PDA

Arată versiune întreagă : Charlotte

gbugariu
25.11.2006, 06:01
Sint in Charlotte de vrea un an si jumate si sint curious daca exista romani pe aici. Am auzit ca este o mica comunitate si chair si a biserica ortodoxa, dar pina acuma nu am avut nici un noroc cautind comunitatea romaneasca.

Caut sa cunosc romani din Charlotte sa localitatile apropriate, asa ca orice informatie este bine venita.

rina_ina
22.01.2007, 16:44
Buna !

incerc sa trimit acest mail..daca reusesc, este bine pentru ca asa sper sa pot comunica si eu cu cineva care vorbeste limba mea..smileys/smiley1.gif

Locuiesc in Christiansburg VA, nu foarte aproape de Charlotte, dar nici foarte departe . Deci daca vei primi acest mail, vom putea continua sa schimbam alte impresii desprea noi. Eu sunt venita in state din mai anul trecut, dar nu pot spune ca stiu prea multe.

o seara linistita!

Wishstar
23.01.2007, 02:13
Exista o comunitate destul de mare in Hickory NC care nu e foarte departe de Charlotte.

clempus
15.02.2007, 08:41
http://www.bisericaortodoxacharlotte.com/

Biserica Ortodoxa din Charlotte.

Nic

DANIELAWILLIAMS
02.05.2007, 15:17
BUNA SEARA SINT ROMANCA SINT CASATORITA SI LOCUIESC IN CHARLOTTE AM UN BAIETEL DE 6 ANI SI AS DORI SA CUNOSC ROMANI SI DACA ESTE POSIBIL O BISERICA ROMANEASCA ORTODOXA SOTUL MEU ESTE AMERICAN DAR A LOCUIT IN ROMANIA 5 ANI

O SEARA BUNA SI PLACUTA LA TOTI

alinacan
05.05.2007, 17:23
Buna Daniela,

Noi suntem o familie de romani din Toronto/Canadadornici de relocare in Charlotte. Am dori sa stim mai multe lucruri generale despre oras, oamenii de acolo, obiceiuri, clima, etc.

Speram ca dupa ce ne mutam acolo sa ne putem intalni. Noi avem o fetita de 1an jumate.

Numai bine si multumesc anticipat de raspuns,

Alina.

lotus_amer
17.05.2007, 20:57
buna

sunt in charlotte si as dori sa cunosc romani care vor sa comunice

Dari
02.09.2007, 18:07
Eu am fost cateva zile in Raleigh, Durham si chiar Charlotte .Am intalnit romani(prinun amic din zona)careca multi altii "duceau dorul" de romani. Li s stins focul repede dupa ce au auzit ca vreau sa-mi iau acolo casa ceva mai mare ca alor si o mai si platesc afara.In plus dupa ce sotia si-a luat si job dorul a mai palpaiit cat tine o intrebare "da cum ai reusit" ...si gata ...nesunam de sarbatori...Acum am plecat de acolo si ne-am reintors aici. Alta viata...chiar daca casele suntmai ieftine acolo(ieftine doar cele in asociatii caci alea predomina 80%)sunt multe dezavantaje.Tutoror romanilor numai bine insa nu vreau sa mai aud de romani care cauta romani....daca cauta cauta doar avantaje dupa ei si apoi La revedere duc lipsa de alti romani .....Nu mai stiu a se bucura de viata ,totul se rezuma la ce faci tu ca sa fac si eu daca nu trebuie sa caut alti romani ca ma simt singur.

surprise
10.10.2007, 14:39
Daca cunoasteti romani in North Carolina v-as ruga sa-mi trimiteti un mesaj la email.

bogdanb
07.05.2008, 16:12
Exista o comunitate ortodoxa romana in Charlotte, care incearca sa se organizeze ca si biserica. Momentan slujbele se tin intr-un spatiu inchiriat de la biserica sarba. Misiunea noastra are si o adresa de web:
www.saintjohnro.org