PDA

Arată versiune întreagă : Care ambasada e mai buna?

rocco
14.11.2006, 07:54
Daca vreau sa emigrez in Canada si in acest moment locuiesc in Italia cum ar fi mai bine sa fac.sa depun actele in Italia sau in Romania.De unde se pleaca mai repede si in care procincie?De sarbatori o sa merg acasa si saca este mai bine din Romania as vrea sa profit de ocazie.Cred ca actele necesare se regasesc in fisierele puse la dispozitie de Ovex.

Cum credeti ca va influenta intrarea Romaniei in UE in procesul de acordare a vizelor pentru State si Canada.Hai salut si bafta!

fifi
15.11.2006, 00:09
Buna rocco,

Actele le poti depune de oriunde, numai ca va trebui sa mergi la Ambasada Canadei in Romania pentru intreviu atunci cand te vor chema dar tu fiind in Italia, imi inchipui ca nu va fi o problema. Daca tot mergi acasa de sarbatori poti profita de ocazie sa-ti procuri actele necesare pt depunerea dosarului, postate de ovex(diplome, carte de munca...). In Quebec se ajunge cel mai repede.
Intrarea Romaniei in UE nu cred ca va influenta in vreun fel acordarea vizelor pt Canada, dupa parerea mea ei au considerat dintotdeauna europenii un rau necesar.

Hai salut si bafta si tie!