PDA

Arată versiune întreagă : HAIDETI SA NE INTALNIM......

claudia7227@yah
31.10.2006, 10:37
MA DRAGILOR ........ ce nasol ca nimeni nu ia initiativa sa ne intalnim macar asa .......ca sa nu crestem rata sinuciderilor in U.S.A.!!!!! Toti asteptati ca sa faca cineva .......(nu stiu cine )primul pas . E CHIAR PATETIC pe alocuri si paradoxal......Nu ne intelegem in tara ,,nu ne putem intelege peste hotare ,chiar atunci cand avem cea mai mare nevoie unul de celalat ???????????????.HAIDETI SA NE INTALNIM !!!!!! peste doua saptamani !!!!eu nu cunosc prea multa lume (nu cunosc deloc !!)dar ce-ar fi daca fiecare din noi o sa vina cu o idee constructiva ,ca de ex care sunt localurile din NY care ar putea sa gazduiasca intalnirea noastra am face o petrecere de zile mari .OK?????? Si nu vreau sa aud scuze !!!!smileys/smiley36.gifTinem leg.!!! adresa mea e claudia7227@yahoo.com AVETI GRIJA DE VOI .....si ne vedem in 2 sapt!!!!smileys/smiley2.gif

CameliaXX
02.11.2006, 06:33
da, hai sa ne intilnim- poate vii si tu claudiunj (ca m-ai imbolnavit cu postarile tale)- macar sa vad si eu cine mi-a raspuns in doi peri (si tu sauzimdebine)....

unde? si cind? As prefera la Transilvania intr-o simbata (ca atunci este muzica)- daca vreti altceva - veniti cu idei - cind? in doua saptamini cum a spus claudia, adica around November 10-15?

nu as vrea sa vin singura ...deci cine vrea sa vina, faceti o lista ca sa rezervam masa (plateste fiecare -nemteste- daca va e frica ca o sa platiti sau chestii de genul acesta)

02.11.2006, 17:37
Hai ca vin ,ziceti unde si cand dinainte. Camelia cu ce te imbraci ca sa te recunosc?smileys/smiley4.gif

CameliaXX
03.11.2006, 01:14
Transilvania - November 10 Friday, ora 8 pm - am par lung si arat bine-(chiar f bine!ha haha)o sa ma imbrac cu pantaloni negri si o camasa orange, sau ceva similar. Sper sa vii Claudiu (tu cum arati si cu ce o sa te imbraci?)- nr meu de tel 646 853 8492 (suna-ma inaite cu citeva ore sa imi aduci aminte)- de fapt cine vrea sa vina!

03.11.2006, 06:55
she means business

claudia7227
03.11.2006, 08:09
OAU !!!!!! ce beton !!! nici nu ma gandeam ca o sa aiba asa un ecou propunerea mea ...........DAla Transilvania e ok ....am fo acolo si nu pot sa spun ca e extra.....doar ok!!!! a fain ca e incapator pt ca celelalte restaurante rom is cam "ingramadite ".......... Sa spuneti ca veniti e super ,,,,DAR sa si veniti ar fi CULMEA !!! nu pot sa spun ca am o parere prea buna despre romanii "diasporei",dar as putea sa mi-o schimb pe baza faptelor ..........!!! AR FI FAIN SAMBATA SEARA...in jur de 6.......&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p; P.S.-astept alte pareri constructive !!!!!!

CameliaXX
03.11.2006, 09:08
Eu ce zic? Hai sa ne intilnim- e bine Simbata seara la 8 - trebuie sa facem rezervare cu citeva zile inainte (Claudia as vrea sa vii)...

Claudiunj-" she means business"- te refereai la mine? Nu vin ca sa vorbesc de business (cu tine, ma gindesc ca nu prea avem business common- deocamdata, dar sint open la idei) ...vin sa ...whatever, nu am motiv (ma pot intilni cu cine vreau, deci am admiratori)- vin sa imi pierd timpul cu tine- daca esti serios si vii si tu...

...vin sa imi pierd timpul cu diaspora (poate facem si un cenaclul de poezii romanesti...cum fac romanii din new york- etc.

oasha
03.11.2006, 11:36
ok, vin si eu. am luat deja legatura cu claudia.

03.11.2006, 12:16
Camelia cu business-ul ma refeream ca esti pusa pe treaba nu gluma

Asi putea Vineri , dar Simbata nu pot ,apoi vad ca se vorbeste de Nov 16..pica Joi..deci pana la urma?

Si cine mai vine? tre savina mai multa lume,caci sa ma intalnesc cu 3 femei ....smileys/smiley76.gif

Cat e pana acolo de la Penn station? e cat de cat cunoscut locul ..stie un taxi sa ajunga sau tre sa ma inarmez cu busola?

CameliaXX
03.11.2006, 13:00
Daca vorbesti frumos (si poti sa ai si o busola) vin eu si te iau de la Penn Station- cu Kia mea 2006 (btw- care nu-ti placea tie).

Nu stiu cind e- hai sa vorbim cu Claudia -si sa vedem pe ca data-Vinerea e mai linistit- Simbata e cu muzica, bautura, persoane mai multe si dedicatii.

Eu pot sa vin oricind- ai numarul meu de tel si in caz ca vrei sa vin sa te iau de la Penn Station ma suni cam cu o zi inainte.

oasha
03.11.2006, 13:41
vise 3 femei... numele meu e catalin. deci sintem 2 la 2 pina acum.

si hai sa ne fixam totusi pentru o data. eu pot fie joi fie vineri pe 17, dar nu in weekend.

cute
03.11.2006, 14:32
Buna!

E perfect sambata, 11 noiembrie! Suntem un grup de romani (2 fete si un baiat) si cu siguranta o sa fim acolo sa ne intalnim. Suntem din NJ si o sa ajungem la restaurant in jur de ora 8pm. smileys/smiley17.gif

CameliaXX
04.11.2006, 02:19
Ok, simbataVineri10, ora 8 pm, la Transilvania.

Cute, oasha si am inteles ca nici Claudiunj nu poate veni in weekends. Haideti Friday ca ceilalti nu pot veni in weekend.

O sa fac rezervatie- cite persoane sintem?

Eu vin , cute tu zici 3 persoane, claudia, oasha, claudiunj, cine altcineva?

SIntem deja 7.

claudia7227
04.11.2006, 03:40
VA IMPLOR, HOTARATI-VA LA O DATA ...........!!!!! unii nu pot pe 16 altii nu pot pe 18 noiembrie ....DECI , pan' la urma ???? Daca o sa primesc mai multe mailuri pt. 16 noiembrie ....atunci o sa fie pe 16 , daca o sa-mi trimiteti mai multe pt. data de 18 , o sa fie pe 18..... ASTEPT SUGESTII !!!!&n bsp; CLAUDIA

claudia7227
04.11.2006, 03:53
Vad ca luati in considerare si data de 10 noiem ....cred ca e prea curand , nu avem timp sa ne adunam cu totii ....de ex am primit si mailuri de la romani din Chicago.........nu e usor pt ei ca si pt cei din NY sa vina sapt viitoare .....!!! CU CAT MAI MULTI ,CU ATAT MAI BINE !!!! Daca vreti neaparat sa ne intalnim sapt viitoare ....uite ne intalnim numai noi cei care "suntem disperati "( hi hi hi ) si o sa mai venimsi pe16 sau 18 inca o data ....CE ZICETI ???&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp; P.S. - Latoti cei care mi-au trims mail le-am raspuns si i-am intrebat carear fi parerea lor( ...pe 16 sau pe 18 noiem ).Cand am sa am o situatie clarapromit sa o pun pe forum ........&nbs p; CLAUDIA

claudia7227
04.11.2006, 04:01
LASATI un numar de tel pe forum ca sa va pot contacta ...OK ??? Camelia am nr. tau de tel siam sa te sun imediat cum ajung inNY ,pe la vreomarti, miercuri.&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp; NUMAI BINE , VA PUP ( PE TOTI !!! ABIA ASTEPT SA ne intalnim....)

CameliaXX
04.11.2006, 04:12
Claudia propun sa ne intilnim intr-o Simbata ca putem si sa dansam- adica daca tot venim -hai sa si ne distram misto- mai e o discoteca in New York- Meduza (in Astoria) si acolo vin numai romanii - eu merg destul de des sa maninc afara (dar de obicei maninc japaneze, chinese, thai, chestii de genul asta- m-am saturat si de italiana- imi plac calamari si fille mingon?-la itaieni)- nu prea imi place mincarea romaneasca (face maica-mea acasa toata gama culinara- si cam ies mereu pe afara sa maninc).

Deci daca vrei sa dansam si sa avem drinks only -mergem la Meduza in Astoria unde e cu drinks, si muzica romaneasca - daca vreti sa si mincati (nu cred ca imi place Translivania- e si scump, mincarea nu cine stie ce-si nu prea e fun- vin numai persoanele mai in virsta).

Hai sa ne hotarim ziua- pe 10, 16 sau 18 cum vreti voi si mi-ar place mai mult la Meduza (mai intilnim si romani).

O sa ma uit dupa Meduza aia- adresa si revin cu info.

CameliaXX
04.11.2006, 04:17
<H5 align=center>Nu e Meduza, ci Club sapony Astoria</H5>
<H5 align=center></H5>
<H5 align=center>CLUB SAPONY ASTORIA
37 - 29 32 ST
32 ST BETWEEN 37 &amp; 38 AVE</H5>
www.rodiscony.com (http://www.rodisc&#111;ny.com)
Cred ca o sa fie frumos.

CameliaXX
04.11.2006, 04:35
<DIV style="MARGIN-TOP: 20px; WIDTH: 600px" align=left>
<DIV class=subtext2 align=left>EUROPEAN - Romanian Saturday Night</DIV>
<DIV style="MARGIN-BOTTOM: 4px; PADDING-BOTTOM: 5px; BORDER-BOTTOM: #f6cd9f 1px solid">November 11 2006, 18:56

<H5 align=center>E-MAIL:
reservation@rodiscony.com (reservati&#111;n@rodisc&#111;ny.com)
Register now for upcoming events:
<A href="http://www.rodisc&#111;ny.com/c&#111;ntact.php" target="_blank">www.rodiscony.com/contact.php
Tel</A>: 718-729-6629</H5></DIV>Address:
<TABLE class=forumline width="100%">
<T>
<TR>
<TD class=row3 align=left>
<H5 align=center>CLUB SAPONY ASTORIA
37 - 29 32 ST
32 ST BETWEEN 37 &amp; 38 AVE</H5></TD></TR></T></TABLE></DIV>

sauzimdebine
04.11.2006, 05:43
Ca e Joi sau Vineri, maine sau peste o saptamana, nu are importanta cata vreme pot veni toti cei de-si exprima dorinta. Restul nu sunt decat amanunte peste care se poate trece foarte usor.

claudia7227
04.11.2006, 06:52
<H1>Ne intalnim toti pe 10 noiem.,ora 7pm ,in fata la Empire State Building(nu puteti sa ratati cladirea...) si de acolo ne hotaram unde merem ....nu conteaza locul, doar sa fim impreuna ...Asa nu mai e loc de neintelegeri sau mofturi ...ok??? </H1>

claudia7227
04.11.2006, 07:29
BUNA !!! Am asteptata atat de mult sa intalnesc pe cineva din Romania ,sa pot discuta in aceeasi limba fara sa-mi fieteama ca nu am exprimat tot ce aveam de spus, pt ca indiferent cat de bine si perfect ai sti o limba ,nici una nu se compara cu cea pe care o stii de o viata .......!!Si uite acum ne incurcam in detalii ........ala nu vrea pe data cutare , celalat nu vrea la localul cutare .....D'aia nu ne intelegem DELOC unii cu altii !!Nu vreti sa faceti nici unul din voi compromisuri .....Daca ar fi dupa mine as lipsi de la munca ...as zbura numa sa stiu ca ma intalnesc cu cei din tara mea , cu prieteni ,ca doar nu am vrut sa ne intalnim ca sa va cer BANI sau FAVORURI...tot ce v-am cerut a fost sa va faceti putin timp liber O DATA PE AN, 5-6 ore ,ca sa va simtiti bine in postura de roman .........Nu ma mandresc asa de mult cu faptul ca sunt din Romania .....DAR, orice as face si Orice as crede nu pot schimba cu NIMIC faptul real dealtfel ,ca suntROMAN!!Vreau sa ma intalnesc cu voi indiferent de ora , zi , local........si nu glumeam cand ziceam ca ar trebui sa ne intalnim in fata la Empire State Building ....toata lumea stie cladirea,chiar daca nu cunosti orasul. e f.f. usor de reperat (ce naiba..!! ca se vede si din saatelit !!!),vineri 10 noiem,(pt. ca nu puteti in week-end,)la ora 7.00 pm....(pt. ca e o ora mai mult decat rezonabila !!). De acolo va fi super simplu.....merem unde vreti voi !!!!Ca e disco... bar sau restaurant chinezesc,mexican,birmanez .....NU MAI CONTEAZA !! Important e sa fim impreuna !!!&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp; ASTEPT SA NE INTALNIM CURAND !!!smileys/smiley1.gif Claudia

cute
04.11.2006, 11:31
Off, ce mi-as dori sa pot sa vin vineri, dar din pacate e imposibil. Nu e chiar asa de simplu sa te invoiesti de la lucru, de exemplu eu sunt au pair, eii, cum pot sa ii spun familiei gazde ca am alte planuri si nu pot sa lucrez cand si ei la randul lor vor sa mearga in oras???!!!

Nu e rea vointa, ne-am dori sa ne intalnim cu mai multi romani dar din pacate nu intotdeauna poti face ceea ce iti doresti. smileys/smiley13.gif

Oricum eu si cu prietenii mei vomfi sambata la restaurantul Transilvania pe la ora 8pm, dupa care probabil o sa mergem la discoteca din Astoria.

sauzimdebine
04.11.2006, 13:16
claudia7227, ai grija ca din prea mult patos sa nu indepartezi eventuali participanti la aceasta intalnire pe care o propui. cute nu a facut decat sa-si exprime regretul ca datorita unor imprejurari pe care nu le poate controla, se intampla si se poate intampla oricui, nu poate veni Vinerea. claudiunj, pe de alta parte nu poate veni Sambata, CameliaXX nu arata bine decat dansand, eu unul, fara sa-mi exprim inca optiunea asupra participarii, sunt prea batran ca sa nu pot veni in orice zi si la orice ora, ... si asa mai departe. Aici trebuie rabdare si intelegere pentru a putea face in asa fel incat toti, ori aproape toti,sa poata participa.

Cat despre faptul de a te simti bine in postura de roman, eu unul o fac in fiecare clipa, oriunde sunt si orice fac raman un roman mai mult sau mai putin adaptat la realitatile patriei de adoptie.

deedee
04.11.2006, 14:47
Da noi romanii de pe coasta cea de vest, nu ne intilnim si noi ??

nimic /nimic?

Ca cei din NY vad ca sint activi rau de tot.

cute
04.11.2006, 15:15
Nu cred ca avem motiv sa ne suparam, ideea Claudiei este foarte buna, numai ca e greu sa aduni foarte multe persoane la aceeasi ora, in aceeasi zi, fiecare are un program de lucru, fiecare are anumite responsabilitati.

Dacao anumita persoana spune ca nu poate sa vina in acea zi sunt sigura ca nu o face doar ca sa atraga atentia sau ca ar fi vorba de un capriciu. Se spune ca primul pas e cel mai greu de facut, si asa este. Daca ne-am aduna cativa romani, daca ne-am cunoaste cat de cat sunt sigura ca apoi intalnirile vor fi mult mai dese, vom coopera mult mai bine si cu mai multa indulgenta.

Mi-a placut ideea Cameliei in legatura cu Cenaclul de poezie, eu sunt pasionata de poezii.

Va doresc numai bine si poate o sa va intalnesc pe cativa dintre voi sambata.smileys/smiley43.gif

Distractie placuta pentru cei care se intalnesc vineri smileys/smiley79.gif

04.11.2006, 18:13
Ma scuzi Cataline.

Parerea mea e ca va fi destul de greu de realizat sa fie toata lumea disponibila in aceasi zi ,asta daca nu se da avans de vreo 2 saptamani cel putin,iar cine nu poate sa vina ..asta e vine data viitoare ca nu e musai sa ne intalnim numai odata-n viata.Daca nuse poate acum ,stabiliti o Simbata peste vreo 2-3 sapt Intre timp poate vede mai multa lume topicul si vin mai multi . Eventual si o galeata de aracet si jap cu afise pe stalpi prin orassmileys/smiley36.gif.

Despre locatie iarasi in opinia mea nu cred ca un restaurant ar fii locul ideal si nici o discoteca ci poate mai degraba un bar pt inceput , dar in principiu nu ma intereseaza voi decideti, eu sunt flexibil.

CameliaXX
05.11.2006, 01:11
Adevarul e ca e greu sa organizezi o intilnire asa de repede. Eu sint disponibila si pot veni (Friday, 7pm la Empire State Building) - deci o sa vin cu masina- nu-mi place cu trenul- DACA NU UIT.

cute
05.11.2006, 03:35
Da,Camelia e cam greu dar e bine ca totusi se intampla!

Cum spunea si Claudiu, am putea sa organizam mai multe intalniri de felul acesta sau poate planuim si ceva pentru revelion. smileys/smiley2.gif

Pentru cei care se intalnesc vineri, distractie placutainca o datasi sa ne povestiti cum a fost. smileys/smiley108.gif

claudia7227
05.11.2006, 06:39
Merci ,Camelia ....Daca v-am suparat pe unii dintre voi IMI CER MII DE SCUZE !!! faza e ca am asteptata asa de mult sa va cunosc ....iar acum , candobserv ca toata lumea o da "cotita " imi e pur si simplu f.f. greu sa accept.....smileys/smiley19.gifEu una pun suflet absolut in tot ceea ce fac ................si pana nu iese bine, NU DEZARMEZ !!!Am sa incerc sa va adun pe toti pana o sa-mi ies din mintila un moment dat smileys/smiley7.gif(nu se intampla prea des) si o sa-mi modific buletinul ca si solutie extrema ....!!!smileys/smiley36.gif(am sa fiu nascuta in Ruanda....smileys/smiley2.gifca doar e o tara ca oricare alta smileys/smiley36.gif).Am rabdare .....smileys/smiley17.gifMULTA ....smileys/smiley17.gifsmileys/smiley17.gif Clau

claudia7227
05.11.2006, 06:52
CUTE , uite ...daca nu poti veni pe 10, am sa incerc sa vin eu pe 11, sambata( 8 pm)...la Transilvania .Am sa ma intalnesc daca trebuie cu fiecare dintre voi pe rand ......si POATE , dupa ce ne cunoastem ...ne vom intalni cu totii la aceeasi data , stabilita de comun acord.Nu e usor ....dar am sa fac TOT ce e omeneste POSIBIL sa incepem sa ne intalnim macar o data la doua sapt .....ca o "traditie" ...de ce, nu....??&nbs p;&nbs p;&nbs p;

CameliaXX
05.11.2006, 07:02
Si pina la urma cum facem? Ramine Friday the 10th in fata la Empire State Building la 7 pm?

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=3 width="100%">
<T>
<TR>
<TD class=s_dat>350 Fifth Avenue at East 34th Street.</TD></TR>
<TR>
<TD class=s_mgn><A name=adrs>Address</A></TD>
<TD class=s_dat>Empire State Building
350 Fifth Avenue
New York, NY 10118
United States</TD></TR></T></TABLE>Mi-ar face placere sa ne facem o traditie din asta- sa ne intilnim frecvent. Mai ales ca e si discoteca aia frumoasa (asa am auzit in Astoria)- eu o sa merg si acolo si as dori tot in ziua aia friday -the 10th.

claudia7227
05.11.2006, 07:10
Da....asa cred ca ramane pe 10 la Emp St Bild , 7 pm ...Cami, fii tu sigura ca ai sa convingi "cu farmecele tale " pe mai multa lume .Ma bazez pe tine !!!!smileys/smiley32.gifMerem unde vrei......Daca vreiin Bahamas.....o sa-mi fie ceva greu, dar daca e pe Coasta de Est .....e OK...smileys/smiley2.gif Ciao !!&nbs p;&nbs p;&nbs p;

claudia7227
05.11.2006, 07:22
Cei care pot sa vina pe 10 la Empire sa vina ........Vin si eu ....!Cei care vin pe 11 sa vina pe 11 , mai vin inca o data sa ma intalnesc si cu ei separat....sambata !!

CameliaXX
05.11.2006, 07:28
Ok Claudia- parca vad ca o sa fim numai noi doua si inca cineva (o fata- cu care am vorbit la telefon) - e ok...

Simbata nu stiu daca mai vin si la Transilvania- as veni sa dansez (maybe)- in cazul acesta poate vin cu familia (adica copiii mei si mama) ...dar nu promit ca nu prea imi place...

claudia7227
05.11.2006, 07:42
Nu ai nici un pic de optimism ??? Si chiar daca e asa ...cat de rau poate sa fie daca iesim in oras si merem la discoteca ??? Mai rau decat in casa , la televizor ??? NU CRED ....!!! Nu stiu bietii ce pierd daca nu vin sa te vada ....ai zis ca arati bine ...nu? Ai sa vezi ca asta o sa fie DOAR inceputul.....o sa mai urmeze si alte intalniri !!! Please,nu ma descuraja si pe mine .....smileys/smiley5.gif....smileys/smiley5.gif

claudia7227
05.11.2006, 07:53
Mai e pana pe 10........sa asteaptam , poate au sa vina mai multi.....!!!!! Nu ne lasa romanii la greu ....smileys/smiley2.gif(asa am vazut scris undeva .....smileys/smiley17.gif )&nbsp ;&nbsp ;&nbsp ;

sorin
05.11.2006, 08:26
Eu va doresc sa va intalniti si sa va distrati de minune. In legatura cu multimea de topice deschise pe forum pe aceasta tema insa, le voi sterge pe celelalte.

Sugerez la toata lumea, sa nu posteze mesaje duble sau multiple, pe acelasi subiect.

romconstruction
05.11.2006, 13:00
eu locuiesc chiar linga transilvania la 40 st , ma cheama mihai si mi-ar face placere sa va cunosc

347-410-1566

daca va face placere sunati-ma

cunosc foarte multa lume inclusiv pe cei de la transilvania

oasha
05.11.2006, 14:28
ok, 3 persoane cel putin pt. cea mai apropiata data propusa,10 noiembrie: claudia, camelia si eu (catalin). cine mai vine?

raduxxl
06.11.2006, 06:09
Haidetzi ca va propun eu ceva, si scuze ca ma bag chiar asa in discutia voastra.Adunati-va pe 11 noiembrie, seara, si pentru ca eu postez pe romanian-portal anunturile mele, o sa va rezerv o masa la discoteca romaneasca de la Saponype numele "Romanian-Portal Forum" Plus fiecare membru de pe forum are $5 reducere daca va inregistrati pe www.rodiscony.com (http://www.rodisc&#111;ny.com).La inregistrare scrieti-va prenumele vostru, iar in loc de nume scrieti "romanian-portal" ca sa stiu de la cine vine inregistrarea.

romconstruction
06.11.2006, 09:45
eu sunt a 4 persoana

06.11.2006, 20:59
Daca nu apare ceva neprevazut si de neaminat voi fi si eu acolo.Posibil sa mai vin cu un prieten ,tot roman.

romconstruction zici ca cunosti o gramada de lume ...pai atunci da si tu cateva telefoane poate vin mai multi

CameliaXX
07.11.2006, 02:05
hello

deci ne intilnim Friday, pe 10 Nov, in fata le Empire State Building ora 7 pm- ok? 15 min timp de asteptare- o sa fim pina la 7 :15pm - cine intirzie sa sune -

tel meu e 646 853 8492

(sau in caza ca nu ne gasim)- adresa e pe topicul acesta o pagina in urma -

ok? daca nu intervine nimic voi fi si eu acolo

cute
07.11.2006, 04:39
Va rog sa nu uitati si de noi, cei care putem sa venim pe 11 noiembrie. Camelia, Claudia, daca puteti sa veniti si sambata ar fi minunat!

Cine mai poate veni sambata, ora 8pm la restaurant Transilvania? Planuim sa mergem si la discoteca din Astoria, asa ca va fi o seara plina.smileys/smiley78.gif

Pana acum suntem 3 persoane.

alincoman22
07.11.2006, 05:09
Hei,

va sugerez sa alegeti o intersectie din jurul Empire State Building pentru ca sunt 4 intrari. Puteti alege intrarea de pe 34 Street ca nu e asa aglomerata.

Alin

CameliaXX
07.11.2006, 07:54
sugerasem adresa asta

Empire State Building
350 Fifth Avenue
New York, NY 10118
United States,

deci pe 5th avenue, Friday, NOV 10TH LA ORA 7 pm.

Nu stiu, poate vin si Simbata (daca nu am altceva de facut)- deci nu promit.

oasha
07.11.2006, 15:52
Pina acum sintem cel putin 6 (cu Alin). Daca Claudiu si Cameliavin insotiti, atunci banuiesc ca nu incapem cu totii intr-o singura masina. In afara de Camelia mai vine cineva cu masina?

raduxxl
08.11.2006, 05:40
Am vazut ca deja v-ati inscris pe www.rodiscony.com (http://www.rodisc&#111;ny.com) Asa cum am promis Romanina-Portal are masa rezervata pt Sambata la Sapony si $5 OFF la intrare.

sammuel
08.11.2006, 06:31
as veni si eu dar eu sunt in ny de 4 zile nu prea cunosc orasu am fost doar o sg data in manhatan si am cautat paracre vreo juma de ora pe 7th av si 5, plus ca eu cred ca de maine incep lucru si nu stiu care va fi programu, eventual am un nr de tel a lui camelia si sun sa vad unde sunteti chear daca va fi dupa ora 7.

mihai_ch
08.11.2006, 19:51
eu sunt student la o facultate chiar in Empire State Building si tin sa va anunt ca intrarea de pe 5th ave e foarte aglomerata, e plin de lume care asteapta in fata intrarii principale. Stau la 5 minute de ESB, deci s-ar putea sa fiu si eu acolo maine la 7.

cute
10.11.2006, 00:53
Multumim, raduxxl!

O sa fim acolo, fara indoiala! smileys/smiley79.gif

CameliaXX
10.11.2006, 03:25
Ok, deci o sa fiu astazi (veneri)la 7 pm la ESB, si cred ca vin si miine, la clubul acela in Astoria ca vreau sa dansez. Cine vrea sa vina velcome- deci ne intilnim la Transilvania la 8 pm simbata seara.

smileys/smiley2.gif

raduxxl
10.11.2006, 03:25
Multumim, raduxxl!

O sa fim acolo, fara indoiala! smileys/smiley79.gif

Si eu sa va astept! Sper sa va simtiti bine si bafta la tombola!!!

Vreau sa reamintesc ca avem premii in valoare de $200 (cash)sifiecare are sanse egale sa castige.Cei care vor veniSambata la Saponysunt sigur ca vorfi mai mult decat multzumitzi!!! Oricum Romanian-Portal are deja o masa rezervata, plus $5 OFF la intrare!!!

Radu

raduxxl
10.11.2006, 03:28
Ok, deci o sa fiu astazi (veneri)la 7 pm la ESB, si cred ca vin si miine, la clubul acela in Astoria ca vreau sa dansez. Cine vrea sa vina velcome- deci ne intilnim la Transilvania la 8 pm simbata seara.

smileys/smiley2.gif

Maine seara (sambata 11/11) si eu pot veni la Transilvania pt doua ore.O sa vin cu prietena mea.Asta daca ma primiti in grupul vostru bineinteles!!!

10.11.2006, 04:35
Ne vedem la 7 ,sper sa ne gasim

10.11.2006, 13:49
.....- am par lung si arat bine-(chiar f bine!ha haha)

da o poza cind ne postezi cameliaxx? smileys/smiley2.gifnumarul de telefon l-am notat cu totii. putem sa te sunam dupa ce vedem poza? smileys/smiley88.gif

CameliaXX
11.11.2006, 09:27
De ce sa imi postez poza? Si degeaba mi-ai notat numarul de telefon, te rog frumos sa nu ma suni! smileys/smiley1.gifNumarul a fost postat pt intilnirea de vineri

raduxxl
14.11.2006, 13:34
Nu zice nimeni nimik cum a fost intalnirea!?! Sper ca totul a fost OK. V-am asteptat la discoteca dar nu a venit nimeni.Am rezervat o masa specialpt "Romanian-Portal" degeaba. Oricum a fost tare fain la discoteca si sper sa ne vedem data viitoare!!!

www.rodiscony.com

cute
15.11.2006, 07:02
Radu, noi ne-am tinut de cuvant, am fost acolo sambata dar aintervenit o mica neintelegere, initial am inteles ca nu avem rezervare, am intrat si dupa cateva minute am vazut ca de fapt era masa rezervata pentru cei de pe romanian-portal dar noi deja eram la alta masa, dar oricum iti multumim,a fost frumos si ne-am distrat. Unul dintre noi a castigat si marele premiu smileys/smiley2.gif, deci a fost cu noroc intalnirea.

Acum ne gandim deja la un revelion impreuna, cine are idei sa nu ezite sa le posteze aici. Asteptam cu interes!!!

beninfl
15.11.2006, 07:21
Radu,

Exista vro santa sa muti petrecerea in Manhattan undeva? Poate in Midtown...

raduxxl
15.11.2006, 07:47
Radu,

Exista vro santa sa muti petrecerea in Manhattan undeva? Poate in Midtown...

Din pacate nu se poate.Poate pe viitor!!! Dar deocamdata locul unde suntem acuma e foarte accesibil si cu trenul si cu masina, se gasesc locuri de parcare si multa lume stie deja de Sapony ca de un loc unde pot merge la o discoteca romaneasca.

CameliaXX
15.11.2006, 14:00
Buna Radu (si celalti curiosi),

Intilnirea de Vineri a fost frumos. Am povestit de toate pentru toti si m-am simit ca intre romani.

Simbata am fost la Disco la tine _Sapony si am dansat Romaneste, Spanish, American, (chiar mi-a placut si muzica), si am baut "Sex on the Beach" si "Margarita". Doar ca nu am stat la masa rezervata, ci doar la bar, si cum am mai spus, am dansat.

Cu alte cuvinte, mi- a placut!

raduxxl
15.11.2006, 14:20
Ma bucur ca ai trecut pe la Sapony sambata.Si ma bucur ca va placut muzica.Sper sa te cunosc data viitoare.Radu

redzone
27.12.2006, 09:04
Salutare dragilor. Acum am descoperit si eu site-ul asta, si imi pare naspus de rau ca nul-am descoperitmai devreme :) sa pot veni si eu la intalnire. Caudia felicitari pentru initiativa, crezi ca ai sa mai faci asa ceva ?

Niste poze de la Craciunul de anul asta puteti sa le vedeti aici:

http://www.genxvoip.com/datapic/gallery2/main.php?g2_itemId= (http://www.genxvoip.com/datapic/gallery2/main.php?g2_itemId=361) 361

Sper sa va placa si sa ne auzim de bine:)

Sarbatori fericite

Gabriel