PDA

Arată versiune întreagă : JOB SERVICE BRASOV

pascumarius
06.10.2006, 03:16
Buna, sunt mai nou pe aici, si as vrea sa stiu, daca stie careva dintre voi ceva de firma JOB SERVICE din Brasov. Eu mi-am depus dosarul tocmai in Brasov, la aceasta firma, deoarece am inteles ca ar fi o firma ca care se poate pleca dincolo, si se tine de treaba.

Am dat intreviul cu cei de la firma, apoi cu cei din america, mi-au trimis contractul de munca, am facut analizele, am platit toate taxele, si vad ca nu ma mai suna. Iar cand sun eu la ei, mi se spune.,,"am sa va anunta noi". Eu deja ar fi trebuit sa incep sa lucrez dincolo..dar....

Voi stiti ceva de aceasta firma, Job service din Brasov? daca stiti, spuneti-mi si mie cate ceva, va rog frumos. Cei care au obtinut contractele de munca prin ei, au avut probleme la ambasada, au reusit sa ia viza, sau nu?

rosi
06.10.2006, 04:49
salutare

de job service nu stiu nimic deocamdata

le-am trimis si eu cv

parca auzisem de job selection

daca mai auzi ceva poate ma informezi si pe mine

oricum stiu ca trebuie sa astepti ceva

iar daca nu vrei sa astepti tre sa bagi ceva pa sub nasul lor sa se dezghete putin

dar poate sunt doar zvonuri

gafta

pascumarius
06.10.2006, 05:07
Dar eu am paltit deja toate taxele, am contractul acasa, am platit si taxa de 111$ pt viza. Vineri mi-au trimis cei de la firma actele la ambasada. Dar inca nu stiu nimic, cand ma progameaza. Si mai cunsoc si alte persoane carora li s-au trimis actele cu mult inaintea mea la ambasada..si inca nimic.

Exista si job service. Inainte a fost o singura firma, dar acum cativa ani am inteles ca s-a despariti, si asa a aparut JOB SERVICE si JOB SELECTION

credinta
06.10.2006, 05:43
salutare

de job service nu stiu nimic deocamdata

le-am trimis si eu cv

parca auzisem de job selection

daca mai auzi ceva poate ma informezi si pe mine

oricum stiu ca trebuie sa astepti ceva

iar daca nu vrei sa astepti tre sa bagi ceva pa sub nasul lor sa se dezghete putin

dar poate sunt doar zvonuri

gafta

Stiu ca, cu citiva ani in urma acest lucru "bagi ceva sub nas" era singura cale pt a obtine un contract ...dar speram ca aceste lucruri nu se practica anymore ! Am plecat cu aceasta firma si ceea ce pot spune este ca mi-au dat contracte fara sa platesc nimic sub masa!!!Stiam ca sint seriosi...lucrurile se schimba....

pascumarius
06.10.2006, 06:07
Dar nu ati inteles. Mie mi-a venit deja contractul, toti cei care au depus doasarul au primit contractul de munca. Am platit toate taxele...comisionul lor, asigurarea medicala, permisul de munca....am paltit tot ce era de platit, chiar si taxa de 111$ pt viza.

Dar vad ca nu ne mai anunta nimic in legatura cu programarea la viza.Sunt persoane care au patit taxa de viza acum o luna, si inca nu au fost sunati de catre cei de la Job service. iar ca sa ne anunte cand trebuie sa mergem la viza, nu cred ca trebuie sa le bagam ceva sub nas...ca deja le-am platit comisionul de 400$.

rosi
06.10.2006, 07:24
<H1>dar taxa ai platit-o tu la mbasada sau le-ai dat lor banii?</H1>

iar interviurile au fost grele?in ce au constat?

06.10.2006, 07:39
Pt Pascumarius

As vrea daca se poate sa imi dai si mie mai multe detalii despre aceasta firma(de care am mai auzit)in legatura cu costurile programului . Interviurile au fost grele? In ce au constat?

Spui ca nu ai primit inca programarea pt viza...Asta tine de cei de la consulat si nu de firma.

rosi
07.10.2006, 07:34
dar la jobselection ati incercat?

cu ei a plecat o cunostinta de-ale mele

dar sa nu credeti ca este asa usor pe vase

josh26ro
13.10.2006, 12:19
Dar nu ati inteles. Mie mi-a venit deja contractul, toti cei care au depus doasarul au primit contractul de munca. Am platit toate taxele...comisionul lor, asigurarea medicala, permisul de munca....am paltit tot ce era de platit, chiar si taxa de 111$ pt viza.

Dar vad ca nu ne mai anunta nimic in legatura cu programarea la viza.Sunt persoane care au patit taxa de viza acum o luna, si inca nu au fost sunati de catre cei de la Job service. iar ca sa ne anunte cand trebuie sa mergem la viza, nu cred ca trebuie sa le bagam ceva sub nas...ca deja le-am platit comisionul de 400$.

Salut si eu sint in acceasi problema ca si tine presupun ca esti pentru hotel hayatt din arizona nu stiu ce sa zic si mie imi vine sa ma duc peste ei acum avem aproape o luna si nimik si eu cind sun mereu ''va sunam noi stati fara grija'' deja am respins o oferta pt vas iar acum astept si raspunsul la studendadventure la RITZ in grand cayman si aceiasi bani si la fel aceleasi cheltuieli mai putin pt viza ca nu este necesar acolo ce sa zic mai multe mai stau saptamana asta care vine si daca nu ma duc peste ei dami si mie un nr de tel sa vb te sun eu