PDA

Arată versiune întreagă : NY-ul de revelion

iceball
08.12.2006, 19:39
O sa fiu in trazit prin NY in jur de revelion si as vrea niste sugestii pt noaptea cu pricina. Inteleg ca time square e plin de revelion.

iceball
08.12.2006, 19:42
Astept niste sugestii ASAP.

iceball
08.12.2006, 22:28
Pana acum vad ca am ceva succes cu topicul asta. Se uita lumea dar nu scrie nimic. Marog. In legatura cu cele 2ua restaurante din Queens Blv, merita? Ce preturi au baietii acolo. Eu o sa stau in NJ care este calea cea mai rapida pana la Queens Blv si cu ce mijloc de transport. Presupun ca metroul din Manh to Queens.

CameliaXX
09.12.2006, 09:51
nu cred ca se merita- e scump si mincarea romaneasca nu e prea tare- si muzica e tiganeasca la transilvania-(adica tiganeasca bruta- e dezgustator- adica aia e muzica din traditie- vreau sa spunca nu am trait acasa cu tiganeasca in ureschi si vreau sa spun ca nu sint happy sa ascult nici muzica populara)...e mult mai frumos la sapony

body_dinbo
09.12.2006, 15:11
cred ca cel mai frumos este in time square

body_dinbo
09.12.2006, 15:12
eu am venit de vreo 12 zile si deja abia astept sa vin inapoi acasa

body_dinbo
09.12.2006, 15:14
numai este nimeni pe aici?

10.12.2006, 04:17
copii,

la time square este frumos, intr-adevar, da trebuie sa fii acolo de la 7pm sa obtii un loc ( pe stradasmileys/smiley36.gif) de unde sa vezi cit de cit ceva...trebuie sa mergi pregatit cu scaunel si ceva/cineva care sa iti tina "de cald" smileys/smiley2.gif...iar acolo dupa miezul noptii se termina toata treaba deci romanasi ca noi care sint obisnuiti sa petreaca pina la ziua, nu prea stiu cit o sa guste evenimentul din times square...depinde de preferinte...

si la restaurantele romanesti poti petrece fain dar iti trebuie gasca, linga care sa nu prea bagi de seama "neajunsurile" de care vorbeste cameliaxx ( perfect de acord cu ele)...

sint sigura ca daca vrei sa petreci revelionul in stil romanesc, poti sa te aciuiezi pe linga comunitatea romaneasca la una din bisericile din NY...

oricare ar fi alegerea ta, iti/va urez petrecere frumoasa si sarbatori fericite!

iceball
10.12.2006, 05:39
Care sunteti locals pe aici. Ca eu o sa am o gasca din Bucuresti cu mine de revelion asa ca o sa fie distractie mare.

iceball
11.12.2006, 12:46
Copii de astazi sunt insuccesul de maine.
Dar inteleg ca aveti niste locaruri interesante sus pe blocurile inalte,(chiar pot sa si rimez). Cred ca pana la urma o sa ma duc sus in hotel langa square si o sa ma uit la atmosfera.