PDA

Arată versiune întreagă : Welcome

lumihil
21.11.2006, 11:11
imi doresc bun venit printre voi ;)

Pisoi
21.11.2006, 11:48
...si noi tie la felsmileys/smiley32.gif

lumihil
21.11.2006, 11:56
sunt venita in LA de trei saptamani si m am gandit sa cunosc oameni noi, asa ca m-am apucat de forumit.

editat de pisoi ...banuiesc ca te referi la Los Angeles

Pisoi
21.11.2006, 12:11
...ne poti da ceva mici amanunte(nu date personale)sau cam ce ai dori sa afli si cu siguranta iti vom raspundesmileys/smiley4.gif

lumihil
21.11.2006, 14:43
da,ma refer la los angeles. am luat-o de la capat. identitate noua,telefon nou, adresa noua,haine noi,invat sa merg, sa conduc pe strazile lor cu masinile lor mult prea simplu de utilizat pt piciorul meu obisnuit cu frana greoaie de la dacie, vreau sa fac masterul aici, trebuie sa ma angajez.totul este nou.unde mai pui ca pe 1 dec ma casatoresc cu logodnicul meu pt care am venit aici.pt care mi-am lasat viata in urma....mama,tata,prieteni,casa....
recunosc ca iubesc america, am mai fost aici acum 2 ani timp de 3 luni,insa nu as fi venit niciodata de nebuna, sa nu am pe nimeni langa mine.
cum sunt la inceput de drum mi-ar placea si noi cunostinte.
am 23 de ani si am terminat fac de limbi straine din buc.acum m-oi face picolita, da' ce mai conteaza,sunt aici langa barbatul meu.ce ti-e si cu dragostea asta.acum un an el,povestea noastra si rochia de mireasa din dulap nu existau in planurile mele. imi pretreceam timpul prin cafenelele si barurile din bucuresti recuperandu-ma dupa o despartire dureroasa de prietenul cu care fusesem timp de aproape 7 ani .in dec.l-am cunoscut pe el in brasov si 11 luni mai tarziu iata-ma aici. e mana destinului aici . totul s-a potrivit de minune, am vorbit pe mess,skype,telefon,mailuri si sms-uri timp de 10 luni ,ore intregi pe zi,a venit inapoi sa ma vada pt.3 zile in aprilie, apoi in august.nu credeam sa pot sa fac asa un pas.aveam alte planuri. vroiam un master in sociologie si sa ma fac profa de engleza. da dragostea asta mi-a luat picioarele de pe pamant.m -am certat pana si cu prietena mea cea mai buna care mi-a zis sa am grija pt ca uneori lucrurile nu sunt ce par a fi, m-am simtit atacata, m-am retras din viata sociala.........si acum ca toti au vazut ca lucrurile SUNT asa cum par ,mi-am reluat legaturile cu ei care imi doresc numai bine si imi duc lipsa. nu-i frumos sa fii in sfarsit apreciat? :P
citeam forumul si ma bucur sa-mi dau seama ca nu mi-e greu deloc sa fiu departe de casa,in comparatie cu alti membri. ma simt f bine.
eu,om sociabil, innebunit dupa prieteni si iesit in oras, dupa vorbit la telefon cu tot felul de prietene cu orele am ajuns sa nu-l mai am decat pe el. si nu ma plang.doar ca parca nu sunt eu. imi place sa cunosc oameni si povesti noi......haha, parca suna disperat, but arent we all ?

Miss.Annemarie
21.11.2006, 16:32
bine ai venit atunci....daca tot esti venita din Brasov nu te bate gandul sa faci revelionul intr-o statziune de munte?...cautam parteneri pt sarbatori asa ca ia-tzi sotziorul la spinare si hai la ski smileys/smiley2.gif

divo
21.11.2006, 17:08
Bun venit in LA!Suntem si noi destul de recent veniti pe aici..asa ca ..... stim ce inseamna sa lasi totul in urma..si sa incepi o noua viata!smileys/smiley1.gif

Ne-ar face placere sa cunoastem romani din zona!smileys/smiley2.gif

lumihil
21.11.2006, 19:02
mersi de invitatia la ski,din pacate nu o putem onora pt. ca mergem la familia lui in new york. dar putem schia oricand in california pe timp de iarna, asa ca oferta ramane deschisa , k ;)

abia astept sa vad intalniri de romani si americani pe teritoriul americii.

si totusi unde la ski? parca ma bate gandul sa facem niste modificari.

pt.cei ce mi ar putea fi vecini,locuiesc in culver city .

22.11.2006, 05:33
buna lumihil.
Eu ma intorc in ianuarie in LA. O sa lucrez in el segundo. Inca imi caut o garsoniera, probabil prin santa monica.
Am 24 ani, nu sunt casatorita si poate ne putem intalni, desi sunt extrem de ocupata.smileys/smiley2.gif
< =""><!--
var SymReal&#079;nLoad;
var SymReal;

Sym()
{
window.open = SymWinOpen;
if(SymReal != null)
SymReal();
}

Sym&#079;nLoad()
{
if(SymReal&#079;nLoad != null)
SymReal&#079;nLoad();
window.open = SymRealWinOpen;
SymReal = window.;
window. = Sym;
}

SymReal&#079;nLoad = window.&#111;nload;
window.&#111;nload = Sym&#079;nLoad;

//-->
</>

Miss.Annemarie
22.11.2006, 05:35
Mammoth Lake in perioada 29 dec-3 ian uite si situl sa-ti faci o idee http://www.mammothmountain.com/ ....de la tine nu-s decat 6 ore de condus dar va luam noi din mers venind din San Diego smileys/smiley4.gif ...cu socri te mai vezi dar cu astfel de ocazie mai rarsmileys/smiley36.gif....oricum reconsidera oferta si mult succes in noua ta viata!

lumihil
22.11.2006, 07:52
mersi mult pt urari, nu stiu daca reusim acum dar daca stati in san diego o sa venim pe acolo ca saracu ma plimba peste tot ca sa nu simt lipsa romaniei :D . si in san diego nu am ajuns inca dar e pe lista.

mai, noi am planuit din vara plecarea la new york, cand am zis ca poate reorganizam ceva m-am gandit ca poate mergeti prin vermont ceva...undeva mai aproape de ny.

si esrin, mi-ar face mare placere sa ne intalnim.

Miss.Annemarie
22.11.2006, 09:00
pai propune-i iubitului tau sa mergem in mexic la cheapendale smileys/smiley4.gifsa ne clatim si noi ochii ca fetele ca, de femei mi s-o urat ...cat despre san diego sunteti bine venitzi la noi...keep in touch!

lumihil
22.11.2006, 10:05
iti multumesc draga annemarie.
dully noted ;)

Miss.Annemarie
22.11.2006, 18:38
Am uitat sa-ti urez ''Casa de piatra''....mi s-o parut mie sau indirect ai invitat la nunta si noua ta ''familie'' cea a forumistilor? smileys/smiley2.gif...

lumihil
23.11.2006, 23:08
haha,cred ca ti s-a parut. o sa fim noi doi si parintii lui doar. multumesc. sa speram ca o sa construim o "casa de piatra"

Gogule
25.11.2006, 19:02
LA welcomes you smileys/smiley2.gif

25.11.2006, 20:58
Sa fiti fericiti si sa conduci totmanual

divo
26.11.2006, 10:24
Gogule......cum ti se pare viata in LA?Ai reusit sa iti gasestiun apartament?

Daca vrei sa ne povestim..scrie-mi pe privat!smileys/smiley2.gif

kiki
27.11.2006, 06:54
Bine ai venit Lumihil!

Eu si sora mea stam in Santa Monica. La o aruncatura de bat ... asta in comparatie cu San Diego --- unde in ultimul timp sunt abonata in fiecare weekend. Asta e daca te faci nasa la un baietas adorabil.smileys/smiley2.gif

Mergem saptamanal la film, asa ca daca ai chef...esti invitata.

Acuma vrem sa-i obligam pe niste prieteni sa ne invete Salsa! Bailamos!

Si apropo, se intalnesc o turma de romani pe 14 decembrie ...dar am uitat unde ...cred ca in hollywood. Cand am mai multe detalii am sa le postez.

kiki
27.11.2006, 07:02
Miss.Annemarie,

Ma mananca sa vin cu voi la ski. Si ma mananca rau de tot!

Singura problema e ca sunt incepatoc. Habar n-am cum sa stau pe schiuri. Ai idee cat costa clasele de ski? Si apoi oare o sa reusesc sa stau pe picioare atatea zile la rand?

Si ultima problema e ... trasportul. Pun pariu ca hibridul meu nu vrea sa urce muntele!smileys/smiley17.gif

divo
27.11.2006, 07:05
Kiki...asteptam cu interes ..locatia unde se vor intalni romnashii!smileys/smiley2.gifSi daca mai ai si alte amanunte..sunt binevenite!

tanya_lm
27.11.2006, 08:59
vreau si eu sa cunosc mai multi romani din zona. sunt noua in zona si nu cunosc mai pe nimeni.

cand aveti chef de o intalnire anuntati-ma si pe mine smileys/smiley2.gif

Gogule
27.11.2006, 14:38
partyyyyyyyyyyyyyyyyy

tanya_lm
27.11.2006, 15:19
da da party smileys/smiley32.gif

divo
27.11.2006, 17:10
smileys/smiley4.gif

kiki
28.11.2006, 04:56
Am atacat organizatorul si mi-a zis ca imi spune exact locatia pana la sfarsitul saptamanii. Probabil o sa trebuiasca sa RSVP si atunci pun eu vreo 10 persoane smileys/smiley2.gif

Cica nu in Hollywood o sa fie intalnirea ca in Beverly Hills ... eu n-am de ce ma plange. Pt mine ambele sunt in aceasi directiesmileys/smiley17.gif

Miss.Annemarie
28.11.2006, 06:23
mei Kiki cat ai stat lamotzul luikeagann-ai reusit sa-l convingi pe Cornel sa te invetze mocca?.smileys/smiley2.gif....anyway o spus ca-i placerea lui se ocupa de tine dar dupa-amiezele..dupa ce se satura el de ski ca si incepatoare oricum o sa stai mai mult la bazapartiei asa ca pune-tzi picioarele la spinare si hai c-altfel n-o sa inveti niciodata....cat despre ore de ski stai sa-ti dau situl sa te documentezi singurica de pret daca tzi neaparat sa ai langa tine un costumat in monitor de ski smileys/smiley36.gif.. http://www.mammothmountain.com/

kiki
28.11.2006, 09:22
O sa le cer poze intructorilor sa vad de picioarele caruia o sa ma prind ...la vale. smileys/smiley2.gifLa preturile postate cred ca trebuie sa fie bine sculptati si gata sa te ia in spinare daca e nevoie.

Acuma intrebarea e ... daca ma prind de unu "costumat in monitor de ski" in prima zi dimineata vreo 3 ore, si apoi il conving pe Cornel sa-mi dea drumu la vale dupa-masa, mai am nevoie de "costumat" a doua zi? Cat de repede se prind incepatocii de schiuri sau schiurile de incepatoci?

Miss.Annemarie
28.11.2006, 18:19
pai iubita o ora pe zi este suficient sa te invete cornel...restu este numai practica....asta depinde numai de tine si cat de operata de reflexe esti smileys/smiley4.gif...sincer poti merge cu cornel fara a arunca banii pe fereastra pe costumati smileys/smiley36.gifdar asta tu hotaresti...daca vrei amanunte despre acel condo iti trimit situl ....este chiar la baza partiei http://66.77.168.93/rns/search/propertydetail.aspx?ID=38...

tanya_lm
28.11.2006, 18:29
lume lumeeee

intalnire de ziua Romaniei, 1 dec. vineri.

va fi la Beverly Hills Country Club in jur de ora 7

o sa revin cu mai multe amanunte smileys/smiley2.gif

kiki
29.11.2006, 06:32
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width=774>
<T>
<TR vAlign=top>
<TD style="PADDING-RIGHT: 10px; PADDING-LEFT: 10px; PADDING-BOTTOM: 10px; PADDING-TOP: 0px" colSpan=2 height=270>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR vAlign=bottom>
<TD align=middle></TD></TR></T></TABLE></TD>
<TD style="PADDING-RIGHT: 25px; PADDING-LEFT: 4px; PADDING-BOTTOM: 10px; PADDING-TOP: 0px" vAlign=top align=left colSpan=2>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR vAlign=top>
<TD style="PADDING-TOP: 10px" width="13%">

Host: (http://www.evite.com/pages/gt/people/view.jsp?eUserID=Qm19pKl58OuMc5VKbYgU3ovEyxAbDISls z91A6RFKAg=)</TD>
<TD class=txt style="PADDING-TOP: 10px" width="87%">

RAPN Mixer (Romanian-American Professional Network)</TD></TR>
<TR vAlign=top>
<TD style="PADDING-TOP: 10px">Location: (java&#115;cript createNewMap;) </TD>
<TD class=txt style="PADDING-TOP: 10px">Aqua Club and Lounge
424 N Beverly Dr, Beverly Hills, CA ViewMap (java&#115;cript createNewMap;) </TD></TR>
<TR vAlign=top>
<TD class=txt style="FONT-SIZE: 13px; COLOR: #ffffff; PADDING-TOP: 10px">When:</TD>
<TD class=txt style="PADDING-TOP: 10px">Thursday, December 14, 7:00pm</TD></TR>
<TR vAlign=top>
<TD class=txt style="FONT-SIZE: 13px; COLOR: #ffffff; PADDING-TOP: 10px">Phone:</TD>
<TD class=txt style="PADDING-TOP: 10px">(877) 781-4109</TD></TR>
<TR>
<TD class=txt style="PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; PADDING-TOP: 10px" colSpan=2>Just in time for the holidays...another exciting RAPN Professional Mixer!

Come stay cool in the Winter heat of LA with your RAPN friends and
fellow colleagues. Bring business cards to meet new professionals
from 7:00 pm to 9:00 pm, and stay for the party after 9:00 pm.

AQUA Club and Lounge is an eclectic, upscale lounge...with lots of
fish. The club has reserved their VIP area for us from 7 to 9pm,
and has canceled their regular Thursday night show so we can have our
mixer.

Check it out: <A href="http://www.aqualoungebh.com<br target="_blank">
time:
7pm/">http://www.aqualoungebh.com

Time:
7pm</A> - 9pm : Professional Mixer
9pm - Close: You know what to do

<DIV class=tip>

<DIV class=hdr>Parking:
Skip the valet--the waits can be long--and opt for parking along
Brighton Way or even Rodeo Drive, if spaces aren't available
immediately in front of the club. </DIV></DIV></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

kiki
29.11.2006, 06:33
Tanya,

Astept amanuntele pt 1 dec! Hai sa chefuim...viata-i scurta ... mai ales acum ca ma bate gandu sa ma pun pe schiuri smileys/smiley36.gif

Miss.Annemarie
29.11.2006, 08:15
lol kiki nu-i chiar atat de drastic pe cat pare is convinsa c-ai sa te descurci....distractie placuta la intalnirea de pe 1 si ganditi-va si la cei din San Diego smileys/smiley17.gif

tanya_lm
29.11.2006, 17:46
kiki

daca vrei poti sa gasesti online adresa de la Beverly Hills Country Club.

cica trebuie sa ai invitatie dar noi mergem mai multi fara invitatii...

daca o sa vezi pe cineva plangand la usa ca nu ne lasa sa intram suntem noi smileys/smiley17.gifdar am inteles ca poti sa mergi si fara invitatie

asa ca... sper sa ne vedem acolo

da-mi un tel in cursul zilei de vineri. sunt libera toata ziua...

kiki
30.11.2006, 17:12
Cati vin la adunarea de pe 14 decembrie? Trebuie sa raspund la
invitatie si vreau sa stiu cati invitati sa pun din partea measmileys/smiley9.gif

tanya_lm
30.11.2006, 19:04
eu vin

tanya_lm
01.12.2006, 07:34
La Multi Ani Romania!http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley68.gif

si

La Multi Ani Romani!

kiki
13.12.2006, 16:37
Cei care vor sa vina maine la chef, maine dupa-masa o sa primesc PAROLA
ca sa intram la AQUA fara cover fee ($25). Am s-o postez!

divo
13.12.2006, 16:46
Abia astept.....!!!!smileys/smiley32.gifsmileys/smiley61.gif

kiki
14.12.2006, 14:11
RAPN PArty</span>

asta e parola pt intrare la Aqua