PDA

Arată versiune întreagă : cum se poae obtine o viza de lucru pt usa

diamondgirl
09.10.2006, 04:22
Buna !
Sunt stabilita in Spania de trei ani,am trecut la al doilea permis de sedere cu drept la rezindenta si munca in orice domeniu.Nu sunt foarte mulutumita viata de aici ca sa nu mai vorbesc de posibilitati de a progresa...lucrez ca si barr tender,vorbesc la perfectie spaniola,si engleza,ar fi posibil sa obtin vre un contract in usa fiindu mi ceva mai usor avand in vedere ca posed acte aici?As dori sa mi recomandati un site sau ceva informatii...multumesc!o zi buna tuturor...

diamondgirl
10.10.2006, 09:36
multumesc pt raspunsuri...sa fie oare asa de mare aglomeratie ca nu mai incape un roman printre voi???

Pisoi
10.10.2006, 09:47
dimondgirl, bine ai venit pe forum.

...nu trebuie sa te impacientezi daca nu primesti imediat raspunsuri pentru ca nu toti membrii viziteaza forumul periodic. ...ai rabdare si se va gasi cineva sa-ti raspunda.

...cred ca topicul tau s-ar incadra mai bine si vei avea mai mult succes laEmigrare... Vize de munca si afaceri US, asa ca am sa-l mut acolo.

bafta

p.s. cu iz ironic nu rezolvi nimicsmileys/smiley2.gif

diamondgirl
10.10.2006, 11:02
mercic mult pisy:)
ai dreptate,sunt cam repezita..imi pare rau nu a fost cu intentie..pupik:)am gresit si recunosc!

VicolA
11.10.2006, 02:06
Totul (si cel mai greu) este sa gasesti contractul (angajatorul) apoi urmeaza indeplinirea procedurii de viza H-2Bpentru munca temporara, si cu putzin noroc ajungi in USA.Sa-tzi gasesti un contract nu te pot ajuta, dar informatzii desprealte tipuri de viza pentru USA da, uita-te aici: www.USImmigrationForAll.com/tutorialro.html (http://www.USImmigrationForAll.com/tutorialro.html)

Bafta!

diamondgirl
11.10.2006, 09:59
MUltumesc mult Anda!Am sa ma uit pe aceasta pagina si am sa caut informatiile necesare.Multumesc!