PDA

Arată versiune întreagă : Comunitate de romani in PA?

KittyLove
08.11.2006, 04:24
Buna ziua,

M-am mutat din New Jersey,iN Pennsylvania(aproape de Allentown)acumcatva timp si pana acum nu am auzit nimic despre romanii de aici si nici Nu am vazut nimic cu specific romanesc(magazine,restarante,etc).Daca shtiti ceva despre asta,sper sa-mi scrieti,m-ar interesa foarte tare..

Totodata joburi,mi-as dorii un job unde sa lucrez,cu sau pentru romani,dar iarasi ,in PA nu am azit nimic despre asta.

multumesc anticipat!

08.11.2006, 17:33
Vezi ca exista o echipa de fotbal romaneasca acolo ..Poli Pennsylvania sau cam asa ceva ...sunt convins ca tre sa fie plin de romani prin zona.

muncristi
20.11.2006, 08:10
Buna seara. Sunt o prietena a actorului Florin Piersic din Romania. Bun prieten si partener cu actorul Constantin Diplan, dl. Florin Piersic s-ar bucura sa aiba vesti despre Dl. Diplan. Ultima informatie pe care o avem,este aceea ca Dl. Diplan locuieste in Montgomery Village Area, Montgomery County, Maryland. Daca ne poate pune cineva in legatura cu domnia sa, ar fi o mare bucurie pentru Domnul Florin Piersic. Va multumim anticipat.

viky
24.02.2007, 11:01
Salut,

Eu locuiesc in Mansfield, PA. Se pare ca tu esti la o ora si jumatate de mine.
Din pacate nici eu nu reusesc sa-mi gasesc un job dar poate tu deja ai gasit ceva pentru ca acest topic e din noiembrie.
M-as bucura sa am pe cineva din Romania asa aproape, sa putem sa vorbim si poate sa ne si intalnim.

light
25.02.2007, 22:40
muncristi, uite aici adresa cuiva cu numele asta. Nu stiu daca e vorba de persoana cautata, ori doar o coincindenta.

Constantin & Lucretia Diplan
10175 Ridgeline Dr
Gaithersburg, MD 20886-3011
(301) 869-4906

joli_taxi
14.03.2007, 04:48
Eu sunt in penssylvania, harrisburg din iunie, 2006 si nu am auzit de prea multi romani aici in zona. mai am aici 2 prieteni, baiat si fata, am mai cunoscut o romanca venita de 5 ani ai carei parinti sunt in hazelton, unde gasesti si o biserica romaneasca, banuiesc deci ca sunt ceva romani pe acolo. de asemenea din ce am mai gasit pe net sunt ceva co-nationali si prin reading. restaurante cu specific romanesc si magazine gasesti insa in NY. e unul f bun, Transylvania.

26.04.2007, 15:17
mai locuiesti in zona Allentownului in PA?

KittyLove
27.04.2007, 13:18
Da lela,inca mai locuiesc in zona Allentownului.Daca vrei sa vorbim sau sa iesim in oras m-as bucura,nu gasesc pe nimeni din Romania pe aici smileys/smiley1.gif.

In fine,nr meu de tel este 484.225.4928.

ionferrari
02.12.2008, 17:45
vreau sa va salut pe toti cei aflati in Pennsylvania,si eu locuies aici si sint in Reading ,aproape de Alentown la 30 min Miar face placere sa ne auzim Se pare ca nu sintem chiar singuri ,poate vreti sa iesim ,sa ne vedem Ma numesc John si sint aici de 18 ani.Daca vreti trimete un E-mail la ionferrari@yahoo.com ori pe IM yahoo IONFERRARI
Va salut pe toti si astept vesti

Alexandru22
11.12.2008, 12:30
hei eu am locuit in PA in zona Douglassville langa Birdsboro so Reading pe ruta 422 . Am locuit si in Allentown in willow cresr whitwhall. stiu romanii gramada pe acolo daca vrei sa vb 6109064658 sau ady_alex14@yahoo.com . eu o sa vin duminica in PA daca vrei sa ne intalnim mi-ar face placere . ok mai tinem legatura ok bafta

Da lela,inca mai locuiesc in zona Allentownului.Daca vrei sa vorbim sau sa iesim in oras m-as bucura,nu gasesc pe nimeni din Romania pe aici smileys/smiley1.gif.

In fine,nr meu de tel este 484.225.4928.

adrian
15.12.2008, 17:26
Buna ziua,

M-am mutat din New Jersey,iN Pennsylvania(aproape de Allentown)acumcatva timp si pana acum nu am auzit nimic despre romanii de aici si nici Nu am vazut nimic cu specific romanesc(magazine,restarante,etc).Daca shtiti ceva despre asta,sper sa-mi scrieti,m-ar interesa foarte tare..

Totodata joburi,mi-as dorii un job unde sa lucrez,cu sau pentru romani,dar iarasi ,in PA nu am azit nimic despre asta.

multumesc anticipat!

buna,stau in allentown de 6 luni .si doresc sa angajez cit mai multi romani.cauta l-a locuri de munca,??si da-mi o veste daca vrei sa lucrezi sau ai prieteni,care vor sa lucreze.sall....