PDA

Arată versiune întreagă : Ajutati-ma, va rog!

janine
30.11.2006, 06:23
Ma bucur mult ca am gasit acest forum!

IN februarie aterizez... si nu stiu undesmileys/smiley19.gif. Aveam doua prietene bune despre care stiu numai ca lucreaza la un restaurant (poate romanesc?)

Prietenele mele sunt Aurora Lefter si Sonia Stoica din Iasi (de la biserica evanghelica nr 2) ssi tare as vrea sa intru in contact cu ele!

Multumesc mult pentru orice sugestie.

Anais
30.11.2006, 06:36
Janine, unde aterizezi? Poate suna aiurea intrebarea mea, da` pe bune daca e clar mesajul tau smileys/smiley1.gif

In State? in UK? ca la locatie vad ca ai trecut UK.

janine
30.11.2006, 07:15
Janine, unde aterizezi? Poate suna aiurea intrebarea mea, da` pe bune daca e clar mesajul tau smileys/smiley1.gif

In State? in UK? ca la locatie vad ca ai trecut UK.

daca sunt deja in UK cred ca in Michigan aterizezsmileys/smiley36.gif

angeline
30.11.2006, 07:24
http://smg.photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Extras/WC/th_ex1.gifjanine...bine ai aterizat pe forum !...dar pe bune, esti inUKsau mai pui inca la indoiala unde esti acum ?! smileys/smiley36.gif

ps eu te ajut, pe cuvant...numai sa-mi dai locatia exacta sidestinatia dorita smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

fifi
30.11.2006, 07:38
pe bilet scrie unde aterizezi, daca nu ai intrat inca in posesia lor trebuie sa suni compania de transport si sa afli, cum poti sa zbori fara sa sti unde aterizezi, Doamne ce mai aud smileys/smiley5.gif sau poate, ma rog, nu te intereseaza daca te-o astepta limuzina la aeroport, asta poate fi cu totul altceva.

Vlad
30.11.2006, 08:05
daca sunt deja in UK cred ca in Michigan aterizezsmileys/smiley36.gif

smileys/smiley5.gif....what?....

Anais
30.11.2006, 08:26
Mah...puteai sa pui UK la locatie, ca viitoare locatiesmileys/smiley1.gif, ma intelegi, nu?

Dar hai ca am inteles cu totii ca aterizezi in Mi. La ce te referi cand spui ca nu stii unde aterizezi? e o figura de stil? in sensu` de ...nu stii incotro s-o apuci cand ieshi din aeroportsmileys/smiley1.gif, sau cum? sau nu stii pe care aeroport vei ateriza?smileys/smiley1.gif

Hai, curaj, spune tot.

american_prayer
30.11.2006, 09:38
janine ... am auzit chiar aici , in America ... unde zici tu ca aterizezi in februarie, daca nu ma insel chiar in Michigan ... o zicala de care
mi-ai amintit tu , cu " scriitura " ta alambicata !

" No oneever went broke underestimating the intelligence of large public "
TOTprin februarie trecut , am aterizat si eu ... si, din nou coincidenta ,TOT in Michigan ... asa cum planuiesti si tu ...
diferenta e ca eu stiam unde aterizez si de ce ...
anyway ... Aeroportul lnternational din Detroit ar fi un loc bun de aterizare ... chiar daca nu ai prieteni romani sa te astepte , Detroit e intotdeauna o alegere buna - vor fi cel putin 8 persoane cu aceeasi destinatie ca si tine ... ii vei descoperi inca din avion ...
Detroit e o alegere buna cu precizarea ca acoloINS-ul isi face treaba cu exces de zel ... ceea ce nu e un lucru foarte bun... din pacate !
dar lasa ca vii tu in America si te prinzi tu ce si cum !

Dumnezeu sa te aiba in paza ... iti doresc ... ai mare nevoie !smileys/smiley36.gif

A.

janine
30.11.2006, 11:02
Daca imi gasesc prietenele aterizez in Detroit, daca nu...smileys/smiley19.gif... nu stiu. Ca nu credeam ca primesc viza asa ca nu am tinut legatura cu mandrele astea si le-am pierdut. Una tre sa fie la University of Michigan (daca nu exista nu dati cu pietre) si una spala vase la un restaurant (daca o fi streap bar nu garantez ca mai spala vasesmileys/smiley1.gif)

Mai vedem. Bilet nu am luat inca smileys/smiley16.gif

Vlad
30.11.2006, 11:16
..si una spala vase la un restaurant (daca o fi streap bar nu garantez ca mai spala vasesmileys/smiley1.gif)

ANUNT UMANITAR:

Toti baieti din Michigan trebuie sa plece in cautarea prietenei lui Janine.Luati la rand toate strip-barurile de prin zona pana o gasiti.Spuneti-le la neveste si prietene ca aveti o misiune importanta si de aia o sa umblati prin astfel de locuri.

fifi
30.11.2006, 11:19
hahahahaha, vlad nu ma fa sa rad ca ma doare burta smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifesti zapa rau bah, nu asa....

Kitsilano
30.11.2006, 19:40
Pentru Janine:

Si daca cumva mandrele tale s-au pierdut prin Canada?

Ce-o sa facem, ne ducem si noi sa cautam, nu numai baietii din Mismileys/smiley2.gif?

Pentru baietii din Michigan:

Canadieni voinici ne oferim voluntari pentru gasirea mandrelor. Unde sa aterizam?

american_prayer
30.11.2006, 20:14
lumeee... si minunea continua ... vad ca gluma cu publicul larg ( omu` de rand ), a fost mult prea discreta pentru biata Janine ... mai , fetito , cu toata mila , ca respect nu prea pot sa am ( avand in vedere ca acesta din urma se impune, si nu se cerseste ) , iti spun , asa pe " limbutza " ta ca esti un pic cam " botanista " , ca sa supravietuiesti pe-aici ... acum vezi si tu ... !
de inteles ca nu te asteptai sa iei viza ... in conditia in care te prezinti , da` ce sa te faci ... nenorocire mare ... ca o luasi ?! ce te facusi , fetica tatii ? luasi viza la America` ... si ce sa te faci tu acum mai , mama ... off, off , mai lele !

citat Parazitii : " bucura-te ! prostii au noroc in viata ! " ce-i drept acest citat , pe mine m-a intristat ... darprivim aici de perspective oaresce diferite ...

acum , partea de adevar ... Evrika ... University of Michigan exista ! si norocul tau ca au gasit-o altii inaintea ta ... eu zic sa mergi pe latura asta ... bineinteles , daca iti mai aduci aminte cum o cheama pe prietena ta ! un " norocos " click pe google. com , nu google.ro !... University of Michigan ,s-ar putea sa te " duca " la prietena ta !

ca sa-i facem pe bietii baieti Vlad , si respectiv , Kitsilano sa caute prin toate strip-cluburile din Michigan , s-ar putea sa fie cam peste mana, nu crezi ?! ... nush daca intelegi tu , dar poate suni un prieten sa te lamureasca ...

hmmm ... acu` ma ridic si eu cu o nelamurire ... daca oamenii ca tine au prieteni , poate de-asta oamenii ca mine n-au ?!smileys/smiley5.gif

n-o lua personal , fapturagingasa !
nu-ti face griji, zau ! noroc ca ai noroc !... ca daca nici noroc
n-aveai ...no comment...!!!

A.

janine
01.12.2006, 04:26
Beey, rugaciune americana (ca doar te-o fatat ma-ta americanCa in timp ce se ruga) nu fi tu asa soto ca sunt cam venita cu pluta sau ca am nevoie de mila ta de femeie desteapta (desi americanii

janine
01.12.2006, 04:46
Pentru Janine:

Si daca cumva mandrele tale s-au pierdut prin Canada? Ce-o sa facem, ne ducem si noi sa cautam, nu numai baietii din Mismileys/smiley2.gif?

Pentru baietii din Michigan:

Canadieni voinici ne oferim voluntari pentru gasirea mandrelor. Unde sa aterizam?

Multumesc de atentie, gasesc eu cumva fetele astea, ca doar de aia am prietenismileys/smiley2.gif; explica-i tu creaturii care se numeste "rugaciune" (s-o fi rugandsa aiba prieteni?) cum sa se poarte ca sa nu se mai simta singura (mai ales cand are o nevoie acutasmileys/smiley36.gif si nu are baterii).

janine
01.12.2006, 05:09
cum sa-ti multumesc ca mi-ai amintit adevarata mea menire ? http://users.pandora.be/eforum/emoticons4u/happy/046.gif iti uiti asa usor menirea?

da , asta am vrut sa fac dintotdeauna ... asta vreau sa fac inca - vreau sa scriu ! am inceput demersurile necesare pentru asta ,

adica ai inceput sa cauti creioane si hartie multa? Hai ca iti aduc eu Charmine!smileys/smiley36.gif

aici, in State , unde ma aflu in cautarea noii mele vieti ...

Acum inteleg de ce esti asa disperata si ataci cand apare o prezenta feminina, viata ta e cam VIRTUALA (pe forumuri)smileys/smiley5.gif

sper sa incep Script Writing / Acting and Writing curand ...

toate o data sau pe rand? Ca te crezi policalificata... incepe "acting" intr-un streap-jointsmileys/smiley2.gifsi writing pe peretii budei cred ca deja stiismileys/smiley36.gif

nu stiu daca e adevarat sau nu ca visul fiecarui imigrant e sa ajunga la Hollywood ...

nu e adevarat, iesi din camera sa vezi lumea reala!

eu nu-mi fac griji in privinta asta ... visul meu nu e ...dar imi doresc intr-adevar sa scriu !
A.

esti confuzata rau! Iti faci griji ori ba? Ca talent la scris... copy-paste la Totusi iubirea, macar nu ai editat diacriticele...

Ai de invatat, Rugaciune trista!

01.12.2006, 05:14
wow janine, dar tare suparata mai esti.

Cu ce ziceai ca se ocupa prietenele alea ale tale? Nu de alta dar s-ar putea sa ma intereseze si pe mine.smileys/smiley4.gif

janine
01.12.2006, 05:45
Nu-s suparata deloc, am raspuns nebunului dupa nebunia lui, cum scrie in Psalmismileys/smiley2.gif. Fetele astea... Aura e studenta si seara lucreaza la cantina din campus, Sonia lucreaza bookeeper la o firma de real estate, bineinteles ca au si o adresa de email dar erau adresele pe BBerry (corespondenta privata ramane asasmileys/smiley36.gif) si ast' BBerry s-a pierdut. Asa ca... fac strigare, da' ma izbesc de acritura asta "americana"smileys/smiley11.gif. E fraiera rau, i-am citit postarile, cam labila psihic. Ii dau max. 2 ani pana se cara 'napoi la ma-sa. Pariem?

Anais
01.12.2006, 05:48
smileys/smiley1.gifJanine, numa` bine pe taram american! Tin pariul.

01.12.2006, 06:06
JANINE...ESTI TARE! I-AI INCHIS GURA NU GLUMA....IEP!

YOU GO GIRL!

PS. ESTI FACUTA PTR SUA! DON'T WORRY!

janine
01.12.2006, 06:12
smileys/smiley1.gifJanine, numa` bine pe taram american! Tin pariul.

Ana, iubire! tu ai mai pierdut un pariu cu mine (fir de aursmileys/smiley2.gif), am avut lansarea cartii in septembrie la Carturaresti! Acum ma recunosti?smileys/smiley103.gif

Anais
01.12.2006, 06:25
Janine , oricat de mult mi-as dori sa te cunosc smileys/smiley1.gif, nu-s eu Ana ta!

Da` sunt interesata de cartea de care zici. Ia povesteste, te rog. ) pana dau colegele tale semne de viata)

janine
01.12.2006, 06:36
JANINE...ESTI TARE! I-AI INCHIS GURA NU GLUMA....IEP!

YOU GO GIRL!

PS. ESTI FACUTA PTR SUA! DON'T WORRY!

Fluturas Vesel, nu era intentia mea sa o fac KO pe RugaciuneTrista, ca e destul de necajita si asa (daca ii citesti postarile), i-am raspuns numai in stilul in care merita. Am sa supravietuiesc eu cumva si in.. sua. Multumesc de incuraajre!

01.12.2006, 08:39
IN februarie aterizez... si nu stiu undesmileys/smiley19.gif.

deja ti-ai dat cu stingul in dreptul din prima printr-o exprimare de genul "ajutati-ma sa gasesc acul in carul cu fin, da' nu prea stiu nici pe ce continent e carul". smileys/smiley36.gifor fi multi sherlock holmes pe aici, dar pina si ei au nevoie de o urma mica. oricum, ai reusit sa intri din prima in centrul atentiei si probabil asta a fost scopul cetos al mesajului initialsmileys/smiley2.gif

cit despre restul de mesaje, ce sa mai spun? e normal ca mahalagismele sa fie mai simplu de exprimat decat fineturile lingvistice. s-ar parea ca tu si american_prayer v-ati gasit reciproc nasul (care se citeste cu "sh", ca sa nu avem surprize la interpretare)smileys/smiley36.gif

janine
01.12.2006, 09:07
deja ti-ai dat cu stingul in dreptul ....

"deja" te repeti pe ziua de astazi, maestre. Asta e singura expriesie pe care o stii, mai Agno?smileys/smiley2.gif Te vrei critic literar dar... nu esti nimca. Am mai vazut jmecheri de-alde tine, doi la centsmileys/smiley18.gif, maret pe forumuri, fraier in realitate. Aici sunt de acord cu toate fetele care ti-au spus asta deja smileys/smiley32.gif

marian42
01.12.2006, 09:14
, am avut lansarea cartii in septembrie la Carturaresti! Acum ma recunosti?smileys/smiley103.gif

Despre ce "lansare de carte" balmajesti tu p-aci, copila neichii, ca de
ma iau dupa stil si exprimare, nici macar o culegere de bancuri nu te
vad publicand ... Bashca, te dai walkirie in Hyde Park si-ti reuseste
doar partea ridicola a scenetei. N-ai vrea tu sa iesi un pic, sa bati
din nou la usa, sa dai frumos ziua buna si sa abordezi un alt ton, alt
personaj ?

janine
01.12.2006, 09:28
despre ce "lansare de carte" balmajesti tu p-aci, copila neichii, ca de ma iau dupa stil si exprimare, nici macar o culegere de bancuri nu te vad publicand ... Bashca, te dai walkirie in Hyde Park si-ti reuseste doar partea ridicola a scenetei. N-ai vrea tu sa iesi un pic, sa bati din nou la usa, sa dai frumos ziua buna si sa abordezi un alt ton, alt personaj ?

tataia, talica crezi ca io am batut la usa asta de-o sceneta, de bucuria... criticilor literari? Imi cer scuze gazdelor ca nu mi-am publicat rezumeul, da' nu credeam ca dau peste ghenralu' de la cadresmileys/smiley36.gif

marian42
01.12.2006, 09:45
Fatuco , daca doar atat iti reusi indelunga scremere a gandirii, mai
incearca cu niscaiva ulei de ricin, cand si cand, da rezultat.smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

Pisoi
01.12.2006, 09:49
janine, nu cred ca mai era cazul sa-ti publici "rezumeul"smileys/smiley2.gif...dupa numai cateva postari ai facut ceva impresie p-aicismileys/smiley18.gif

...iti apreciem simtul umorului iar daca-ti place acest forum, asa cum te-a sfatuit si "tataia" te sfatuiesc si eu sa bati din nou la "usa noastra" pe un alt tonsmileys/smiley2.gif

janine
01.12.2006, 09:56
janine, nu cred ca mai era cazul sa-ti publici "rezumeul"smileys/smiley2.gif...dupa numai cateva postari ai facut ceva impresie p-aicismileys/smiley18.gif

...iti apreciem simtul umorului iar daca-ti place acest forum, asa cum te-a sfatuit si "tataia" te sfatuiesc si eu sa bati din nou la "usa noastra" pe un alt tonsmileys/smiley2.gif

e ca si cum nu am fost. pa. nu e nevoie sa folosesti metoda romaneasca "delete message" or "banned" ca ma tin de cuvant. Da' sorin chiar vinde cartele telefonice? asa zice lumea, ca de aia mi-a sters postareasmileys/smiley2.gif

angeline
01.12.2006, 10:04
janine se duce vestea ca ar vinde si seminte dar problemele tale care ar fi ca se pare ca ai nevoie de mai multe feluri de ajutoare smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

Pisoi
01.12.2006, 10:20
....Da' sorin chiar vinde cartele telefonice? asa zice lumea, ca de aia mi-a sters postareasmileys/smiley2.gif

...se pare ca nu ai citit chiar tot p-aici sipari un pic confuzasmileys/smiley2.gif...n-i s-a dus vestea ca vindem printre altele, si seminte, alune, hot dogs, vishinata etcsmileys/smiley36.gif...cu cartelele chiar ai fost offtopicsmileys/smiley18.gifiar ca sa-ti dau o explicatie, fiecare deal de cartele telefonice au optiuni... mai departe documenteaza-te singura si vezi ce cumperi si ce sfaturi dai la altiismileys/smiley4.gif

...si ca sa fiu oarecum la subiectul topicului tausmileys/smiley2.gif...eu chiar m-am interesat de prietenele tale, insa nimic in baza de date publicesmileys/smiley3.gif...esti sigura ca sunt legal aici? ...sau ca mai sunt inca aici?smileys/smiley92.gif

sorin
01.12.2006, 10:26
.. Da' sorin chiar vinde cartele telefonice? asa zice lumea, ca de aia mi-a sters postareasmileys/smiley2.gif
Vad ca ai probleme cu folosirea

janine
01.12.2006, 10:36
Iata mesajul primit de la tine pe PM:
nu-mi vine a crede ca mi-ai sters postarea!
de ce sa pleci din <st1:country-regi&#111;n w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">romania</st1:place></st1:country-regi&#111;n> daca duci cu tine metehnele de.....
mare democratie, cine are alta parere decat tine trebuie sters.
acum ai sa ma banezi, ROMANULE? smileys/smiley18.gif

si iata ce ti-am raspuns:
aveam mai multe pretentii de la tine dupa ce ti-am citit unele mesaje. mesajul tau <B style="mso-bidi-font-weight: normal">nu a fost sters[/B] ci <B style="mso-bidi-font-weight: normal">mutat pe topicul de ...off topic[/B], pentru ca era off topic.
felicitari! acum ai aratat ce poti cu adevarat, acuzand fara motiv. smileys/smiley32.gif

Comentariile suplimentare banuiesc ca sunt de prisos.

Aicea chiar minti! Eu ti-am scris de fapt ca te iubesc la disperareee/ (mai departe nu stiu)

Dar e foarte elegant sa publici PM smileys/smiley32.gif

sorin
01.12.2006, 10:47
Aicea chiar minti! Eu ti-am scris de fapt ca te iubesc la disperareee/ (mai departe nu stiu)

Dar e foarte elegant sa publici PM smileys/smiley32.gif

Ti-am suportat destule pana acum, dar daca ma faci mincinos fara motiv si mai scrii si tampenii pe deasupra, asa ceva nu voi tolera. Daca esti disperata in legatura cu mai stiu eu ce, asta e problema ta, dar nu debita aberatii te rog, pentru ca abia acum voi fi nevoit sa trec la masuri administrative. Ti-am explicat de cateva ori ca nu ti-am sters nimic si de aia a trebuit sa dovedesc acest lucru in fata forumistilor, pentru ca noi incercam sa fim cat mai corecti pe acest forum, nu sa ne facem tiraj pe articole de scandal cum fac unii ziaristi (parca si tu spuneai ca esti ziarista, nu-i asa?). Intelegeam sa fii revoltata daca ti-as fi publicat date personale de pe PM, dar nu pentru faptul ca ai dat-o de gard si acum stie toata lumea. Cine seamana vant, culege furtuna.

P.S. Acest topic risca sa fie inchis daca nu se revine la discutia initiala. Eventual, vom muta la off topic o parte din mesaje.

janine
01.12.2006, 10:54

Ti-am suportat destule pana acum, dar daca ma faci mincinos

Tu ai uitat de glumasmileys/smiley19.gif; ia o pauza, o tigara... nu zic mai mult ca treci la masuri http://users.telenet.be/eforum/emotic&#111;ns4u/violent/sterb016.gif

janine
01.12.2006, 11:09
...se pare ca nu ai citit chiar tot p-aici sipari un pic confuzasmileys/smiley2.gif...

par, dar oare chiar sunt?http://users.pandora.be/eforum/emotic&#111;ns4u/crazy/1088.gif

...n-i s-a dus vestea ca vindem printre altele, si seminte, alune, hot dogs, vishinata etcsmileys/smiley36.gif...

tu esti SI sorin? eu de 'mnealui intrebam...

...fiecare deal de cartele telefonice au optiuni... mai departe http://users.pandora.be/eforum/emotic&#111;ns4u/crazy/071.gif

...si ca sa fiu oarecum la subiectul topicului tausmileys/smiley2.gif...eu chiar m-am interesat de prietenele tale, insa nimic in baza de date publicesmileys/smiley3.gif...esti sigura ca sunt legal aici? ...sau ca mai sunt inca aici?smileys/smiley92.gif

Sincer MULTUMESC MULT! Cat e gluma e panarama, dar apreciez gestul tau. Poti sa te interesezi de ele pe la bisericile protestante? Anul trecut au fost in State prin ceva tabara crestina.

Or fi ilegal? Una se lauda ca e la universitate...http://users.pandora.be/eforum/emotic&#111;ns4u/crazy/1076.gif

Pisoi
01.12.2006, 11:16
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width="98%" align=center>
<T>
<TR>
<TD width="70%">http://www.romanian-portal.com/forum/forum_images/subject_folder.gif Topic: Ajutati-ma, va rog! </TD></TR></T></TABLE>

...cu ce te mai ajutam???smileys/smiley75.gifsmileys/smiley92.gif

janine
01.12.2006, 11:22
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width="98%" align=center><T>
<T>
<TR>
<TD width="70%">http://www.romanian-portal.com/forum/forum_images/subject_folder.gif Topic: Ajutati-ma, va rog! </TD></TR></T></T></TABLE>

...cu ce te mai ajutam???smileys/smiley75.gifsmileys/smiley92.gif

Daca tii neaparat sa ma ajuti... da numarul de la visa card, ultimele 3 cifre de pe verso si numele "card holderului"http://users.pandora.be/eforum/emotic&#111;ns4u/happy/050.gif

Da tu esti mai multi de vorbesti la plural?http://users.pandora.be/eforum/emotic&#111;ns4u/happy/057.gif

01.12.2006, 11:53
janine, as putea sa iti adreseszdoua intrebari?

1. de unde atata energie? Ce energizante folosesti?

2. de ce ai ales poza Angelinei Jolie in avatar? Aveti ceva in comun?

PS vezi ca eu am lipsit la lectia cu folosirea virgulei la limba romana. Ce zici de o meditatie? smileys/smiley1.gif

Pisoi
01.12.2006, 12:05
...Daca tii neaparat sa ma ajuti... da numarul de la visa card, ultimele 3 cifre de pe verso si numele "card holderului"http://users.pandora.be/eforum/emotic&#111;ns4u/happy/050.gif

...cu CC-urile mele nu te pot ajutasmileys/smiley39.gif...dar daca duci lipsa de material potpune o pila lawelfare cand aterizezi p-aicismileys/smiley14.gif

janine
01.12.2006, 12:09
janine, as putea sa iti adreseszdoua intrebari?

NU! http://users.pandora.be/eforum/emotic&#111;ns4u/crazy/282.gifhttp://users.pandora.be/eforum/emotic&#111;ns4u/fingers/fing36.gif

janine
01.12.2006, 12:23
...dar daca duci lipsa de material potpune o pila lawelfare cand aterizezi p-aicismileys/smiley14.gif

Am auzit eu ce fain o duc romanii welfaristidin amerika, toata ziua pe net, statu' plateste...http://users.pandora.be/eforum/emotic&#111;ns4u/fingers/fing10.gif

da' tu nu ai citit cu atentie ca eu vin CU MUNCA CU TOT in...colo. Relocare. http://users.telenet.be/eforum/emotic&#111;ns4u/violent/sterb127.gif

sauzimdebine
01.12.2006, 12:39
Pssst! Nu mai misca capul ca se aude. Daca nu poti, explicabil la capacitatile tale,baga-l in calorifer, capul adica, in nici un caz sunetul. Iar pentru mai multa sigurantatine strans de elementi si cu mainile. Stiu ca este putin dureros,nimic nu se poate obtine fara de sacrificii, dar, spre salvarea ta, va face sa dispara sunetul care te poate da de gol.

PS. Mesajul nu este deloc in afara subiectului cata vreme vine in ajutorarea unui creier prea mic pentru o cutie craniana normala.

american_prayer
01.12.2006, 18:39
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

uite ce inseamna sa aplici lectii invatate pe portal ! daca cineva m-ar fi atacat in asa maniera in trecut ,as fi muscat din tastatura ca din ultima imbucatura de viata ... dar asa, mi-a ramas sa ma amuz ... din spatele cortinei ( de circ , nu de teatru )!
am sezut pe fotolilu meu " american " - fotoliul e mai american decat mine ... si nu mi-e rusine cu asta ... nu m-a facut mama americanca ... mama m-a facut romanca , si de-asta m-a facut si atat de buna ...

~ explicand American prayer - piesa a trupei The DOORS ... daca ai auzit de ei ( muzica nerecomandata celor cu " creier prea mic pentru o cutie craniana normala" - ca sa citez un prieten smileys/smiley2.gif) ...
si cum iti spuneam American prayer , sau " A Feast of Friends " e una din piesele mele favorite ... de-acolo vine nick-ul ... in pragul datei de 4 iulie (" ziua " Americii )a verii trecute m-am hotarat sa-mi fac profil pe portal ... si acest amestec de circumstante m-a determinat sa ma numesc " rugaciune_americana "
daca nu te-ai lamurit , Janino - banuiesc ca asa te cheama - nu tenelinsiti , ca nu astept asa reusite de la tine ! insa , ce astept de la tine e sa-ticontrolezi limbutza aia spurcata ... ca s-ar putea sa te apuc de ea ... si s-o smulg ... nu inainte de a o purta prin locuri prin care nu a mai fost vreodata smileys/smiley2.gif... limbutza virtuala ... l mean !
anyway , pretul meu pe piataar scadea numai daca m-as pune la mintea ta !
nu stiu cum a crezut yankee ca noi doua aveam sa ne "mahalagim" ... recunosc ca putina mahalageala nu stricacateodata ... dar mahalageala " de luxe "`a la american_prayer... nu janino-mahala , mai yankee !
ca sa nu mai spun ca ma iau cu mainile de par de frumoasele adjective pe care mi le-ai atribuit ! nicinu stiu daca sa ma leg de ele toate , sau sa te las sa mergi in pacea lui Dumnezeu !

sau numai ideeaca supravietuirea tape portal a duratnumai o zi spune indeajuns despre tine ?!? ma intreb si eu ... nu dau cu parul !

cat despre " Totusi, iubirea ",trebuie sa stii ca imi cunosccapacitatea ... stiu cascriitura mea ar suna mai bine decat scriitura ta cu copy/paste - te provoc eu la alt pariu !!!! ca am vazut ca le ai cu pariurile ! this is what you do for a living ?barbut ?smileys/smiley92.gifsau parca spuneai ceva de credit cards ... smileys/smiley2.gif
well, oh well ! treaba ta , fetito !
cea mai funny parte a fost cand un fluture din Romania ti-aspus ca o se reusesti inAmerica... a fost , poate , singura creaturacare ar fi putut sa creada in tine !
v-am spus ... azi a fostziua liliputanilor pe portal ! you did great de ziua tarii tale ! ne-ai facut mandri ca suntem romani ... ahh , stai ca parca tu nu erai romanca ...ai avut chiar tupeul sa-l numesti pe Sorin " ROMANE " de parca a fi roman e o conditie inferioara rasei tale ... fatuco, azis bine Angeline ... incearca sate lamuresti de ce fel de ajutor ai nevoie...
uite , cum avem noi grija de tine (noi, romanii de pe portal ne consideram o" familie " - neleaga apartenenta la aceeasi rasa ) - Pisoi se intereseaza de welfare , eu pot sa-ti gasesc un psihiatru... te reparam daca vrei !
si nu mai paria pe curu` altora ca pun pariu ca ai sa ti-o halesti , asa sa-tivorbesc pe " lower calss " tone-ul de care tot m-ai acuzat !

am sa te las sa " dormi in pace " , nu inainte de a te " premia " pe ziua de azi ... ca nota n-amavut pe cesa-ti dau !
anyway , uite , pentru tine : <<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

luckylord
01.12.2006, 22:20
Alt capitol incheiat.Chiar nu inteleg modul de abordare al unora.Observ cu tristete ca in ultima vreme se intampla tot mai des sa apara cate un personaj "colorat" pe forum cu cate un "pretext" de topic ca mai apoi sa se declanseze un razboi in toata regula.Are dreptate pe undeva janine "unde nu e nici sfantul nu cere"

angeline
01.12.2006, 22:46
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif...smileys/smiley36.gifahh ! luckylord hai mai !...ce ne-am face fara culoare ?!...poate ca are totusi dreptate ca trebuie "ajutata"si mai ales cand nesi roagasmileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

poate Nicksson ar reusi sa o ajute...sau AdyC ? smileys/smiley92.gif

psaici vei gasi oameni minunati si dispusi oricand de o mana de ajutor ! smileys/smiley2.gif

02.12.2006, 01:34
poate Nicksson ar reusi sa o ajute...sau AdyC ? smileys/smiley92.gif

psaici vei gasi oameni minunati si dispusi oricand de o mana de ajutor ! smileys/smiley2.gif

sau de ce nu s-ar ajuta janine ...singura. smileys/smiley1.gif

janine
03.12.2006, 11:44
Observ cu tristete ca in ultima vreme se intampla tot mai des sa apara cate un personaj "colorat" pe forum cu cate un "pretext" de topic ca mai apoi sa se declanseze un razboi in toata regula.

Cred ca doar tu ai ghicit exact cum stau treburile. Vorbeam in redactie de forumurile de discutie a romanilor din diaspora, ideea era sa urmarim reactia oamenilor daca fac pe gasca (tot gaste mi-au raspuns smileys/smiley36.gif), apoi pe "tzatza Floarea", mi-a raspuns "poporul", apoi m-am luat de admin si... am vazut si valoarea luismileys/smiley11.gif.... Cred ca o sa iasa un studiu interesant despre romanii care se cred frati cu zeii doar ca au traversat oceanul.

Cine a dat ajutor "gastei"? Doar un singur personaj, dar si-a pus si el "semnatura" cum se cuvine unui roman verde...

Are dreptate pe undeva janine "unde nu e nici sfantul nu cere"

foarte trist

03.12.2006, 14:38
Vorbeam in redactie de forumurile de discutie a romanilor din diaspora, ideea era sa urmarim reactia oamenilor daca fac pe gasca (tot gaste mi-au raspuns smileys/smiley36.gif), apoi pe "tzatza Floarea", mi-a raspuns "poporul", apoi m-am luat de admin si... am vazut si valoarea luismileys/smiley11.gif.... Cred ca o sa iasa un studiu interesant despre romanii care se cred frati cu zeii doar ca au traversat oceanul.

sa inteleg ca minunata ta redactie doreste un studiu despre romanii din diaspora si in principal de aia ce au trecut oceanul? Si daca da atunci poate ne zici si noua la ce concluzie au ajuns ziaristii aia super duper romani. Ahh ar fi interesant sa ne comunici si numele ziarului....sa nu zici ca e "Infractoarea roz"smileys/smiley1.gif

Semneaza un gascan. smileys/smiley17.gif

Rebela
03.12.2006, 16:33
Atentie, va rog! Alinieeeeeeerea! A venit presa romana sa ne studieze! Vorbiti frumos, purtati-va frumos cu don'soara ca se supara si ne da la ziar...smileys/smiley36.gif...ntz ntz ntz!!!!

beticared21
03.12.2006, 16:58
"Cel care isi infrange mai usor dusmanii e acela care nu porneste la atac" Laozi si Daoismul

In rest am ramas masca, prefer sa imi trag 2 palme si sa mai beau vreo 3 pahare de apasmileys/smiley5.gif, lumeee lumeee

lery
03.12.2006, 17:36
Janine noi i-ti uram sa vii cu bine in america...acum nu spun asta ca esti cine stie ce ziarista...ci spun asta ca esti romanca de-a noastra...cuibul acesta de romani de peste occean care tu l-ai intilnitpe acest forum e un cuib familiar si prietenos,cu simtul umorului,dar eu bag seama ca tu l-ai cam pierdut fata draga...poate cind vii o sa-l gasesti pe aici.Pana atunci noi iti dorim SARBATORI FERICITE..si sa ne auzim cu bine.

marian42
03.12.2006, 19:13
Ui', frate, si la motzata asta, ce baga la 'naintare ! Ziaristi, redactie, studiu, vrajeli...

Papusha, si de-ar fi oareshce adevar in tot talmesh-balmeshu
asta, de-l imprastiasi pe forum, rezultat al gravei cufureli neuronale
ce te-a lovit intr-o seara , cand nemuritoarea gaina nascatoare de pui
vii a lu' Cristoiu mai dadu viatza la inc-o ziarista, bine-ar fi
sa-ntelegi temeinic un fapt : oricarui cititor inzestrat c-un minim
necesar de glagorie i se falfaie taman la cinci metri in fata Garii de
Nord de toate aprecierile si concluziile tale, plus cele a retardatei
redactii ce cu onor o reprezinti.

Salve et i !

sauzimdebine
03.12.2006, 19:37
bing-bang, bing-bang, ...

Nicksson
03.12.2006, 22:47
Beey, rugaciune americana...

Janine, esti vanjoasa tare, bre! O sa-ti mai studiez nitel profilu' mentalicesc si muschiular... smileys/smiley36.gif
Da auzi, unde statusi ascunsa pan-acum? Nu de alta, dar cu tine simt eu asa, ca as avea cu cine ma-incura... smileys/smiley2.gif

Nicusor, vanjos si el

Nicksson
03.12.2006, 23:14
.... Cred ca o sa iasa un studiu interesant despre romanii care se cred frati cu zeii doar ca au traversat oceanul.... foarte trist

Granita, nu numa' oceanu', Janinuta draga.
Uite io-ti dau dreptate in multe privinte, ba chiar sunt de acord ca ai sclipiri, ba mai ai sineuroni...
Da'nu pricep,de unde luasi stilul asta aprig si infoiat, bre? Ti s-a urcat la cap condeiul din redactie, sau o luasi pa tuica de arjane?
De unde furasi paprika aia de sub limba, daca io nu fusai pe-aci? Daca ai mai avea si stil, zau ca m-ar interesa sa-ti citesc si cartea.
Pana atunci mai incearca pe aici cu scrisu' - e pe gratis - ca in redactie nu e profitabil... sa-ti dai in stamba...
Apropo, ce drac de redactie e aia de care amintesti, si unde nu ti s-a cerut socoteala asupra regulilor elementareale eticii jurnalistice?
Mai bine lasa gargara asta ofuscata, hai la taica sa te trateze de singuratate... ca io te iubesc si pa tine, asa cum esti, si o sa-ti cant si tiedoina din frunza la vara, sa nu mai fii bosumflata, sa vezi ce o sa te linistesti si tu...

Domnu Nicksson terapeutul

Kitsilano
05.12.2006, 18:32
Ha, ha, ha, asta a fost tare....Domnule Nicksson, imi dai voie sa te tzuc pe frunce smileys/smiley36.gif

Sper sa nu fie interpretat gresit gestul .....

Dar poate incerci niscaiva hipnoza pe donsoara, si cu ocazia asta mai da jos si citiva pounds din gargara aia de mai sus.

Imaginatio
05.12.2006, 19:29
Am urmărit mesajele numitei
Jeanine cu oarecare interes. Crede-ţi-mă, Angelina Jolie nu e. Să nu uităm că
nici originala nu este chiar

angeline
05.12.2006, 20:02
imaginatio...pana apare janine pentru a-ti raspunde (daca iti va raspunde)...sunt smileys/smiley5.gif...

au trecut pe forum multi "agent provocateur" cu intentii asemanatoare si cu simptome de diaree verbala insotite de defulari...totusi, ce te-a determinat sa iei acum atitudine fata de janine ?!...de ce un doar singur cuvant ?...de ce de incheiere ?

Nicksson
05.12.2006, 21:40
Bre, Imaginatio, tu o arzi binisor cu condeiul. Ii luasi piuitu' lu' Jenica...
Incepator, incepator, da' te dadusi bine la ea... smileys/smiley2.gif
Vaz ca te inspira serios Nirvana...
As mai combate cu tine niste chestii, cum e aia cu sociologia diasporei si cu sorbitul din pasiunea cercetarii, da n-am timp acusi ... ca lasai butoiul de zaibar deschis.

reginaroxana
05.12.2006, 22:08
ma nicule te-as cunoaste dar nu stiu de unde.... aaaaaaaaaaa cred ca te stiusmileys/smiley2.gif

opium-female
06.12.2006, 09:23
.................................................. .......... .....................................

No comment!!!!!cei luminati pricipesc de cesmileys/smiley4.gif

pumitza
06.12.2006, 10:59
...Imaginatio, crezi ca "ziarista" nostra a intzeles chiar shi cu un ultim cuvint de incheiere ca tu vrei sa ramii un gentelman?

Jeanine ....sint convinsa ca Imaginatio alaturi de literatura universala shi psihologie aplicata l-a citit shi pe Miron Radu Paraschivescu. Ashi avea shi eu o curiozitate ( ca orce femeie), oare ce fel de ziar shi ce fel de aptitudini trebuie sa aibe angajatzii ?!. cred ca, criteriile decompetentza shi elocintza nu mai au nici-o valoare la unele publicatzii de ishi "permit" sa promoveze astfel de nonvalori care sa reprezinte VOX POPULI. Oare ce liceu agro-industrial ai terminat, caci de o facultate nu cred ca se pune vorba. Tu ai mers cu indrazneala obraznica pina acolo incitai minimalizat shipe Adminii acestui Forum pe care cu "gratzie" te produci. Shtii ceva, eu am avut o profesoarala cursul deLb. Romana de o cultura coplesh*toare, care a studiat in facultatea de litere cu N.Iorga shi altzi iluminatzi ai acelor zile, shi ea avea o vorba pentru cei neavenitzi ca tine. :

&lt; 'geaba vii, geaba te duci, 'geaba rupi nishte opinci&gt;

Imaginatio
06.12.2006, 19:11
(S)Pumitzo, nu cred că mai contează ce vrea Janina

Nicksson
06.12.2006, 20:04
Imaginatio... nu e cam morbid exemplul cu nevasta moarta? Mai bine sa fie vie si iubareata...

opium-female
07.12.2006, 02:50
s-au linistit apele acum...dupa calm vine iar furtuna..eu ma asez cuminte-n barca measmileys/smiley36.gifsi astept....si totusi,aceasta distinsa ZIARISTA,SCRIITOARE,are un inceput" promitatorsmileys/smiley36.gif..."eu zic sa mai asteptam ca ziarele se tiparesc noaptea,nu se va lasa mult asteptat urmatorul articolsmileys/smiley36.gif

beticared21
07.12.2006, 02:52
Toti Romanii de pe forum da-ti navala la tejghele, cumparati toate ziarele, sa stim unde a aparut articolul!!smileys/smiley36.gif