PDA

Arată versiune întreagă : job pe timpul verii

eu
18.10.2006, 01:49
Salutare . Primul meu post :)
Sunt student la o facultate din Romania si in vara cu ajutorul programului Work and Travel in US</span> o sa incerc sa ajung in USA pe perioada verii.
Acum am si eu o nelamurire si as dori un mic sfat.
Cu acest program am 2 optiuni pentru a ajunge in US. Primul se numeste indenpendent </span>si nu iti ofera un job din tara iar al doilea se numeste premium </span>si iti ofera un job de aici
Diferenta dintre acete programe este de arox. 400 </span>$
Intrebarea mea,merita sa plec cu un job de aici sau este de urmat programul premium tinand cont ca este pentru prima oara cand ma duc in US
Multumesc anticipat.

bittersweet
18.10.2006, 06:14
daca tu cunosti pe cineva in usa sa iti dea un contract, atunci e ok, mergi pe independent. daca nu, mai bine cu premium, ca oricum la ambasada iti trebuie sa arati un contract, iar daca nu ai de unde, clar iei de la firma cu care mergi.eu una asa am facut prima data, abia a2a vara am optat pt independent. poate mai primesti si alte pareri, vezi si tu. succes.

eu
19.10.2006, 01:18
mersi mult pentru reply

MedLife
02.11.2006, 05:18
Salut Clau_22, te sfatuiesc sa optezi ptr varianta premium avand in vedere ca riscul pe care ti-l asumi prin alte variante este prea mare.

Odata ajuns aici iti vei creea contacte si deschideri necesare care sa te serveasca in a 2-ua si viitoarele vizite.

Ma poti contacta pe davidd@medlifecare.com daca vei avea nevoie de informatii in viitor.

Regards si multa bafta, David