PDA

Arată versiune întreagă : viza h2b- help!...

camy19dk
07.10.2006, 02:36
Sper ca ma poate ajuta cineva cu un sfat. Pe 19 octombrie am interviul de viza h2b insa sunt ingrijorata ca nu am sa primesc viza deoarece eu am mai muncit doi ani in danemarca, am doua contracte pe vas de croaziera si un contract de munca in Marea Britanie pe care l-am terminat in iunie. As vrea sa stiu daca sa iau cu mine pasaportul vechi la ambasada sau sa spun ca nu il gasesc, ei oricum pe calc au sa vada ca viza C1D mai e valabila pana in 2009. Acum muncesc in tara ca secretara de o luna.Vizele de danemarca si de statele unite le am pe psaportul vechi. Pe cel nou o am doar pe cea de marea britanie.

Sper ca sa imi poata da cineva un sfat.

VicolA
07.10.2006, 04:56
Dovezile faptului ca ai mai avut astfel de contracte si ca te-ai intors in Romania la expirarea lor nu pot decit sa te ajute, nu vad de ce sa ascunzi pasaportul vechi avind atite vize pe el.

camy19dk
07.10.2006, 05:09
Stiu si eu, ma gandesc ca poate sa-r putea sa creada ca nu ma pot adapta social in Romania daca am tot plecat prin atatea locuri ca sa muncesc. Asta e si adevarul, cum sa merg la munca in tara pe 4 milioane.