PDA

Arată versiune întreagă : Single and Lonely

07.12.2006, 08:30
Doresc sa-mi fac Prieteni - femei si barbati- intre 28-40 de ani din Toronto si imprejurimismileys/smiley64.gif.Friends for Coffee, Drinks, Gym , Shopping, Church,Travel, anything....

vintilabeatu
12.12.2006, 15:48
smileys/smiley17.gif poate ne imprietenim; eu sint din usa; si doresc sa ma mut in toronto; la anul viitor; poate prin primavara; tu de cit timp esti acolo? am fost in vizita in februarie 2006 si mi-a placut foarte mult

13.12.2006, 07:23
Toronto este un oras frumos dar in acelasi timp complicat.Daca ai dorinta de a explora ai sansa de a descoperi multe locuri minunate.

Pisoi
13.12.2006, 12:00
laura07, ti-am mutat topicul la Comunitatea din Torontosmileys/smiley1.gif...sper ca vei avea mai mult succes acolosmileys/smiley2.gif...asta nu te impiedica sa faci comentarii si sa legi prietenii si la alte topicesmileys/smiley4.gif

14.12.2006, 04:36
Doresc sa-mi fac Prieteni - femei si barbati- intre 28-40 de ani din Toronto si imprejurimismileys/smiley64.gif.Friends for Coffee, Drinks, Gym , Shopping, Church,Travel, anything....

Ok poate topicul "single and lonely" nu e tocmai potrivit. Nu sunt single si nici lonely, nici depressed si nici desperate. Dar imi place sa am prieteni. Cand am plecat din Romania 7 ani ago am lasat in urma o gramada de prieteni. Aici inca nu am reusit sa-mi creez un "club social" cum as vrea eu. Dar daca nimeni nu e interesat nici o problema. Enjoy sitting all day and watching TV and eat eat eat....

fifi
14.12.2006, 04:43
sunt aici si eu, tot toronto, f, 31 de ani, single dar nu prea lonely ca am o fetita si-o matza.

la cafea nu te pot ajuta ca beau decat vreo 2 dimineata acasa si atat, in carciuma la baut nu ies ca mi-e frica si rusine, de gimnastica nu am nevoie ca si-asa ma ia vantul, cumparaturile le fac in drum spre casa, la biserica nu merg pentru ca nu cred in popi si nu am nici mercedes sa ma dau mare cu el...

dar stai ca nu degeaba ti-am scris, a mai ramas o sansa, ma incadrez la sectiunea "anything" smileys/smiley36.gif

sper sa stii de gluma, laura, trimite-mi un pm si poate ne facem timp sa ne vedem, chiar nu am nici oprietena romanca pe aici...

octav645
19.12.2006, 04:54
Buna fetelor,
Posibil sa vin la vara in Toronto sau Vancouversmileys/smiley1.gif.Am fost anul trecut vreo 6 luni si a fost dragut.Acum sunt liber in Romania ,in curs de recuperare dupa un accident.Da,e greu de gasit perechea in Toronto.Daca ma refac voi reveni.Cu siguranta la gym,mers pe bicicleta voi merge .Astept mesaje de la voi.

lery
19.12.2006, 12:20

Ok poate topicul "single and lonely" nu e tocmai potrivit. Nu sunt single si nici lonely, nici depressed si nici desperate. Dar imi place sa am prieteni. Cand am plecat din Romania 7 ani ago am lasat in urma o gramada de prieteni. Aici inca nu am reusit sa-mi creez un "club social" cum as vrea eu. Dar daca nimeni nu e interesat nici o problema. Enjoy sitting all day and watching TV and eat eat eat.... Laura nu trebuie sa fi mihnita ,poti sa iti faci si aici prieteni numai ca intra si tu din cind in cind pe caht si vei vedea.

absolude
23.12.2006, 06:59
Sint si eu in Toronto. Am neglijat comunitatea romaneasca in ultimii ani.
Dupa ultimul drum in Romania imi dau seama cit imi lipsesc relatiile de prietenie pe care le-am parasit.
Prea am intrat in programul "munca, munca+occasional(boring) BBQ".
As dori some Romanian interaction, de orice fel, ceva spontan si refreshing spiritual.
Eu locuiesc in North York,

Adrian

fifi
23.12.2006, 09:31
octav645, eu te-am mai citit, mi-ai cam placut dar ce pacat ca esti cam superficial...ca mai toti barbatii, de altfel, astepti mesaje de la noi...smileys/smiley5.gifsi unde mai pui ca ne imbeti cu apa rece, ba vi in toronto ba in vancouver...taina-n creci la noi la poarta...smileys/smiley18.gif

de o plimbare cu bicileta as fi si eu interesata dar contactez-o pe laura07 ca ea are mai multe de oferit...

Adrian dear, bine ai venit pe la noi, ca sa vezi ce intamplare ca si eu tot in North York si tot rupta de comunitatea "minune" romaneasca smileys/smiley4.gif
un sfat prietenesc...nu te irosi cu BBQ uri plictisitoare, mai bine asculta pasarile sau priveste avioanele ce vin la Pearson si viseaza sau...mangaie o floare...daca ai...:)

Craciun Fericit!

absolude
23.12.2006, 10:28
Adrian dear, bine ai venit pe la noi, ca sa vezi ce intamplare ca si eu tot in North York si tot rupta de comunitatea "minune" romaneasca smileys/smiley4.gif

un sfat prietenesc...nu te irosi cu BBQ uri plictisitoare, mai bine asculta pasarile sau priveste avioanele ce vin la Pearson si viseaza sau...mangaie o floare...daca ai...:)

Craciun Fericit![/QUOTE]

Multumesc de warm welcome, fifi. Mai ales ca mesajul meu nu a fost proper first post.
Hm, nu stiu daca astept ceva bun din "sosirile" de la Pearson.
In schimb am redescoperit cititul. Recitesc din cartile pe care le-am citit cu ani in urma ca adolescent si realizez -nu intotdeauna cu placere- cum au contribuit la formarea mea.
Scuze ca am luat-o off topic.

Totusi, as vrea sa mai incerc sa formez prietenii, desi sintem multi dintre noi mai circumspecti acum.
Craciun Fericit

laura07, eu stau in North York, si as vrea sa comunic cu romani.

fifi
23.12.2006, 14:34
Adrian, de citit toti citim, asta am banuit-o eu din start de aceea nu ti-am recomandat...

despre avioane, scuza-ma dar cred ca am cazut putin in butoiul cu melancolie....poate din cauza sarbatorilor si-a dorului de casa...smileys/smiley5.gif

despre off topic, nu-ti face griji, suntem atat de putini cei care postam din Canada caci Sorin si Pisoi, sefii nostri dragi nu-si permit sa ne "piarda" oricat de off topic am fi noi smileys/smiley1.gif

despre laura...cred ca mai ai de asteptat, e cam scumpa la vedere se pare desi zicea ea ca e lonely cred ca are cu ce sa-si ocupe timpul smileys/smiley1.gif
dar apare ea odata si-odata.

absolude
27.12.2006, 08:46
Ai dreptate, nu pare sa fie foarte multa activitate in forum.
Arata promitator. Tocmai cind am dat de site, sa si vad topic de interes comun.
Mai incercam. Daca nu, am si planul B, adica sa ma bag in vorba cind aud vorbindu-se romaneste. Poate iau ceva posete pe cococoasa.

fifi
27.12.2006, 14:24
of of daca si asta mai e topic "de interes comun" cu 3 participanti direct iar restul bagatori de seama inseamna ca nu astepti prea mult de la viata smileys/smiley1.gifdar lasa...ca pleci si tu dupa cum ai venit, la fel ca si altii pe aici...smileys/smiley5.gif

despre "acostarea" in lb romana nu-ti fie teama caci posete daca nu ai norocul sa capeti vei fi "onorat" cu some dirty looks si atat.

absolude
27.12.2006, 15:50
Eu am dat de forum cind ma gindisem ca n-ar strica sa mai fac ceva cunostinte; asta fiind primul topic peste care am dat, i-am zis de interes comun.
Am cunoscut azi un domn roman care isi plimba catelul. Era mai in virsta putin. Eu la serviciu parca vorbesc mai mult cu cei mai tineri decit mine.

04.01.2007, 04:13
Hello ADRIAN si FIFI.

La Multi Ani!!! si tot ce va doriti in anul nou...Nu mai fiti suparati caci curand vine vara si poate cu aparitia soarelui ne insorim si noi mintea. adica sa fim mai positivi. cacai nu negativitatea nu facem nimic in viata. ne poate duce in jos dar in sus mai putine sanse. Adrian bun venit pe forum. FIFI nu-i mai da ghioante lui Adrian ca il sperii si dispare si el. Lasa draga ca trei participanti nu e rau. Mai bine trei decat zero si o sa mai creasca daca avem putina rabdare. Am fost in concediu. Deabia m-am intors ieri la munca. De aceea nu am mai aparut pe forum tu FIFI draga.

fifi
05.01.2007, 13:34
nah, laura07 ca l-amizgonit si pe asta smileys/smiley36.gifdin 10 bune tot fac eu 11 rele...

acum da cu rosii ca nu ma supar, oricum eu sunt varianta moderna a lui Nostradamus, fi-mi-ar gura aurita cu alte "kestii" smileys/smiley36.gif

Dj Anca
10.01.2007, 14:34
Buna!

Daca tot ati pierdut un participant pe drum acum cu sarbatorile..am zis sa vin eu si sa sar in ajutor :) ..si poate intre timp revine si Adrian sa ne povesteasca unde a disparut intre timp.

Pacat..ca, eu stau in Hamilton si voiin To...dar poate cind vine soarele si la noi iesim la un "suc" ca, la cafea nu vrea fifi smileys/smiley1.gif..pina atunci ramane sa mai stam si noi la un pahar de vb aici pe forum!

fifi
12.01.2007, 00:27
Dj Anca esti o draguta ca te oferi sa te intalnim dar uite ca eu cu Laura suntem cat de cat aproape si nu avem inca nici un plan in legatura cu asta, asa ca tu tocmai de la Hamilton, chiar n-am pretentii... Totusi daca tu vrei, cand ai drum prin toronto spune si ma voi risca si eu la o cafea smileys/smiley17.gif

Cum e in Hamilton, e de lucru,sunt romani, ai prieteni acolo? Am fost de 2 ori acolo, am un amic canadian, el sta acolo si face naveta in toronto de vreo 15 ani la lucru. Mi-a placut Hamilton e micut dar frumos si linistit.

Ana Tofan
12.01.2007, 00:33
Pe mine nu ma primiti la sueta voastra?Din pacate sunt din Ro,dar nu am prea multi prieteni.

fifi
12.01.2007, 07:54
te primim, Ana, cum sa nu dar pacat ca numai virtual si-mi pare rau de tine ca nu ai prieteni smileys/smiley5.gif. Sunt sigura, insa ca ai o gramada aici pe forum deci, nu esti singura, fruntea sus! smileys/smiley1.gif

Dj Anca
17.01.2007, 14:16
Dj Anca esti o draguta ca te oferi sa te intalnim dar uite ca eu cu Laura suntem cat de cat aproape si nu avem inca nici un plan in legatura cu asta, asa ca tu tocmai de la Hamilton, chiar n-am pretentii... Totusi daca tu vrei, cand ai drum prin toronto spune si ma voi risca si eu la o cafea smileys/smiley17.gif

Cum e in Hamilton, e de lucru,sunt romani, ai prieteni acolo? Am fost de 2 ori acolo, am un amic canadian, el sta acolo si face naveta in toronto de vreo 15 ani la lucru. Mi-a placut Hamilton e micut dar frumos si linistit.

Fifi scuzele de rigoare pt ca, mi-a luat ceva timp pina ti-am raspuns...cam greu sa imi fac timp pentru toate:)

Sigur cind trag o fug pe la Toronto o sa va anutz sa iesim la o cafelutza sau la orice vretzi voi...oricum nu suntem chiar departe la o ora sa zicem intr-o zi fara traffic:D

In Hamilton este frumos, daca iti place sa traiesti intr-un oras linistit! De munca este ca si prin Toronto...avem cam peste tot in canada si state lunile mai slow ...asta depinde si de domeniul in care lucrezi desigur...eu nu ma pling ...la mine este de munca tot timpul! Romani sunt chiar multi aici ...si am ceva prietenii romani cu care cind am timp ne mai vedem ..mai des vara, pe la picnicuri la cimpul romanesc, pe la biserica, si ferma romaneasca...in rest acum pe frigul acesta mai iesim si noi la un bowling din cind in cind

Apropo de amicul tau sincer nu stiu cum a rezistat si cum mai rezista http://www.romanian-portal.com/forum/js/snowflake.gifsa faca naveta si acum pina in Toronto..am facut-o si eu vre-o 3 ani de zile si sincer am ajuns sa urasc 403 si 401 ala...nu conta ora ca, tot era traffic!

Pina la o noua re-auzire aveti grija de voi!

Anca

04.02.2007, 07:57
Buna Fifi si DJ Anca.

Ce mai e nou. Am fost in Romania; abia m-am intors vineri. e frumos in tara dar scump si lumea cam negativa din cauza banilor banuiesc. tot mai bine la Canada. as vrea sa practic meditation. am inteles ca e foarte sanatos si tine trupul si spiritul tanar si positiv. e in fiecare duminica la ora 10 in mississauga. Cine este interesat? Daca nu mergem la biserica ca si acolo "meditam" la D-zeu. Fifi ce face fetita? Conduci? E frig in Canada...

04.02.2007, 08:00
Unde e Adrian? Adrian intoarce-te ...nu ne parasi...smileys/smiley19.gif

ciresharul
18.02.2007, 03:45
cam putini romanii din canada pe acest forum. nu mai tin minte cum am dat zilele trecute de el (tot la forum ma refer smileys/smiley1.gif), probabil pierdeam timpul (se pare ca am cam mult timp liber... stiu, stiu, nu se mai intoarce, n-ar trebui sa-l pierd) pe web si mi-am zis sa-mi fac si eu simtita prezenta (usa era deschisa si am indraznit sa intru). deci, ziua buna dragi co-forumisti, bine v-am gasit.

fifi
18.02.2007, 23:20
bine ai venit, ciresharule! asa e, suntem putini, se pare ca lumea in canada merge pe varianta, mai sus mentionata de tine,de a nu pierde timpul.

sper sa nu uiti adresa forumului si sa mai intri, laura07 se va bucura, ea intra mai mult de la serviciu.

pe unde stai si cum iti place pe aici?

ciresharul
19.02.2007, 05:51
de uitat am si uitat adresa forumului (de, lipsa de neuroni), dar am scris-o pe o bucata de hartie... oare unde am pus hartia cu pricina?

se pare ca sunt consatean cu Dj Anca, cu toate ca nu locuim pe aceiasi ulita(adica nu o cunosc). daca ma intrebi cum imi pace pe aici, pe forum, raspunsul e canu stiu inca. darcred ca te referai la cum imi placeaici, in canada.fiind aici de ceva anim-am obisnuit. si nu numai atat, am fost destul de norocos (de fapt nu enoroc,e mai mult o chestie legata de personalitatea mea)sa gasesc partile frumoase ale locurilor si lucrurilor de aici.

fifi
19.02.2007, 09:25
ciresharule, nu te supara si tu asa de repede. Treaba cu uitatul adresei forumului este un fel de galushca ce mi-a fost mie servita ca explicatie pt disparitia in ceata a unui... Nu am avut nici o intentie sa te ofensez pe tine.

Dj Anca este chiar dj la un radio pe internet ce aduce Romania in inima noastra, am ascultat-o sambata asta in direct smileys/smiley1.gif

da, despre canada te intrebam, ma bucur ca-ti place, mai aveam putin si credeam ca-s singura careia ii place aici.

unde-o fii laura07? smileys/smiley92.gif

ciresharul
19.02.2007, 13:36
fifi, raspunsul meu a fost o gluma la mesajul tau in legatura cu uitatul adresei forumului (pe care l-am inteles exact asa cum mi l-ai transmis). nu am cum sa uit adresa asta, daca nu voi mai aparea pe aici o vreme inseamna ca sunt ocupat cu una cu alta. deci nici nu e vorba de ofense.
despre ce radio vorbesti? radio.webcast.ro? sau nostalgia?
hei, cum nu mai esti singura careia ii place aici, fiind doi... ne putem lua de mana (iar stilul meu de glume). eu stiu multi carora le place aici... poate pentru ca toti suntem de mai multi ani, cine stie?
de laura07 nici eu n-am auzit mai nimic in ultima vreme smileys/smiley1.gif, ce-i drept nici inainte de a intra pe forum nu auzisem de ea (laura, imi cer scuze daca te deranjam pentru ca vorbim de tine pe la spate). azi se pare ca sunt pus pe shotii. sa vedem maine cum va fi! seara buna, c.

fifi
19.02.2007, 14:33
ahhh, ce bine ca esti glumet, credeam c-am dat de inca un ursuz smileys/smiley36.gifsigur ma iau cu tine de mana acum...

Dj Anca, citeste aici http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=627 (http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=6270&PN=1) 0&PN=1

laura07 (haha ce comentariu ai facut la adresa ei) este initiatoarea topicului pe care ne facem noi de cap cat e ea plecata smileys/smiley17.gif
si tie sa-ti fie bune toate serile si zilele si inima!

smileys/smiley102.gif

ciresharul
19.02.2007, 15:07
de ursuzi e plina lumea... unul in plus (adicatalea eu) sau in minus nu se simte.
inima mi-e tot timpul buna (pe scara richter... si nu numai), serile si zilele mai tot timpul. la fel doresctu-ti si tie... si tuturor
laura, banuiesc, nu se va supara, dar ne cam lipseste, nu-i asa?

23.02.2007, 02:29
Hey, hey, hey...ziua buna tuturor. Ce sa zic am fost prinsa in furtuna asta de zapada dar acuma a trecut a venit soarele si iata si eu am aparut din nou. Stiti cumva unde se tine discoteca romaneasca? Bine Ai venit Ciresharul.

23.02.2007, 02:46
Ciresharul daca tot ai asa multi prieteni de multi ani pe acolo cand tragem un chef asa cu stil romanesc si tuica fiarta?smileys/smiley2.gif

fifi
23.02.2007, 10:59
opa, discoteci, chef, tiuca fiarta, laura07 ai chef de nebunii? smileys/smiley36.gifia-l pe cireshar si da-l la brazda... smileys/smiley2.gif

ciresharul
26.02.2007, 13:39
a venit soarele si iata si eu am aparut din nou

deci ideea e ca atunci cand apare soarele, apari si tu? deducere logica: tu esti soarele... dar soarele cui?

Stiti cumva unde se
tine discoteca romaneasca?

de obicei acolo unde sunt romani smileys/smiley1.gif. black sea, cred, daca vrei pot a-ti da adresa.

Bine Ai venit Ciresharul.

bine te-am gasit. si bine ai revenit si tu.
sper ca nu te superi pentru ca am folosit postul tau in lipsa ta... si ca nu te deranjeaza stilul meu glumet, nu fac misto, doar incerc sa fiu eu insumi... adica sa fac glume din orice. reusesc tot timpul? poate nu, dar asta e.

ciresharul
26.02.2007, 13:45
Ciresharul daca tot ai asa multi prieteni de multi ani pe acolo cand tragem un chef asa cu stil romanesc si tuica fiarta?smileys/smiley2.gif

chefuri am tot tras... la mine-n backyard... cam la doua saptamani dar nu neaparat stil romanesc, cu tuica fiarta (tuica e cam rara pe aici, e pacat sa o fierbi... se bea asa cum vine de la cazan, sa-i simti gustul si aroma... cu toate ca, recunosc, acum ar merge una fiarta, tocma' ce vin de la zapada)... ne-am 'canadienizat', avem bbq, bere si chips. invitatie speciala nu trebe', doar sa fii de gasca... (nu gisca, gashca... n-am alfabetu' romanesc, ma-ntelegi tu).

28.02.2007, 01:32
Ok, pai daca nu trebuie invitatie speciala o sa o iau pe FIFI si venim sa ne "chefuim". Ce zici Fifi? "One Life, Live it!" Dar nu e prea frig in backyard pe vremea asta. Ciresharule esti cam glumet tu si asta imi place...dar daca devii sarcastic iti arat eu tiesmileys/smiley97.gif.Discoteca Romaneasca se tine in Toronto la Zam sau asa ceva dar nu stiu adresa si de aceea am intrebat. Oricum aveam tuica adusa din Romania si facuta de casa dar daca tot ai facut misto de tuica mea poti sa gusti berea incontinuare si sa mai rontai un chips ca tuica mea nu o mai vezismileys/smiley19.gif. Va pupici pe toti!

casiopeea
01.03.2007, 14:48
Ma inscriu si eu la "facut prieteni"

Nu am prieteni romani, sunt de 2 ani in Canada si de cateva luni m-am mutat in Mississauga unde chiar nu cunosc pe nimeni.

Adresa mea de e-mail meu e publica (cred! - numai ce m-am inregistrat) .

Laura07, in ce zona Toronto stai?

02.03.2007, 03:18
Hey Casiopeea:

Welcome!!!

Locuiesc in Mississauga. Pe langa Erin Mills mall daca iti este familiar?

Ai venit in Canada de 2 ani? De unde din Romania? Cum ti se pare Canada? I hope you like it? Mi-e imi place Canada foarte mult. Pacat ca nu avem munti prin imprejurimi...

fifi
05.03.2007, 12:33
esti cam jucausa laura, ma corupi si pe mine smileys/smiley36.gif

nu-l bate pe cireshar prea rau, e baiat fain... smileys/smiley1.gif

06.03.2007, 01:28
Eu nu bat tu FIFI draga pe nimeni..daca nu merita.... Daca spui tu ca e baiat fain te cred. Ciresarule sa traiesti si mai da si tu un semn de viata. Nu ai auzit? Fifi zice ca esti baiat fain...Cine stie?smileys/smiley27.gif. FIFI cand mergem la chef la Ciresar? smileys/smiley61.gif.Daca nu ne chefuim noi doua...ce zici?

ciresharul
08.03.2007, 10:02
no' buna ziua si inima la voi fetelor. intrat-am mai mult sa va zic de-o urare, acu' de ziua voastra. sa ne traiti, sa fiti iubite si fiecare zi sa va fie mai frumoasa si mai plina de iubire decat ziua precedenta. la multi ani!

laura eu ras nu la tuica ta, eu pofta facut cand auzit ca adus de acasa tuicala tine (chiar asa, cum ai trecut prin vama cu ea?). vezi cum se schimba omul cand aude de licoarea preferata? nu vreau decat sa profit de faptul ca ne cunoastem, virtual, poate primesc si eu un pahar... tot virtual. profitorul de mine ce sunt.

si daca vineprimavara calda (asa am auzit eu da nu spui de la cine)incepe si perioada chefurilor. stabilim unu' asa la inceput de aprilie?

fifi, stiam ca ma pot baza pe tine (faci la mine reclama buna si-mi mai sari si-n ajutor luandu-mi apararea in lipsa mea you're my smileys/smiley53.gif. prietenul se cunoaste cand ai nevoie de el). mersi smileys/smiley31.gif.

fifi
08.03.2007, 14:20
FIFI cand mergem la chef la Ciresar? smileys/smiley61.gif.Daca nu ne chefuim noi doua...ce zici?

opa smileys/smiley9.giflaura, raman la baieti... smileys/smiley36.gif

ciresarule, anytime, un baiat avem si noi, trebe sa tinem de el, nu?! smileys/smiley2.gif

desi sunt ocupata pana peste cap, trebe neaparat sa punem la cale o intalnire, vreau sa va cunosc pe amandoi, poate voi o sa-mi schimbati parerea despre romanii din canada smileys/smiley20.gif

12.03.2007, 02:21
Looking forward to meet both of you...A mersi de urarea de 8Martie Draga Ciresarule. Cu toate ca pe aici s-a cam uitat de sarbatoarea asta....Astept cu nerabdare sa pui cheful aal pe care l-ai promis la cale. Sambata am iesit si eu la DownTown-martini clubs alea alea dar parca to la cheful lui Ciresharul imi statea gandulsmileys/smiley29.gif. [gluma]

Aprilie suna bine-dupa Paste- ca acuma daca tot suntem in postul Pastelui nu ar suna frumos sa ne chefuimsmileys/smiley50.gif[joking again]

Pupici la toti. [ciresharule sa stii cam pus tuica deoparte expre ptr. tine]

Dj Anca
28.03.2007, 13:59
Buna Fifi si DJ Anca.

Ce mai e nou. Am fost in Romania; abia m-am intors vineri. e frumos in tara dar scump si lumea cam negativa din cauza banilor banuiesc. tot mai bine la Canada. as vrea sa practic meditation. am inteles ca e foarte sanatos si tine trupul si spiritul tanar si positiv. e in fiecare duminica la ora 10 in mississauga. Cine este interesat? Daca nu mergem la biserica ca si acolo "meditam" la D-zeu. Fifi ce face fetita? Conduci? E frig in Canada...

Buna Laura si buna la totzi!

Am revenit si eu printre voi dupa un timp de disparitie :)) cam greu ...a inceput sa vina caldura si nu prea ma mai lipesc de calculator :) sa-mi fie rusine...eee bine ai revenit Laura printre noi din Romania...acum ma pregatesc si eu sa merg sapt viitoare pt 3 sapt :D ...o sa vin sa va povestesc cum a fost...doar sper sa am noroc de ceva vreme buna si nu frig! ...daca nu apuc sa mai intru pe aici va urez de pe acum "Un paste calduros si luminos"....cam devreme dar prefer sa o fac in caz de nu apuc..si poate ne intilnim vara aceasta pe undeva...ca, deja a venit caldura dragilor!...O zi buna

Anca

Dj Anca
28.03.2007, 14:08
de uitat am si uitat adresa forumului (de, lipsa de neuroni), dar am scris-o pe o bucata de hartie... oare unde am pus hartia cu pricina?

se pare ca sunt consatean cu Dj Anca, cu toate ca nu locuim pe aceiasi ulita(adica nu o cunosc). daca ma intrebi cum imi pace pe aici, pe forum, raspunsul e canu stiu inca. darcred ca te referai la cum imi placeaici, in canada.fiind aici de ceva anim-am obisnuit. si nu numai atat, am fost destul de norocos (de fapt nu enoroc,e mai mult o chestie legata de personalitatea mea)sa gasesc partile frumoase ale locurilor si lucrurilor de aici.

Salutare Ciresharule si bine ai venit pe acest forum!...oh consateni???hmm ...cum de nu ne cunoastem?? :) poate am dat cap in cap unul cu altul dar nu ne-am dat seama:P ...oricum sper sa ma revi pe acest forum si sa le mai ti de urit la fifi si laura cind eu sunt disparuta:) ...toate cele bune si sper sa punetzi la cale ..cheful ala de care tot vb ...poate pe la sfirsitul lui aprilie cind ma intorc si eu :)) sau daca nu gasim noi cindva vara aceasta...cimpul romanesc smileys/smiley2.gif

Ciao,

Anca

28.03.2007, 18:50
Ce de lume de treaba , pot sa vin si eu la o tzuica?smileys/smiley1.gif

fifi
30.03.2007, 04:36
claudiunj da` tu ce cauti pe-aci pe la noi, te gandesti cumva sa vii? daca da, tie iti pregatesc eu o tuica fiarta cu coji de portocale si boabe de piper dar asta daca te grabesti pana nu se pun caldurile ca sa nu te incingi prea tare smileys/smiley17.gif

30.03.2007, 15:34
Caldurile au venit deja, deci cred ca tre sa coborati voi la o bere rece sa va racoriti. Nu-s probleme cu tuica ,vine iarna inapoiimediat , numai invitatia sa ramana valabila.

02.04.2007, 02:28
MAI, MAI, MAI....Claudiunj pari cam plictisit.....DJ Anca ideea cu campul romanesc nu e rea....Dar mi-ar place sa ne cunoastem si mai devreme. Vad ca Ciresharul a disparut nu mai da nici un semn de viata..poate e ocupat cu vopsitul oualelor si facut cozonaci. FIFI de inviere sambata noaptea voi merge la biserica din Mississauga. Ce-ar fii sa vii si tu sa ne intalnim??????

fifi
03.04.2007, 00:04
N-ar fi rau sa vin Laura, de as avea si masina... Eu as vrea sa reusesc s-o plasez pe fiica-mea pe undeva in noaptea aia ca sa pot merge si eu la biserica romaneasca din toronto, nu cred ca as avea prea mult fun s-o tarasc dupa mine la ora aia... smileys/smiley5.gif

la ce adresa este biserica rom din Mississauga?

sorin
03.04.2007, 01:41
la ce adresa este biserica rom din Mississauga?

Uff, uff fifi, tocmai tu care esti forumista veche nu stii ce e pe siteul asta. smileys/smiley36.gifIa vezi tu aici:

http://www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79

03.04.2007, 04:06
4030 Dixie Road, Mississauga ON L4W 1M4. Dar daca nu ai masina cred ca ar fii prea departe ptr. tine sa vii pana in Mississauga. As veni sa te iau dar nu cunosc zona in care stai tu si noaptea cred ca mi-ar fii cam greu sa nimeresc ptr prima data. Poate te aduce Barbatul Misterioussmileys/smiley87.gif.

03.04.2007, 18:46
Sau poate printezi niste directii si te duci si o iei ca o probabila prietena buna ce esti. Fifi ai noroc ca nu stau pe acolo ca cloxonam in fata de te dadeau vecinii in judecatasmileys/smiley36.gif

04.04.2007, 03:21
Mai Claudiunj ca idee buna ai. Firar sa fie...destept mai esti tu.Dar nu am adresa ca as printa directiile. Hei FIFI ce zici? Facem un plan. M-as sacrifica sa vin sa te iau daca chiar vrei sa vii la Mississauga...

04.04.2007, 10:44
Fifi just find another ride without any sacrificesmileys/smiley36.gif

05.04.2007, 09:53
Claudiu from your ironic comments I get the impression that you are a little bored with life. Keep it like this and soon you'll be even more bored because nobody would like to read your sarcastic jokes.smileys/smiley36.gif

Happy Easter everybody!!!!!

fifi
05.04.2007, 13:22
laura, sarcastic sau nu, claudiunj cam are dreptate. Nu se merita sa facem nici eu nici tu vreun sacrificiu, nu numai ca nu suntem prietene dar nici nu ne cunoastem prea bine. De cand ne-am tot conversat pe aici, adica de cateva luni, desi suntem la o aruncatura de batz, nici nu am vorbit la telefon care e cam gratuit pe acilea chipurile pt ca tu ai fii cam ocupata, asa ca...nu vad sensul intalnirii noastre tocmai intr-o seara atat de speciala ca Noaptea Invierii.

ps. asa faci tu mereu, cand te superi vorbesti in engleza? sau sa nu-mi zici ca te superi in engleza smileys/smiley18.gif

Paste Fericit si tie, romancutzo!

06.04.2007, 21:39
Laura 07 nu mi-am permis sa fac nici-un comentariu sarcastic inca ,mi-am sfatuit numai o prietena. Cand o sa fac eu comentarii sarcastice iti garantez ca tu nuveipricepe mare lucru.

08.04.2007, 10:41
Iepurasul mustacios, e de Paste norocos, nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete...Pasca, oul inrosit, cozonac si mielul fript si un PASTE FERICIT!!!!

Cristos a Inviat!!!!

Am niste comentarii de facut dar nu le voi face tocmai in ziua Invierii Domnului!!!!

09.04.2007, 03:12
Fifi just find another ride without any sacrificesmileys/smiley36.gif

Fifi daca cumva nu ai observat as dorii sa-ti aduc la cunostinta faptul ca Claudiunj a fost cel care a comentat in engleza primul. Deci sa stii ca atata bun simt am si eu cu toate ca lumea pe aici crede ca sunt vreo aiurita ca toate "celelalte" pe aici prin Toronto. Bineinteles ca as vrea sa vorbim si sa ne cunoastem nu ma intelege gresit si sper sa devenim bune prietene.

11.04.2007, 02:16
smileys/smiley19.gif

fifi
11.04.2007, 10:33
noa, ca asta-mi mai lipsea, sa mai rup inimile si la fete... smileys/smiley29.gif

laura, poate ti-ai facut o impresie prea buna despre mine p-acilea dar crede-ma ca nu-i mare lucru de capul meu, nu pierzi nimic pentru ca nu m-ai cunoscut, sunt plicticoasa si ursuza ce n-ai vazut. De altfel, mai venim si din lumi diferite dupa putinul care il stiu despre tine, asa ca avem stiluri diferite de viata si tare mi-e teama foarte putine lucruri in comun.

sunt insa destule romance ca tine prin zona ta si MAI ALES pe aici prin toronto, iti vei gasi sigur o prietena buna, daca o sa ai timp de ea...

cat despre noi doua, hai nu mai plange si sa ramanem prietene virtuale, in felul asta nu ne putem deranja, rani sau supara reciproc.

12.04.2007, 09:42
Na, ca ai dat si tu adevarul la iveala acuma...smileys/smiley5.gif. Nu trebuie sa stie toata lumea de pe forum ca esti "ursuza" cum zici tu. Ar trebuii sa fii si tu mai confidenta si sa vezi si binele nu doar raul si iti garantez ca te vei placea mai mult pe tine insuti. In locul tau as schimba mottoul ala ce-l ai tu " Sunt nimic din ceea ce par si nici jumatate din ceea ce as vrea sa fiu" si as pune ceva mai positiv.

Nu uita ca daca vrei poti. Si poate motivele ptr care nu am avut timp ptr tine in ultimele 3 luni sunt bine intemeiate. Dar daca iti pierzi rabdarea asa de repede nu am decat sa-ti accept decizia si sa iti urez tot binele din lume.

P.S. Ne vedem la chefla Ciresar ce zici? Vin sa te iau de data asta cu limuzina .smileys/smiley17.gif-glumesc-

20.04.2007, 09:44
Hmmm.... Concluzia este urmatoarea: No comment!!!!

baccarat
10.08.2007, 18:49
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Buna Laura,sunt razvan,bineinteles tot din toronto,desi sunt de 7 ani pe aici nu am prea multi prieteni-aproape deloc...Daca doresti sa vorbim sau sa iesim la o cafea...etc.,trimite-mi un email la razvan_34@hotmail.com sau suna-ma -416-5400413 in timpul zilei oricand.Sper sa ne auzim in curand .Un cerc de prieteni romani sau nu numai ,ar fi minunat la cat este viata de plictisitoare pe aici si comunitatea romaneasca care asa cum stii din nefericire cam lasa de dorit.</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>