PDA

Arată versiune întreagă : Campionatul nostru mioritic

rossa
22.10.2006, 23:31
http://smileys.smileycentral.com/cat/26/26_22_2.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxdm414YYRO) Sunt in al 9-lea cer , UNIVERSITATEA CRAIOVA este la al treilea succes consecutiv . Sunt convins ca acesta va fi doar un foc de paie dar dati-mi voie sa savurez acest moment .

23.10.2006, 04:33
da. si urmeaa al 4-lea la Caracal cu Pandurii. Apoi al 5-lea. Au o trupa tinara si daca se intaresc in iarna o sa se salveze de la B.

Oltenii fusera un an in B si isi dusera crucea cu mandrie renascand din propria cenusha. Locul lor e in fatza... Hai Universitatea!

PS salutam si al 12-lea blat al lui Dinamo de la Bistritza. Dinamo a ramas tot Dinamo.

23.10.2006, 20:30
Nu zau! Dupa cate vad pana acum (desii ma asteptam la o varietate mai mare si ma bucur ca m-am inselat,sau poate doar nu s-au exprimat public)esti singurul obtuz la minte in ale fotbalului pe aici. Unde naiba a fost blat ma omule? unde in astea 12 meciuri? Tu cunosti ceva fotbal? vezi jocul,vezi ceva?

PS Multumescpt Niculescusmileys/smiley1.gif

rossa
23.10.2006, 21:12
Eu unul nu zic ca DINAMO a facut blat dar zic ca au un ''bulan'' extraordinar si sunt curios sa vad cum reactioneaza DINAMO dupa prima infrangere . Atunci se vede cum stau . Oricum acum e placut sa urmaresti un derby , se apropie calitativ de o partida internationala . Ce ma enerveaza pe mine in fotbalul romanesc este atitudinea toleranta fata de greselile proprii si blamarea altora in cazul esecurilor . Ati observat ca prea putini dau vina pe echipa lor atunci cand pierd ? De obicei se cauta vinovatii la arbitri , la presa , oriunde numai la proprii jucatori NU .

PS: De multumit ar trebui sa multumesti pentru mai multi jucatori nu numai pt. Niculescu . Stai putin si gandeste-te si o sa vezi ca am dreptate .

23.10.2006, 23:15
Dupa Niculescu asi multumi pt Moti in primul rand,apoi pt Grigorie dar a ales altfel iar despre restul chiar trebuie sa ma mai gandescsmileys/smiley1.gif.

Din 12 meciuri poate numai cu Steaua si Gloria am avut ceva noroc ,in rest batai grupa mare s-au administrat...de blaturi ce sa mai zic ..posibil totul sa fie un blat

24.10.2006, 03:05
Dupa Niculescu asi multumi pt Moti in primul rand,apoi pt Grigorie dar a ales altfel iar despre restul chiar trebuie sa ma mai gandescsmileys/smiley1.gif.

Din 12 meciuri poate numai cu Steaua si Gloria am avut ceva noroc ,in rest batai grupa mare s-au administrat...de blaturi ce sa mai zic ..posibil totul sa fie un blat

Aha te lauzi cu e juctori furati de la Stiinta Craiova...

Cu Gloria a fost blat. Cand nu pot aranja cu presedeintii de club (in cazul de fata tata jean) aranjeaza cu jucatorii adversi sau cu arbitrul (cazul corpodean in meciul cu Steaua).

Adevarul se vede in UEFA. DInamo este campioana blaturilor in campionatul lui mitica si jenel.

pepper
24.10.2006, 19:30
Am pariat de 12 ori pedinamo siam avut si satisfactii pe masura. Pe linga "bulanul" de care spunea Rossa Dinamo a avut anul asta o campanie de achizitii de jucatori foarte buna si cu bani putini. Au si un antrenor bun si a facut legea in campionat. Eu ca suporter stelist am pariat cu Otelul cind au jicat la Galati. Si iar am avut '"ghinion" am cistigat. Blaturi se fac in toata lumea dar numai noi dramatizam si se intimpla exact cum spune Rossa dam vine pe altii nu pe cei responsabili cu esecurile. smileys/smiley36.gifEu sint ingrijorat ca de acum incepe Dinamo safaca blaturi, va da puncte la alte echipe si nu voi sti cind si nu mai pot paria tot timpul pe ei.smileys/smiley36.gif

rossa
26.10.2006, 03:24
Personal nu cred ca Dinamo va incepe sa dea puncte deoarece are amintirea campionatului trecut in careintrat campioana de iarna si a iesit cu deshtiu-n gura . Este prea riscant si Rednic nu cred ca ar accepta asa ceva . Totusi nu stiu cat vor rezista in acest ritm , parca nu mai are nici un farmec , este ca atunci cand castiga numai Shumi la formula 1 . Vad ca s-au implicat destul de mult si in CUPA ROMANIEI .

smileys/smiley36.gifDaca tot se apuca sa dea puncte sa dea si Craiovei ca prea le+a dat multi jucatori . Nu pot uita nici acum episodul cu GIGI NETOIU , mi-a lasat asa un gust amar in gura ...Acest Dinamovist get-beget a dat Universitatea cu ani de zile inapoi . Cred ca nici un Craiovean nu-l va uita vreodat si-i va ura numai de binesmileys/smiley36.gif

sorin
26.10.2006, 03:49
Urmeaza al 13-lea val pentru Dinamo. Ceva dinamovisti superstitiosi pe aici? smileys/smiley36.gifSi daca oricum trec si de al 13-lea, le-a promis Clujul ca nu-i iarta (Dinamo a pierdut la Cluj in ultimele 2 campionate). Sa vedem ce o fi.

pepper
26.10.2006, 19:21
Daca tot e al-13 -lea val pentru Dinamo, si cum echipa din Iasi e capabila de o surpriza trebuie sa joc gardat. Sivoi pun e un 1x in dubla desfasurata si in conditie. Daca prin x am cota5si prind si surpriza ( blatul) smileys/smiley36.gifSi sa vad cine are curaj sa spuna ca Dinamo a facut blat acasa, ca eu asa "cred".smileys/smiley4.gif

30.10.2006, 18:25
Surpriza a fost ca s-a terminat numai 5-0.Clujul.. alta echipa cu gura maresmileys/smiley1.gif.

dog48
08.12.2006, 00:38
u Craiova-DINAMO 0-4 asa ca LINISTEEEEEEEEEE!!!!

O doamna senator din partea aliantei i-sa adresat unora din Psd ''CIOCUL MIC ACUMA NOI SUNTEM LA PUTERE'' este valabil si pt.craioveni si pentru cei care vad numai blaturi!!!

sorin
11.12.2006, 11:28
De rasul curcilor.smileys/smiley36.gif Citez din Evenimentul Zilei:
<I style="mso-bidi-font-style: normal">[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">

12.12.2006, 17:46
Cu Olaroiu mai era o relatie ceva la FRF dar ce o fi avut cu Borcea??smileys/smiley36.gif

Probabil se premiaza cei ce au distrus cel mai putin comparind cu potentialul lor real,de distrugere.

15.02.2007, 05:20
Sunt dezamagita! Oradea este ostila cu UTA! Steaua a ales sa joace cu UTA la Oradea pentru ca, spune MM,

sorin
11.03.2007, 17:54
A inceput sa-mi placa ce se intampla in campionat, acesta devenind mult mai spectaculos. Steaua e varza din cauza lui Oli si a cazut pe locul 4, Dinamo nu poate sa bata o echipa de juniori la Timisoara si face egal si acasa cu Craiova (chiar cu Corpodean arbitru), Clujul a ajuns pe locul 2-3 cu Rapidul si are un program mai bun in continuare jucand acasa atat cu Rapid cat si cu Steaua. Asa mai merge, ca ma saturasem de rezultate previzibile. smileys/smiley1.gif

11.03.2007, 18:53
Si mie a inceput sa-mi placa . Am vazut azi cred ca cel mai spectaculos 0-0 in fotbalul intern decand am facut si eu ochi

Dinamo0-0 Craiova ,un 1 clasic pt pariori mai ales dupa atata umilinta administrata in tur la olteni smileys/smiley6.gif.. s-a terminat nedecis (Chiar cu Corpodean arbitru!- penalty la Niculescu n-am primit ca nici nu avem voie ,defapt noi dinamovistii nici numai vrempana la finalul campionatului...ca o consolare Moti trebuia eliminat prin min 80 la al doilea hent ). Mieplace sa fiu fair play si nu microb-ist pur si simplu.Fara indoiala fotbalul romanesc e in crestere inca cu astel de meciuri . Ca mic termen de comparatie,Steaua nu a jucat nici macar pe jumate in ultimele4 luni atat de bine cum a facut-o Craiova aseara. Dar si mai mare crestere observ eu cum ca Felinarul Constanta a decis in sfarsit sa nu se mai puna capra Stelei . Asta da treabasmileys/smiley32.gif, noroc cu Panduru.

Damn... la dracu Vasluiul va bate , Felinarul joaca corect. Asta numesc eu schimbare ca anul trecut..... Anul trecut? gigi ... mm .. Mimi ,hegemonia Stelei unde e? tocmai s-a terminat sau nici nu a inceput?smileys/smiley36.gif

Mai vad o echipa de tineret a Timisoarei ce merita sa joace in locul primei echipei . Si mai vad o echipa a Stelei care in felul cumjoaca acum nu vad sa prinda mai mult de locul 4-5daca nu incepe Gigi sa umble cu gentile cu euroi cat mai curand .( Gigi e cazul acum...ca nu mai e multe etape !!!! auzi acolo mhai.. shtoica... careva.) Asta inseamna afara din cupele Europene (pt ca in Cupa Romaniei oricum sterge Rapid cu ei pe jos) . Sper sa se si intample asa si pt asta sa inchin un pahar smileys/smiley36.gifHai CFR Cluj , Hai Rapiduletzu!

01.04.2007, 21:55
S-a jucat si primul derby din retur . Ce sa mai hai Rapiduletzu in fata norocului asta porcesc al Shtelei care nu se mai terminasmileys/smiley24.gif. 3 goluri din juma' ocazie. Dar nici cu Rapidul nu-mi e rusine ,acum am inteles cum le-am dat 3 goluri in 30 de minute in partida tur smileys/smiley4.gifIn fine ...asta e lupta pt locul 2 , nu am prea multe de comentat . Ce ma intriga putin e cum se face ca aproximativ cu 2 saptamani inainte de meciul cu Olanda numai scapam de poll-uri intre Coman si Lobont care sa apere poarta nationalei pe toate site-urile romaneste de sport,blog-uri, mesaje gramezi, tot romanul cu mic cu mare si-a exprimat parerea despre marele portar Coman si despre jigodia de Lobont . Desi stiam ce poate Lobont , m-am gandit ca poatece stiu eu.. ca doar nu am vazut cateva meciuri ale rapizilor sau meciul cu Spania si poate Coman chiar e mare portar. Pai ce-am vazut aseara smileys/smiley36.gif.. din partea mult simpatizatului portar n-am vazut nici la Carlos cand prindea o zi "mare" .. o capcana de portar! Hai popor roman fi serios!

sorin
02.04.2007, 02:29
claudiunj, da fii realist omule, spune ceva si de dinamo, care inca nu a simtit gustul victoriei in ultimele 4 meciuri, la fiecare etapa diferenta micsorandu-se cu 2 puncte. daca o tin tot asa, s-ar putea sa se lupte si ei pentru locul 2. smileys/smiley2.gifstiu ca esti dinamovist, dar fii obiectiv.

intr-adevar, daca apara coman cu olanda si prindea o zi ca ieri in meciul cu steaua...

03.04.2007, 20:49
Admit ca Dinamo joaca mai slab in retur ,face la fel de vreo 3 ani si nimeni nu se prinde,dar si restul echipelor isijoaca retrogradarea legandu-se de orice punct in retur. Ce sa zic de Dinamo cand in afara de meciul cu UTA nu am ce reprosa baietilorsmileys/smiley36.gifNumai Borcea cu ale lui 20 de puncte si restul populatiei steliste cu cascatul gura si cu amendatul ca Dinamo numai castiga nimic, au creat situatia despre care te intrebi . Si mai le reprosez ca ma obliga sa scriu acum smileys/smiley36.gif.

la fiecare etapa diferenta micsorandu-se cu 2 puncte.

Aiurea ,erau 13 mai sunt 12 dupa 5 etape . mai, te rogsmileys/smiley9.gif

pepper
03.04.2007, 23:12
Claudiunj lamureste-ma si pe mine de ce urasti tu atit de multechipa steaua? Si anul trecut cind ati terminat chinuit pe locul 3 tineai cu rapid. Daca va bate steaua mai ramineti cu 7 puncte nu cu 12 ca e clujul pe urmele voastre si se cam comlpica situatia. Si dupa accea mai ramin 9 etape si cum tu spui ca noi nu ne prindem de ceea ce jucati voi de vreo 3 ani incoace se prea poate sa spunetiadio la liga campionilor si la visul urit al lui borcea de a cistiga 15 milioane de euroi din calificarea in liga. Astea sint doar pronosticuri cu toate ca va doresc sa ajungeti campioni anul asta ca prea ati mers bine in tur. Tu stii ca eu impletesc utilul cu placutul si ma intereseaza si capitolul pariuri. Am agatat banuti de nu se poate anul asta din uefa si liga campionilor. Ieri era sa-mi faca incuietoare milan dar am pus si x asa ca i-am prins.smileys/smiley36.gifsi am jucat liverpool 2 solist.

sorin
04.04.2007, 04:07

Dude, 59-49 = 10 smileys/smiley2.gif

04.04.2007, 09:27

Dude, 59-49 = 10 smileys/smiley2.gif

Uite ca nu m-am gandit la CFR Cluj , asta e problema lu' Gigismileys/smiley36.gif(nu uitati ca CFR-ul vine in Stefan cel Mare si mai are si cu Steaua si cu Rapid), credeam ca vorbim numai dediferenta dintre Dinamo si Steaua man.

Claudiunj lamureste-ma si pe mine de ce urasti tu atit de multechipa steaua? Si anul trecut cind ati terminat chinuit pe locul 3 tineai cu rapid.

Nu incape pe server mansmileys/smiley36.gifNu serios nu urasc echipa ,clubul ,nici chiar pe Gigi ci doar pe MM si pe cei ca el dar pana si ei pt mine sunt ca ceapa ..i don't mind it,a little bit..smileys/smiley36.gif Tin cu Rapid oricandpt ca e a doua mea echipa dupa Dinamo. Venind vorba de Borcea si Liga ..ma cam sperie Liverpool smileys/smiley72.gif ca daca castiga trofeul adio Liga pt Dinamo. Azi sper ca ai pariat pe Chelsea si X2 MU

pepper
04.04.2007, 11:02
Am pariat chelsea 1x si roma 1x insa la pauza chelsea e condusa si sper sa revina sa scoata un egal. Stiu ca liverpool e marea problema a lui dinamo, dar se duc si ei din calificari daca iau englezii trofeul. Stii tu cum e cu buturuga mica asa ca nu neglija clujul ca pot face surprize pe care putini le prevad.smileys/smiley2.gif

04.04.2007, 12:00
Se pare ca iar le-ai prins pe amandoua . Eu o luam in manasmileys/smiley36.gif.

Roma/MU si Chelsea sunt bune pt Dinamo, deci nu am preferinte toate imi sunt la fel de antipaticesmileys/smiley36.gif. Prefer sa castige Roma la o adica , se pare ca si pot. Asta in caz ca nu mai urca preferatii mei Bayern in clasamentsmileys/smiley36.gif

pepper
04.04.2007, 21:45
Dilema e pentru miine in uefa ca nu prea stiu ce sa pariez. Am pus o varianta de control in 4 solisti toti 1 si am cota 17 cu miza de nimai 10$ Am nevoie de un meci in baza si cel mai sigur mi se pare espanyol. Si leverkusen e pe val dar tocmai aici se poate sa apara surpriza. Partea buna e ca leverkusen joaca mai devreme si-l pot risca in baza cu 2 meciuri in duble desfasurate pe 4 variante si miza 50$pe varianta .Daca pierd le am pe celelalte 3 meciuri si trebuie sa joc la recuperare. Hai sa vad un pronostic de la tine claudiunj dar de genul 1 sau x sau 2 si duble ca nu e rau. Bafta daca pariezi

06.04.2007, 17:08
man desi deja a trecut nici eu nu prea aveam idee. Eu nu pariez ca e cam greu de aici dar mi-ar placea.. Maine ai pariat2 solist da?smileys/smiley36.gif

sorin
06.04.2007, 17:23
Razi tu razi, dar s-ar parea ca acum Clujul e cel mai periculos pentru cainii tai si au mai ramas doar 7 puncte, in caz ca o iau in barba de la Steaua. Parca vad ca acusi isi pun arbitrii in miscare smileys/smiley36.gif

06.04.2007, 20:41
Hai nu fi stelist ca doar ai zis ca nu estismileys/smiley36.gif. care arbitri man ca sunt straini ca sa numai zica nimeni nimic . v-au suparat tare intrarile jucatorilor favoriti data trecuta eh? Ehpana atunciv-au mai fost iertate vreo 3cartonase rosii lui Radoi in ultimele 2 campionate,cateva suspendari , dar acum a intrat Mircea Sandu in UEFA si numai merge cu apelurile smileys/smiley36.gif.Numai arbitri straini sa aduca de acum incolo si ma ofer sa-i platesc pana sieu! oricum ca suporter stelist mi-ar fi foarte, foarte rusine de ultimele 3-4 meciuri ale Steleidin ultimele doua campionate ca sa mai comentez orice altceva. Vorba lu' Oli campionatul asta nu e real ca au fost multi stelistiaccidentati smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Eu rad ca imi permit dar la voi s-a cam ingrosat gluma ca tot aduci vorba de Cluj . Daca nu ne bateti ...la revedere .

sorin
06.04.2007, 21:03
Nu-s 100% stelist, Steaua e doar a doua optiune. Nu am zis de arbitri in meciul de azi ci eventual daca Dinamo pierde si se ingroasa gluma, gasesc ei metode sa nu fie prinsi smileys/smiley2.gifDaca se joaca un campionat intreg cu arbitri straini, cam nasol de voi smileys/smiley36.gifEu cred ca o furati maine si ramaneti doar cu 7 puncte fata de Cluj si 9 fata de Steaua. Merg pe 1 solist.

06.04.2007, 21:13
Probabil despre prima ta optiune nu se prea vorbeste pe aici deci esti stelist si nu-i nimic gresit cu asta . Ok eu merg pe 2 solist si ne intalnim maine smileys/smiley20.gifcool?

Intervin putin

Daca se joaca un campionat intreg cu arbitri straini, cam nasol de voi http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

Pe ce te bazezi cand spui asa ceva? Ce orice alt meci in afara de Dinamo-Steaua acuzi ca l-ar fi castigat Dinamo cu arbitri campionatul asta? Daca nu ai vreo acuzatie atunci ar trebui sa iti ceri scuze ! Nu crezi?

pepper
06.04.2007, 21:22
Eu sint mai precaut linga 1 solist mai adaug un x ca tot nu am ce pierde. De obicei ca parior ma feresc de meciurile echilibrate si cu miza mare ca poate iesi orice si cum tripla nu e indicata la pariuri sper ca intelegeti ca ma abtin. Am ce paria si am pus 1x la arges ca asa zic ca iese aici surpriza si daca pierd dubla nu e bai ca am jucat 5 meciuri si am pariat any 2/5 cu 2 meciuri in baza. Eu ti-am zis ca echipa clujului nu e de neglijat si chiar am pariat 2 solist azi dar tot in conditie.smileys/smiley36.gif Sa vedem ce se intimpla miine, dar inclin sa cred ca vor da la pace si se termina egal. Zic eu ca marea rivalitate dintre ele se va transforma anul asta intr-un ajutor reciproc si steaua va termina pe locul 2. Dar sper sa nu ma insel. smileys/smiley36.gif

06.04.2007, 21:43
Pepper si eu simt cam la fel ,dar totusi Dinamo ii face praf!

06.04.2007, 23:50
Daca se joaca un campionat intreg cu arbitri straini, cam nasol de voi http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

Pe ce te bazezi cand spui asa ceva? Ce orice alt meci in afara de Dinamo-Steaua acuzi ca l-ar fi castigat Dinamo cu arbitri campionatul asta? Daca nu ai vreo acuzatie concreta atunci ar trebui sa iti ceri scuze ! Nu crezi?

[/QUOTE]

Chiar nu plecam fara un raspuns smileys/smiley36.gif

sorin
07.04.2007, 04:07
Pai ma refer la meciuri castigate in minutele 90+4, multe din ele cu penalty-uri dubioase. Si Steaua a facut blaturi, dar totusi cred ca nu-i intrece pe Dinamo. smileys/smiley2.gif

Cat despre meciul de azi, asa cum spun baschetbalistii din NBA....let the truth be told smileys/smiley1.gif

07.04.2007, 05:42
Sorine daca vorbesti de meciuri de acum 20 de ani ,tre sa recunosc ca nu cunosc,poate ai dreptate. Mai sus ma refeream la campionatul asta numai, penalty-uri nu ni s-au dat nici pe bune . Meciuri castigate de Dinamo in minutele de prelungiri n-am mai vazut de cand eram in Romania ,totusi imi aduc aminte ca azi pe ultimul ca a fost preludiul unui 4-somesmileys/smiley36.gif

Hai cel mai bun sa castige si sa vedem un meci frumos inainte de toate . Unde vedeti meciul btw?

sorin
07.04.2007, 07:03
Meciul se da live, gratuit, pe SopCast (de pe KanalD si Solaris). Cine si-a pregatit deja computerul de la meciul Olanda - Romania (detalii sunt aici pe forum) il poate vedea. Iata linkul pentru azi:

http://www.myp2p.eu/Matches/Match8.htm

07.04.2007, 08:08
Man apreciezsfatul,stiam de myp2p , eu am pus primul linkul pe forum dar inca nu am fost nevoit sa downloadez programele respective.

Bai dar ce show face Dinamo pe stadionul de la granita cu porumbul!!!!!!!!!!! Este oameni buni , campionatul asta nu putea sa se termine pana nu va umileam bine . V-am dat numai Golazo azi , din toate pozitiile , cand isi aranjeaza Clau jampierele e clar ca e gol sa stiti pe viitor. Pt Dumitrache si pt toata suflarea dinamovista stergem cu voi pe jos!!!! La golul lui Danciu cu capul unde nu a fost nici vorba de off-side cine a gresit? Corpodean??? Avem portar si avem echipa muuuuuuuult mai buna ca a voastra smileys/smiley36.gif V-am dat un sac de goluri in juma de ora. Mare noroc daca scapati cu 5 azi. Cine e spurcatul ala de comentator ? MM adevaratule baga pe ochi rosii smileys/smiley36.gif

Galagia!!!!

07.04.2007, 09:30
Dupa 2-5 ce mai aveti de spus? liniste pe aici? hai ma ca doar erati mai multi!smileys/smiley17.gif V-am furnizat mielul de data asta. Vreau sa aud cum strigati in cor ca Dinamo e mai buna cel putin anul astasi ca 15 puncte distanta de voi e valoarea reala. Sorine vorbeai de CFR Cluj ?smileys/smiley36.gifloc de Cupa UEFA e o performanta daca prindeti .

pepper
07.04.2007, 09:40
Admit faptul ca sinteti cei mai buni anul asta, dar daca nu inchiriati "stadionul de la granita cu porumb!!!!!!!" unde jucati in liga campionilor?smileys/smiley36.gif Afara nu aveti voie si alt stadion omologat nu este in tara si nu vad cei 5 actionari de la Dinamo sa bage mina in buzunar sa construiasca in vara un stadion in groapa. Asa ca victoria de azi cred ca va lasa un gust amar pe o perioada de timp indelungata. O sa jucati in liga cind vrea steaua daca nu schimba aia de la uefa deciziile luate. smileys/smiley36.gif Asa ca veti fi campionii care veti sta frumusel acasa si veti pri la televizor cum joaca altii fotbal.smileys/smiley36.gif

sorin
07.04.2007, 09:41
Dupa 2-5 ce mai aveti de spus?

Am vazut meciul si pot spune ca de data asta ati castigat pe bune, dar ati si avut noroc ca mingea n-a vrut sa intre in poarta pentru Steaua. Scorul a fost totusi 2-4 smileys/smiley2.gif

In alta ordine de idei, mi-e mila de voi pentru ca o sa fiti carne de tun in CL.

07.04.2007, 09:47
Admit faptul ca sinteti cei mai buni anul asta, dar daca nu inchiriati "stadionul de la granita cu porumb!!!!!!!" unde jucati in liga campionilor?smileys/smiley36.gif Afara nu aveti voie si alt stadion omologat nu este in tara si nu vad cei 5 actionari de la Dinamo sa bage mina in buzunar sa construiasca in vara un stadion in groapa. Asa ca victoria de azi cred ca va lasa un gust amar pe o perioada de timp indelungata. O sa jucati in liga cind vrea steaua daca nu schimba aia de la uefa deciziile luate. smileys/smiley36.gif Asa ca veti fi campionii care veti sta frumusel acasa si veti pri la televizor cum joaca altii fotbal.smileys/smiley36.gif

Man de ce te oftici tati smileys/smiley36.gif, eu ti-am zis sa pui 2 solist numa'

Lasa man ca jucam unde da Dumnezeu , pe Stefan cel Mare , la Piatra Neamt , in porumbsau unde o fi. oricum stadionul Ghencea nu da semne ca ar putea gazdui meciuri europene sezonul asta in caz ca nu decide Dinamo sa joace acolo.smileys/smiley36.gifce sa-i faci dom'le nu e echipa , numai ie blaturi

07.04.2007, 09:53
Dupa 2-5 ce mai aveti de spus?

Am vazut meciul si pot spune ca de data asta ati castigat pe bune, dar ati si avut noroc ca mingea n-a vrut sa intre in poarta pentru Steaua. Scorul a fost totusi 2-4 smileys/smiley2.gif

In alta ordine de idei, mi-e mila de voi pentru ca o sa fiti carne de tun in CL.

Da.. 2-4 pt ca ne-a anulat cine altul decat Corpodean un gol valabil nu??? Mingea n-a vrut sa intre in poarta pt Steaua de cand? de la 0-3 incolo probabil ...numa ca noi avem si portar vezi tu, nu Coman.

Hai Sorine sa nu lasam oftica sa ne domine ca atunci cand eram copii, sa nu-ti fie mila de Dinamo ca nu o sa fie carne de tun mai ceva decat a fost Steaua asta e sigur si ostii prea bine

pepper
07.04.2007, 10:01
Vis a vis de "oftici" pentru mine nu exista cuvintul asta pentru ca in general sportul a devenit o mica afacere si in special fotbalul. Nu ampariat deloc pe meciul asta ca face parte din alea cu greutate si orgolii si dupa cum ti-am spus tripla nu e indicata la pariuri. Si cupa uefa e buna decit nimic, dar daca jiji nu se trezeste la timp nu vor avea parte nici de aia. E clar ca trebuie schimbari masive in echipa si in special antrenor.smileys/smiley19.gif

07.04.2007, 10:08
Orice schimbare se va face e ok numai sa nu plece MMsmileys/smiley36.gifEventual sa vina Hagi ar fila fel de bine. Astept si opiniile celorlaltismileys/smiley4.gifcare dadeau tare in gura cu Corpodean si acum se ascund . Daca batea Steaua se scriau 5 pagini

07.04.2007, 12:06
hai ma au trecut 3 ore si tot nu apare nimic , de obicei cand castigati vine pana si o fata din mijlocul galeriei sa ridice echipa in slavi. Ce dracu se intampla cu voi azi? Voi chiar nu stiti nici macar sa pierdeti? yo lupta pt locul 2 e inca deschisa!... pt la anulsmileys/smiley36.gif

pepper
07.04.2007, 15:40
Lasa Claudiunj nu e de ajuns ca va laud eu si va urez numai bine in c.l. Tu nu stii ca in fotbal e ca in viata "boieria e cu rindul", si acum voi sinteti la rind. Dar poate mai stii ca nu e greu sa fii primul, ci sa mentii locul pe care te afli.smileys/smiley36.gif

07.04.2007, 20:21
pentru mine nu conteaza meciurile cu dinamo. Ne scoatem ochii intre noi romanii. Conteaza rezultatele din cupele europene. Anul asta dinamo trebuia sa demonstreze ceva in UEFA...si s-a facut de ras. Steaua macar a jucat cu echipe de top si a pierdut la Lyon, Sevilla si Real Madrid. Si repet ca nu este in forma, Steaua!!!! Deci sincer nu aveti de ce sa va laudati ca sunteti campioana lui mitica dragomir. La Steaua au lipsit 7 jucatori...insa asta nu scuza rezultatul si jocul prost..e de mult clar ca nu e anul stelei 2007. Trebuia sa fie al lui dinamo...si uite rezultatu;;;. 0-1 si 1-2 cu benfica...o echipa de mana a 2-a in europa.

07.04.2007, 20:22
cand dinamo o sa faca ceva notabil in europa atunci va primi oarece consideratie din partea mea...pana atunci sper sa nu imbatranesc.

10.04.2007, 19:07
Lasa Claudiunj nu e de ajuns ca va laud eu si va urez numai bine in c.l. Tu nu stii ca in fotbal e ca in viata "boieria e cu rindul", si acum voi sinteti la rind. Dar poate mai stii ca nu e greu sa fii primul, ci sa mentii locul pe care te afli.smileys/smiley36.gif

Stiu tot ce spui,cunosc prea bine, dar tre sa ma bucur si eu cat am ocazia ca si suferinta a fost mare.

Ce zici de ce le-au facut Manu astora?smileys/smiley36.gifsmileys/smiley5.gifrasu plansu. Ma miram eu cum a facut MAN de nu a castigat in tur , Ma dar Chivu ca mai tot romanu' nostru tot nu se dezminte ..cand e aproape cel mai sus ..cand cade imediat cel mai jossmileys/smiley18.gif. Adevarul e ca si cui sa faci fata?!ce Ronaldhnio si alte prostii dom'le ,foarfeci driblinguri ,farmece ,etc si cand e de un fundas bun stam pe bara mai tot meciul...ca decand cu golul ala cand a driblat 80 de metri si a dat gol se stie cine e cel mai bunjucator Cristiano Ronaldo si atat,urmasul lui Henry si inca mult mai bun. Jucator mare e ala de largeste careul advers la 40 de m. Pana acum viitorul suna bine pt Dinamo , mai vedem si maine ..sper sa mearga Bayern si chiar cred ca vor reusi , iar in rest PSV .. .poate...yea right! ..i know smileys/smiley36.gif

10.04.2007, 20:05
Vad camiscasa il gaseasca si pe derbedeul de l-a lovit pe cameramanul ala . Cica are porecla de Tweety . Maybe he thought he saw a pussy cat. smileys/smiley36.gif La puscarie cu el tragea-i-am o catarama in dinti cu cureaua de la pantaloni, de cocalar

pepper
10.04.2007, 22:33
Am fost pe 1 solist cu manchester dar nu ma asteptam la un scor asa mare. Mare mirare va fi daca se califica milan ca au o echipa batrina si cu ancceloti nu au facut mare lucru, si cu gloaba de ronaldo care nu mai misca nimic. Liverpool e pe cai mari mai ales ca au cumparat echipa 2 americani bogati care au buget de 80 milioane de parai numai pentru achizitii.Oricum cupa din c.l. in anglia merge anul asta. Cit despre dinamo sa speram ca jocul rezultatelor o va favoriza sa mearga direct fara tur de calificare. Dar sa vedem ce va fi miine.smileys/smiley2.gif

pepper
17.04.2007, 13:35
Claudiunj pe cine ajuta Dinamo sa termine pe locul 2:CFR Cluj sau Rapid. Sa nu spui Rapid din prima ca tii cu ei.smileys/smiley36.gif

17.04.2007, 21:07
Man cred ca ajuta pe Steaua . Borcea si Turcu sunt prieteni cu Becali si chiar mi-a fost putin frica de asta si inainte de Steaua-Dinamo ,dar bine ca nu s-a pretat Borcea.(Rednic, jucatorii)Pe Copos il cam uraste toata lumea si impreuna cu altii de la Rapid se arunca in niste declaratii jegoasa la adresa lui Dinamo de numa'smileys/smiley7.gif.(numai zic ca parca umbla putin si cu cioara vopsita in ultima vreme, cam cum avea Gigi obiceiul in ultimii 4 ani). Deci daca ma intrebi pe mine , prefer Rapidul pt suporteri, dar decat sa ia avarul de Copos banii mai bine Becali ca macar mai da si la saraci. Unde mai pui ca interesul national e sa mearga Steaua . e cap de serie si avem o mare sansa sa avem 2 echipe in grupe. Pe Rapizi din pacate nu-i prea vad sa fie cap de serie iar CFR iese direct. Pe alta parte nici nu-ti povestesc cat mi-ar placea sa stea Steaua acasa vreo 3 ani sa-si mai bage putin mintile in cap toti suporterii lorcu Europa lor cu tot !smileys/smiley4.gif, dar daca castiga Romania ..fie....daca-l da Gigi afara pe MM mai ma gandesc smileys/smiley36.gif,il sun si pe Borcea si vedem ce putem facesmileys/smiley1.gif

PS. Oricum, mai ales daca e cazul de Liga ,Steaua trebuie sa schimbe multi jucatori plafonati si antrenorul pana sau in pauza de vara.

ura!

pepper
19.04.2007, 13:42
Se pare ca MM a intratrau la apa si se prea poate sa scape steaua si jiji de elsmileys/smiley36.gif

19.04.2007, 17:31
Ce vorbesti frate ca MM pare sa fie la Steaua dupa sufletul meu , adica toata viata smileys/smiley36.gif. Bai sa ma rostogolesc de ras cand deschid pagina de gsp azi si citesc ca Olaroiu si-a prelungit contractul pe 3 ani .Pai bine ba asa v-am invatat? smileys/smiley36.gifCe fel de teatru scurt si prost a fost asta? Mai lipseste Piturca director tehnicca sa fie "Steaua" completa smileys/smiley36.gifce-i al tau e pus de-o parte ..locul 4, ....smileys/smiley36.gifsau chiar 5? . Oricum cupa Romaniei era neinteresanta pt voi nu? asa ca ultima infrangere nu se pune smileys/smiley1.gifsi cu ea nici cupa Uefa anul asta? smileys/smiley36.gifCum ma bucur cand bate Steaua pe straini ca-s romani doar ,asa ma bucur acum ca Steaua e muuuuult sub Dinamo smileys/smiley36.gifalooo ...m-a platit clubul Dinamo sa localizez echipa de fotbal Steaua Bucuresti in clasament cu benoclu de vezi pe luna ,si tot nu reusesc smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

pepper
19.04.2007, 20:28
Mai ai voie la o incercaresmileys/smiley36.gif Daca tot nu reusesti inseamna ca sa retras din campionat sa a retrogradat. smileys/smiley36.gifDar fie vorba intre noi decit hagi mai bine oli si MM sa pateasca ca base Suspendareeee.... pe viata smileys/smiley32.gif

19.04.2007, 21:21
Man ce sens ar avea campionatul fara Steaua . Poate numai adevaratii fani ai Stelei si-ar imagina acum cand il contesta pe Becali ca fara el Steaua era un fel de Gloria Buzau de vreo 5 ani incoace .

Pepe man eu nu stiu ce-i trebuie Stelei (antrenori , jucatori) dar imi place ca nu gaseste smileys/smiley36.gif

pepper
19.04.2007, 22:19
Acum lui jiji i-o trece prin scufita ca poate deveni presedintele Romaniei si nu maiia in consideratie si problemele cu care se confrunta Steaua.smileys/smiley19.gifPrima mutare extrem de proasta e oli antrenor, iar a-2-a e ca nu cauta un om capabil in locul lui MM. Multa lume spune sa scpe de el dar omul se incapatineaza si-l tine acolo. Asta a dus Steaua in pragul dezastrului.smileys/smiley19.gif

19.04.2007, 22:48
Eh asta e , MM sa fie sanatos smileys/smiley36.gif. sunt de acord cu tine, ala e cancerul . Gigi nu a avut niciodata nimic clar cu Steaua decat reclama , cunoscpe cineva care l-a vazut cum se desfasoara in particular putin baut si cum vorbeste despre Steaua "in familie".nu vreti sa stiti,oricum nu ati crede. El visa oi verzi pe pereti inainte de a ajunge la Steaua oricum , dar si-a facut reclama salvandu-va de la retrogradare aproape.

pepper
20.04.2007, 01:13
Problema e claudiunj ca de cind sint eu iubitor al sportului rege, nu am auzit niciodatade la presedintii sau actionarii de la cluburile mari si care se respecta din europa afirmatii belicoase sau jignitoare la adresa altor cluburi cum se practica la noi. Cit priveste pe jiji cu oameni ca MM isi face antireclama si ai vazut ca nu isi respecta propria galerie tot din cauza unui singur om. Aia ii cer schimbari si el semneaza noi angajamente tot cu aceiasi oameni. Critic dar real

pepper
21.04.2007, 22:08
Claudiunj ii incingeti pe Rapid sau nu vor avea baietii accelasi orgoliu ca in meciul cu Steaua?smileys/smiley36.gif

21.04.2007, 23:15
smileys/smiley36.gif

marinescu
22.04.2007, 02:35
Pentru cei care nu au vazut meciul de ieri, Steaua - Poli Iasi, aveti aici (http://www.reporterdeocazie.ro/index.php?page=stire&amp;id=39), comentariul meciului, facut pas cu pas de catre un suporter stelist.

sorin
22.04.2007, 04:07
marinescule, te rog las-o mai moale cu spamul. celelalte linkuri postate aiurea pe diverse sub-forumuri, vor fi sterse. smileys/smiley2.gif

22.04.2007, 10:35
Prosopu' nea Cornele..unde e prosopu'??Borcea freaca-l putin pe Copos cu fularul pe ochi ca tot e dinamovist.smileys/smiley36.gifLe-am mai dat si la rapizi o caruta de goluri ca deh ,ie din belsug. A dat Niculescu pana s-a plictisit, si-a facut golaveraj de golgheter pe seama "granzilor" smileys/smiley36.gifDribleaza toti portarii, ii face pe toti sa para gafeuri la lovituri libere,le scade cota la toti fundasii, voleuri cu stangul fara preluri ...s-asuparat pana si Piti pe el si n-are ce cauta la echipa nationalasmileys/smiley36.gifca n-are valoare care este.

Sincer m-a plictisit campionatul asta , Dinamo a desconsiderat competitia, n-a fost fair play. S-a apucatsa faca jocul ala pragmatic de pase din prima, sut sigol de incanta ochiul in Liga lui Mitica in timp ce altora le lasa numai posesiasmileys/smiley5.gif. Spune-ti voi acuma e frumos asa ceva?smileys/smiley36.gif

Acum s-o fi picat Benfica ca nu scapa neciufulita.

Claudiunj ii incingeti pe Rapid sau nu vor avea baietii accelasi orgoliu ca in meciul cu Steaua?http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

"Suntem pacifisti in lupta pentru locul doi. Cand Rapid a avut nevoie am batut pe Steaua, iar acum, cand Steaua avea nevoie, am batut pe Rapid", a subliniat Niculescu. smileys/smiley36.gif

22.04.2007, 12:45
mie mi-a placut ce goluri a dat niculescu cu cele mai ridicate echipe pe car ele-a intalnit in UEFA adica cu Tottenham si Lisabona. Acolo si-a aratat valoarea. Dinamo a ajuns in UEFA pana acolo unde a ajuns si Steaua...si Sevilla e muult mai tare decat Benfica...si unde mai pui ca pentru Steaua e un an fff prost.

Asa si anul trecut dinamo a jucat in uefa pentru ca steaua i-a impiedicat pe altii.

22.04.2007, 13:43
mie mi-a placut ce goluri a dat niculescu cu cele mai ridicate echipe pe car ele-a intalnit in UEFA adica cu Tottenham si Lisabona. Acolo si-a aratat valoarea. Dinamo a ajuns in UEFA pana acolo unde a ajuns si Steaua...si Sevilla e muult mai tare decat Benfica...si unde mai pui ca pentru Steaua e un an fff prost.

Asa si anul trecut dinamo a jucat in uefa pentru ca steaua i-a impiedicat pe altii.

Hai mai Adriane iar ne pui placa asta zgariata cu cupele europenesmileys/smiley36.gif. La Totenham mi-a fost rushinica recunosc,dar macar s-au dus mahmuri ca asa e mentalitatea la romani. Cu Benfica aveau nema meciuri in picioare si multe sarmale in burta dar si asa n-au fost departe sa produca surpriza , dar apararea dinamovista e formata din copii ,n-au experienta , Radu Stefanjuca de6 luni in Liga 1 pe cand aia aveau jucatori de zeci de milioane in atac. Eu nu contest ca per total Steauaa fost mai buna in Europa decat Dinamo dar nici tu nu ma omori acuma cu vesnica melodie .. ca suna a oftica zau. btw ai uitat sa spui de 17 Nentori sau Knatspirnufellag.

Ce goluri a marcat Niculescu ..pai a dat cu Besiktas , cu Brugge cu Leverkusen 2 bucati, aia de zicea MM ca e spitalul de urgenta iar apoi a administrat un 3-0 cui?. Vorbesti de parca Steaua a umilit pe Manchesterpe Old Trafordsi eu n-am aflat. Daca o iei asa in afara de Valencia in Ghencea smileys/smiley32.gif si egalul de la Lyon(cu rezervele rezervelor lor)ce branza a facut Steaua ma?in decurs de 3 ani abatut pe , pe Standard Liege ,pe Dinamo Kiev,pe Valerenga,pe Betis.pe Lenssipe mai cine? Un egal pe ici pe colo cu echipe de care mana? si cu ajutorul arbitrilor vezi Dinamo Kiev .Mai devreme spuneai ca Benfica e echipa de mana 2 in Europa dar Boro ce e? Anul trecut ati atins semifinala numai pt ca ati picat cu Rapid. Ah stai sa nu uit de performanta Stelei cu Rosenborg ..aia da echipa de prima mana!!

dude smileys/smiley87.gif

"De ce sa ne mai ascundem, Dinamo este o echipa puternica si care va face fata

22.04.2007, 15:06
AdyC uite un articol made un stelist :

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=3 width=625 bgColor=#ededed><T><T>
<T>
<TR>
<TD colSpan=2>Felicitari, Dinamo</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width=625>
<DIV class=box_text>myke (http://www.sportstar.ro/bloggers/myke/) / 2007-04-22 23:25:02 http://www.sportstar.ro/templates/default/images/offline.gif

Cu regrete puternice, trebuie sa recunosc superioritatea pe toate planurile, a celor din Stefan cel Mare.

Dinamo a fost si este mai buna. Si merita cu varf si indesat acest titlu. Cu 12 puncte din 12 posbile din dublele cu Steaua si Rapid, cu o singura infrangere in 27 de partide.

A fost pe primul loc 95% din timp. Cu o echipa conceputa atat de greu, cu un antrenor care parea depasit, cu o conducere plina de interese si jucatori ajunsi la o luna de cand era vorba, in vara nimeni, nimeni nu credea in Dinamo. N

ici macar ei nu credeau in ei. Sunt frustrat cum nu am fost de mult timp. Mi se pare nedrept, si da, poate ca au umblat si la arbitri, dar in momentul in care inving atat steaua cat si rapid pe stadionul lor, cu 4-2 respectiv 4-1, tu, ca invins, nu poti decat sa iti recunosti neputinta si sa saluti campionii.

Cred sincer ca va veni si momentul in care Dinamo va trece prin ce trece Steaua acum, si atunci ei vor trebui sa isi recunoasca inferioritatea. Pana atunci, felicitari, Dinamo. </DIV></TD></TR></T></T></T></TABLE>

Eh ce zici? ti-ai mai revenit? Cand o sa devii si tu un astfel de suporter stelist?

Sa ajungi sa te aperi cu disperare oi cu to?i aparatorii din lot

sorin
22.04.2007, 16:03
Claudiule, no comments. Cand e de laudat meritati laudati. Pana la urma fotbalul se joaca pe goluri si rezultatele vorbesc.smileys/smiley2.gif

22.04.2007, 16:30
pentru mine conteaza ce fac in Europa. Degeaba esti zmeu in liga lui mitica daca in Europa nu treci de optimi. Si nu a fost Champions League ci a fost doar UEFA. Si nu a fost echipa de top ci v-a batut si acasa si in deplasareBenfica nu Manchester vorba ta sau Chelsea sau ...Real Madrid sau Barcelona sau...Sevilla. Despre kestia cu sarmalele nu tzine... as asi anul trecut cand am ajuns in semifinalale UEFA tot sarmale mancasera si stelistii.

La anul daca jucati in Champions League..desi depinde de jocul rezultatelor...ei bine daca jucati meritul ii apartine Stelei in proportie mare pentru ca Steaua a adunat puncte pentru coeficientul de tara. Si a adus si Rapidul...dupa dinamo eram la nivelul Albaniei. Deci pana nu demonstreaza ceva in Europa pentru mine dinamo=ZERO.

Despre niculescu la fel nu a confirmat international. nu face parte din echipa nationala si s-a intors cu coada intre picioare din italia pe unde a jucat. Si l-a adus de la dinamo furat de l aolteni, prietenul vostru securistul netzoiu. Care ca orice securist s-a aciuit la dinamo. Sincer mai bine cu un cioban ca jiji patron decat cu o adunatura de securisti ca la dinamo.

22.04.2007, 16:56
Pana la urma ...smileys/smiley20.gifSorine

Laudele sa le fie jucatorilor alora care au muncit si lui Mircea Rednic pe care unii chiar aici pe forum il creditau cu sanse sa duca Dinamo jos de vale .Uite ca daca esti unit, tragi tare si stii ce vrei, poti sa le dai tuturor peste bot. Daca Ropotan mananca shaorma si sta in camin la Dinamo nu se compara cu ce Q7 si vile si milioane de carese ocupa Radoi ca e treaba lui. Sa fie asta solutia ? tineret infometat?

pepper
22.04.2007, 23:14
Claudiunj las-o mai moale ca iar te lipesti la carton rosu. Nu e clar ca tot timpul vom discuta contradictoriu despre fotbal, politica si femei???!!!smileys/smiley36.gifCind esti cu micribul in singe pasiunea moare ultima. Mi-a placut ca ia incins Dinamo pe Rapid ca altfel va banuiam de blatsmileys/smiley36.gifEclar ca anul asta aveti valoare si ati si confirmat-o,si rugati-va sa nu ia liverpool cupa.

26.04.2007, 04:07
A murit nea Florea Dumitrachesmileys/smiley6.gifsmileys/smiley19.gif. Mereu isi facea loc cu pieptul tantos printre oameni ca un simplu suporter..cu fularul si insigna atasate costumului aluia de haine . Ce-a fost pt mine dar ce-a fost pt al meu batran cand o sa-l sunsmileys/smiley19.gif ....A murit ! Ii e mult mai bine acum! . N-a fost Dobrin , N-a fost Hagi ...dar a fost Dumitrache ..cel mai mare fotbalist dinamovist! si cine stie, il stie ! GNC pastreaza comoara aia!

http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/26aprilie2007.jpg

Odihneste-te in pace

pepper
26.04.2007, 06:40
Totul e bine cind se termina cu bine si cred Ady C ca si tu esti fericit ca Steaua a batut la Cluj. Sa fie de augur sa prindem locul 2 smileys/smiley36.gif Chiar daca blatul de la Bistrita e pe fata nu au forta rapidistii pentru locul 2smileys/smiley36.gif

pepper
26.04.2007, 06:44
Sa-i fie tarina usoara lui Dumitrache ca a fost mare fotbalistsmileys/smiley19.gif

26.04.2007, 08:45
A batut Steaua la Cluj? si uitasem ca se joacaciteamaltceva ,serios chiar citeam altceva ..cat despre rapizi la Bistrita .au batut si aia ? ..un blat la sentiment de readucere aminte nu alta auzi la Sabau , antrenor cu cerinte, ne multumim cu 1 punct ! da 3 statea mai subtire la buzunar decat teshcalaul de euroi ma sau vrei la Rapid din vara?

sorin
26.04.2007, 08:49
a fost 3-3 la bistrita smileys/smiley2.gif

26.04.2007, 09:03
uraaaaaaaaaaa!!smileys/smiley36.gifarbitri astia ...tot se tin ei sa dea cu frisca pe nas lui Copossmileys/smiley36.gifce cooperativa ma Gigi..asa Zaharia si restul echipei pocketati banul acolo ca nu strica . nimic nu e mai bun ca banul in banca decat mai multi bani in bancasmileys/smiley36.gif.1 punct e cu sifon ca daca dadeai blatul pe fata numai aveai valoare ca antrenor , iar daca luai 3 puncte erai dusman si nu-ti permiti.

pepper
26.04.2007, 19:24
A egalat Bistrita in minutul 89 si nu ma astepetam. Am zis ca se repeta povestea de anul trcut, dar mai bine e asa ca sint in spatele Stelei la 2 puncte.Sa vedemce se intimpla in meciul direct Cluj- Rapid dareu zic ca nu prea mai conteaza. Steaus are un program lejer si daca trece de Otelul are locul 2 asigurat. Si intra in liga cap de serie.

sorin
02.05.2007, 12:35
Iata ce planuiesc printre altele dinamovistii pentru a sarbatori castigarea campionatului:
<I style="mso-bidi-font-style: normal">

02.05.2007, 14:37
"Conducerea acestui club"...care club? Ma faci sa zambesc Sorine. 40 si cati ani zici ca ai? Asta e de tot rahatul in fotbalul romanesc si anume ce muzica asculta Borcea , nu blaturilelui Becali?ia vezi tu... Gigi , Radoi pe ce fel de muzica se distreaza. Acum vreo 2 ani parca la un hotel la munte toti cei ce au stat acolo s-au plans ca a venit Becali cu toata satra lui de la Steaua si cu adi de la valcea simanele la maxim pana dimineata de n-au putut oamenii savura o noapte de calitate pt care platisera. Mizeria aruncata de tine oricum nu mi se pare on topic dar fie cum vrei tu daca tot numai poti de ce face Borcea on the side. Eu sunt unul dintre cei ce isi acopera urechile la auzul manelelor inca din 2000 de cand au aparut si nu cumse dezic unii acum ca e la moda sa te dai nemanelist (dar acum cativa ani ascultau manele la maxim la 11 dimineata acasa in weekend smileys/smiley36.gif) asta ca sa-ti raspund la ..... "Sper ca suporterii/microbistii sunt mai diferiti. http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley2.gif" ..mda sunt.

Mai bine unii sa-si urmareasca interesul si anume locul 2! atat! cu bani of course ca altfel nu se poate si anii trecuti aceeasi procedura ,iarpt campioni pastrati putin respect.Cel mai rau ma deranjeaza cand din pur si simpla oftica, lumea se leaga de orice ca sa loveasca in Dinamo ...tocmai ati servit o portie mai sus. Da Sorine intr-adevar fara comentarii

divo
02.05.2007, 14:53
La vot!!!! Pentru Dica normal..ca este de-al nostru!E singurul roman nominalizat..asa ca nu cred(sper)ca o sa mai conteze preferintele interne!smileys/smiley2.gif

http://www.uefa.com/fanzone/pots/index.html (http://www.uefa.com/fanz&#111;ne/pots/index.html)

02.05.2007, 14:56
deja l-am votat demult

sorin
02.05.2007, 15:23
claudiule, faptul ca te-ai ofuscat doar de atat spune multe. cand a fost cazul te-am si felicitat, dar tu pana nu esti agresiv nu te simti bine. in ceea ce priveste liga campionilor, las-o mai moale ca o sa jucati in turul 3 preliminar, posibil cu un cap de serie tare. daca steaua iese pe locul 2, s-ar putea sa cada mai bine decat voi in turul preliminar. smileys/smiley2.gif

02.05.2007, 17:05
Doar de atat spui tu? adica ca natia dinamovistala varf oricum e de rahat sa mai vedem si restul ? asta asa pe nepusa masa fara meci fara nimic dar sa nu tacem.dar avea vreun rost ce ai spus tu sau doar oftica te-a tradat? zau fi sincer ? si ce anume spune raspunsul meu de ti-a atras tie atentia ca SPUNE MULTE? chiar te rog sa-mi raspunzi !

Imi pare rau ca ti-ai creat parerea despre mine ca fiind agresiv, n-am batut sau violat pe nimeni , doar sunt mai temperamentalcand sunt calcat pe picioare si de acolointelege fiecare ce vrea . Spune clar ca sanu ne contrazicem...Borcea e manelist si Becali nu e sau ce ai vrut tu sa zici??

lasa asta ca te-ai autodepasit

pur romanescul "sic, sic" faci ce faci si tot nu ma "dezamagesti". Mai moale o las cu liga (cumva o tineam tare?) Acum se vede cum sta treaba cu "tinem cu echipele romanesti in Europa" de cand a inceputsituatia asta la varf deUCLnu am auzit vreaun stelist (oriunde) sa spere ca Dinamo sa intre in grupe , numai dusmani., toata lumea a vrut sa castige Milan si Liverpool si au si facut-o. Asta este ramanem la manatragerii la sorti si cum de obicei nu avem noroc vom pica cu o echipa tare sau foarte tare. Daca vom razbate cu atat mai frumos si daca nu,asta e jucam mai departe. Cine e dinamovist niciodata nu e trist. De Steaua ce vrei sa zic ? in afara casunteti mizeria satuluichiar nu cititi ziarele ? de abia acum unii oameni vorbesc voalat de blaturile din anii trecuti cand au tacut . pana si ziaristii vorbesc . Liga nu face nimic si Becali tot continua sa-si bata joc . In America o stiti cu toti ca Steaua era retrogradata in liga E de mult . Niste nesimtiti cu totii ,dar deh hai sa il gasim pe Borcea care asculta manele ca acolo a gasit Sorin subiect de dezvoltat. Rusine

sorin
02.05.2007, 20:35
unde dai si unde crapa!!!! spune omu' ca e anti-manelist si altii categorisesc in nesimtite orice alte echipe care nu incep cu "d". smileys/smiley36.gifblaturi fac cu totii, iar dinamo o facut in tur sa le ajunga tot campionatu'. nici jiji nu e mai breaz si nici rapidu' nu e usa de biserica. un singur lucru in consider o dilema: de ce oare pentru meciul urmator in deplasare, cand dinamo mai are nevoie de un punct pentru a deveni matematic campioana, si-a luat arbitrul de casa,alias corpodean? smileys/smiley2.gif

fanaticii, extremistiisi cei care nu sunt in stare sa discute civilizat, vor fi ignorati, eventual topicul va fi inchis, pentru ca in memoria initiatorului acestui topic, Rossa, care nu mai este printre noi, as dori sa-l mentin decent.

02.05.2007, 20:53
Ce blaturi a facut ma Dinamo in tur? zi daca stii, daca nu, cere-ti scuze, nu scuze ci iertare ca e magarie mare ce spui tu. Nu cred ca ai vazut vre-un meci al lui Dinamo in tur in afara de meciulcucei ce-si declarau hemogenie sau hemoragiela drumu' mare,dar vorbesti ca doar nu te costa .Ce bafta aucate din astiacu proverbe ca nu-s eu actionarsmileys/smiley36.gif. Mai dar exceptioanal ce fel de dileme ai tu masmileys/smiley36.gif.

"de ce oare pentru meciul urmator in deplasare, cand dinamo mai are nevoie de un punct pentru a deveni matematic campioana, si-a luat arbitrul de casa,alias corpodean? http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley2.gif"

Pai ca sa castigam campionatul ma ca altfel ni-l sufla Steaua smileys/smiley36.gif ce penibil esti smileys/smiley36.gif ia un Advil.Dar de ce nu trimiti tu Sorinule un resume la Becali acuma ca s-a scurs MeMegerul pe teava?

sorin
03.05.2007, 02:06
..Mizeria aruncata de tine oricum nu mi se pare on topic dar fie cum vrei tu daca tot numai poti de ce face Borcea on the side.

[QUOTE=claudiunj]