PDA

Arată versiune întreagă : Advance Parole ?

Miki
08.02.2005, 04:23
Am aplicat la USCIS pentru 'advance parole' si nu sunt prea convinsa daca dupa ce obtin documentul pot pleca intara.Am inteles ca nu este prea bine ca calatoresti daca nu ai rezidenta pentru statut conditionat. Stiti cumva in cat timp primesc rezidenta avand in vedere ca USCIS a primit actele mele in data de 4 ianuarie a.c.? Stiu doar ca interviul poate avea loc in maxim 10 luni. Poate ma lumineaza si pe mine cineva ... multam' smileys/smiley1.gif

sauzimdebine
09.02.2005, 00:15
'advance parole' aprobat de USCIS, bazat pe motive intemeiate, este unica forma care iti da posibilitatea de a iesi si intra din US, pana la schimbarea statutului. De aceea exista. Cat despre timpul de asteptare depinde de mai multi factori, in primul rand de statul in care locuiesti.

alina
09.02.2005, 15:43
eu tocmai plec in Romania cu acest advance parole si chiar nu am o grija ...cunosc destul de multi care au calatorit cu acest document.

Miki
09.02.2005, 16:49
"saauzimdebine" si alina multam' mult de tot pentru informatii. statul in care am aplicat este texas si am primit o 'scrisoarica' de la ei in care ma instiinteaza ca in maxim patru luni pot obtine aprobarea. oricum vineri am o programare in dallas la emigrari si incerc sa aflu mai multe.

daca cineva din forum este interesat de ceva anume pot sa intreb smileys/smiley1.gifvreau sa fiu si eu de folos cu ceva aici in forum mai ales ca acum cand v-am gasit smileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifin sfarsit !!!! multumesc inca o data.