PDA

Arată versiune întreagă : adira, Ritz FL

rosi
04.10.2006, 23:30
buna la toata lumea

daca nu de mai bine de 2saptamani de cand am aflat de acest forum il devorez

multe informatii utile

bravo celor care s-au gandit

doream sa intreb cine mai e cu adira pentru ritz in florida naples?

stie cineva ceva de vize sau cand vin petitiile?

sau pe cineva care nu a luat interviul la bucuresti?

va multumesc

Marie-Jeanne
09.10.2006, 23:50
Buna,

Si eu sunt tot cu adira / FL. Naples

Am inteles ca azi s-au primit petitiile si ne programeaza la ambasada. sper sa fie cat mai curand.

Apropo de ambasada, a avut/auzitcineva de vreun refuz la viza H2B pentru ca ai credit la banca, adica te poate intreba de asa ceva, au acces la informatii de genul asta?

Merci anticipat pentru raspunsuri.

rosi
10.10.2006, 06:02
de faza cu creditul nu am auzit personal nimic dar nu cred

dar ce?trebuie sa le spui?ca nu au ei de unde sa stie si sa te intrebe de chestia asta

data trecuta cand am fost in sua avea cineva un credit dar era o studenta si era din polonia deci...nu stiu ce sa zic

eu pe 24oct la8.30am programare de interviu

tu cand esti programata?

esti la ritz sau la ceilalti?ca atunci la bucuresti au fost 2firme cu care s-au dat interviuri

sper sa mai aud vesti de la tine

thx

Marie-Jeanne
14.10.2006, 06:06
Buna,

programarea este pt toti pe 24 oct. la 8.30. tot la ritz sunt si eu.

ma intrebam daca a mai fost cineva pe la interviu la ambasada in perioada asta, se dau vizele??????smileys/smiley5.gif

ne vedem la ambasada, cu norocsmileys/smiley2.gif

klauss
17.10.2006, 00:35
salut,

si eu am fost in iunie la Bucuresti la interviul pentruNaples. Din cate stiu, petitiile pentru Naples nu au venit inca...smileys/smiley5.gifLa interviu ne-au spus ca pe 1 noiembrie au nevoie de noi..

rosi
17.10.2006, 23:13
da..si mie tot pe 24 oct la8.30 mi s-a spus sa fiu dar deocamdata nu am platit taxa de 550$, voi ati platit-o?

si am luat pin-ul cand am platit taxa pt viza si stiam ca pe baza lui te poate programa la ambasada deci...cum ne-au programat ei la viza cand nu le-am dat pin-ul?

voi ce credeti?

sunteti gata cu dosarele?

multa bafta

cred ca ne vdm cu totii acolo

cristinaar
19.10.2006, 01:43
Buna ,eu lucrez la Ritz Carlton Golf de cateva luni si vroiam doar sa va spun ca e bine si Ritz-ul e superb.O sa vedeti cand ajungeti aici .Eu imi prelungesc viza ptr.inca 8 luni ptr.ca sezonul acum incepe si se pot face bani frumosi.Pt.toti care vor merge la ambasada:Bafta.Ne vedem in Naples,Fl.

rosi
19.10.2006, 03:51
buna cristinaar

iti multumesc pt impresii si multa bafta in continuare dare doream s t intreb: cam cat castigi pe luna pt k dupa c am vazut cate trebuie sa platesti nu mai imi vine sa plec, as vrea sa renunt. ca nu stiu dc voi face banii necesari...deci te rog spune-mi si mie cam cat castigi pe luna si cat platesti celelalte utilitati,cazare..sau mai stiu eu ce.

mercic.

Marie-Jeanne
21.10.2006, 00:35
Buna Cristinaar,

Merci de incurajari. Si eu as avea cateva intrebari pentru tine.
In primul rand cum a fost la ambasada, ce te-au intrebat la interviu? Ai mai fost plecata inainte?
Pe ce post lucrezi si a fost greu sa-ti prelungesti viza pentru inca 8 luni fara sa te intorci in tara? (ti-au propus cei de la Ritz sau ai solicitat tu sa-ti prelungeasca contractul?)

Merci si sper sa ne vedem in curandsmileys/smiley17.gif

Marie-Jeanne

rosi
25.10.2006, 00:59
salutare la toata lumea!

cum a fost fratilor la viza pe 24? astept impresiile voastre. si eu trebuia sa ma prezint dar au intervenit niste probleme si abia prin dec sau la sf lu nov...sa vdm.

astept sa imi ziceti si mie cum s-a descurcat lumea pe acolo, ce intrebari, cum ati fost imbracati si cam de ce s-a picat...va multumesc din corason!!!

rosi
27.10.2006, 00:20
si deci...cum s-au desfasurat lucrurile?

eu nu am fost pe 24oct dar sunr reprogramata pe 7nov...deci...spuneti cum a fost.

cristinarr...nu mai treci pe la noi? inca iti asteptam raspunsurilesmileys/smiley4.gif

cristinaar
30.10.2006, 19:26
Buna ,imi pare rau ca nu v-am raspuns la intrebari pana acum dar nu am avut timp.Cat castig pe luna?Pai am 2 joburi si castig in jur de 3000$.Cazarea e 400 $.Am mai fost plecata cu h2b,m-am intors si nu am avut probleme la viza.Ritz-ul a vrut sa raman si eu la fel asa ca a fost relativ simplu.Lucrez in housekeeping...si e bine ..castig 10.20 pe ora.Daca mai aveti intrebari ..o sa incerc sa va raspund..Ne vedem aici.Bafta Rosi.

rosi
30.10.2006, 20:52
mercic cristinaar. tu lucrezi la ritz beach sau golf? ca eu sunt la beach. o sa am interviul acum pe 7nov si voi veni cu cei din dec. e bine sa te cazezi cu ei? ca am inteles ca este 116$ pe sapt+10$care ti se opresc tot pe sapt+100$move in fee+7$pe sapt ca te duc si te aduc la munca+utilitatile (lunima, cablu, apa, internet...si ce o mai fii). dupa calc mele se cam duce la 700$ pe luna, pai si eu pe ce lucrez? pe 1200$-700$? tu unde esti cazata? la ei? esti cazata in naples park? sau bermuda island? cati bani ti-au trebuit la tine cand ai venit pt primele sapt? ca am inteles ca platesc bilunar?!

mersi frumos. sper ca ai timp si rabdare sa imi rasp si mie la intrebari. si poate cine stie chiar ne vdm acolo dc iau viza. ce zici am sanse sa iau viza avand in vedere ca anul trecut am fost in sua dar cu j1.

take care.

rosi

rosi
05.11.2006, 17:35
cris...poate mai dai si tu pe forum

mai vb

mercic

vezi postul meu anterior smileys/smiley4.gif

KobeWan
06.11.2006, 02:33
rosi

la adira se mai fac inscrieri pt. h2b? in florida in special?

merci

klauss
07.11.2006, 00:48
cristinaar,

cum de platesti doar 400$ pe luna cazarea ? Ti-ai gasit altundeva sa stai sau este cazarea oferita de cei de la Ritz ?

rosi
07.11.2006, 05:21
<H1>salutare</H1>

nu cred ca se mai fac inscrieri la ritz pe sezonul asta

poate la anul...nu stiu ce sa iti spun, da si tu tel

dar dupa cum am vazut pe petitie ei si-au cam facut stocul de persoane

bafta oricum

CRISTINARR.............MAI ESTI?

danadecupa
07.11.2006, 07:15
rosi, ne spui si noua cum a fost la ambasada?

de ce intrebari ai avut parte?

rosi
08.11.2006, 07:44
vezi ca am scris la topicul "ROSSI"

poate te ajuta cu ceva dar...nu a fost cine stie ce