PDA

Arată versiune întreagă : Pentru copilul lui Rossa

sorin
07.11.2006, 09:26
La sugestia lui Claudiunj care s-a oferit sa doneze niste bani pentru copilul ex-forumistului nostru Rossa, care ne-a parasit prematur, impotriva vointei lui, am deschis acest topic. Cine doreste sa faca donatii, pentru a da posibilitatea lui Mos Craciun sa fie un pic mai darnic, este rugat(a) sa foloseasca urmatoarele instructiuni:

Instructiuni pentru a face o donatie

Pentru transfer electronic (wire transfer):
5******* Routing #:5******
LaSalle Bank

Pentru donatii prin cecuri, money order, sau cashier
editat: informatiile nu mai sunt der actualitate

sorin
11.11.2006, 07:45
Vom mentine acest topic activ pana la sfarsitul lunii Noiembrie 2006. Daca se vor face donatii, vom vedea atunci cum vom proceda. Dupa data de 1 Decembrie, nu mai primim nici o donatie.

Am primit cateva PM-uri despre cum s-ar putea primi donatii de la cei dispusi s-o faca din Romania. In acest sens, eu de aici din Chicago nu va pot ajuta cu nimic si va sugerez sa discutati intre voi, ca stiti mai bine care-i treaba in Ro.

angeline
12.11.2006, 22:39
pentru forumistii din Romania care suntdornici sa participe cu donatii pentru a completarea sumei cadoului lui Mos Craciun in a mangaia inimioara copilului ex-forumistului nostru Rossa, o pot face la :

cont deschis Banca Transilvania

sucursala Oradea

pe numele Pap Angela

cont leiRO49BTRL00501201754355xx

se va mentine caracteristicele si criteriile legate de transparenta donatiilor, perioada, etc. topicului postat mai sus.

sorin
15.11.2006, 01:40
S-a primit un cec de $30 de la forumistul nostru claudiunj in contul din Chicago.

sorin
21.11.2006, 07:59
Loniia a depus 50 RON in contul din Romania.

sorin
22.11.2006, 04:42
Am fost anuntat ca astazi s-au depus 500 RON in contul din Romania, donatorul dorind sa ramana anonim.

opium-female
25.11.2006, 07:54
sorin te rog,nu stiu unde as putea...in ce cont sa pun o micuta contributie,in cel din romania eventual nu?eu sunt in spania,te rog spune mi unde -i pot trimite...as vrea sa contribui pt a le face o micuta bucurie de craciun

fifi
25.11.2006, 10:53
opium-female2, daca ai in spania, reprezentanta la Banca Transilvaniei si contul tau acolo, incearca dar daca nu ai, nu te apuca...Acelasi lucru l-am incercat si eu si mi-a cerut, pe langa informatiile oferite de angelinne, adresa ei si nr de telefon, adresa bancii si nr de telefon, iar comisionul pentru tranzactia bancara te seaca la suflet...

sfatul meu e sa iei contactul cu angeline si sa apelezi la western union... cred ca in cazul tau e cea mai avantajoasa optiune.

opium-female
28.11.2006, 03:16
ok fifi o sa o rog pe angeline sa mi dea o informatie ...pot trimite prin western union ai dreptate.multulmesc

angeline
30.11.2006, 00:44
opium-famale2

ceea ce este postat referitor la donatii se pot face si prin Western Union catre BancaTransilvania la numarul de cont trecut mai sus; orice alta informatie doresti iti stau la dispozitie...te rog scrie-mi pe pm si iti voi raspunde...

sorin
30.11.2006, 06:02
S-au mai facut niste depuneri. Situatia la zi este urmatoarea:

editat: portiune de text pierduta la transferul forumului in noul format

sorin
05.12.2006, 02:34
S-au mai primit doua cecuri a cate $50 fiecare, unul de la Pisoi si celalalt de la un altforumist de al nostru care dorestesa ramana anonim. Am prelungit un pic mentinerea deschisa a contului, pentru ca am primit PM-uri prin care ni s-a spus ca cecurile sunt pe drum, dar acum contul va fi inchis si consideram si aceasta campanie incheiata. S-au strans $200, desi se putea mai bine, bani care cumulati cu cei din Romania, pot oferi un cadou frumos unui copil care si-a pierdut tatal intr-un accident tragic.

Pentru a face lucrurile cat mai simple, propun ca sa-i trimit acesti bani angelinei, care se ocupa de colectarea de fonduri in Romania. Voi trimite acesti bani prin Money Gram si voi suporta eu taxa de transfer, iar conform politicii Money Gram va primi echivalentul a $200 in euro.

Ramane de stabilit urgent, pentru ca se apropie Craciunul, cum vor fi folositi acesti bani si ce cadou se va cumpara din suma totala adunata. Ideal ar fi dupa parerea mea, sa fie ceva care sa-I foloseasca pe termen mai lung si care sa fie potrivit varstei copilului, iar daca nu, sa i se dea banii.

Va rog sa veniti cu comentarii in legatura cu modalitatea de a transfera acesti bani si cu propuneri in ceea ce priveste cadoul care va fi cumparat.

Multumesc!

mesaj editat

sorin
12.12.2006, 02:15
Angela, am trimis cei $200 acum cateva minute si ii poti ridica oricand de la banca (iti trimit detalii pem PM). La banca iti vor da euro, nu dolari (asta e politica lor) si la rata de schimb folosita de ei, vei primi exact 151.05 euro.

Parerea mea este ca trebuie decis urgent ce se va face cu acesti bani, iar tu fiind cea care va duce la capat actiunea, te invit sa vii cu propuneri. Si ceilalti forumisti sunt rugati sa vina cu propuneri despre cum sa folosim acesti bani.

angeline
13.12.2006, 03:01
...este imperios necesar sa hotaram ce si cum cat mai urgent si nu uitati nici o clipa : dorim sa facem un cadou unuibaietel de 9 ani care in mod tragic a ramas fara tata...va rog faceti un efort de imaginatie si propuneti variantepentru ca timpul este ingrozitor de scurt...

va multumesc !

reginaroxana
13.12.2006, 03:09
eu sincer cred ca-i mult mai bine sa ii se da banii.

13.12.2006, 04:10
ar trebui interesat daca are computer. I-ar fi util. Si un second-hand s-ar putea achizitiona si oricum nu ii trebuie unul super performant.

sorin
13.12.2006, 04:46
AdyC, buna idee

13.12.2006, 06:20
ma alatur lui adyc, cu propunerea ca daca banii strinsi nu sint destui pentru achizitionarea unui computer, atunci baietelului ( mamei) i se pot trimite banii pentru cumpararea unuia.

Loniia
13.12.2006, 06:50
..trimitand banii mamei , baietelullui Rossa poate sa-si aleaga cu mama lui cadoul dorit , poate are deja computer,nu stim sigur ce si-ar dori baietelul de Mos Craciun...

angeline
21.12.2006, 03:28
am revenit cu ultimile noutati legat de donatia destinata baietelului lui rossa: donatia avand ca o mica bucurie unui baietel dulce cum nici nu va puteti inchipui a ajuns la destinatie si si-a atins scopul...azi 21 dec. 15:45...

eu personal tin sa multumesc tuturor forumistilor care au facut efortul de a se gandi la bucuria si zambetul unui baietel printr-un gest atat de nobil, gest fara de care nimic din toate acestea nu ar fi fost posibil...

la randul ei, sotia lui rossa va multumeste din tot sufletul pentru bucuria de care a avut si ea parte prin bucuria baietelului...

eu tin sa va multumesc doamna si scump baietel pentru ca ne-ati permis sa va fim alaturi prin gestul nostruprin care sa va transmitem doarca...ne pasa !

http://i16.photobucket.com/albums/b16/funnnyface101/18733a.jpg

Craciun Fericit tuturor !

Loniia
21.12.2006, 08:07
angeline , ca semn de apreciere tin sa i-ti multumesc pentru gestul taudeosebit de omenieprin care ai dus la bun sfarsit aceasta actiune...in numele meu si al celortalti forumistii... CRACIUN FERICIT !!!

sorin
21.12.2006, 08:48
Felicitari angeline pentru ducerea la sfarsit a acestei actiuni inainte de Craciun!

28.12.2006, 10:12
Multumim tuturor celor care ne-au fost alaturi si ne-au ajutat material, dar in special multumesc pentru faptul ca ati deschis pentru mine o noua pagina de viata , pe care nu credeam ca o sa o am.

Sunt impresionata de modul cum sotul meu a stiut sa-si aleaga prietenii , de solidaritatea lor, de modul cum au stiut si stiu sa-si uneasca fortele la bine si la rau.

Pentru toti prietenii sotului meu, din partea mea si din partea copilului meu Angelo, dorim prietenilor sanatate, fericire implinirea tuturor dorintelor si un sincer LA MULTI ANI!

28.12.2006, 10:44
de la rossa. E impresionant mesajul tau. Noi chiar l-am iubit pe rossa. E prea mult daca ti-am cere ca din cand in cand sa mai postezi si tu pe aici? Ne-ar mai trece de dorul sau. Multumesc.

lebada
28.12.2006, 18:41
Mulţumim doamnă pentru urări. Rossa chiar a fost pentru noi un bun
prieten. Dumnezeu, alături de el, să vă poarte de grijă d-voastră şi
lui Angelo. Putere şi să mergeţi

Pisoi
29.12.2006, 09:30
de la rossa, este o placere sa te avem printre noi pe acest Forum, chiar daca am fi dorit sa fie o cu totul alta conjunctura...sper, si cred ca sint in asentimentul tuturor forumistilor,sa nu fie singura ta aparitie aici...intr-adevar ne-am format aici o familie virtuala (de prieteni), la care, oricine care are inima deschisa , asa cum a fost prietenul nostru "ROSSA",areoportunitatea sa se alature noua

...personal, si din partea administratiei iti multumimpentru puterea sufletesca sa vrei sa "ne cunosti" ...pe noi, acesti prieteni nevazuti/virtuali ai sotului tau, care au incercatmodestsa-si arate intr-un fel compasiunea si regretul pentru pierderea absurda suferita de tine si Angelo...si in acelasi timp si pentru noi

...memoriile noastreraman aici, ...dar in acelasi timp si in sufletele ceror apropiati si ale celor care l-au cunoscut personal ...sau virtual.

...consider ca este bine sa inchid acest topic pentru noi postari, dar poate fi activat numai la cererea ta. ....oricand esti bine venita cu comentarii si/sau deschiderea altor topicesmileys/smiley4.gif

...inchei prin a spune ...."sincere condoleante", "Dumnezeu sa-l ierte" si tot ce este mai bine pentru voi.

pisoi