PDA

Arată versiune întreagă : Romani single in California

hipodrom
29.10.2006, 12:37
Ma intrebam daca mai sunt activi pe lista aceasta romani single din zona OC sau Southern California, ce doresc sa se cunoasca.

Maura
31.10.2006, 18:02
Buna ....eu am sa vin intr-o excursie in California..dar in primavara ...adica in aprilie ..mai este pana atunci,dar ma gandeam sa tinem legatura....asta daca se poate si daca vrei si tu .Sa ai o zi superba ...bye.

bugga
22.11.2006, 18:50
salutare...eu locuiesc in cleveland..sunt aici de o luna de zile si nu am gasit nici un roman cu care sa impart o chirie...m-ar interesa foarte mult ca sa vin acolo unde esti tu,ca sa imi gasesc un job si sa impartim o chirie ca sa fie mai bine pentru amandoi..am 33 de ani..astept raspuns

oanad2006
26.12.2006, 17:52
Marry X-Mas from San Diego, and a Happy New Year!

31.01.2007, 01:40
Hipodom, stiu ca sunt multi in South CA, dar sunt multi si aici in SF.

rose111
04.06.2007, 20:28
buna,

eu sint din los angeles, san fernando valley si mi-ar place sa cunosc alti romani singuri ca si mine .

pe curind

Gogule
05.06.2007, 14:28
in valley village e plin de romanasi

05.06.2007, 19:44
Seb,
cred ca sunt destul de multi romani si romance single in south california care ar dori sa se cunoasca!
ar fi frumos sa organizam un picnic pe 4 iulie pe plaja la ocean ori intr-un parc public si asa sa ne cunoastem.

Charlie

ana_maria23
09.06.2007, 19:27
da charile asta ar fi o idee super cand, unde ??

10.06.2007, 11:40
ana maria,

topicul acesta a fost deschis anul trecut si eu am venit cu propunerea doar acum citeva zile.
ma gindeam ca sa fie pe 4 iulie luna viitoare dar putem incerca si mai devreme daca exista bunavointa din partea tuturor.

divo
10.06.2007, 11:59
Tre' sa fie musai single?smileys/smiley19.gifD'astia cu pereche..nu acceptati?smileys/smiley19.gif

Gogule
10.06.2007, 14:50
de astia indragostiti de sticla cu bere nu primiti ?

ana_maria23
10.06.2007, 16:03
well pt mine e okey si 4 iulie si mai devreme , ideea este excelenta acum urmeaza doar sa hotaram unde. Parerea mea este ca un parc ar fi super pt ca am putea aduce muzica, am face ceva gratare etc. Si nu cred ca ar trebui sa fie doar romani single Divo astept sa te intalnesc acolo cu perechea ta . Gogule gratarul nu prea merge fara bere so u are welcome there. Acum astept sa hotarati locatia unde e okey pt majoritatea daca ar fi sa aleg eu o sa fie departe pt majoritatea, in zona unde locuiesc eu nu prea sunt romani.

AndaF
10.06.2007, 20:44
" Unde" mii se pare cuvantul cheie, fiindca (,) California e mare...

Iardin experienta mea ( din ultimii 3 ani) e greu sa stangi romanii intr-un loc...chiar sunt curioasa daca macar 2-3 persoane se vor vedea de 4 iulie smileys/smiley2.gifLasa-ti si voi un mesaj - ca v-ati intalnit cativa romani intr-un loc...

Ana_Maria - chiar si in zone locuite de romani, nu mai vor sa se intalneasca cu altii "noi" smileys/smiley2.gif

Sper sa fiu eu pesimista... si sa va intalniti in acel "undeva" loc smileys/smiley4.gif

rose111
10.06.2007, 21:16
da, cred ca este o idee excelenta. as putea sa sugerez Lake Balboa park in Encino. este foarte frumos, asezat imprejurul unui lac artificial,cu locuri de parcare ,suficient de mare sa ne incapa pe toti Anda...dar haideti sa alegem o alta data, 4 iulie o sa fie foarte aglomerat.

divo
10.06.2007, 22:42
Sau poate Griffith Park..?smileys/smiley4.gif Mie mi s-a parut un loc super frumos...!Inca nu am fost acolo dupa "incendiu"..dar....!Si Rose cred ca are dreptate.Pe 4 iulie..va fi super aglomerat!!!smileys/smiley2.gif

Anda..trebuie sa te contrazic! Unii dintre romani chiar se intalnesc...si se simt bine impreuna!! Se pare ca nu s-a auzit pana la tinede party-urile romanashilor!!!!smileys/smiley36.gif

AndaF
11.06.2007, 08:19
Draga Divo, ma asteptam sa ma contrazici ( tipic tie) smileys/smiley36.gif

Nu vorbeam de faptul, ca eu nu m-am intalnit cu romani, ci de incercarile nereusite de a strange romanii in acelasi loc, in aceeasi zii ( exemplu - meetup.com smileys/smiley2.gif) Singura reusita a fost la picnicul din Santee (182 de persoane)- la care am fost si eu smileys/smiley4.gif

Nu-mi duce tu mie grija, ca in ultimile luni am cunoscut multi romani, si chiar suntem prieteni smileys/smiley2.gifAm fost la ei acasa si au venit la mine - la un gratar si o bere smileys/smiley2.gif( sau un vin - dupa caz) fiidca spre deosebire de altii, mie imi place sa cunosc romani, si alte natii smileys/smiley2.gif

Iti urez o zii buna! smileys/smiley4.gif

divo
11.06.2007, 10:57
Draga Anda, ce sa iti fac daca nu stii sa iti exprimi ideile clar?smileys/smiley4.gifSpui una..si apoi..zici ca ai spus alta!! Dehh...vorba romanului:" o intorci ca la Ploiesti!"smileys/smiley36.gif

Deci..oameni buni..unde ziceati ca ne intalnim?Haideti sa incercam sa ne hotaram...! Veniti cu propuneri de locatii si date!smileys/smiley2.gif

AndaF
11.06.2007, 11:33
Fiecare o sa sugereze acel "unde" cat mai aproape de unde locuieste ( e normal) daca pot sa vin ( cu familia) - si va face placere sa nevedem - cu cea mai mare placere, vom veni!

Ne putem vedea si cunoaste, chiar si la Biserica romaneasca din San Diego ( pentru unii s-ar putea distanta sa fie mare)

http://www.romanianchurch-sandiego.com/

Draga Divo, fiindca "m-am ars" si acum o sa suflu si-n iaurt ( stii tu vorba aia romaneasca), o sa-ti spun, ca asa sunt eu mai "alunecoasa"site rog, ignora-mi mesajele, sau daca crezi ca ai "rafuieli" personalemergi frumusel la Off topic, si varsa-ti naduful acolo....

divo
11.06.2007, 11:47
Anda..nu am niciodata rafuieli "personale" cu persoane necunoscute!!smileys/smiley36.gifE cea mai aberanta chestie pe care am citit-o pe ziua de azi!!! smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifMacar ai reusit sa ma faci sa rad!!!!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gifEee..poate nu o fi dracul chiar asa de negru pana la urma!!!!smileys/smiley36.gifSper..cel putin!!!smileys/smiley36.gif

Deci sa revenim la lucruri mai importante...o locatie si o data! Credeti ca trebuie sa facem un poll?

Anda..totusi cred ca San Diego ar fi putin cam departe pentru marea majoritate! So...eu am propus Griffith Park! Iar ca data...hmm..sa zicem..poate sa fie la o saptamana dupa 4 iulie!!smileys/smiley1.gif

AndaF
11.06.2007, 12:28
Sfatul meu este sa dechideti un topic nou ( sa nu mai postam la romani single - fiinca nu toti sunt single...)

Sa ajung in Griffith Park imi ia cam 2 ore... asa ca, poate vedeti exactcate persoane vin din LA si cate din SD, si in functie de asta, sa se stabileasca locul smileys/smiley2.gif

P.S. un nou Poll ( decat topic) ar fii mai bine... si la care sa se poata face si comentarii smileys/smiley2.gif