PDA

Arată versiune întreagă : Immigaration Papers

Cardhu1
19.10.2006, 06:54
Va salut cu respect pe toti romani care au reusit sa ajunga in SUA si sa se stabileasca aici .Am lucrat pe vas de croaziera 5 ani dupa care viata sa schimbat 100%.M-am insurat cu o fata din SUA iar in momentul de fata locuim in Allentown ,PA dar in cateva sap.n-e vom muta in Cleveland.Am o intrebare pt cei care au fost in aceiasi situatie ca mine ,se poate calatori in SUA pe durata procesului de obtinere a permisului de munca .Va multumesc si see you in Cleveland pt ce-i care locuiesc acolo .

CameliaXX
01.06.2007, 18:05
Binenteles ca poti calatori unde vrei.DOar ca trebuie sa completezi un formular si sa il trimiti la immigration- cred ca se cheama change of address

light
02.06.2007, 03:41
cardhu, Felicitari si casa de piatra. Sper ca dupa casatorie ati trimis la uscis tot pachetul de ajustarea statusului tau. De calatorit se poate calaltori, important e ca sa schimbi adresa (se poate face on line) cu noua adresa, dar bine ar fi ca la vechea adresa sa fie cineva care sa va dea corespondenta venita. Am auzit si de cazuri in care posta nu lasa plicurile oficiale daca titularul nu-i acolo, ori nu-i cunoscut ca locuind acolo. Daca ai intrebari in legatura cu ajustarea de status, vei gasi suport aici.