PDA

Arată versiune întreagă : Emigrare Quebec din afara Romaniei

loraxxx
25.01.2005, 13:09
buna!& nbsp;& nbsp; cum as pute sa ma interesez care este primul pas ptr,viza (canada),acum locuiesc in ungaria,si mar interesa daca aici la budapesta ma pot duce ca cetatean roman,ptr a cere viza canada...va rog daca se poate sa-mi raspundeti la intrebare,Multumiri...loredana

sorin
25.01.2005, 14:27
Loraxxx, bine ai venit pe acest forum. Pentru informatii detaliate despre emigrarea in Quebec viziteaza urmatorul topic:

http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=111 7&PN=1 (http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=1117&PN=1)

unde se vor adauga informatii noi ori de cate ori va fi necesar. Informatii suplimentare poti obtine si de la forumista noastra Roxa care este avocat specializat in emigrarea in Quebec.

Bafta!

P.S. Am mutat mesajul tau in acest topic nou, mai sugestiv pentru intrebarea ta smileys/smiley1.gif

Roxa
27.01.2005, 16:49
Doamna/Domnisoara Loredana
Ca sa puteti emigra in Canada trebuie sa indepliniti anumite conditii, care tin de pregatirea dvs. profesionala,experienta de munca, virsta, profesie, nivelul de cunostinte in Engleza si Franceza. Sint mai multe cai pentru a emigra in Canada, de aceea , va rog sa ma contactati la aceasta adresa, sau la roxana@carointernationalimmigration.ca si sa imi puteti da mai multe detalii despre dvs.

Aveti un statut legal in Ungaria? Daca nu aveti un statut egal acolo, nu puteti sa depuneti cererea de emigrare fiind in Ungaria.
Mai multe detalii va pot da cind ma contactati.

ovex
28.02.2005, 03:54
Doamna/Domnisoara Loredana
Ca sa puteti emigra in <st1:country-regi&#111;n><st1:place>Canada</st1:place></st1:country-regi&#111;n> trebuie sa indepliniti anumite conditii, care tin de pregatirea dvs. profesionala,experienta de munca, virsta, profesie, nivelul de cunostinte in Engleza si Franceza. Sint mai multe cai pentru a emigra in Canada, de aceea , va rog sa ma contactati la aceasta adresa, sau la roxana@carointernationalimmigration.ca si sa imi puteti da mai multe detalii despre dvs.

Aveti un statut legal in Ungaria? Daca nu aveti un statut egal acolo, nu puteti sa depuneti cererea de emigrare fiind in Ungaria.
Mai multe detalii va pot da cind ma contactati.

NU ESTE ADEVARAT! EXISTA O SINGURA CALE,CEA LEGALA URMATA DE TOTI CEI CARE VOR SA EMIGREZE! Am mai spus ca nu vreau sa vorbesc despre firme de emigrare,dar chiar la toate topicurile nu mai ai loc de intors din cauza:"contactati-ma la adresa....",<st1:place>E SCANDALOS</st1:place>!

Loredana,daca vrei sa aplici ptr. Quebec,trebuie sa trimiti si tu,actele tot la Viena,deoarece Ambasada din Viena se ocupa de zona din care facem noi parte.Deci chiar in Ungaria fiind,tot pe masa de la Viena trebuie sa ajunga actele.In rest tot ceea ce ai nevoie gasesti pe siteul mentionat de Sorin .Daca nu te descurci revin-o pe forum si cineva sigur te va ajuta,GRATIS.P.S.-chiar daca esti in Ungaria poti trimite actele de acolo linistita cu adresa de corespondenta unde locuiesti.

Numai bine!

Roxa
03.03.2005, 23:10
Domnule Ovex,
Nu am intentionat sa sugerez ca emigrarea poate fi facuta pe cai ilegale. Daca asta s-a inteles, imi cer scuze.
Insa exista si variante in care, un candidat sau altul, poate beneficia si de alte programe decit cel de skilled worker, si anume de student permit sau work permit. Ambele variante sunt legale, iar dupa efectuarea unui anumit timp de studiu sau de lucru in Canada, acele persoane isi pot depune cererea de emigrare din interiorul Canadei, beneficiind de puncte in plus pentru faptul ca au studiat sau au muncit in aceasta tara.
Aceste variante fac parte dintr-un registru mai larg cuprins de notiunea de emigrare.

Cit despre existenta unui copil (intrebare pusa de o alta persoana ) acesta poate aduce 2 puncte (daca are o virsta pina in 12 ani) si 1 punct (daca are intre 13 si 17 ani).

Sint convinsa ca aveti cele mai bune intentii atunci cind oferiti sfaturi.

Multumesc pentru intelegere.

Regards,

ovex
07.03.2005, 03:02
Iata,Roxa, ca incet,incet incepem sa oferim informatii tot mai multe(chiar daca nu din prima)deci se poate! smileys/smiley32.gif