PDA

Arată versiune întreagă : caut partener de afaceri

i1ionut
03.02.2005, 07:03
caut partener de afaceri in orice stat al europei sau sua pt a exporta produse artizanale,icoane in foita de aur, goblenuri, oua pictate....si lista continua.

careva interesat?

pepper
03.02.2005, 16:44
Primele doua intra in marfa prohibita. ALTCEVA?

i1ionut
12.02.2005, 05:33
stai linistit ca nu-i "prohibita"....se obtine o aprobare de la primarie si..gata. au mai facut-o si altii

elbogdan
16.02.2005, 04:59
Incearca sa te inscrii pe un portal specializat din Romania. Eu asa am facut si am prins 2 contracte. De exemplu www.trade-romania.biz (http://www.trade-romania.biz) . Eu aici mi-am inscris firma si pare ok. E platit ce e drept dar se justifica. Bafta. Apropo, eu produc suporturi din fier pentru lumanarele ( cu inimioare, soare, etc) - cunosti pe cineva interesat?

pepper
26.02.2005, 16:44
Icoanele in foita de aur si goblenuri sint considerate obiecte de arta si intra in patrimoniul national asa ca cu o simpla hirtiuta de la primarie nu faci nimic. Cindva ma pasionat aceasta sfera de afaceri dar nu am reusit decit sa vind goblenuri pe teritoriul Romaniei.

Eu locuiesc in state si daca tu gasesti o solutie legala de colaborare eu sint deschis pentru orice ca am experienta in comert. Am avut firma in Romania sima pricep la a face comert dar numai legal.

Mult succes in afaceri

i1ionut
01.03.2005, 05:40
ok, poate ca icoaneleintra la obiecte de arta, dar atunci nu ar trebui sa intre si ouale pictate? pentru ca stiu totusi persoane care au vandut asa ceva in afara fara nici o problema.

si cum ramane atunci cu turistii care vin si cumpara icoane de la manastiri si ies cu ele din tara?

oricum mersi de sfaturi si am sa ma interesez mai bine in acesta privinta, poate totusi se pot exporta legal.

pepper
02.03.2005, 14:19
Eu vorbes de icoanele de valoare nu stifturi care se vind la 10$ duzina.

Cu icoanele ai mai mult succes in europa dar cauta ceva adevarat daca vrei sa faci bani. Goblenuri ai sanse mari sa trimiti si in state dar sa fie lucrateca la manual.

Cu obiecte de artizanat dar nu scumpe am in vedere sa deschid un mic stand. Da-mi o adresa de email si iti dau amanunte.

cosminmiami
05.02.2007, 16:14
Salutari ! Mesajul asta este pentru "pepper" : as dori sa stiu daca ai incercat afacerea cu obiecte de artizanat si daca a mers sau nu , deoarece si eu ma gandesc serios la asa ceva dar nu stiu daca se va merita sau nu ...

Eu sunt in apropiere de Miami si ma gandesc sa incerc piata de aici cu obiecte artizanale pe care le voi importa din Romania . Orice sfat sau idee este binevenit ! Multumesc anticipat !

pepper
12.02.2007, 21:09
Nu , nu am deschis nimic in domeniul cosminmiami pentru ca m-am axat pe altceva si nu am gasit nici oameni seriosi in romania pentru a colabora. Unul din ei mi-a cerut niste preturi de 10 ori mai mari decit cel real.Vezi mai intii ce se cauta si citi potentili clienti poti sa ai.

multa bafta

meetzah
14.02.2007, 21:05
Puteti sa gasiti parteneri de afaceri in Romania accesand lista societatilor comerciale, disponibila la adresa www.....

editat de sorin: postarea de linkuri comerciale sau personale nu este admisa pe acest forum. adresele de email si numerele de telefon sunt admise. pentru reclama, contactateaza un administrator. citeste te rog si regulamentul de postare.

babaie_4u
28.03.2007, 17:45
Ba nu mai bateti campii cu transporturi ca nu facetzi nici un ban asa. Tatal meu este in america din 92, si dupa atatia ani a gasit solutia pt a face bani in america. Este ce-a mai buna solutzie pt voi toti. Vrei mai multe detalii 646-597-5191. Ionut Neacsu

igobelin
25.11.2007, 04:07
Eu am o firma de produs seturi de goblen.Acestea contin:panza,ata Anchor sau Puppets,diagrama,instructiuni si fotografia de control.Preturile nu sunt mari iar pentru cantitati mari se fac reduceri de pret.Totul este legal.Am autorizatie pentru export.Daca cineva este interesat sau stie pe cineva care doreste sa colaboreze in acest domeniu va rog sa imi spuneti.
Doresc in special sa colaborez cu cineva din state pentru ca acolo stiu ca este o piata mai buna de desfacere a produselor.

giurgiu
09.12.2007, 19:50
Un obiect pentru a fi in patrimoniu trebuie statul sa spuna "da e al nostru"

O icoana facuta si vanduta la o taraba , nu poate fi obiect de patrimoniu nici daca are pe ea cristale sau diamante.

Asadar nimeni nu te impiedica sa vinzi ce e facut de mana ta fie un state fie in UE. Totul este sa ai cui sa vinzi.

Talida
01.02.2008, 00:52
Re: Pepper,CosminmiamiEu as vrea sa cos fete de masa, pernite decorative, goblenuri, orice alte obiecte artizanaledaca a-i vrea sa colaboram, in sensul ca eu sa le confectionez, iartu sa asiguri desfacerea. Daca vrei trimite-mi detalii pe adresa luca_larisa62@yahoo.com