorin
23.01.2007, 15:28
Daca-ti expira viza de lucru, nu prea o sa-ti poti gasi de lucru decat la negru, asa ca uita de ziare sau siteuri cu locuri de munca. Presupun ca esti cu viza H2B si teoretic nu poti pleca la alta firma fara sa-ti faci un alt contract pe viza H2B cu un alt angajator.

bogdanR
24.01.2007, 13:37
Da asa este,insa pot gasi astfel de firme nu?Poate imi puteti da un sfat despre ce ar trebui sa fac.Sa raman aici ilegal sau sa plec acasa?Daca raman ilegal nu e prea placut presupun insa sunt dispus sa o fac si pe asta.Multumesc!

sorin
24.01.2007, 14:25
Eu nu sfatuiesc pe nimeni sa ramana ilegal, pentru ca nu e deloc usor. Incearca sa-ti prelungesti cu angajatorul pentru care lucrezi, sau ca incepi demersurile cu un alt angajator care este dispus sa treaca prin acelasi proces.
Multa bafta!