PDA

Arată versiune întreagă : Cineva din Sacramento sau imprejurimi?

palteanu
23.10.2006, 08:56
Urmaresc si eu de mai multa vreme paginilor acestui forum, cu bune si mai putin bune...ca deh, asa e in viata!

Suntem in cautare de informatii cit mai utile si din experienta proprie,referitoare la viata de zi cu zi din Sacramento si imprejurimi (Nord California)

palteanu
24.10.2006, 04:50
Oooops!

Va rog sa cititi... "paginile" in loc de "paginilor", in postarea mea de mai sus!...Se pare ca nu este prea indicat sa scrii de la servici, cineva de sus te pedepseste!!!! Mii de scuze!

Apropo...chiar nu este nimeni pe acest vast forum de prin nord California?

bd_duca@yahoo.e
30.01.2007, 06:56
buna.....nu sint din nordul Californiei,ci din sudul SPANIEI.am o mare rugaminte;de 4 ani de zile incerc sa-mi caut o fost amica si vecina,care locuieste in SACRAMENTO ca,de multi ani,se numeste ANCA VASILESCU,are in jur de 50 de ani, dar se pare ca s-a casatorit si deci nu mai are acelasi nume.....ea locuieste cu mama ei VASILESCU VICToRIA.

SORIN,a incercat tot ce a putut ca sa ma ajute dar nu am nicun rezultat....incerc si pe aceasta cale,poate cine stie......soarta imi va suride de unde ma astept cel mai putin.Ea a emigrat prin anii 82-84,iar eu in `90,si deci am pierdut legatura total.

MULTUMIRI ANTICIPATE adresa mea de e-amil este disescu@yahoo.es

BUICLIU.

sorin
30.01.2007, 07:01
Vezi ca ti-am dat nste linkuri pe celalalt topic unde ai postat.

Bafta!

P.S. Daca nu reusesti sa o gasesti, incearca si http://www.intelius.com/, dar acolo trebuie sa platesti.

sunshine
30.01.2007, 16:06
This is for Palteanu.

Here is some info about romanian community. http://www.romaniancenter.org

bd_duca@yahoo.e
31.01.2007, 03:51
nu am reusit sa o gasesc,si deci am apelat si aici....cu aceeasi tema;observ ca ma gasesti peste tot.....smileys/smiley9.gifiata deci ca iti multumesc inca odata,chiar daca nu am rezolvat nimic cu toata generozitatea ta;Anca cea gasita "de tine"este mult mai batrina decit cea pe care o caut eu.....iar VIctotia....da,este mama ANCAI dar la telefoanele gasite acolo.NU RASPUNDE NIMENI!!!!......deci,am ramas in acelasi punct.Referitor la -itelius-nu am nici cea mai vaga idee de procedeul care ar trebuii urmat,plus ca nu stiu engleza suficienta,dar,am sa o rog pe prietena mea din N.Y.....sa-mi rezolve tema.MII DE MULTUMIRI....PENTRU TENACITATEA SI RABDAREA TA.-ani-

palteanu
31.01.2007, 05:14
Multumesc mult "Sunshine" pentru ambilitatea tade a ajuta. Acest sitel-am vizitat deja, chiar am scris la o membra dar...tacere. Am mai urmarit postarile mai vechi referitoare la zona de nord a Californiei si m-am mai dezmeticit un pic, desi sunt dezamagita ca nu sunt romani activi pe acest forum de pe acolo. Mai sper insa ca o sa se mai iveasca cite unii. Tu prin ce parte locuiesti ca nu am avut timp sa "cercetez"...mai trebuie sa si lucrez!

Numai bine!!!!!

sunshine
31.01.2007, 17:46
Pentru Palteanu:

Ce informatii cauti? "Viata de zi cu zi" asa cum mentionezi in mesajul tau original este prea general si subiectiv. Fiecare persoana vede/experimenteaza viata de zi cu zi diferit. Probabil daca vei fii mult mai specifica vei avea sanse mai mari de a primi raspunsurile mult asteptate. Deasemenea incearca sa contactezi persoanele de contact de la una dintre bisericile listate si poate ai mai mult noroc.

Succes.

Sunshine

palteanu
01.02.2007, 07:10
Multumesc inca o dat Sunshine! Iata ca incerc sa fiu mai concreta, desi toate raspunsurile referitoare la orice as intreba o sa fie subiective si personale, pentru ca asa suntem noi fiintele umane nascute sa functionam si simtim diferit. Totusi este mai bine sa auzi macar parerea altora din moment ce eu in acest moment nu pot sa am nicio parere personala, pentru ca doar ma pregatesc sa vizitez imprejurimile prin luna iunie ca sa ma pot "limpezi" ceva mai mult inainte de mutarea definitiva.

Deci, m-ar interesa sa mi se enumere citeva zone bune de locuit in Sacramento si motivatia, chiar si subiectiva si personala, pentru mine poate fi utila.

Multumiri,...

about my
04.02.2007, 02:09
salut.

cine ma ajuta ,sa gasesc o persoana care a locuit in Sacramento(am adresa) iar acum sa mutat in San.Antonio TX.si nu-i cunosc adresa.

va multumesc.