PDA

Arată versiune întreagă : TRAIASCA DOMNUL PRESEDINTE TRAIAN BASESCU

22.01.2007, 18:29
DOMNULE BASESCU, ACUM ESTE MOMENTUL SA SCAPATI DE DOI DINTRE DUSMANII DUMNEAVOASTRA. IN PRIMUL RAND, SA SCAPATI DE SECURISTUL TARICEANU SI DE GUVERNUL LUI DE CRIMINALI COMUNISTI. SI IN AL DOILEA RAND, SA ORDONATI IMPUSCAREA JIGODIEI NAZISTE VADIM NEBUNUL DE LA PARTIDUL PROSTILOR PRM. PREA MULT V-A INSULTAT ACEASTA JAVRA COMUNISTA. TREBUIE SA VA RAZBUNATI PENTRU TOT CEEA CE V-A FACUT ACEST DEMENT PARANOIC. EU PROPUN SA DATI ORDIN UNUI OFITER AL SERVICIILOR SECRETE SA-I SPARGA CREERII IDIOTULUI VADIM CU 300 GLOANTE DE KALASHNIKOV TRASE DINTR-O CARABINA CU LUNETA SI AMORTIZOR DE SUNET (SILENCER). NIMENI NU TREBUIE SA STIE VREODATA CINE A FOST CEL CARE I-A FACUT BOLSHEVICULUI CRETIN VADIM PARRRRRRRRRRRR PARRRRRRRRRRRR PARRRRRRRRRRRR L-A PUS CU BURTA IN SUS SI L-A FACUT SA DOARMA SOMNUL DE VECI. DUPA IMPUSCAREA CRIMINALULUI BAGABONT VADIM TAMPITUL VA FI MULTA LINISTE SI VOIE BUNA IN ROMANIA. VA AVEM PE DUMNEAVOASTRA DOMNULE PRESEDINTE TRAIAN BASESCU, CARE IUBITI POPORUL ROMAN SI SUNTETI IUBIT DE POPOR. SA NE TRAITI INTRU MULTI ANI.

eu
22.01.2007, 21:06
esti prost !!!
ai mai fost pe aici si ti-am spus acelasi lucru : esti prost
acum ai venit sa imi demonstrezi ?
nu uita : esti prost!!!!!!!!

reginaroxana
22.01.2007, 21:20
lasati fratilor omul in pacee... stie el ceva. nu este el suparat degeaba.. eh acum noi suntem destepti rau...smileys/smiley36.gif

eu
nu judeca sa nu fi judecat... daca il superi pe teofil te si bate rau... ai grijasmileys/smiley2.gif

22.01.2007, 21:57
STAI LINISTITA REGINAROXANA, PENTRU CA EU NU-I BAG IN SEAMA PE ACESTI IDIOTI. DAR SA STII CA EI SUNT CEI CARE AU VOTAT SI VOTEAZA INTOTDEAUNA CU PSD SAU PRM, CU TIGANUL ILIESCU SAU NEBUNUL VADIM. DIN CAUZA UNOR RETARDATI CA EI LI SE FACE ROMANILOR SILA SI PLEACA DIN TARA.ABIA ACUM DUPA 20 DE ANI DE LA REVOLUTIE SE INTREVEDE POSIBILITATEA UNOR SCHIMBARI ADEVARATE IN ROMANIA.

luckylord
22.01.2007, 23:05
calugare tata,eu de exemplu nici macar nu am fost la vot.Nu am considerat ca vreunul dintre ei este mai deosebit ca celalalt.Nici nu cred ca a facut mai mult nici acest marinar cu fata de strungar.Dupa parerea mea nu e cu nimic mai presus decat celalalt clovn comunist cu zambet clonat care in afara de faptul ca poate vorbi ore in sir despre nimic nu a facut nimic.Si totusi a fost a avut 3 mandate.Halal judecata

22.01.2007, 23:47
Lupta teribila . Gresela genetica si nenorocirea ca sa nascut in Romania , Vadim Corneliu Tudor , fost poet de curte , paranoic , personaj care minjeste intodeauna tot ce incerca sa fie frumos in Romania . Pacat de cultura sa vasta , cultura care are o crusta de gunoi pe desupra . Acopaniament reciproc intre acesta si Ion Iliescu , fondatorul unui partid demagogic , propagandist al suburbanilor , al hotiei , a populismului de mahala ,cu pomana electorala ( cirnatul si paharul de tuica ) au retinut si izolat Romania , mai mut de 10 ani . Saracimea satelor , respectiv copii lor ajunsi mari fete astazi , cauta sub orice forma sub un patriotism fals si ipocrit , sa vinda cea mai ramas din Romania . Un fost prim ministru trebuie sa spuna bunicii sale ,sa se mai spele si sa dea din multele fuste jos , sa -si invete neamul sa nu mai fure , caci sintem in mileniul trei. Nu vrem sa se depopuleze Romania . Vrem ca copii , fratii si surorile nostre sa se intorca acasa , unde sa poata trai decent ,intr-o tara nespus de frumosa ,cu darurile date de Dumnezeu .Traian Basescu cu defecte ca oriscare ,dar cel mai bun conducator pe care la avut Romania de la razboi incoace , se lupta cu sistemul mafiot incregat peste Romania . Trebuie sa-l sprijinim sub toate formele posibile .

APEX

22.01.2007, 23:56
Domnule moderator Sorin , pe acest forum adresarea de jigniri directe nefondate si argumentate , trebuiesc sactionate ca atare . Dreptul la opine privind persoanelor publice ,respectiv criticarea acestora este altceva , permisibila ,deorece ne afecteaza direct viata si libertatea noastra , decat jignirea directa a unui cetatean , care nu este persoana publica . Solicit sa sanctinati la maxim , personajul EU ,de pe acest forum , personaj care probabil sa infruptat de anumite binefaceri , respectiv personaj care face parte din baietii "destepti "ai Romaniei . Prin adresarea cu cuvintul prostule , repetat , solicitam scoaterea lui de pe forum .

APEX

23.01.2007, 00:06
Calugare sint de acord cu tine ,in ceea ce priveste critica politica . Solicit sa nu cazi in extreme .Cuvintele dure ca raspuns , nu sint permisibile in dialogul intrepersoanele forumului , chiar daca acestia te jignesc , pentru ca duc la excaladarea unui limbaj indecent ,intre membrii.Ai toate posibilitatile sa folosesti multe cuvinte subtile , prin care sa caracterizezi suburbanul , mitocania , incultura , opulenta , inconstiinta politicasi subtituirea unor personaje fara caracter , in patriotipentru a justifica jaful si hotia , tupeul , gradomania etc. ,personaje care sint depasite de realitate, personaje care datorita lor , multi oameni sufera in Romania si in afara ei .

APEX

eu
23.01.2007, 00:55
Domnule moderator Sorin , pe acest forum adresarea de jigniri directe nefondate si argumentate , trebuiesc sactionate ca atare . Dreptul la opine privind persoanelor publice ,respectiv criticarea acestora este altceva , permisibila ,deorece ne afecteaza direct viata si libertatea noastra , decat jignirea directa a unui cetatean , care nu este persoana publica . Solicit sa sanctinati la maxim , personajul EU ,de pe acest forum , personaj care probabil sa infruptat de anumite binefaceri , respectiv personaj care face parte din baietii "destepti "ai Romaniei . Prin adresarea cu cuvintul prostule , repetat , solicitam scoaterea lui de pe forum .

APEX
eu spun sa iesi la aer putin sa te linistesti
Calugarul este un tip foarte interesant pentru cei care studiaza psihiatria . Citestei posturile.
iar tie iti repet : o gura de aer sa iti mai oxigenezi creierul ... daca ai asa ceva
Am fost subtil ?

eu
23.01.2007, 00:58
ps : Sorin sterge te rog jignirile mele adresate majestatii sale Calugarul

marian42
23.01.2007, 01:11
ps : Sorin sterge te rog jignirile mele adresate majestatii sale Calugarul

Mon cher, nu te grabi ! Atata timp cat epitetul servit de
tine e-n acceptia mai multor useri, nu cred ca-i vorba de-o jignire ci
mai degraba, o caracterizare obiectiva ...smileys/smiley4.gif

APEX, asa cum in lunga-ti "Cronica de familie" ne
infatisezi diferite tipuri patibulare de relicve comuniste, la fel,
Clugarul, isi poate gasi oricand locul intr-o serie de exponate ale
indivizilor ridicol-cretinoizi, nascuti de o tranzitie mult prea lunga
si
mositzi de o media propagandista a unei indobitociri natzionale... smileys/smiley18.gif

Sal'tare !

23.01.2007, 01:44
HAI ROMANI SA NE UNIM, PE VADIM SA-L CASAPIM ! ASTA TREBUIE SA NE FIE DEVIZA.

sorin
23.01.2007, 02:00
eu, nu pot sa-ti sterg mesajul pentru ca pe baza acestuia voi avea o justificare pentru faptul ca te-am trecut pe lista de avertizati, pentru folosirea de cuvinte jignitoare la adresa unui forumist.

CALUGARUL, te-am avertizat si pe alt topic ca ai luat-o pe aratura exact ca nenea Teofil cu ceva timp in urma si iti sugerez sa o lasi mai moale. Te trec si pe tine la avertismente pentru cuvintele folosite pe acolo pe la Arizona. Va invit sa discutati politica civilizat, nu sa faceti politica de maidan.

IMPORTANT: Pe acest forum nu se admite instigarea la violenta, extremismul, xenofobia, hartuirea altor persoane, injuriile si limbajul deocheat. Alte postari asemanatoare unora dintre cele de mai sus, vor fi sterse fara avertisment si cel care le-a postat va fi sanctionat.

23.01.2007, 04:09
Sunt in lumea acesta persoane fizice si persoane juridice . Intre acestea poti gasi urmatorele stereotipuri ; albi , negri , galbeni , combinatii , personaje , indivizi , bulangii , tovarasi , tipi , tugulani , smecheri , destepti , prosti , supradotati , cu tinuta , fara tinuta , eleganti , murdari , curati , gunoie , naivi , etc . Dar feresca Dumnezeu sa ai de aface cu entitati , care nui poti cataloga in nici o categorie , nicaieri . Acestia sint nimeni ,nicaeri. Cu acestia nu poti dialodga , primesti riposta ninteligibila si in afara contestului acestei lumi .Ei nu reprezinta pe nimeni . Sint o specie a raului , reprezinta raul sub toate formele malefice . Rugativa sa nu aveti de aface cu ei .

Eu , daca esti tu , pricepi fineturile . Pentru cei care au telecomanda , pot avea dreptul la optiune in ceea ce priveste topicurile . Daca te deranjeaza adevarul , ignoral mai departe . Fiecare are adevarul lui . Cel adevarat va iesi la lumina , cum de fapt iese si , omenirea evolueaza , mergind mai departe .

APEX

aconi
23.01.2007, 05:08
acest calugar este aceeasi persoana cu TEOFIL?Ceea ce "produce" prea se aseamana.Si spunea cineva ca Teofil a aparut si a disparut....

eu
23.01.2007, 05:52
Sunt in lumea acesta persoane fizice si persoane juridice . Intre acestea poti gasi urmatorele stereotipuri ; albi , negri , galbeni , combinatii , personaje , indivizi , bulangii , tovarasi , tipi , tugulani , smecheri , destepti , prosti , supradotati , cu tinuta , fara tinuta , eleganti , murdari , curati , gunoie , naivi , etc . Dar feresca Dumnezeu sa ai de aface cu entitati , care nui poti cataloga in nici o categorie , nicaieri . Acestia sint nimeni ,nicaeri. Cu acestia nu poti dialodga , primesti riposta ninteligibila si in afara contestului acestei lumi .Ei nu reprezinta pe nimeni . Sint o specie a raului , reprezinta raul sub toate formele malefice . Rugativa sa nu aveti de aface cu ei .

Eu , daca esti tu , pricepi fineturile . Pentru cei care au telecomanda , pot avea dreptul la optiune in ceea ce priveste topicurile . Daca te deranjeaza adevarul , ignoral mai departe . Fiecare are adevarul lui . Cel adevarat va iesi la lumina , cum de fapt iese si , omenirea evolueaza , mergind mai departe .

APEX

nu te supara ... parerea mea ... debitezi
nu stiu care este problema ta , dar iti recomanda cu caldura putin aer
Este foarte frumos in Romania .
Daca crezi ca ma intereseaza ce scrie un user obscur ascund dupa un ip si care defuleaza pe un forum public de inseli .
Calugarul aka teofil sau cum dreaq i se mai spune este doar un imbecil . Iar ceea ce spun eu nu este doar opinia mea . Pot afirma si sustine ca aceasta caracteristica pe care i-am atribuit-o eu este impartasita de mai multi.
Iar despre "rautatea" cu care uni isi dau cu parerea despre "politichie" no comment . Majoritatea nu stiu ce forma de guvernare este in Romania sau istoria ei . Nu te acuz pe tine de asfel de lucruri , senatori si deputati sau alte "maimute imbibate de prostie " care isi fac veacul in conducerea tarii nu cunosc nici macar 10 art din Const.

23.01.2007, 06:25
nu te supara ... parerea mea ... debitezi
nu stiu care este problema ta , dar iti recomanda cu caldura putin aer
Este foarte frumos in Romania .
Daca crezi ca ma intereseaza ce scrie un user obscur ascund dupa un ip si care defuleaza pe un forum public de inseli .

Apex

Stimabile eu debitez ,dumneata ce debitezi ? Nu ma supar dar deranjezi fara argumente . In ceea ce priveste , " nu stiu care este problema ta ", acesta expresie este si a fost folosita de comunisti . Eu nu am avut o imixtiune in problemele dumitale private , sau nu stii ce reprezinta acesta ? Sintem pe un forum public si atata timp cat ma adresez decent celorlati , la o problema de interes comun , nu vad de ce ma-s duce la aer curat .

Obscur , aceiasi terminologie si sa zicem necunostere . Stii cine sant ? Ce drept ai sa ma faci obscur ? Dumneata esti faimos ? Da-ti faima pe fata , afisiazo unde vrei . Vad ca modestia este o calitate rara la unele persoane ,nu crezi asta ? La fel si tupeul ? Mai sint si altele ca nesimtirea , sau buna decenta pe care trebuie sa neo stapinim dacu unii din noi o avem si nu o putem controla .

Cu stima Apex , care sint un obscur . Ma simt ca sint ceva ,fata de altii , care nu sint nimic .

23.01.2007, 06:42
APEX, asa cum in lunga-ti "Cronica de familie" ne infatisezi diferite tipuri patibulare de relicve comuniste, la fel, Clugarul, isi poate gasi oricand locul intr-o serie de exponate ale indivizilor ridicol-cretinoizi, nascuti de o tranzitie mult prea lunga si mositzi de o media propagandista a unei indobitociri natzionale... smileys/smiley18.gif
Sal'tare !

Mariane42 , cretinii nu trebuiesc tratati cu bita , ca vin apoi cu altceva mai mare si mai periculos . Acestora trebuie sa le elimini partile rele . Cel putin la acest tip de personaj observi ca are gura mare , relativ impresioneaza si apoi ditr-o data , se moaie . Multi au curaj cu gura , mai ales in spatele unei masti .

Periculosi sint cei cu mierea de sarpe in gura . Te pot musca pe la spate , respectiv in fata , improscindu-te cu miere- venin .Acestia au facut si ne-au facut rau cel mai mut . Sant pregatiti , inteligenti , au scoala diversiunii si manipularii . Unii dintre acestia au fost lunetistii personaje - nimeni - la revolutie care au tras . Trag si astazi dar au schimbat forma si tactica . Ion Iliescuare numai miere ajutatoare in gura , dar este doar " manipulare " invatata la Moscova . La cea folosit miciunile cu miere pe care le-a propus si explicat , mai mult de 10 ani ? Altii din spatele lui , sint extrem de periculosi ,la fel si din spatele lei Vadim si Voiculescu . Exista si la ceilati , dar periculozitatea si manifestarea difera .

APEX

eu
23.01.2007, 07:51
:)
nu pot sterge mesajul de sus :) dar picase situl si mi-a aprut MINUNEA :d
SORRY

sorin
23.01.2007, 08:09
L-am sters eu.

nicoletamihaela
23.01.2007, 09:53
Calugare...alias Teofil...Imi poti rasunde lacateva intrebari?..Desi locuiesti in America,discuti politica Romaniei...Cu ce scop ?Vrei sa te evidentiezi aici,facand discutiii de genul acesta?De fapt ce vrei sa demonstrezi?

APEX..Ma straduiesc foarte tare sa citesc postarile tare,si sa ma concentrez..Am incercat si cu istoricul acelei familii...Sincer ,esti de necitit...Sau poate nu reusesc eu sa ma concentrez intratat, incat sa inteleg ce vrei sa transmiti...

24.01.2007, 02:13
HAI ROMANI SA NE UNIM, PE VADIM SA-L CASAPIM ! ASTA TREBUIE SA NE FIE DEVIZA.
tu esti la fel de bolnav la cap ca si vadim, judecind dupa timpeniile pe care le debitezi aici. cu oameni ca tine va ajunge tara pe cele mai inalte culmi ale....stiti restu

24.01.2007, 06:57
Ce face persoana cu username de "Calugarul" aici, este la fel cea facut Vadim cu fluieraturi in Parlament, adica sa compromita dialogulmoderat, respectuos, linistitsi cinstital Crestinilor Romani,si saforteze totul sa intre orispre extremismul violent al intereselor din afara, ori sa devina Crestinismul si Romanismul subiecte care safaca pe Romani sa vomite si sa le evite. Numele de Calugar inseamna batrinel gingas si smerit, si calugarii stiu si traiesc asta, sau ma rog, unii isi dau silinta sa traiasca asa. Dar aberatiile persoanei care a luat numele de "Calugarul", este o persoana care incearca sa compromita si sa faca de candel bari numele de Roman si de Crestin. Refuz sa cred ca asa persoana este Roman; nici vorba de asa persoana sa fie Crestin, sa fie cu adevarat "Calugar" este de-a dreptul imposibil.Bai, "Calugare", daca esti zmecher, pune si tu un username de smecher, dar nu iti bate joc de lucruri sfinte, ba, ca nu e bine asa ceva! Ce e sfint trebuie respectat!

Sa ignoram asaprovocari intentionate, si sa ducem mai departe dialogul moderat, linistit, cinstit, respectuos, intre noi, si cu altii.

24.01.2007, 09:13
NicoletaMihaela , Romania prin cativa , care au ramas cu colona vertebrala , neconrupti , fara pretentia de a fi mecena Romaniei , oameni normali , cu viata lor , cu anii lor , poate grei , dar nu plingaciosi , au acel ceva an ei , care nu arepret . Sa ne salveze de la pacostea istorica de circa 100 de ani in care am intrat .

APEX

nicoletamihaela
24.01.2007, 09:25
Astea sunt vise APEX..Cand vreo data se va intampla minunea..Fi serios...

24.01.2007, 09:28
Tu poate esti de partea raului , sau nu . Nimeni , decat tu , poti dovedi acesta . Eu am scris neinteles pentru unii si , inteles pentru altii . Oricum ma bucur ca citesti , ce scriu . Este o realitate , care nu convine la multi , de acea sint tacuti . Tacerea este un raspuns , neterminat , cu posibilitate viitoare si cu intelepciunea reconsiderarii . Raspunsul brutal si imediat , este a celor care au furat , au distrus vieti , au distrus familii onorabile si capabile de generatii , familii care au vrut , in sensul bunastarii , combaterii imposturii , etc. ,respectiv celor care sau opus nedreptatii , necinstei si neonorei , si care se simt vinovati , sint agresivi , si nu le convine .

APEX

24.01.2007, 09:32
Pot sa-ti spun , fiind fortat , ca sint cu bune si rele , si ma trag dint-o familie , care a avut haiduci ,in familie . Bunicul meu a fost renumitul Cosma haiducul, tovaras cu Baba Novac .

APEX

24.01.2007, 09:39
Daca voua va pasa de parintii vostrii , de mormitele voastre , de strabunii vostrii , de copii vostrii , de strada sau blocul in care a-ti copilarit ,trebuie sa ajutati ,pevoi , pe mine, tara voastra.

Altfel nu erati pe acest forum , in limba in care va-ti nascut , de tara de care va este dor , de singele care nu va lasa sa nu va aduceti aminte .Eu am trecut prin asta .

APEX

24.01.2007, 10:27
Sincer ,esti de necitit...Sau poate nu reusesc eu sa ma concentrez intratat, incat sa inteleg ce vrei sa transmiti...

Vorbim o limba relativ simpla , pentru cei care s-au nascut "inacesta limba " cu " acesta limba " . Neologisme ( no papusoiul , no , no fi bun da dat , la obloane ) O sa poata interveni subiectul , poate confundat cu predicatul . Sintem tare destepti , sau destept , dar bunul simt trebuie sa il avemn cu totii . Ca vaile de Portocali din desertul Caifornian , sau strazile cu numere din orasul minune , cu strazile cu numere , cu cifre , care nu ne incuraca creierii , ca strazile dintr-o Europa cu traditie si cu sarm si frumusete , dar tradata .

APEX

marian42
24.01.2007, 11:15
Pot sa-ti spun , fiind fortat , ca sint cu bune si rele , si ma trag dint-o familie , care a avut haiduci ,in familie . Bunicul meu a fost renumitul Cosma haiducul, tovaras cu Baba Novac .

APEX
APEX, sper ca-i o gluma ce-ai scris tu aici... Altfel, zau ca nu ma pot impiedica sa nu ma-ntreb : oare cati ani traiesc barbatii din familia ta, avand in vedere ca Baba Novac a murit pe la 1601 ?!!! Tulai, Doamne, au trecut f'o patru sute de ani si mai bine de atunci !!!

marian42
24.01.2007, 11:18
Sintem tare destepti , sau destept , dar bunul simt trebuie sa il avemn cu totii .

Taman asta vrusai si io sa zic....

24.01.2007, 11:37
Toti avem sute de ani , mii de ani , sintem destepti , sau nu , dar minte prea nu avem , pentru timpurile de azi . Toti sntem daci haiduci , sau unii inceraca sa fie si ... fiiis .

APEX

marian42
24.01.2007, 12:39
APEX, uite, iti zic zau ca io n-am decat 43 de ani, nu-s dac, nici haiduc si-n majoritatea timpului ma straduiasc sa nu fiu nici...fiiis . Sunt doar un biet om, care-ntamplator s-a nascut prin partile astea de lume si-s destul de multumit de-asa potriveala, incat sa nu-mi doresc altceva.

Scrii tu ceva mai sus, oarece trimiteri la strabuni, morminte si copii... Mon cher, nu stiu cum o fi-n cazul tau, insa eu cand merg la biserica ori cimitir, musai sa iau un snop de lumanari, ca am multe de-nchinat. Bashca, nu-ti mai zic ca-mi cresc flacaul tot povestindu-i despre moshii lui, oameni simpli, neamintiti prin cronici, eroi insa prin faptul C-AU DAINUIT !

PS. Nu-mi mai amintesc unde am citit-o, cine-a spus-o, dar mi-a placut zicerea asta, de suna asa :

"Ultimul refugiu al lichelei e patriotismul."

24.01.2007, 14:28
Frate Marian, te deranjez doar o tzirica colea'sa, patriotismul e foarte bun, e de aur, si e binecuvintat, ca toti crestinii buni sint si patrioti. Patriotismul e responsabil, e ceva de care Romania are nevoie mare, minca-l-ar tata. Cred ca fraza pe care o cauti este ca primul si ultimul refugiu al lichelei este nationalismul extremist violent si vulgar. Patriotismul e ca felia de piine pentru omul flamind, si nationalismul comunist/nazist fara neam si Dumnezeu (daca iti amintesti de partidul FND din timpul razboiului mondial 2 si imediat dupa, care lupta impotriva taranilor Romani, si toti ii ziceau "partidul fara neam si Dumnezeu"; nationalismul extremist pagan este ca abuzul de tuica, cind bea omul si nu se mai opreste, si moare de intoxicatie cu alcool; trupele straine,urlind ca ei sint nationalisti care vor binele Romanilor,tocmai pe Romani ii omorau; urlind ca ei elibereaza tara, o ocupau si asupreau;tactici de deceptie, camuflaj, razboi assymetric.

Diferenta intre cele 2 este de la cer la pamint. Patriotismul este foarte bun,si Nationalismul este antiteza patriotismului, distruge exact tara care urla ca o ajuta. Daca tu nu intelegi diferenta, macar ceilalti forumisti spersa o intelega. smileys/smiley1.gif

dog48
24.01.2007, 18:49
''Sa ne salveze de la pacostea istorica de circa 100 de ani in care am intrat'' te afli intr-o maregreseala,nu uita ca in timpul aniilor'25romania era PRODUCATORUL NR.1 de grau din lume iar din punct de vedere economic si cultural romania ocupa un loc fruntasii.In privinta postarilor de mai sus referitor''la dragul presedinte basescu''eu sunt de parere ca Basescu=bush iar cu asta cred ca se intelege tot,ca sa nu mai pun in discutie cazurile cu restaurantele si politica prin terase,cu dansuri din buric pe la mare,cu condusul sub influenta bauturiloralchoolicesi la toate astea se adauga zecile de ABERATII,cea mai mare este ce prin care acest marinar aflat intr-o vizita in asia spunea ca NO am invatat respectul de la otomanii(SUNT SIGUR CA TOTI CANDUCATORII DIN ISTORIA VECHE A ROMANIEI VOR AVEA GRIJA SA II EXPLICE CAND SE VOR INTALNII CUM A FOST ADEVARUL DESPRE ACELE VREMURII-ce sa ii faca daca istoria romanilor nu i-a placut).

Referitor la alte optiuni intradevar nu prea au fost dar au fost eu unul l-asi dorii presedinte pe PETRE ROMAN singurul pe care l-am votat din 4 in 4 ani!IN REST SA FIE PACE IN LUME!!!SA FIE PACE PE PAMANT!!!

24.01.2007, 19:01
TREBUIE SA SCAPAM ROMANIA DEDOI TIGANI DERBEDEI : ILIESCU SI VADIM. ILIESCU ESTE TIGAN BORAT DE OLTENITA, IAR VADIM ESTE TIGAN BLOND DE RAHOVA. CA DOAR NU O FI CINEVA ASA DE TAMPIT SA SPUNA CA ILIESCU SI VADIM SUNT ROMANI. DESPRE VADIM POT SA VA SPUN CA ESTE DE ORIGINE UKRAINIAN SI ESTE POCAIT DUPA EVANGHELIE, IN TIMP CEILIESCU E ATEU. AMANDOI SUNT NISTE CRIMINALI BAGABONTI CARE URASC POPORUL ROMAN SI ATENTEAZA LA VIATA UNGURILOR, TIGANILOR SI EVREILOR DIN ROMANIA. HUO VADIM. HUIDEO ILIESCU. HAI SICTIR TIGANE PRESEDINTE ION ILIESCU.

marian42
24.01.2007, 20:47
Frate Marian, te deranjez doar o tzirica
colea'sa, patriotismul e foarte bun, e de aur, si e binecuvintat, ca
toti crestinii buni sint si patrioti. Patriotismul e responsabil,
e ceva de care Romania are nevoie mare, minca-l-ar tata.

Ca-mi zici frate, nu-i bai, ca-ncepi sa-mi dai lectii, nu-mi cade bine.

Patriotismul inteles si preferat de mine, e cel al
faptelor; pe alalalt, cel al caramizii sparte-n pieptul de arama, il
las ca apanaj lichelelor de care vorbeam mai sus. Nici macar in gluma
nu-mi doresc o alaturare in numele iubirii de tara cu indivizi precum
Vadim, Funar, Calugarul si alte specimene cretinoid-stupide de acelasi
tip !!!

Sal'tare !

luckylord
24.01.2007, 20:53
Touche!!!!!

24.01.2007, 21:37
BINE TAIE CUTITU'

CA L-AM ASCUTIT AMU'

LA TOCILA DE MORAR

SA-I TAI GATUL LUI FUNAR.

SI LUI VADIM. CE FRATILOR CREDEATI C-AM UITAT TOCMAI DE CRIMINALUL BAGABONT VADIM NEBUNUL ? DE CAND MI-A TRIMIS VIRUSI IN CALCULATOR SI MI-A STRICAT CALCULATORUL, NU-L MAI IERT IN VECI PE ACEST IMBECIL SI PE LINGAII LUI DIN PARTIDUL PROSTILOR PRM.

eu
24.01.2007, 22:41
calugarul deoarece nu pot sa folosesc injective la adresa ta
iti spun doar ca Vadim ar fi mandru de felul in care te masturbezi pe forum . Iti doresc ce-mi doresti tu mine (paraziti)

24.01.2007, 22:48
POATE INVECTIVE, NU INJECTIVE. UITE AL DRACULUI AGRAMAT CE ESTI.

eu
24.01.2007, 22:48
later edit :)
alte "pareri" scrise de catre majestatea sa Calugarul :)
http://www.google.ro/search?hl=ro&q=calugarul+teofil&btnG=C%C4%83utare+ Google&meta=lr%3Dlang_en%7Clang_ro

eu
24.01.2007, 22:56
pss2 : vezi tu domnu masturbici nu se poate da edit
iar cand citesc rahaturile tale gresesc . nu ma pot opri din ras cand vad ce tampenii fara de adevar spui
Vb de vadim ca este nebun criminal etc . Cu ce drept ? cine esti tu sa iti dai cu parerea despre el ? Ce dovezi ai ? Nimic esti doar un maimutoi nedezvoltat !
Am citit rahaturile pe care le-ai aruncat pe net . Fiecare fraza fiecare idee pute . Pute a mizerie a INVECTIVE.</span>Defulezi pe net tot ce ai in sufletul ala negru si plin de ura . Intre ura pe care tu o porti fata de Vadim si fata de Iliescu si adjectivele pe care tu le arunci celor doua persoane nu este nici o diferenta .
Daca erai intreb la bibilica si aveai mai mult de 2 neuroni dovedeai ceva .
De altfel nu cred ca ai si numarul de cromozoni :)
Esti doar un fatalau .
Ps : sorin sper sa nu iau ban . Am scris in stilul majestatii sale Calugarul .
Daca lumea nu are ideile tale despre viata (omul se trage din cal tu esti conducatorul lumii ) sunt impotriva ta . Nu stiu care este vasta ta biologica dar clar cu "ceasul" stai prost

24.01.2007, 22:58
Citeodata trebuie sa si razi , cand doi trag unul asupra altuia si finalul poate sa se termine sub forma si cu remarca ca ,amindoi sint atat de sanatosi .....desau impuscat reciproc .

APEX

eu
24.01.2007, 22:58
HAI SICTIR STUDENT COMUNIST BAGABONT. O SA TE AJUNGA BLESTEMELE MELE NENOROCITULE, PENTRU CA EU SUNT UN OM DREPT, OMUL LUI DUMNEZEU, VAR CU IISUS HRISTOS SI TAIAT IMPREJUR LA FEL CA FIUL LUI DUMNEZEU HRISTOS. SA STII CA DUMNEZEU ARE GRIJA DE MINE IDIOTULE.
priviti ce am primi de la majestatea sa Calugarul
no comment
cine are cap sa priceapa pricepe
Calugarul : Nu uita Iti doresc tot ce imi doresti tu :)

24.01.2007, 23:10
BAI COMUNISTULE, DE CAND AM APARUT EU SI AM CERUT IMPUSCAREA CRIMINALULUI BAGABONT VADIM BOLSHEVICUL CRETIN, I-AM BAGAT IN DRACI PE LINGAII PEREMUISTI STRANSI IN PARTIDUL PROSTILOR PRM. PROBABIL CA SI TU FACI PARTE DIN EI. IN ORICE CAZ, AM INCEPUT SA PRIMESC AMENINTARI CU MOARTEA DIN PARTEA UNOR JIGODII NAZISTE DIN LOS ANGELES, IN SPECIAL DIN PARTEA PREOTULUI CONSTANTIN ALECSE DE LA BISERICA ORTODOXA SFANTA TREIME. TOTI SUNT DISPERATI PENTRU CA ABIA ACUM INTREVAD POSIBILITATEA CA IMBECILULUI VADIM SA I SE FACA

PARRRRRRRRRRRR PARRRRRRRRRRRR PARRRRRRRRRRRR

SA I SE SPARGA CREERII CU GLOANTE DE KALASHNIKOV, SI

GAAAAAAAAATTTAAAAAAAAA

SA SE TERMINE CU COMUNISMUL SI ANTISEMITISMUL DIN ROMANIA.

eu
24.01.2007, 23:35
BAI COMUNISTULE, DE CAND AM APARUT EU SI AM CERUT IMPUSCAREA CRIMINALULUI BAGABONT VADIM BOLSHEVICUL CRETIN, I-AM BAGAT IN DRACI PE LINGAII PEREMUISTI STRANSI IN PARTIDUL PROSTILOR PRM. PROBABIL CA SI TU FACI PARTE DIN EI. IN ORICE CAZ, AM INCEPUT SA PRIMESC AMENINTARI CU MOARTEA DIN PARTEA UNOR JIGODII NAZISTE DIN LOS ANGELES, IN SPECIAL DIN PARTEA PREOTULUI CONSTANTIN ALECSE DE LA BISERICA ORTODOXA SFANTA TREIME. TOTI SUNT DISPERATI PENTRU CA ABIA ACUM INTREVAD POSIBILITATEA CA IMBECILULUI VADIM SA I SE FACA

PARRRRRRRRRRRR PARRRRRRRRRRRR PARRRRRRRRRRRR
SA I SE SPARGA CREERII CU GLOANTE DE KALASHNIKOV, SI
GAAAAAAAAATTTAAAAAAAAA

SA SE TERMINE CU COMUNISMUL SI ANTISEMITISMUL DIN ROMANIA.

esti nebun

24.01.2007, 23:50
TU CREZI DESPRE MINE CA SUNT NEBUN. DAR VADIM STIE BINE CA NU SUNT NEBUN. VADIM STIE FOARTE BINE CINE SUNT SI CAT DE PUTERNIC SUNT. EU AM FOST AL DOILEA IN PUTERE IN ROMANIA DUPA NENEA SILVICA BRUCAN (RIP), SALVATORULTARII DIN GHIARELE COMUNISTILOR. BANUIESC CA NU ESTE NIMENI ATAT DE RETARDAT INCAT SA SPUNA CA ROMANIA A FOST SALVATA DE LA COMUNISM DE ION ILIESCU. DOBITOCUL VADIM NU ARE CURAJUL SA MA ATACE. VADIM COMUNISTULSTIE CA DACA MA ATACA RAMANE FARA FETELE LUI. AMAI PATIT ASTAIN 2000, CAND A INCEPUT SA ALERGE CA UN DEMENT PE STRADA STRIGANDU-SI FETELE PE NUME. INTREBATI-L PE VADIM CHESTIA ASTA. NUVA ZICE NICIODATA NIMIC IMPOTRIVA CALUGARULUI TEOFIL.

24.01.2007, 23:52
HAI SICTIR JIGODIE COMUNISTA, CUM INDRAZNESTI SA MA FACI 'NEBUN' ? DE CE ESTI ASA DOBITOC SI-L SUPERI PE SFINTIA SA CALUGARUL TEOFIL ?

eu
25.01.2007, 00:23
MAJESTATE SCUZA-MA :))
dar repet esti nebun . Deja nu am cum sa na enervez la rahaturile pe care le tot arunci . deja ai prins miros . CE probleme ai si tu ? Vadim iliescu si nu stiu ce preot din Los Angeles :)
Primesti mult prea multa atentie pentru o maimuta puturoasa
Cum spuneam (cu toate ca o sa iau iar 10 % warm ) esti prost

luckylord
25.01.2007, 00:52
totusi nu se indura nici un moderator sa il trimita putin la manastire pe nenea calugarul?Pe mine unul ma streseaza deja cu nebunia lui cu Vadim si cu toate prostiile pe care le indruga.

sorin
25.01.2007, 01:41
CALUGARUL a fost exclus de pe forum.

marian42
25.01.2007, 02:29
CALUGARUL a fost exclus de pe forum.

Eeeee...., uite, vezi, asta-i cusuru tau, esti brutal... Si n-ai maniere...

Asa ai procedat mereu si-n felul asta straluciti useri
precum andok7, micky05, petrica-lucian (ca sa dau numai cateva exemple),
au ajuns exponate in muzeul figurilor de ceara, la topicele dedicate "perlelor"...

In sfarsit, e curtea ta, mingea ta, joci cu cine vrei tu, insa am si io o-ntrebare :

dom'le, chiar asa de bine-i pan tzara asta yankee, c-au ajuns sa bage net si-n saloanele ospiciilor ?!!!

sorin
25.01.2007, 02:44
Mon cher Mariane, sunt cazuri in care manierele sunt absolut inutile, ca de exemplu cand adresezi cuiva un mesaj care este ignorat cu desavarsire si acea persoana merge inainte de parca i s-ar fi blocat volanul si franele. In astfel de cazuri, nu am timp de

marian42
25.01.2007, 03:10
Sorine.... Sorine.... Cand ai bagat-o p-asta cu "intelepciunea", m-ai facut sa-l caut pan casa p-ala de i-ai zis-o !...

Sh-acu, sa ma explic : de-al d-astia de-i numii mai sus, i-as pastra cu orice pretz !!! Sunt rari, amice ! Nu gasesti tu
asa idioti la orice colt de stada .Si ca oricare, mai are omu f'o deceptie, f'o indoiala, il roade cate-un vierme-n inima, cum c-a gresit ceva, cuiva, c-a facut oareshce nazbatii, prostii... Pai, ia zi-mi tu mie, ce alta mai degraba sa-shi recapete increderea in sine, decat sa-i citeasca p-astia ?... Ai ? Auz ? Vezi ca am dreptate ?

Cat priveste chestea cu ospiciile, sa nu-mi zici tu mie ca Teofil asta umbla teleleu pan lume, liber si ne-ngradit, ca nu poci
crede-n ruptu capului !!! Asa ca altul decat balamucu, care i-ar putea fi domiciliul ?

sorin
25.01.2007, 03:22
Daca te oferi sa faci pe dadaca cu astfel de personaje si sa le editezi porcariile cand e cazul, o sa-ti ofer aceasta posibilitate.
Posibilul ospiciu de care zici, trebuie cautat prin Ro, nu p-acilea, ca nu cred ca i-ar da nimeni viza. Verificat si garantat.

Cuviosenia sa Calugarul sau Teofil, pote incerca si a treia oara, ca doar nu s-au terminat numele pe lumea asta si poate se mai cizeleaza intre timp.

25.01.2007, 18:39
FRATI CRESTINI, AM REVENIT PE ACEST FORUM PENTRU CA NU-MI PLACE SA RAMAN DATOR CU EXPLICATII. IN PRIMUL RAND, TREBUIE SA VA SPUN CAAM FOST DAT AFARA DE ACEST WEBMASTER NAZISTSORIN. DAR EU NU MA SUPAR CA M-A DAT AFARA.IMI PARE INSA RAU CA NU AM APUCAT SA-ISPUN ACELUI STUDENT DERBEDEU CLAUDIU GARBA, AKA ''EU'', CA ESTE O MARE JIGODIE SI O POTAIE COMUNISTA. IMBECILUL CLAUDIU GARBAL-A JIGNIT PE SFINTIA SA CALUGARUL TEOFIL, IAR PENTRU ASTA VAREGRETA. BAI CLAUDIULE TU CREZI CA MA INTERESEAZA PAREREA TA DE STUDENT RETARDAT ? HAI SICTIR.

lebada
25.01.2007, 18:55
Patriarhule, călugărule sau Teofil sau cum te-oi mai fi numind, da

25.01.2007, 19:02
CANDVOI AVEAO DATA TIMP VA VOI POVESTI MAI MULTE DESPRE TIGANUL CRIMINAL ILIESCU SI DESPRE VADIM NEBUNUL, SI MAI ALES DESPRE CE AM PATITINAINTE DE 89 DIN CAUZA COMUNISTILOR IDIOTI SI PARANOICI, IAR DUPA 89 DIN CAUZA ACESTOR DOI IMBECILI RETARDATI. PANA ATUNCI, NOAPTE BUNA AMERICA SI UN SFARSIT DE SAPTAMANA PLACUT.

lebada
25.01.2007, 19:17
Probabil că ai suferit, dar

25.01.2007, 20:08
SA VA POVESTESC CATE CEVA DESPRE VIATA MEA. CAND ERAM FOARTE TANAR, AM FOST ARESTAT SI INCHIS PENTRU 2 ANI IN INCHISOAREA URANUS, DUPA UN DENUNT CALOMNIOS LA SECURITATE. ACUM PESTE LOCUL IN CARE SE AFLA ACEA INCHISOARE, DE CARE PUTINI ISI MAI AMINTESC, SE INALTA PALATUL PARLAMENTULUI ROMANIEI IN CARE TRAIESC JIGODIILE COMUNISTE ILIESCU SI VADIM. DAR IATA CA IAR AM DEVIAT DE LA SUBIECT. CAND AM FOST ELIBERAT, M-AM INTORS ACASA SI NU A MAI GASIT PE NIMENI. TATAL MEU MURISE LA CANALUL DUNARE-MAREA NEAGRA, IAR MAMA MEA PLANSESE DE DORUL NOSTRU PANA CAND BUNUL DUMNEZEUSE INDURASE SI O LUASE LA EL. A URMAT O PERIOADA CUMPLITA PENTRU MINE SI PENTRU TOTI ROMANII. TIRANUL PARANOIC CEAUSESCU S-A DOVEDIT MAI CRETIN CHIAR DECAT STALINISTII VENITI DE LA MOSCOVA SA PRIGONEASCA POPORUL ROMAN. EU MI-AM INCERCAT NOROCUL SIAM INSISTAT ATAT DE MULT PE LANGA MINISTERUL DE EXTERNE, INCAT COMUNISTIIRETARDATI AU FOST DE ACORD INTR-UN FINAL SA MA LASE SA PLEC IN AMERICA. DAR AU CONDITIONAT ACEASTA PLECARE DE ELIBERAREA UNUI PASAPORT SPECIAL. ACEST PASAPORT COSTA 3000 DE LEI, O SUMA DESTUL DE MARE PE ATUNCI, MAI ALES PENTRU UN SLUJITOR SARAC AL DOMNULUI CA MINE. CAND AM REUSIT SA FAC ROST DE ACEL PASAPORT, MI-AM DAT SEAMA CA MI SE RETRASESE CETATENIA ROMANA. AM VENIT IN AMERICAAPATRID SI AM LUAT VIATA DE LA CAPAT, DAR N-AM UITATPOPORUL IN MIJLOCUL CARUIAM-AM NASCUT SI AM CRESCUT. DUPA REVOLUTIA DIN 1989, AMINCERCAT SA REDOBANDESC CETATENIA ROMANA SI SA REVIN IN ROMANIA. ERAM PLIN DE SPERANTE IN LEGATURA CU SOARTA TARII MELE, FRATI CRESTINI. DAR BAGABONTUL CRIMINAL ILIESCU ALATURI DE ACEA JAVRA NENOROCITA MIRCEA GEOANA, AMBASADOR AL ROMANIEI LAWASHINGTON, NE-AU FACUT ROMANILOR DIN AMERICA NUMAI PROBLEME. PRIN INTERMEDIUL PREOTULUI POPONAR SI LEGIONAR CONSTANTIN ALECSE, CARE ESTE SI ACUM PAROH LA BISERICA ORTODOXA SFANTA TREIME DIN LOS ANGELES, AU DECLANSATO CAMPANIE DE INTIMIDARE A ROMANILOR DIN CALIFORNIA SI ARIZONA. EI NU VOR CA NOI SA VORBIM, PENTRU CA NOI PUTEM SA SPUNEM DESPRE CRIMELE LOR SI ALE PARINTILOR LOR MAI MULT DECAT POT SPUNE O MIE DE CARTI ALEISTORICILOR.DUPA ACEEA, PROSTUL DE EMIL CONSTANTINESCU NU A FACUT NIMIC PENTRU NOI. A FOST DOAR UN MARE DOBITOC.IN ANUL 2000, LA ALEGERIL PREZIDENTIALE, L-AM SPRIJINIT PE IDIOTUL VADIM NEBUNUL. STIAM BINE CINE ESTE ACEST LINGAU NENOROCIT, DAR NU VOIAM CA TARA SA INTRE DIN NOU SUB DICTATURA TIGANULUI COMUNIST ILIESCU. DAR IMBECILUL VADIM MI-A PUBLICAT POZA IN REVISTA LUI DE RETARDATI ROMANIA MARE, IAR CAND L-AM CERTAT PENTRU ACEASTA OBRAZNICIE MI-A TRIMIS VIRUSI IN CALCULATOR SI MI-A STRICAT CALCULATORUL. A TRECUT MULT TIMP DE ATUNCI. ACUM, CAND L-AM VAZUT PE RETARDATUL VADIM CUM IL HUIDUIE PE DOMNUL PRESEDINTE TRAIAN BASESCU, CARE CONDAMNA COMUNISMUL,AM SIMTIT O MARE AMARACIUNE. DORESC CONDAMNAREA LA MOARTE SI EXECUTAREA CAT MAI RAPIDA A ACESTUIANTISEMIT SI ANTIAMERICAN. CAND II VOI VEDEA PE ACESTI DOI COMUNISTI TAMPITI VADIM SI ILIESCU CU BURTA IN SUS, DORMIND SOMNUL DE VECI, VOI STI CA IN ROMANIA S-A TERMINAT CUBOLSHEVISMUL. ROMANI, AVETI CURAJ SI DATI DE PAMANT CU ACESTI NEMERNICI. EU MI-AM FACUT DATORIA FATA DE TARA. FIECARE ISI DUCE IN SPATE PACATELE SALE. TEOFIL ILFOVEANU - VALAHUL DE LA SCHITUL DIN DESERT.

lebada
25.01.2007, 20:48
Dacă toate astea s-au

25.01.2007, 23:47
Complectez ceva la cele spuse mai sus de Patriarhul . Are dreptate 100/100 . Il sfatuiesc sa incerce sa tempereze vocabularul agresiv si sa expuna ceea ce a patit , sub o forma politica si literara pentru a fi luat in consideratie , de ceilati . Si eu am suferit foarte mult datorita regimului Ceusescu . Ion Iliescu este si a fost un personaj foarte daunator , pentru Romania . Si astazi acesta , prin personaje din administratia de stat , justitiesi alte organisme statale , personaje foste comuniste , actualmente P.S.D. ,personaje incapabile , conrupte sustin acest partid si pe reprezentatntii la virf al acestui partid . Dupa atatia ani , am probleme foartemari cu asemenea personaje din administratia stastului .In ceea ce priveste problema cu cetenia , mie personal mi sa eliberat un pasaport fortat fara cetatenie in 1988 , pentru care am platit 3000de lei. In 1994 candam venit in tara in vizita , la aeroport am fost amenitat si intrebat ce caut in Romania . Am depus actele pentru cetenia romana in conditiile cand conform unei legi, celor care li sa luat cetatenia in conditiile pe care le-am explicat , se reda automat . Cu stupoare am aflat caautoritatile comuniste in 1988 mi-au dat numai pasaportul fara cetatenie , in fapt in actele statului , respectiv la Ceausescu nu a fost data lista spre a mi se lua cetatenia , decieram cetatean Roman , dar cu pasaport fara cetatenie .Mi sa comunicat in 1994 ca cetatenia mi-o luase Ion Iliescu in mai 1990 . Consider ca nu am fost sigur in acesta situatuatie . Multi nu stiu acet lucru . Acum sper ca multi isi vor da seama cine este Ion Iliescu . Un comunist inrait , care a urat emigratia, deci pe persoanele care au aspirat la libertate si o viata decenta , persoane care nu sau supus unuia ca el .

apex

sorin
26.01.2007, 00:41
FRATI CRESTINI, AM REVENIT PE ACEST FORUM PENTRU CA NU-MI PLACE SA RAMAN DATOR CU EXPLICATII. IN PRIMUL RAND, TREBUIE SA VA SPUN CAAM FOST DAT AFARA DE ACEST WEBMASTER NAZISTSORIN......
Ma simt flatat ca m-a numit nazist si nu comunist.

Nemuritorul Teofil zis si Calugarul, care a ajuns intre timp la rang de Patriarh, pe langa faptul ca are un vocabular sub orice critica, si o limba inmuiata in venin, are totusi si o calitate: nu renunta niciodata. Il dai afara pe din fata si el vine inapoi pe usa din dos. Tocmai de aceea nu i-am blocat IP-ul, pentru ca banuiam ca se va clona.

26.01.2007, 01:02
Sorine , impotriva limbajului agresiv si violent , pe alocuri indecent a Patriarhului , vom incerca sa-l temperam si sa-l educam . Trebuie sa inteleaga ca nu numai el a trecut , sau a avut probleme . Degeaba zbieram si amenintam , sau folosim un vocabular indecent . Folosind toate acestea , risti sa fi facut nebun . Asa ca, in primulrand il sfatuiesc sa scrie cu litere mici , ca nu intelegem nimic din ceea ce scrie . Al doilea sa icerce sa fie cooerent si sa explice ce probleme a avut . Tot timpul amenintind , nimeni nu intelege nimic si , nimeni nuil baga in seama . Daca nimieni nu te baga in seama , este apsurd sa scrii .

APEX

26.01.2007, 01:25
DERBEDEUL SORIN M-A JIGNIT FOARTE TARE.DAR EU NU MA SUPAR. NU VREAU SA CREDETI CA DIN CAUZAACESTUI WEBMASTER TAMPIT NUVOI MAI INTRA O PERIOADA PE FORUM.VA PROMIT CA VOI REVENI IN CEL MAI SCURT TIMP CU PUTINTA. PANA ATUNCI, SPER CA ATI PRICEPUT MACAR O PARTE DIN MESAJUL MEU. LA BUNA VEDERE SI DUMNEZEU SA VA BINECUVANTEZE.

reginaroxana
26.01.2007, 01:51
Teo incearca sa ii respecti pe toti te rog.. nu mai vorbi asa urat cu nimeni.. . si cred ca ar fi frumos sa iti ceri scuze lui sorin.. el nu merita sa iti asculte anumite 'aberatii' fi TE ROG DULCE

noi te intelegem prin ce treci si iti promitem ca o sa fim adevaratii prieteni de suflet, doar ca tre sa respecti pe toata lumea si sa le vorbesti frumos.. fara cuvite urate la adresa cuiva..

sorin
26.01.2007, 01:57
Teofile/Calugare/Patriarhule, stau si ma gandesc cum poate oare cineva rosti numele lui Dumnezeu si sa-si aroge astfel de nume, cand de fapt se comporta taman pe invers cum ar trebui sa se poarte cineva caruia ii pasa de Dumnezeu!!??
Acum as avea motive suficiente sa te dau afara din nou, dar nu ma cobor la nivelul tau si las pe ceilalti sa te judece si sa distreze pe seama aberatiilor tale, eventual o sa-ti mai editez mesajele pe ici pe colo. Cred ca nici tu nu esti bucuros de ceea ce se intampla cu tine, asa ca nu am decat compasiune si mila fata de astfel de

eu
26.01.2007, 02:41
[QUOTE=sorin]
Teofile/Calugare/Patriarhule, stau si ma gandesc cum poate oare cineva rosti numele lui Dumnezeu si sa-si aroge astfel de nume, cand de fapt se comporta taman pe invers cum ar trebui sa se poarte cineva caruia ii pasa de Dumnezeu!!?? smileys/smiley92.gif</span>
Acum as avea motive suficiente sa te dau afara din nou, dar nu ma cobor la nivelul tau si las pe ceilalti sa te judece si sa distreze pe seama aberatiilor tale, eventual o sa-ti mai editez mesajele pe ici pe <st1:place w:st="&#111;n"><st1:state w:st="&#111;n">colo.</st1:state></st1:place> Cred ca nici tu nu esti bucuros de ceea ce se intampla cu tine, asa ca nu am decat compasiune si mila fata de astfel de

26.01.2007, 02:51
e interesant studiu de caz teofil/calugaru/patriarhul. Pe mine m-ar interesa ce alte nicknames si-ar mai atribui.

Ceeace ma framanta insa e cat la suta din ceeace afirma e adevarat. Stiti voi vorba aia cu gura pacatosului...

sorin
26.01.2007, 02:52
eu nu mai spun nimic despre majestatea sa :)
Sorin de unde este ip ? romania sau US

eu, US nu are granita cu Ungaria si Ucraina, dupa cum am spus intr-un mesaj anterior.

Iti sugerez sa-l ignori si sa te delectezi cu tampeniile pe care le va debita.

Abia il astept pe conu' Marian sa apara si sa se bucure ca i s-a intors personajul preferat. Se prefigureaza un nou ....chip de ceara

e interesant studiu de caz teofil/calugaru/patriarhul. Pe mine m-ar interesa ce alte nicknames si-ar mai atribui.

Probabil ca urmatorul ar fi.....Preafericitul

eu
26.01.2007, 03:01
Probabil ca urmatorul ar fi.....Preafericitul smileys/smiley36.gif
eu tot ii dau o idee : majestatea
Editat de sorin ca si exemplu: cred ca citarea (quote) cuiva este mai eficienta cand te referi strict la ceea ce comentezi, decat sa citezi

luckylord
26.01.2007, 03:37
si daca vreti sa va delectati si mai tare , "eu" a postat undeva un
link cu cateva capodopere calugaresti.merita citit.eu unul am ras cu
lacrimi

26.01.2007, 05:09
Calugarul/Patriarhul, te rog frumos, nu mai folosi lucruri sfinte ca bataie de joc. Cineva mai sus ti-a dat o sugestie excelenta, sa iei numele: Majestate. Suna mai tare.

Marele_Zamolxe
26.01.2007, 06:23
Auziti ma baieti... ?

Cu cit se mai da legatura de praz pe la voi ?

Ca ma gindesc ca n-ar fi rau sa ... va schimbati "hoby-ul" !!!

marian42
26.01.2007, 06:30
Parafrazand un ilustru necunoscut, pot spune :
"Stiu ca-s prost, da' citindu-l pe Teofil, asa prind un curaj !!!".

marian42
26.01.2007, 08:23
SA VA POVESTESC CATE CEVA DESPRE VIATA MEA. CAND ERAM FOARTE TANAR, AM FOST ARESTAT SI INCHIS PENTRU 2 ANI IN INCHISOAREA URANUS, DUPA UN DENUNT CALOMNIOS LA SECURITATE......... CAND AM FOST ELIBERAT, M-AM INTORS ACASA SI NU A MAI GASIT PE NIMENI. TATAL MEU MURISE LA CANALUL DUNARE-MAREA NEAGRA......

Ba mincinos ordinar, te-as fi lasat in plata Domnului, daca prin cele scrise mai sus n-ai intina memoria tuturor celor trecuti
prin temniti comuniste !!! 'Rai al dracu da pamblicar, cui servesti tu dume d-astea, ba ?!!!

1. Daca tac-tu ar fi murit la Canal, asta se putea intampla pana-n '55 !

2. Tu fiind inchis in urma unui "denuntz calomnios", avand unul din parinti deja condamnat, n-ai fi putut incasa mai putin de 5 (cinci) ani, pedeapsa minima in acea perioada pentru orice "dusman al poporului" - si asta ai fi primit-o din oficiu, chiar fara vre-o fapta dovedita !!!
3. Restul babiloniei debitate de tine aici nici n-are rost s-o mai analizez !!!!

.................................................. ........ ....................................

Fratilor, ia faceti si voi o socoteala, cam cati ani ar trebui sa aiva Teofil ? Mie-mi ies pe putin f'o 70 !!!!!!!

marian42
26.01.2007, 08:30
Sorine , impotriva limbajului agresiv si violent , pe alocuri indecent a Patriarhului , vom incerca sa-l temperam si sa-l
educam .

APEX

APEX, vad ca-i tot dai 'nainte cu cantatul in struna Calugarului... E treaba ta, alegerea ta ! Ce "ma doare" pe mine, e ca nu m-ai lamurit cum de bunicul tau a fost "tovaras" cu un personaj istoric mort acum 406 ani ?!!!

nicoletamihaela
26.01.2007, 09:39
eu, US nu are granita cu Ungaria si Ucraina, dupa cum am spus intr-un mesaj anterior.

eu..ip este de acii...Ca ma uitai pe harta si vazui...

nicoletamihaela
26.01.2007, 09:44
Auziti ma baieti... ?

Cu cit se mai da legatura de praz pe la voi ?

Ca ma gindesc ca n-ar fi rau sa ... va schimbati "hoby-ul" !!!
Marite Zamolxe..La mine la piata este 2,00 lei kg..In ron evident..Poate il invatam pe PATRIARH sa faca ciorba de praz,de post..Ca daca posteste ii trec de cele lumesti si se mai tempereaza...

nicoletamihaela
26.01.2007, 09:47
Fratilor, ia faceti si voi o socoteala, cam cati ani ar trebui sa aiva Teofil ? Mie-mi ies pe putin f'o 70 !!!!!!!

mariane...Pai daca este asa de batran,il bag la post si pocainta si il trec pe ciorba de praz,acrita cu zeama de varza...Sa se poata spovedii..

27.01.2007, 04:32
Mariane42 vreau sa arat ca nimeni nu sa sesizat ca pe fosta strada Uranus din Bucuresti ,( actualmente o parte din parcul si casa poporului ) unde uracai cu tranvaiul in sus , iar dupa o statie pedreapta era o statuie , iar pestiga era fostul sediu al garnizoanei Bucuresti . Pe Uranus nu a fost inchisoare . In sediul acestei garnizoane , numai cadrele militare faceau arest , pentru acte de indisciplina .

In ceea ce priveste nelamurirea ta cu 400 de ani in urma , privind bunicul , sau bunicul bunicului , nu facem studii de arbore genealogic pentru ca , nu putem sa ne prezentam dovezile pe forum . Ipoteticmai mult sau mai putin , toti suntem urmasii lui Decebal sau al luiMihai Viteazul , sau al lui Stefan cel Mare cu Baba Novac etc. Acest aspect poate fi la fel de valabil , insa numai pentru unii , cum barbatul se trage din Adam si femeia din Eva .

apex

27.01.2007, 04:41
Personajul cu multe nume religioase, sau altiide acelasi gen , sau cum vor sa se numesca sau inchipuiasca , confunda realitatile , timpurile , epocile , istoria cu fictiunea , inchipuirile cu realitatea , persoana sa probabil cu a altora . De altfel sint studii serioase privind aceste cazuri . Unii se pretind Dumnezeu , Isus Cristos , Napoleon , sau chiar o simpla piatra , asta pina sant capabili sa dovedeasca civilizat si coerent , respectiv cu o logica fundamentata , ca nu este asa .

APEX

APEX

27.01.2007, 04:56
Referitor la denumirile pe care ni le-am ales , sau figurile pe care unii ni le-amalocat , reprezinta oglinda subconstientului la ceea ceam vrea sa fiim , sau sa aratam . Sint doua considerente de care tin cont majoritatea . Alegind figura , cheliosul intodeauna va alege unul cu par mult in cap . Personajul care reprezinta figura postata , daca este persoana cunoscuta , arata inclinatiile sau dorinta de a fi interpretat in directia acelui personaj . Binenteles aspectele fetei conteaza; ginditor ( inteligent , meditativ , poet , scriitor , filozof ) , incruntat ( conducator , lider , persoana care vrea sa impuna , Eu ) , vesel , ironic , zimbaret , mistocar , baieteste , glumet ( da bine la femei ), alb la par si girbovit ( intelepciune ) . La fel si cu numele . Domeniul ( bisericesc , reprezentind o obligatie pentru ceilati si un adevar absolut , Calugarul , Patriarhul ) si ce reprezinta etc .

APEX

Nicksson
27.01.2007, 05:35
Zamolxe, la mine gasesti praz original, din gradina personala!
Phii, cu gandul la haleala: ce dor mi s-a facut de o ciorba de burta trecuta prin foc pana dupa miezu' noptii! Io fac rost de blonde, tu adu ingredientele de ceaun!

lebada
27.01.2007, 06:10
Da de o supa finlandeza, nu ti s-a facut dor maestre? Are mult mai multe ingrediente de ceaun si merge si cu brunete, roscate!

27.01.2007, 09:17
Hai ca s-a pus pe foc de o abureala pe cinste! Credeam ca eu le aburesc, pina m-am uitat la ghiveciu' asta. smileys/smiley36.gif Azi tocmai aveam o foame veche-ngit de o caterinca smileys/smiley36.gif

27.01.2007, 09:23
Abureala si ghiveciul te pot pune in ceata , daca nu esti atent . Iar daca esti si cu prazul in gura , te poti ineca . Asa ca ia ceva zaibar sa ai la indemina si cineva sa-ti stea in spate, foarte atent . Dar mai bine lasa aburealasau ghiveciul si bea numai zaibarul ca nu o fi bai , nu se supara nimeni . Pot sa beu si eu un pahar cu tine .

APEX

27.01.2007, 09:26
Caterinca incige spiritul , ascute mintea , pina nu te imbeti . Si zaibarul sa nu fie facut din caterica , ca daca bei prea mult te poate durea capul , daca caterinca nu este naturala .

APEX

27.01.2007, 09:31
FRATI CRESTINI, V-AM PROMIS CA VOI REVENI PE FORUMUL VOSTRU. IATA CUM M-AM TINUT DE CUVANT.

TREBUIE SA VA POVESTESC O INTAMPLARE DE DEMULT, DIN TINERETEA MEA, CAND AM DESCOPERIT PENTRU PRIMA DATAMINCIUNA IN CARE TRAIAM EU SI FRATII MEI INTRU CREDINTA. ERA INPRIMAVARA ANULUI 1947. EU, CALUGARUL TEOFIL,IMPREUNA CU DOI PROTOPOPIBARBOSI,UMBLAM PRINJUDETUL ILFOV, PURTAND COSCIUGUL IN CARE SE AFLAU MOASTELE SFANTULUI DIMITRIE BASARABOV. ACEASTA PROCESIUNE ERA COMANDATA DE GUVERNUL DE CRIMINALI COMUNISTI AL LUI PETRU GROZA SI APROBATA DE PATRIARHIE, PENTRU A REDA SPERANTA TARANILOR SATELE SI COMUNELE LIMITROFE BUCURESTILOR. AM UITAT SA VA SPUN CA ANUL 1946 FUSESE EXTREM DE SECETOS, IAR 1947 SE ANUNTA LA FEL. OAMENII ERAU DISPERATI, ERAU INFOMETATI SI SUPARATI CA, DESI SE TERMINASE RAZBOIUL, NAPASTA NU FUSESE LUATA DE PE CAPUL LOR. CAND AM AJUNS CU COSCIUGUL INTR-UN SAT, DUPA OFICIEREA UNEI SCURTE SLUJBE, CEI DOI PROTOPOPI AU PLECAT LA CARCIUMA SA BEA. EU IMPREUNA CU DOI FLACAI DIN SAT AM RAMAS SA PAZIM COSCIUGUL. ERAM TINERI SI CURIOSI, ASA CA AM DESFACUT COSCIUGUL, PENTRU A VEDEA MOASTELE SFANTULUI. NU VOI UITA NICIODATA ACEL MOMENT. IN COSCIUG NU ERA NIMIC, DECAT PAIE. NICI URMA DE SFANT. AM INCHIS COSCIUGUL SI I-AM ASTEPTAT PE CEI DOI PROTOPOPI SA REVINA. APROAPE DE MIEZUL NOPTII, S-AU INTORS. UNUL ERA BEAT RAU, CELALALT ERA DESTUL DE TREAZ. LE-AM SPUS, DE FATA CU ACEI TINERI, CA NU EXISTA NICI UNSFANTIN SICRIU. CEL TREAZ A INMARMURIT SI S-A FACUT NEGRU LA FATA, DAR CEL BEAT A ZIS FARA NICI O TRESARIRE PE FATA : STAI LINISTIT, FRATE TEOFILE, SFANTUL S-A DUS SA SE CACE, DAR VINE EL IMEDIAT. PRIMA DATA AM VRUT SA-L JOC IN PICIOARE PE ACEL DERBEDEU, DAR APOI MI-AM DAT SEAMA CA N-ARE NICI O VINA. ADEVARATII VINOVATI AU FOST SI SUNT SEFII DE LA MITROPOLII SI PATRIARHIE. FRATILOR, EU ERAM TANAR SI NAIV, DAR VA SPUN VOUA ACUM SA NU CREDETI MINCIUNILE ACESTOR CRIMINALI DE LA ORGANIZATIA NAZISTA CARE E BISERICA ORTODOXA ROMANA. CREDETI IN DUMNEZEU, DAR JUDECATI CU MINTEA VOASTRA. NU FITI IDIOTI, FRATI CRESTINI.

27.01.2007, 09:32
Iar daca caterinca ai naturala , poti sa incigi o hora si cu blonde si cu roscate , sau cu brunete . Daca ai sarit calul , merge si cu o cicolatie , iar daca chiar te-ai imbatat , merge si cu o negresa . Cu negresa poti so dai in ritmuri africane si in anumite technici de adulare, sau niscai poti descoperii ceva spirite pagine . Niciodata nu se stie de unde sare viziunea .

APEX

27.01.2007, 09:38
Domnilor imi cer scuze m-am grabit , a venit invazia , caterica nu mai merge . A venit chiar tocana si ghiveciul .

Prea fericite PATRIARH !!!! Te rog luminatia ta nu mai zbiera asa , ca am asurzit si nu am inteles nimic . Vorbeste mai incet ca sa te intelegem . Adica scrie cu litere mici , maria ta . Prea plecatul tau ;

APEX

27.01.2007, 11:00
Bai, agent "calugarul", dar esti dus rau de tot, ba,si sper ca primesti bani multi sa arunci cu haznaua pe Sfinta Biserica, ca nu e bine de sufletelu' tau. Si adica cum, daca noi cinstim Sfinta Biserica, adica tu ne faci pe noi idioti, ma? Sfinta Biserica e trupul lui Iisus, nenorocitule! Bai risul lumii ce esti, ba panarama, tu esti idiot, nu te mai lega de Sfinta Credinta Ortodoxa in rau, ba! Daca nu iti convine, cine te forteaza sa stai ce zici ca esti, ma? Vezi de treaba ta, ma!

lebada
27.01.2007, 19:38
Patriarhule si cum ram

27.01.2007, 20:04
teofile, esti dus rau nenicule. da-ti singur doua palme si inchide usa pe afara ca puti.smileys/smiley11.gif vezi ca se cautau misionari pentru congo si poate tu ai treaba si noi te retinem.smileys/smiley105.gif

Nicksson
28.01.2007, 02:51
Da de o supa finlandeza, nu ti s-a facut dor maestre? ...

Lebadutza, io-nteleg de vorba buna! De supa finlandeza mi s-a facut un dor... La ce ora porneste avionu'?!

lebada
28.01.2007, 04:21
Maestre, da

Nicksson
28.01.2007, 09:18
Merci, nu mai e de actualitate, nu mai vin la Finlandia la tine, ca primii alte invitatii, mai tzapene! Si asa la Finlandia vine geru'... Da bruneta focoasa trimite-o, ca-i gasesc io rezolvarea si ei...
Auzi, ca-mi adusai aminte... da' tu stii de ce are lebada gatu' lung si capul mic?

lebada
28.01.2007, 19:38
Nu stiu maestre, dar stiu de ce dorm oltenii pe ogor!smileys/smiley36.gif

Si bre, repede renuntasi la Finlandia, ti-era frică că-ţi

05.02.2007, 21:08
ATENTIE ROMANI ! JAVRELE SECURISTE MIRCEA GEOANA, DAN VICULESCU SI IDIOTUL VADIM COMUNISTUL DE LA PARTIDUL PROSTILOR PRM VOR SA-L SUSPENDE DIN FUNCTIE PE DOMNUL PRESEDINTE TRAIAN BASESCU. MAI AVETI NEVOIE DE VREO DOVADA CA TAMPITII ASTIA SUNT NEBUNI ? NU CRED. JIGODIILE BOLSHEVICE AU TURBAT SI LATRA CA NISTE POTAI JEGOASE LA TRAIENICA, PRESEDINTELE NOSTRU IUBIT. SA VA SPUN CINE SUNT CRETINII ASTIA. MIRCEA GEOANA A FOST AMBASADORUL ROMANIEI LA WASHINGTON SI A FACUT MULT RAU ROMANILOR SIN AMERICA. EL ESTE UN CRIMINAL DEZAXAT CARE SI-A PUS IN GAND SA UCIDA MAI MULTI OAMENI DECAT TORTIONARUL NENOROCIT DE TAICA-SAU. IL INVIT PE ACEST ******* GEOANA SA-MI B***** TAIATA IMPREJUR. LA FEL SI PE ACEL TIGAN BATRAN SI BORAT DAN VOICULESCU, CEA MAI MARE JIGODIE SECURISTA DIN ROMANIA. HAI SICTIR PROSTILOR.

SI-ACUM, FRATILOR, SA VAPOVESTESC CE-A FACUT RETARDATUL VADIM. CRED CA V-AM SPUS DEJA CA EL ESTE TIGAN BLOND DIN CARTIERUL DE TIGANI RAHOVA. ASCULTATI SI VOI, FRATILOR, ACEST DOBITOC S-A DUS ZILELE TRECUTE IN RAHOVA SI LE-A SPUS TIGANILOR ANALFABETI DE PE-ACOLO CA TRAIAN BASESCU A MURIT SI CA EL VADIM BOLSHEVICUL IMBECIL E PRESEDINTE IN LOCUL LUI TRAIAN BASESCU. E INCREDIBIL CE-I TRAZNESTE MINTEA ACESTUI NEBUN. AL DRACULUI NENOROCIT, SA VREA SA-L SUSPENDE PE DOMNUL PRESEDINTE TRAIAN BASESCU.

HAI ROMANI SA NE UNIM,

PE VADIM SA-L CASAPIM,

SI LUI GEOANA SA-I DAM FOC,

CU ILIESCU CU TOT.

lebada
05.02.2007, 21:54
Patriarhule, o poezie pentru tine!

<b style="">Ion Minulescu

C

05.02.2007, 22:10
FRATI CRESTINI, VA ADUC LA CUNOSTIINTA CA VADIM IDIOTUL INTRETINE RELATII SEXUALE INCESTUOASE CU FIICA SA CEA MARE. TOTUL A INCEPUT INTR-O NOAPTE, CAND ACEST PEDOFIL NEMERNIC A VENIT BEAT ACASA, SI VAZAND-O PE FIICA-SA I S-AU STARNIT POFTELE DE CRIMINAL VIOLATOR. LA INCEPUT FATA S-A OPUS, DAR APOI S-A OBISNUIT SI ACUM II PLACE CA TAICA-SAU SA I-O DEA PERIODIC*********. SE PARE CA SE CEARTA CHIAR CU MAICA-SA CARE SA I-O SUGA PRIMA NEBUNULUI VADIM COMUNISTUL. E INIMAGINABIL FRATILOR, SI TOTUSI ADEVARAT.

reginaroxana
05.02.2007, 22:49
TEO TERMINA TE ROG FRUMOS CU CHESTIILE ASTE MURDARE.... nu judeca ca sa nu fi judecat.. dai incolo si lasa-i ca exisata DUMNEZEU care le stie pe toate.... de ce esti rau? asta este treaba lui ce face... si sincer nu este problema nimanui... mai bine spune-ne niste lucruri frumoase... si lasa-i pe ei... vezi de viata ta inainte impreuna cu Dumnezeu.. doar ziceai ca faci parte din biserica Domnului....

05.02.2007, 23:06
ASA ESTE PAULA. IMI PARE RAU CA SPUN ACESTE ADEVARURI MURDARE, DAR E IMPORTANT SA STIM CU CINE AVEM DE-A FACE. CA SA NU TE SUPERI, VOI SPUNEDOAR ATAT: VADIM ESTE OBSEDAT SEXUAL.MULTE FEMEI DIN PARTIDUL PROSTILOR PRM, MAI ALES TINERE,AU AVUT DE-A FACE CU ACEST PERVERS. CORNELIU CIONTU STIE TOATE DETALIILE SI, MAI DEVREME SAU MAI TARZIU, VA DEZVALUI MIZERIILE PE CARE DERBEDEUL VADIM LE-A FACUT IN VIATA SA.

lebada
05.02.2007, 23:36
Păi dacă tu zici aşa, nu-mi răm

06.02.2007, 00:22
FRATI CRESTINI, IERTATI-MA, DAR LEBADA A ADUS VORBA DE C**** OANA ZAVORANU. EU STIAMDE RELATIA EI CU IDIOTUL VADIM CU MULT TIMP INAINTE CA DOBITOCUL VADIM SA APARA CU ACEASTA PROSTITUATA LANGA EL SI SA O FACA MEMBRA A PARTIDULUI PROSTILOR PRM, DAR NIMENI NU M-A CREZUT. IATA CE SCRIAM PE FORUMUL ZIARULUI ADEVARUL IN ZIUA DE 7 SEPTEMBRIE 2006 :

EU CALUGARUL TEOFILIL ACUZ PE BAGABONTUL VADIM NEBUNUL DE LA PARTIDUL PROSTILOR PRM CA A F***** PE C**** OANA ZAVORANU IN P**** IN C*** SI IN G*** SI I-A PROMIS CA O FACE DEPUTATA. CRIMINALUL VADIM CREDE CA VA MAI INTRA IN PARLAMENT DAR NU-SI DA SEAMA CA DEJA NU-L MAI BAGA NIMENI IN SEAMA SI NU VA MAI VOTA NIMENI PARTIDUL IDIOTILOR PRM. ASA CA OANAVA RAMANE DOAR CU M*** LUATA DIRECT DE LA P*** NEBUNULUI VADIM CARE NICI MACAR NU I-A PLACUT SA O F*** PE C*** OANA ZAVORANU. VADIM A FOST NEMULTUMIT MAI ALES DE FAPTUL CA OANA ZAVORANU NU ISI SPALASE P**** SI CAND SI-A DESFACUT PICIOARELE L-A IZBIT UN MIROS CA DE LA CINCI CAINI MORTI.

editat de sorin

sorin
06.02.2007, 00:36
Sa speram ca cei care s-au revoltat cand un astfel de dereglat a fost dat afara de pe forum, vor savura astfel de comentarii.

reginaroxana
06.02.2007, 00:41
eh acum si cu tine teo.. ii place si lui viata......

dai incolo pe vadim si zavoranca.. lasa oamenii sa isi traiasca viata.... si tu ca un slujitor al Domnului sti ca nu tre sa-i judeci... vorbeste si tu frumos.. ce iti pasa tie de lume? nu ei iti da sa mananci... te intelegem ca esti tare suparat pe ei dar poti tu oare sa folosesti alt gen de cuvinte?

PS:EU ITI INTELEG DUREREA DAR NU TOTI SUNT CA MINE....

lebada
06.02.2007, 00:54
Roxana...de unde ai astfel de afinităţi? Ştii tu ceva ce nu ştim şi noi?

06.02.2007, 07:50
AM AFLAT CEVA IMPORTANT. BAGABONTUL RAZVAN UNGUREANU CARE ERA MINISTRU DE EXTERNE IN GUVERNUL DE CRIMINALI COMUNISTI AL IDIOTULUI TARICEANUSI-A DAT DEMISIA. ESTE UN LUCRU BUN PENTRU NOI FRATILOR CA AM SCAPAT DE ACEST DERBEDEU UTECIST. SOMEZ PE ACEASTA CALE GUVERNUL ROMANIEI RETRAGEREA URGENTA A CONSULULUI GENERAL AL ROMANIEI LA LOS ANGELES, IMB****** CATALIN GHENEA, CARE ALATURI DE C**** LUI MIHAELA CHELTUIESC BANIIGUVERNULUIROMANIEIDISTRANDU-SE IN CALIFORNIA SI TERORIZANDU-I PE ROMANII PASNICI STABILITI PE COASTA DE VEST. ATENTIE, DOMNULE BASESCU ! PANA CAND VA TREBUI SA-I MAI SUPORTAM PE ACESTI NENOROCITI ?

editat de sorin

nicoletamihaela
06.02.2007, 09:12
Doamne ...ca mare ti-e gradina...

eu
06.02.2007, 12:13
Majestatea dvs nu stie totusi ca Ungureanu a comiso :)
el nu a instiintat pe domnul Tariceanu cu privire la anchetarea celor doua persoane din irak . Se pare ca domnul Ungureanu nu la informat pe domnul Tariceanu cu privire cu "foaia semnata de catre ambasadorul roman in Italia . Foaia respectiva "roaga" guvernul italian sa nu renunte la trupele din Afganistan. Ce a facut acel ambasador impreuna cu celelate tari a fost o presiune pusa catre guvernul Prodi . De altfel majestatea sa trebuie sa cunoasca ca nimeni nu stia de acest lucru (guvern) Si acum intreb : cine a dat "ordinul" ?
raspuns : Basescu . Si uite asa Basescu ne indeparteaza de UE . Am devenit un pion US sau uk si mai putin pentru interesele Romaniei . Acum la inceput de drum se fac greseli incredibilie pentru interesele Romaniei .
Catre majestatea sa Calugarul

06.02.2007, 12:40
Domnule Eu , sub forma combaterii antesemitismul incongoscibil , alterat de relatia de la Rasarit , Rasarit pe care il sustii , cu eleganta de prost gust , rasarit fascist si criminal pentru Romania ,imixtiuni fortate istoric ale acestui Rsarit in fiinta acestui popor , care nu are legatura cu panslavismul , ma face sa cred ca trebuie sa te retragi in nordul Siberiei rosii , de unde ai venit , cu tovarasii tai comunisti si barbari .

APEX

06.02.2007, 13:06
Domnule Eu , orice forta , are contra forta . Calugarul , Patriarhul sau cum naiba a-si mai spune , impreuna cu tine , consider sa va gasiti alte meleaguri de intoxicare . Daca nu , consecintele nu se vor lasa asteptate . Romania nu are nevoie de voi acum , sub forma "nebunilor "

Consider ca , politicos v-am mai spus acet aspect . Retragerea este onorabila , sau devine cuvinciosa , in duelul real al democratiei . Timpul vostru salbatec a trecut , retragetiva .

APEX

eu
06.02.2007, 21:32
Domnule Eu , sub forma combaterii antesemitismul incongoscibil , alterat de relatia de la Rasarit , Rasarit pe care il sustii , cu eleganta de prost gust , rasarit fascist si criminal pentru Romania ,imixtiuni fortate istoric ale acestui Rsarit in fiinta acestui popor , care nu are legatura cu panslavismul , ma face sa cred ca trebuie sa te retragi in nordul Siberiei rosii , de unde ai venit , cu tovarasii tai comunisti si barbari .

APEX
Spune si mie ce ai vrut sa spui aici ?
ce antisemit ? Unde il vezi ?
ce tovarasi ? ce comunisti</span> ? Cred ca esti putin ..
nu te supara dar ce vb. tu acolo sunt doar cuvinte asezate pe o
"foaie", un non sens .

eu
06.02.2007, 21:37
Domnule Eu , orice forta , are contra forta . Calugarul , Patriarhul sau cum naiba a-si mai spune , impreuna cu tine , consider sa va gasiti alte meleaguri de intoxicare . Daca nu , consecintele nu se vor lasa asteptate . Romania nu are nevoie de voi acum , sub forma "nebunilor "

Consider ca , politicos v-am mai spus acet aspect . Retragerea este onorabila , sau devine cuvinciosa , in duelul real al democratiei . Timpul vostru salbatec a trecut , retragetiva .

APEX
de unde pana unde aceasta comparatie cu majestatea sa ? Am adus eu jigniri aseamanatoare cu ale majestatii sale ? . Eu doar am spus ce a vazut o tara intreaga . GRESEALA INCREDIBILA PE CATE BASE A FACUT-O
In duelul real al democratiei. Nu eixsta duel real si duel ireal . Exemplu cel mai bun este Basescu (asta aveam acum in minte)
btw citeste istoria mai recenta si vezi atitudinea lui base si a partidului pd in 96 citeste istoria si miscarile care s-au facut in pnl din 89 in prezent .
Stii ce este prostie ?
Faptul ca eu am raspuns logic corect fara injurii iar matale ai avut tupeul si nesabuinta sa ma incadrezi cu majestatea sa .

reginaroxana
07.02.2007, 00:14
Roxana...de unde ai astfel de afinita?i? smileys/smiley2.gif atii tu ceva ce nu otim oi noi?smileys/smiley2.gif

eh acum si cu tine.... probabil asi sti eu ceva da nu ma dau in barci ca voismileys/smiley36.gif... voi nu faceti decat sa dati apa la moara... ce pot sa iti spun este ca odata in tercut am intalnit oamenii ca el... si stiu ca nu tre sa ii judecam ca sunt nebuni ori not.. tre sa ii intelegem si sa ii ascultam. sa ii invatam ca nu este bine ce fac si sa le m-ai dam o sansa... nu dau eu sfaturi la nimeni pt ca nu sunt mai presus de cineva...

PS:NU ARE NIMENI DREPTUL SA TE FACA NEBUN, PROST....ETC

lebada
07.02.2007, 01:11
roxana

Citeste bine poezia si

reginaroxana
07.02.2007, 01:38
aiurea... eu nu cred ca ti-am zis tie personal ca l-ai facut nebun...si pana la urma putin ma intereseaza ce considerati voi ca este mai bine.... doar tu m-ai imtrebat deca stiu ceva anume.. deci nu are rost sa discutam anumite chestii neinteresante pt nimeni... si presupun ca nu vrei ''scandal''.

eu te pup dulce si sa ai o zi minunata.... eu chiar te respect si asi dori si eu la randul meu sa fiu respectata de tine..

PS: nu da un deget ca ti se ia toata mana....

marian42
07.02.2007, 07:05
APEX, la fotbal si la politica se pricepe tot romanu, asa ca putem fi oricare dintre noi antrenori la nationala sau prim-ministrii...

Nu asta m-a facut insa sa-ti dedic postarea, ci faptul ca ma surprinde asemanarea stilului tau cu cel al lui Vadim Tudor. Oricine nu e de acord cu tine, oricine nu-ti impartaseste ideile, oricine are un punct de vedere diferit de al tau, e automat inclus in randul vechilor (noilor ?) securisti, e unul dintre fostii nomenclaturisti si actual imbogatit din "sudoarea boborului" sau mai rau !..., un agent subsersiv al KGB, GRU, sau mai stiu eu carui serviciu rusesc de informatii...

07.02.2007, 07:19
Marian42 poti sa fii amabil sa moderezi topicul tau ? Doresti ceva mai mult sa-ti raspund , decat este necesar si politicos ? Considrera ca " spalatul vaselor tale , sa le faci in preajma ta " nu si in preajma mea . Daca esti asa curios , i-ti pot comunica de ce te deranjez eu , dar consider ca daca ti-o spun franc in fata , nu ti-ar convenii , asa ca lasa persoana mea daca nu stii sa dialoghezi , functie de subiect si persoana .

APEX

marian42
07.02.2007, 08:22
Marian42

APEX, uite, recunosc in fata ta si a tuturor colegilor de forum : nu-s nici pe departe genul de om care-nghite lesne o critica, fie ca are o baza reala sau nu. Treaba-i ca pe forum, oricand te poti astepta la un raspuns, oricare user poate interveni si asta pentru ca aici se dezbat idei - gresesc cumva ? Ca intrai si io intre tine si eu, n-ar trebui sa te surprinda si nici sa te supere. Ca impartasesc mare parte din cele spuse de eu, vis-a-vis de ministrul demisionar, iarasi, e doar un punct de vedere - mai putin ideea cum ca administratia prezidentiala ar fi devenit un pion al USA ori UK. Nu gasesc insa nicaieri in
postarile lui acea sustinere a rasaritului si comunismului barbar, la care faci tu referinta. Ca nu stiu sa dialoghez in functie de subiect si persoana ? Arata-mi unde si cu ce am gresit, APEX, spune-mi-o "franc in fatza" , insa te rog de pe acum, sa nu ma trimiti in Siberia si nici sa ma pui sa-i iau pe comunisti in brate (doar daca sunt muieri si n-arata rau !) si-ti promit c-am sa-ncerc sa nu ma supar.

07.02.2007, 11:42
Mariane42 , eu am facut anumite sublinieri si asemanari , privind pe Eu si Calugarul , privind exagerarea in sine , referitor la un singur personaj si bunul simt . Vadim Tudor nu este nici macar ultimul personaj pentru care a-si avea vreo consideratie . Are acelasi vocabular in ziarul lui , precum Calugarul . Deci nu ma simt confortabil linga personaje cu acest limbaj , chiar daca au dreptate .

In ceea ce priveste pe Eu si acesta exagereaza si este cu " vedere ingusta " , ceea ce ma determina , ca tot inconfortabil sa ma simt . Cum poate fi vinovat un singur om intr-o tara , ai carui conducatori de partide politice , sant personaje pe care nu-i intereseaza de Romania .Cum poate fi o sigura persoana vinovata ca parlamentul Romaniei , contine o aramata de incapabili , care pupa mina stapinului de grup , pentru o legislatura , ca sa poata face afaceri linistitirespectivii si neamurile lor , in judetul care il reprezinta .

Cum poate fi vinovat o persoana , cand acesta persoana fara putere executiva , doar prin vorbe si fiind si prima persoana care arata cu mina spre hoti si , cere institutiilor statului sa-si faca datoria , sa fie iarasi vinovata ?

In ce contest si cum poate cineva acuza pe cineva , ca este vinovat pe faptele altora . Tariceanu chiama pe Ministrul Justitiei in cabinetul sau unde era Patriciu . Tariceanu trimite bilete de interventie , la Palatul Cotroceni . Tariceanu refuza sa faca alegeri anticipate de frica ca nu va mai fi prim ministru , in situatia cand fortele guvernului si ale opozitiei in Parlament sint egale si , multe sant de spus .

In situatia cand cei doi in Irak au fost "pusi " de anumite grupuri si structuri P.S.D. ( sau alt partid , sau grupuri binevoitoare ) sa filmeze intr-o baza militara ( acestia au 40 de ani nu-s chiar copii ) intradevar fara intentii negative in sensul americanilor , dar in sensul Romanec da . Cercurile din jurul Ministrului de Externe ( cercuri P.S.D. , P.R.M. . P.U.R. ) au avut " grija " ca acestia sa stea la conservat , ca imediat cand Presedintele este prins la inghesuiala , sa fie anuntat , in sensul ca acesta Presedintele , probabilca nu ai va poatea scoate pe acestia si , sa fie bine infundat . Acestia au fost eliberati , dar a cazut Ministrul de Externe care , nu iera chiar in gratiile domnului Triceanu sii ..... si .

Consider ca " Eu " este naiv , sau rau intentionat , sau probabil este unsimpatizant al unuia din cele trei partide , care tocmai curate nu sant si , acuza respectiv solicita , linistea pentru hotii Romaniei . Nu ai idee ce se intimpla . Daca imprejurarile imi vor permite si daca consider necesar , voi expune o motivare la o hotarare judecatoresca pe care si un copil de clasa 5 , cu putin instructaj ar fi facuto mai bine . Multe sant de spus .

In ceea ce priveste sa-ti dau exemple unde ai gresit , consider ca este mai bine sa renunti , sa-ti spun unde .

APEX

eu
07.02.2007, 11:52
Mariane42 , eu am facut anumite sublinieri si asemanari , privind pe Eu si Calugarul , privind exagerarea in sine , referitor la un singur personaj si bunul simt . Vadim Tudor nu este nici macar ultimul personaj pentru care a-si avea vreo consideratie . Are acelasi vocabular in ziarul lui , precum Calugarul . Deci nu ma simt confortabil linga personaje cu acest limbaj , chiar daca au dreptate .

In ceea ce priveste pe Eu si acesta exagereaza si este cu " vedere ingusta , ceea ce ma determina , ca tot inconfortabil sa ma simt . Cum poate fi vinovat un singur om intr-o tara , ai carui conducatori de partide politice , sant personaje pe care nu-i intereseaza de Romania .Cum poate fi o sigura persoana vinovata ca parlamentul Romaniei , contine o aramata de incapabili , care pupa mina stapinului de grup , pentru o legislatura , ca sa poata face afaceri linistitirespectivii si neamurile lor , in judetul care il reprezinta .

Cum poate fi vinovat o persoana , cand acesta persoana fara putere executiva , doar prin vorbe si fiind si prima persoana care arata cu mina spre hoti si , cere institutiilor statului sa-si faca datoria , sa fie iarasi vinovata ?

In ce contest si cum poate cineva acuza pe cineva , ca este vinovat pe faptele altora . Tariceanu chiama pe Ministrul Justitiei in cabinetul sau unde era Patriciu . Tariceanu trimite bilete de interventie , la Palatul Cotroceni . Tariceanu refuza sa faca alegeri anticipate de frica ca nu va mai fi prim ministru , in situatia cand fortele guvernului si ale opozitiei in Parlament sint egale si , multe sant de spus .

In situatia cand cei doi in Irak au fost "pusi " de anumite grupuri si structuri P.S.D. ( sau alt partid , sau grupuri binevoitoare ) sa filmeze intr-o baza militara ( acestia au 40 de ani nu-s chiar copii ) intradevar fara intentii negative in sensul americanilor , dar in sensul Romanec da . Cercurile din jurul Ministrului de Externe ( cercuri P.S.D. , P.R.M. . P.U.R. ) au avut " grija " ca acestia sa stea la conservat , ca imediat cand Presedintele este prins la inghesuiala , sa fie anuntat , in sensul ca acesta Presedintele , probabilca nu ai va poatea scoate pe acestia si , sa fie bine infundat . Acestia au fost eliberati , dar a cazut Ministrul de Externe care , nu iera chiar in gratiile domnului Triceanu sii ..... si .

Consider ca " Eu " este naiv , sau rau intentionat , sau probabil este unsimpatizant al unuia din cele trei partide , care tocmai curate nu sant si , acuza respectiv solicita , linistea pentru hotii Romaniei </span>. Nu ai idee ce se intimpla . Daca imprejurarile imi vor permite si daca consider necesar , voi expune o motivare la o hotarare judecatoresca pe care si un copil de clasa 5 , cu putin instructaj ar fi facuto mai bine . Multe sant de spus .

In ceea ce priveste sa-ti dau exemple unde ai gresit , consider ca este mai bine sa renunti , sa-ti spun unde .

APEX
poti demonstra tu acolo ceea ce spui ? (unde ti-am bolduit eu)
Sau ai scris pentru a scrie ?
Sa simpatizezi in romania cu un partid este o intrebare care trebuie pusa romanilor . Merita ? Cunosc eu ideologii ? Stiu ei cumva istoria partidelor de la putere ? Eu de exemplu simpatizez cu un partid dar prefer sa nu ma pronunt .
Cel mai bine sa se faca un split privind afinitatile mele si a cofomuristilor privind guvernul si opozitia . Sa ne "lepadam" de Calugarul si de limbajul lui de maidan .

eu
07.02.2007, 11:54
btw
apex parca esti versiunea eleganta a calugarului

nicoletamihaela
07.02.2007, 16:40
Sa simpatizezi in romania cu un partid este o intrebare care trebuie pusa romanilor . Merita ? Cunosc eu ideologii ? Stiu ei cumva istoria partidelor de la putere ? Eu de exemplu simpatizez cu un partid dar prefer sa nu ma pronunt .

Adevar Graiesti EU...Ca sa simpatizei acum in Romania cu vre-un paritd,inseamna ca ori esti putred de bogat(afacerist),ori esti inconstient..

Si daca vrei APEX,iti raspund eu personal ca un muritor de rand,ca nici daca m-ar ruga vre-un partid sa simpatizez cu el,nu as face-o..
Motivul....Nu avem oameni politici in acest moment..Nu sunt pregatiti sa faca fata ritmului din Romania...Nu stiu sa apere interesele poporului..Stii APEX cam cum vine treaba acum in Romania?...Daca nu iti aperi singur interesele,vai de tine...
Si daca nu urmaresti emisiunile de seara,cu analizele politice (ca doar esti acum acii),fa-o mai des...

07.02.2007, 20:48
FRATI CRESTINI, AVEM O DATORIE SFANTA FATA DE POPORUL ROMAN. TREBUIE SA-L FORTAM PE RETARDATUL VADIM COMUNISTUL SA RESTITUIE STATULUI ROMAN FERMA BUTIMANU PE CARE A FURAT-O CA UN TALHAR DERBEDEU CE ESTE. SI DACA VREA SA SCAPE DE PUSCARIA MAFIOTILOR PE CARE EL INSUSI A CONSTRUIT-O CA UN DEMENT, CREZAND CA UN DOBITOC CA VA LICHIDA MAFIA, EU IL SOMEZ PE ACEST IDIOT VADIM NEBUNUL SA DEA INAPOI SI PLACILE DE MARMURA PE CARE LE-A FURAT DE LA CASA POPORULUI PENTRU A FACE CAVOU C**** *****. HAI SICTIR JIGODIE SECURISTA VADIM. DU-TE BAI POTAIE JEGOASA VADIM LA TIGANII TAI ANALFABETI DIN RAHOVA SI LASA-L IN PACE PE DOMNUL PRESEDINTE TRAIAN BASESCU. UITE AL DRACULUI IMBECIL MAI ESTI.

sorin
08.02.2007, 00:28
Inchid acest topic si il trec la capitolul "perle", pentru ca practic in afara balacarelilor de doi lei ale unuia la care neuronii sunt probabil in stare de letargie din cauza frigului, nu se discuta mai nimic. Cred ca toata lumea s-a saturat de aceleasi variatiuni pe aceeasi tema, limbaj de lemn si mahalagisme ieftine.

Daca mai apar astfel de mesaje, sau topice asemanatoare, probabil le voi sterge, fara sa ma mai chinui sa le editez.