PDA

Arată versiune întreagă : Avocat

Madachan
14.10.2006, 01:45
Buna ziua!

Va citesc de mult,am tot documentat despre emigrarea in Quebec si am ajuns la concluzia ca nu am timpul necesar adunarii actelor pt. dosar. Am cazut de comun acord cu sotul sa apelam la un birou de avocatura care se ocupa cu asa ceva. Aici am nevoie de ajutorul vostru.Imi puteti recomanda pe cineva anume??Poate aveti cunostiinte care au reusit cu un anume avocat! Ne-ar prinde bine o recomandare. Precizez ca locuim in judetul Prahova,dar nu prea cred sa gasesc ceva aici , pot merge oricand in Bucuresti.

Va multumesc mult si astept raspunsuri!!1

ovex
17.10.2006, 18:24
Daca in loc sa completezi niste spatii goale de pe niste formulare foarte simplu de completat,preferi sa dai in jur de 2500 euro(!!!!) unuia care face ce ar trebui tu sa faci cam in 2 ore,e decizia ta.Daca crezi ca merita.Gandeste-te doar ca aici in Montreal,cu banii astia ti-ai putea plati chiria pe vreo 8-9 luni.... Cred ca aici pe forum ai toate informatiile necesare.

cipi604
20.10.2006, 23:31
"Va citesc de mult,am tot documentat despre emigrarea in Quebec si am ajuns la concluzia ca nu am timpul necesar adunarii actelor pt. dosar."

Dar timp de stat pe forum ai?!

fifi
21.10.2006, 06:47
cipi604 ,hellooo smileys/smiley102.gifMadachan chiar nu sta pe forum, are dupa cate vad cei 2 ochi ai mei o singura postare, a venit, a citit,a postat si a plecat.

cipi604
21.10.2006, 10:04
"Va citesc de mult"
A citi implica actiunea de a compila imaginea monitorului intr-o perioada de timp direct proportionala cu informatia acumulata.
"am tot documentat despre emigrarea in Quebec"
Informatia in cazul de fatza este atat de vasta incat subiectul se simte coplesit "am ajuns la concluzia ca nu am timpul necesar adunarii actelor pt. dosar".In mod direct putem concluziona ca :
1.Prea mult de munca pt a construi dosarul=timp liber mult
2.Prea mult de citit ca sa creada ca nu poate face fatza=timp liber mult
Dupa cum vezi, timpul pentru citit este de aceeasi categorie cu timpul pt facut acte... si anume MULT.
Timp este sau cel putin a fost din moment ce el s-a documentat, altceva nu este, parerea mea.
Toti cred ca firma la care aplici dosarul si platesti iti face actele necesare... dar drumul pina la firma respectiva si orele pierdute sunt defapt timpul pt legalizarea actelor singurel.Nu vine nimeni doar dand un telefon la tine acasa sa-ti ia acte sa iti faca acte, iti misti fundul zile in sir la firma aia. Ca sa nu mai punem ca nu trebuie sa stai la coada in zilele astea sau sa astepti inauntru la un notar sau traducator, le depui dimineata la legalizat/tradus le iei seara dureaza cel mult 20 minute.
Vive la Roumanie.

cipi604
21.10.2006, 10:10
O ultima precizare, promit.

"Precizez ca locuim in judetul Prahova,dar nu prea cred sa gasesc ceva aici , pot merge oricand in Bucuresti"

Asta o intrece pe toate. Nu ai timp pt legalizarea actelor care in total dureaza mai putin de 2 ore si de tradus de pe o zi pe alta si ai timp sa iei Bucurestiu la talpasitza ca sa-ti cauti avocat...
Circ si paine pe forumu asta...

ovex
22.10.2006, 10:39
.

Va multumesc mult si astept raspunsuri!!1

Uite daca vreti sa emigrati,hai sa incercam impreuna sa construim dosarul vostru.Ce ziceti?