PDA

Arată versiune întreagă : Parinti disperati isi cauta copilul

sorinatimonea
17.11.2006, 09:13
Salutari la toti romanii de pretutindeni.

Scriu acest mesaj in incercarea de a gasi un tanar de care nu se mai stie de 3 ani de zile. Eu locuiesc langa Vancouver, iar mama mea ii cunoaste pe parintii baiatului care locuiesc in Romania, Alba Iulia.Ei nu mai stiu nimic de el de 3 ani, au incercat totposibilul si nu au reusit sa dea de el. Sunt oameni simplii, fara posibilitati materiale, fara acces sau cunostinte de internet, carora li s-a inchis usa in nas cand au contactat autoritatile romanesti.

Numele lui este Ilie Teodor Dragan (zis si Dorutu), are 30 de ani, plecat legal in SUA, prin loteria vizelor, acum 7-8 ani. O vreme isi contacta parintii frecvent, apoi, cu 3 ani in urma, a incetat brusc sa mai sune acasa. Ultima adresa pe care o au parintii este din Wixom, Michigan. Am incercat pe Yellow Pages, dar nu apare numele lui sau adresa respectiva.

Cineva trebuie sa fi auzit sau sa stie de el. Parintii luisunt disperati si nu mai stiu ce sa faca. Va rugam din toata inima sa ne ajutati cu informatii, sfaturi sau idei despre cum am putea sa-l gasim pe acest tanar.

Iar tu, Dorutu, daca vezi acest mesaj nu ezita sa-ti suni parintii care asteapta cu nerabdare un semn de la tine.

Multumesc anticipat la toata lumea.

sorin
17.11.2006, 18:20
Sunt foarte multi cu numele Dragan, iar cele mai apropiate prenume (pentru Ilie sau Teodor) pe care l-am gasit sunt:
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Dragan, I[/B]
<st1:Street w:st="&#111;n"><st1:address w:st="&#111;n">6830 Forest Ave</st1:address></st1:Street>
<st1:place w:st="&#111;n"><st1:City w:st="&#111;n">Ridgewood</st1:City>, <st1:State w:st="&#111;n">NY</st1:State> <st1:PostalCode w:st="&#111;n">11385-4452</st1:PostalCode></st1:place>
Tel: (718) 628-6157

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Dragan, T[/B]
745 Greens <st1:place w:st="&#111;n">Loop</st1:place>
<st1:place w:st="&#111;n"><st1:City w:st="&#111;n">Cheshire</st1:City>, <st1:State w:st="&#111;n">CT</st1:State> <st1:PostalCode w:st="&#111;n">06410-2377</st1:PostalCode></st1:place>
Tel: (203) 272-8742

Un telefon la numerele de mai sus nu strica.

De asemeni, am gasit si numele Teodor Dragan, chiar in Wixom