PDA

Arată versiune întreagă : Investitii in Romania

manuela2005
29.01.2005, 15:59
Sunt curioasa cati dintre voi ati / vreti sa investiti bani in Romania sau vreti sa deschideti o afacere pe cont propriu in Ro.

De ce credeti ca este nevoie pentru a face acest lucru(o suma de bani pt inceput,idei,relatii,spirit intreprinzator.....) etc...

Daca sunteti deja in aceasta postura sau cunoasteti persoane care au reusit in acest sens,poate ne impartasiti cate ceva din experienta lor.

Brasov34
29.01.2005, 16:26
Da noi suntem PRIMII care am investi in Romania.

Acum parerile, ideile , planurile nu se spun in afaceri...ca ti le fura altii...smileys/smiley2.gif

Deocamdata asteptam sa ne "imbogatim"smileys/smiley32.gif sa avem ce investi!smileys/smiley36.gif

sauzimdebine
30.01.2005, 02:07
Nu. Multumesc, nu. Am facut acest lucru din 90 pana-n 94. Mi-a fost de ajuns.
In afara de orice altceva ai nevoie de o fantastica putere de a lupta cu sistemul romanesc. Eu unul nu am reusit. Si nici nu mai vreau sa incerc. Multumesc, nu.

manuela2005
30.01.2005, 12:19
Brasov34,nu am cerut nimanui un plan de afaceri detaliat,ca sa-l pot fura, ci am deschis un subiect de discutie destul de controversat.

Vreau sa stiu daca sunt romani printre voi care au de gand sa se intoarca in Romania si sa-si deschida o mica afacere,sa lucreze pe cont propriu,sa transforme un hobby sau o pasiune intr-o sursa de venit...Stiu ca este greu sa faci acest lucru in Romania ,dar nu este imposibil,dovada sunt atatia romani care au reusit si pe care eu ii admir.

Si totusi.......cati sunteti optimisti si credeti ca se poate face ceva bun si exista o sansa si in Ro? Eu una sunt.

dorianos
30.01.2005, 12:24
E vre-un fel sa investesti in stockuri sau "mutual funds" cu stockuri din romania, fara sa creezi un cont in Romania?

manuela2005
30.01.2005, 14:53
dorianos,intra pe bvb.ro si gasesti acolo mai multe informatii despre Bursa din Romania.Bafta!