PDA

Arată versiune întreagă : EMIGRARECANADA.RO SAU VIACANADA.RO

bogdanico
03.11.2006, 10:07
As dori sa stiu daca stie cineva ceva de aceste programe (emigrarecanada.ro sau viacanada.ro).

Am aplicat online si poate ma ajuta cineva care a mai aplicat si a trecut prin asta, daca sunt seriosi, etc.

DCSAN20
01.12.2006, 15:30
Vrei sa pleci uite o firma serioasa eu cu astia am plecat superseriosi. danfil-jobs.com
Succes!

fifi
02.12.2006, 02:05
DCSAN20, da-ne si noua detalii despre cum ai venit cu acea firma, sunt mai multi interesati pe aici carora le-ar folosi experienta ta, ti-au gasit ei(firma) contractorul sau ti l-ai gasit tu si ei numai ti-au procesat actele? in ce domeniu ai gasit contract, pt ce provincie?

multumesc anticipat!

DCSAN20
03.12.2006, 12:06
DCSAN20, da-ne si noua detalii despre cum ai venit cu acea firma, sunt mai multi interesati pe aici carora le-ar folosi experienta ta, ti-au gasit ei(firma) contractorul sau ti l-ai gasit tu si ei numai ti-au procesat actele? in ce domeniu ai gasit contract, pt ce provincie?

multumesc anticipat!

Am aplicat online pe "eJobs" si dintre toate firmele cu care am colaborat care vroiau banii inainte fara sa fac nimic asta a fost singura care mi-a facut actele fara multa vorbarie desi recunosc ca mi-au cam cerut o gramada acte si de recomandari etc etc. In CANADA este de munca la greu insa tre sa fii bazat sa stii meserie ca asa au si eu bagatori de seama si oricum daca vrei sa muncesti gasesti si fara experienta numai ca cecul de la sfarsit de saptamana nu o sa fie asa de gras. Oricum astia care cer banii UP FRONT sunt excroci marea lor majoritate. Guvernul canadian are programe pt admisia deSkilled Workers in CA si astia care intermediaza astfel de contracte au niste facilitati deci cei care cer bani o fac ilegal numai ca Romanul viitor emigrant nu stie treaba asta si ei profita din plin de acest fapt. Astia fac bani din nimic doar plimba niste acte si atat. LMO daca ai experienta si acte doveditoare si un contrac de munca se acorda intr-o luna dupa care cu contractul si LMO te duci la Abasada Pt interviu cu un dosat bine facut si dac vorbesti cat de cat engleza iei viza fara prbleme mai ales daca ai dosar beton. Astia nu stiu cum sa faca sa aduca oameni asta cu viza e doar de fatada si marog sa se asigure ca nu navalesc peste ei bagatori de seama si taietori de frunza la caini ca sa aibe cui plati social din bani publici.

Eu am vrut sa vin ca sofer dar nu a fost sa fie si cred ca e mai bine asa Si am vrut si eu tot Alberta ca sunt si munti pe acolo aici in SK e numai prerie evrything is flatsi cica se castiga mai bine in Alberta dar defapt nu easa ca toate sunt mai scumpe acolo fata de SK si o fi cecul lal mare da si cheltuielile sunt mai mari deci tot pe acolo iesi.

Ce pot sa va mai spun as putea sa scriu trei pagini si tot nu as fi cuprinzator Asa ca Contacta-ti Danfil Si vorbiti cu Cornelia Filip dac are joburi sigur va face actele chestia e ca nu depinde numai de ea sau de Agenta din Ca depinde numai de angajator sa va accepte si sa dea Ok-ul final oricum daca aveti LMO si Contractul Sunteti ca si veniti oricum tre sa lucrati la dosarul pt amabasada sa fie bine lucrat adica recomandari de la fostii angajatori copii dupa toate calificarile sau diplomele ce aveti daca veti proprietati sau bunuri in Ro tre sa aveti si cont in banka ma rog nu neaparat dar da bine la dosar si la interviu. Acum sincer cand am fostr eu la interviu au mai fost si altii cu contracte si nu a dat la toti viza de munca pe diverse motive . Astia de la Ambasada sunt foarte bine pregatiti si au ff mare experienta asa ca aveti grija ce vorbiti sa se pupre cu ce documente ati adus si chiar daca va intreaba ceva ce nu va comvine sa nu mintiti si sa fitisinceri ca ei apreciaza fff mult treaba asta chiar daca e ceva ce nu va pune itr-o lumina buna.Dac mai aveti intrebari ma puteti contacta pe Messenger ID :piadcsan sau pe SKYPE :DCSAN20.

Maxima Sanatate la toata lumea.

cosminf
09.07.2011, 06:39
As dori sa stiu daca stie cineva ceva de aceste programe (emigrarecanada.ro sau viacanada.ro).

Am aplicat online si poate ma ajuta cineva care a mai aplicat si a trecut prin asta, daca sunt seriosi, etc.

Si eu m-am inscris la acest program de emigrare cu via canada. Acum astept sa imi iasa viza. Fratele meu a plecat cu ei, e de 2 ani in Canada.
Costa cam 2000 euro tot programul si trebuie sa astepti cam un an pana Ambasada te verifica si iti da viza.

enec
11.10.2011, 07:26
cosmin, cind te-ai inscris?