PDA

Arată versiune întreagă : Vreti sa veniti in Maryland?

adina_design
21.10.2006, 06:22
Dupa cum spuneam,ati primit contract de muncain Maryland?? Sfatul meu e sa va mai ganditi...!!!Cateva lucruri de care ar trebui sa tineti cont:

- Totul e extraordinar de scump (chirii, mancare, tigari, etc), fiind foarte aproape de capitala

- TAXELE ce vi se retin din fiecare cec pt care munciti din greu sunt de aprx. 33%!!!!

- Veti intalni discriminare si rasism la tot pasul, dar nu cum va ganditi probabil majoritatea, ci, impotriva persoanelor cu piele deschisa la culoare...

VERRY IMPORTANT!!!

DACA PRIMITI CUMVA CONTRACT IN GREENBELT, MD, MAI EXACT LA O COMPANIE CE SE NUMESTE MARTINS CROSSWINDS - SFATUL MEU - NU IL ACCEPTATI!!! Va rog sa ma credeti pe cuvant, pt ca va sfatuiesc din proprie experienta! Sunt niste serpi ordinari care au nevoie doar de sclavi! Ore putine, munca de rob, multi manageri cu tot atatea pretentii care se mai si bat cap in cap, bani putini pe ora, uitati de overtime! Veti face bani atat cat sa va platiti chiria si sa mancati. Daca sunteti fumatori, mai bine va lasati inainte de a veni aici. Aveti grija cum va purtati si cum vorbiti cu populatia de culoare, deoarece sunt majoritari aici si puteti avea mari probleme chiar si pt un simplu "da-te mai incolo"!

Va multumesc mult Martins Caterers! Datorita voua am capatat multa experienta de viata si acum stiu de ce sa ma feresc!

PS: Martins Caterers au filiale si in Baltimore (acolo e si mai rau!!!)

Poate veti mai intalni mesaje de genul asta deoarece la inceput am fost 16 romani, din care am ramas doar 2 (de nevoie), restul au plecat care mai de care pe unde au putut...de bine ce le-a fost.

Incercati sa alegeti contracte cat mai departe de capitala (Washington DC) si NU in catering!

Inca ceva foarte important:

Daca vreti sa veniti cu WorldWide din Cluj, va vor cere aprx. 800$ pt asigurarea medicala (pe 9 luni a fost cazul nostru), asigurare care nu valoreaza aproape nimic! Tre sa te lupti cu ei ca sa-ti acopere urgentele! Asigurarea se numeste "Alliance".

Mai bine va faceti asigurare cand ajungeti aici - cam 20-30$ pe luna si acopera aproape tot!

Mult succes!!

anelka
24.10.2006, 15:24
salut si eu traiesc in md mai precis in laurel,as dori daca se poate sa vb daca mai esti in md

acalin
17.04.2007, 16:38
un romin in Laurel..?

si eu locuiesc tot in Laurel, in Emerson...

billbela
05.07.2007, 07:12
Are dreptate Adina,eu am lucrat nu departe de Maryland si am mai trecut pe acolo ,darsmileys/smiley11.gif