PDA

Arată versiune întreagă : Casta Diva

christianT
13.02.2005, 03:30
Cateva priviri in viteza spre oglinda retrovizoare si in unghiul mort in stanga mea si parasisem breteaua de acces spre autoruta 15 Sud. In fine ajunsesem pe 15 Sud, rulam la 120km/h dupa ce lasasem in urma Lavalul cu strazile lui in labirinte obositoare, cu camioane lenese si cu semafoare stresante la fiecare intersectie de strazi.
Eram numai eu, micuta mea Toyota si prietenul meu de fiecare zi, Radio Classic Montreal.
Eram dupa o zi de munca, obosit, blazat de iarna asta ce parca dureaza o vesnicie, abia asteptam sa ajung acasa

Fethoden
14.02.2005, 08:18
Cristi

Nu stiudaca aria despre care vorbesti am avut vreodata ocazia sa o ascult ...,(dar cu siguranta am sa o caut in cel mai scurt timp cu putinta), insa asa cum redai in text starea ce te-a cuprins ascultand-o, pot spune cum ca e deja in sufletul meu...m-a captat si am avut o traire interioara emotionala deosebita......mai ales ca specifici faptul ca farmecul absolut provine din insusi vocea umana....

Si eu "dezvolt" trairi inaltatoare ascultand muzica !

Frumos....foarte frumos ....ai un talent deosebit....evita amanuntele cotidianului .(!!)---masini ,autostrazi...macar aici sa scapam de ele..!!..si, .....aseaza pe hartie toate metaforele,trairile tale interioare .....cred ca poate rezulta un "tablou" de exceptie .....

succes!....

Fethoden
14.02.2005, 08:18
Sa fii iubit!

christianT
14.02.2005, 10:37
Draga Fethoden,

Daca doresti iti pot trimite aria Casta Divain format mp3..eu o am in 2 versiuni, cea cu diva Angela Gheorghiu si inca una cu cea care a fost marea diva Maria Callas. Fisierul are 10 MB..eu am internet high speed si nu e nici o problema sa-l trimit. Deasemeni daca altcineva doreste aceasta arie in format mp3 sa-mi spuna. Si tu sa fii iubita Fethoden, cel care-ti va fi alaturi va fi un om fericit.

Fethoden
14.02.2005, 12:59
Multumesc, foarte mult,Cristi.

Am sa trec pe PM pentru a specifica adresa la care sa imi trimiti aria.

Pe curand!

Fethoden
15.02.2005, 02:43
Gratie amabilitatii lui Christi, ascult neincetat aria CASTA DIVA !

E intradevar --superba--, asa dupa cum am si presupus ca trebuie sa fie, conform spuselor iubitului nostru coleg.

.....e sublim...!!!!...pana la lacrimi......!!!!

Iti multumesc din suflet, Cristi !Ma consider o norocoasa ca te cunosc!Multumesc !

16.02.2005, 00:32
Si eu am ascultat-o pe Diva...frumuseatza mare.....ma uns la pipota!!!!smileys/smiley77.gif