PDA

Arată versiune întreagă : Career In USA

marimanu
09.10.2006, 01:08
Exista cineva pe forumul acesta care a plecat in State cu programul "Carrer in USA" sponsorizat de HRC Intl. si Hospitality Training Program ? Mentionez ca acesta este un program de cariera in domeniul hotelier (cu durata de cca. 18 luni) american si necesita viza tip J1. Ma intereseaza sa stiu pentru ca sunt inscrisa in cadrul aceluiasi program si urmeaza sa plec in Detroit (daca trec de interviul de la viza) la un hotel de renume, si vreau sa stiu daca merita efortul, cati bani imi trebuie in prima luna pana iau primul salariu si alte informatii ajutatoare...va rog frumos daca ma puteti ajuta scrieti-mi.multumesc anticipat.

09.10.2006, 05:39
Marimanu te rog spune-mi si mie cum ai gasit acest tip de program si care este firma care il ofera (denumire completa).Este din Ro sau din State? Astept raspuns. Merci ! smileys/smiley1.gif

marimanu
09.10.2006, 20:15
Firma se numeste Kraft Quelle SRL si are 2 sedii, in Bucuresti si Brasov. Eu sunt din Brasov. Daca vrei sa ai alte date de contact pentru ei trimite-mi un mail la manu_ranja@hotmail.com pentru ca nu vreau sa dau telefoanele pe site.