PDA

Arată versiune întreagă : Solicit informatii eventual putin ajutor

Radu64
21.11.2006, 06:56
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Buna,

Suntem familiecu 2 copiidin Oradea Ro, cu viza IM, nu am nici o cunostinta in Canada. Intentionam sa mergem in Toronto,anul viitor prin februarie-martie,

Din cate am inteles de pe net pana acuma ca pentru a inchiria un apartament ai nevoie de niste garantii bancare, sau loc de munca!!

Cum as putea sa inchiriez de aici din Ro un apartament in Toronto? Sau as dori un sfat cum sa procedez mai bine.

As putea folosi adresa cuiva din Ca - de exemplu in cazul in care mi se pierd bagajele acestea sa soseasca undeva in Toronto de unde sa le pot recupera sau sa folosc acea adresa pentru a - mi fi trimise actele de care am nevoie (ex. card rezidenta, asiguare medicala) lucruri de care as avea nevoie urgent, si de care m-as putea ocuapa in acelasi timp in care imi si caut chirie?

Cum imi aduc banii in Ca? Cash - minimul cerut - ? Cecuri de calatorie? Ce fel de cecuri de calatoriepot sa fac in Ro sisa fie valabile si in CA?

Orice sfat, ajutor imi este de folos.

Multumesc anticipat.</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

fifi
21.11.2006, 08:13
in legatura cu inchirierea apartamentului, sa speram c-o sa va raspunda kate, daca nu, nu va faceti griji pt bagaje smileys/smiley1.gif, scrieti-mi un pm.

despre bani, eu cred ca puteti avea cash, la vama va pune doar sa ii declarati si sa spuneti pt ce ii aduceti in tara iar in cazul vostru, puteti sa aduceti bani in tara, va trebuie pt chirie si pt a va intretine pt cateva luni de zile, asa ca va fi ok.

fifi
21.11.2006, 09:06
of, ca sa fiu mai specifica, daca nu rezolvati nimic cu apartamentul din Romania, puteti sta la mine pt 1-2 luni, nu va cer bani pe chirie, trebuie sa impartim baia si bucataria, va asigurati mancarea dar puteti folosi telefonul fix, televiziunea prin cablu si internetul. Apoi luam legatura cu kate sau cu altii...deci fiti fara griji, aveti unde dormi in prima noapte in toronto smileys/smiley1.gif

P.S. Am si eu o fetita si o pisica dar 2 dormitoare si sufragerie destul de spatioase.

DCSAN20
04.12.2006, 14:48
FIFI Ai tot respectul meu esti o ADEVARATA!! Bravo tie ! Sper sa gasesti pe masura ta ceeace cauti!

fifi
26.02.2007, 21:57
azi, 27 februarie 2007, Radu si familia lui vor ateriza in aeroportul Pearson/ Toronto, la17:50PM ora locala. Ma rog pentru ei sa aiba un zbor lin si le urez ca toate visele si sperantele vietii lor sa se implineasca pe aceste taramuri.

eu
27.02.2007, 02:54
azi, 27 februarie 2007, Radu si familia lui vor ateriza in aeroportul Pearson/ Toronto, la17:50PM ora locala. Ma rog pentru ei sa aiba un zbor lin si le urez ca toate visele si sperantele vietii lor sa se implineasca pe aceste taramuri.

Fifi ca de obicei ... on om foarte bun la suflet ... prea bun smileys/smiley1.gif
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley31.gif

fifi
08.03.2007, 14:36
defel, efortul a fost pe masura, am primit cadou mai mult decat ce-mi doream eu, la acest moment din tara, 3 Abecedare, editii diferite si... smileys/smiley4.gifo sticla cu visinata, pe care am supt-o nepermis de repede smileys/smiley36.gif

jhony34
01.09.2007, 11:42
hi!! as dori sa te cunosc ca multi alti dupa cum cred , ce zici am vre-o sansa?

jhony34
01.09.2007, 11:44
asta era pentru tine fifi

fifi
01.09.2007, 11:46
buna jhony34, toata lumea ma stie deja, eu sunt oaia neagra a acestui forum smileys/smiley36.gifsi nu-s un secret pentru nimeni, la ce te referi ca vrei sa ma cunosti?