PDA

Arată versiune întreagă : Romani din Fairlawn

CARDHU
07.11.2006, 01:43
Este cineva din Fairlawn,Akron,sau din apropiere.Thk.

Sophya
07.11.2006, 06:20
Ce faci nene(sau tanti) in Fairlawn... unde Dumnezeu mai e si asta???

Din experienta proprie: du-te pe la biserica si intreaba si din unu' in altu' s-ar putea sa gasesti romani.

Eu's in Cleveland si nu prea vin prin Akron. Si eu tip pe aici sa vad poate poate ii scot din amorteala pe-ai mei da... nimic. si tu vrei sa faci valuri la Fairlawn... Ma duc sa vad unde-i asta. smileys/smiley17.gif

CARDHU
10.11.2006, 09:55
Merci de reply Sophia,dar nu sunt nene si nici tanti .....Fairlawn este chiar langa Akron.Tu ce faci in Cleveland?Esti de mult in SUA.Eu ma-m mutat din PA,cu sotia zilele trecute si vroiam sa vad despre ce este vorba aici.

Sophya
24.11.2006, 03:48
Eu sunt in State de aproape doi ani si chiar ieri am fost la niste prieteni intr-un orasel la sud de Akron numit Massilon, si sa stii ca sunt niste orasele de mai mare dragul pe acolo. Mi-a ramas inima la ele. Mai ales Wooster, orasel universitar, Zau ca mi-au placut mult. Parca ma bate gandu' sa ma uit dupa niste joburi pe acolo. Uite ca prin Fairlawn n-am trecut dar sigur o sa mai fac o excursie prin zona. Sunt curioasa cum va simtiti voi pe acolo.

Hei, Happy Thankgiving...cu asta trebuia sa incepsmileys/smiley9.gifsorrysmileys/smiley1.gif

Cum a fost curacanul???

CARDHU
01.12.2006, 06:09
Merci de reply, aici este ok ,dar sunt foarte dezamagit de sistem.Locuim la 5 min de Market St care este cea mai aglomerata si se poate gasi absolut tot ce vrei ,incepand de la mancare pana la masini de vanzare.Curcanul afost ok luand in considerare ca a fost primul meu curcan in SUA.Unde mai exact locuiesti ca avem si noi cativa prieteni in Cleveland?La multi ani de ZIUA NATIONALA A ROMANIEI.smileys/smiley17.gif