PDA

Arată versiune întreagă : religie I

01.12.2006, 08:28
RELIGIA,DUSMANUL CREDINTEI.
RELIGIILE,PARINTII URII.

"Astazi,daca auziti glasul Lui,nu va impietriti
inimile,ca in ziua razvratirii." -Evrei 3:15-

daca ai pus in mana ta aceasta carte si chiar vrei ....................

sorin
01.12.2006, 09:55
X Y Zet, bine ai venit pe acest forum! In legatura cu postarile tale, probabil ca ai facut o confuzie cand ai postat pe forumul de incercari literare, iar in alta ordine de idei, daca doresti sa recomanzi forumistilor nostril o carte care trebuie citita, te rog sa le dai un link catre acea carte, decat sa o copiezi aici pe forum si sa ocupi foarte mult spatiu pe server.

P.S. Am sters celelalte 2 topice similare postate de tine si l-am editat pe acesta pentru ca erau gigantice.

Zeus Plebeus
04.12.2006, 11:05
daca ai sters cele 2 topice nu are nici un sens primul, singur.Asa ca i-ti raman dator daca i-l stergi si pe acesta

sorin
04.12.2006, 14:12
Pai pana la urma X Y Zet = Zeus Plebeus? smileys/smiley75.gif

Pai decat sa-l sterg si pe asta, mai bine pui linkurile respective. smileys/smiley2.gif

Zeus Plebeus
06.12.2006, 09:34
Da, acelasi! Daca e voie cu mai multe cetatzenii ,nu vad de ce nu si 2 screen name!.Despre link-uri,nu exista(din pacate).Asa ca ori le adaugi si pe celelalte doua ori i-l stergi si pe acesta ,macar sa fie o treaba facuta complet...intr-un sens sau altul !Asa arata precum Sfanta Treime numai cu Sfantul Duh insa!Sau altfel zis , " Cei patru evanghelisti au fost urmatorii trei:Luca si Matei"!Si nu umbla cu chestii de "spatiu locativ" ca celelalte doua, impreuna nu cantaresc mai mult de 100kb.Mai bine spune-mi de unde "emitzi" poate i-ti dau un pont gras!

sorin
06.12.2006, 10:24
Exista si un topic de clone pe aici, asa ca nu e nimic nou ca cineva sa aiba identitati multiple, iar unii se dau de gol fara sa vrea.smileys/smiley36.gif

Banuiam ca daca ai folosit copy+paste, ai luat acele mesaje de pe un website. Am facut o cautare pe Google folosind cateva din cuvintele postate de tine si uite ce am gasit:
http://www.google.com/search?hl=en&q=Astazi%2Cdaca+auzit (http://www.google.com/search?hl=en&q=Astazi%2Cdaca+auziti+glasul+Lui%2Cn u+va+impietriti&btnG=Google+Search) i+glasul+Lui%2Cnu+va+impietriti&btnG=Google+Search

Verifica si tu si daca totusi nu gasesti linkuri potrivite (desi nu prea cred ca nu se gasesc), posteaza cum vrei. Emit din <st1:City w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Chicago</st1:place></st1:City>. Ia sa vad pontul gras acum.smileys/smiley1.gif

Zeus Plebeus
11.12.2006, 03:30
Nu i-mi place sa am "identitati multiple" iar daca "Religia,dusmanul..." a fost postata sub numele de XY Zet este pentru ca sub acest nume(pseudonume) a fost postata initial in anul 2000, pe un alt site, pentru o suma de $700.00(sapte sute...sfinte!) si retrasa de pe pagina inainte de termenul expirarii contractului(3 luni)Asta este singura explicatie pentru prima ta observatzie...Pentru ca ai gasit acele cuvinte postate de mine pe google, explicatia cea mai la indemana -si probabil cea mai adevarata -este ca ,cuvintele respective,sunt din Biblie si oricine le poate folosi in multe sensuri.In fond , tot din Biblie este extras dictonul"Nici paine fara munca si..." dar a fost folosit mai mult de cei care nu munceau!Si acum , inapoi la business, daca cele 3 capitole din "Religi..." incarca prea mult pagina,potiz sterge partea intai si pune in pagina pe a doua, iar dupa cateva saptamani , tot asa, o postezi pe a treia.Toate cele 3 pagini au aceiasi greutate.Totul depinde daca vrei sau, nu!Pontul era "gras" daca emiteai de pe undeva din Ca.oricum pot sa-ti spun ca "Jesus , doar a parasit Chicago"!