PDA

Arată versiune întreagă : colaborare/advice transport RO-CAN

tiba
03.08.2004, 10:31
Buna,

as vrea sa incep o afacere in Canada si sa import din Romania ceva produse. Fiind la inceput nu sunt dispusa sa aduc multa marfa dar preturile cu Fedex, DHL,TNT, etc sunt f mari si ar face afacerea total nerentabila. Sa aduc un container pe apa e mult prea mult pt inceput. Ceva sfaturi de la oameni de afaceri deja consacrati ar prinde tare bine.

Mulumesc!

eurobroker
03.08.2004, 11:34
Draga Tiba,

Cauta-ma daca esti hotarata sau atunci cand vei fi. Ce zici de marmura
de Ruschita la care am si o lista de clienti in SUA si Canada

Sorin tel si SMS la 0040724444440,Email ciment@k.ro

tiba
03.08.2004, 11:50
Multumesc Eurobroker, stiu exact ce vreau sa aduc problema ar fi doar cu transportul. In sensul asta as avea nevoie deceva ajutor!

daniel311
12.09.2004, 23:25
Facilitez celor interesati export de orice fel de marfa si in orice cantitate din SUA. Contactati-ma pe email la dimpex123@yahoo.com sau la telefon. Rog seriozitate.
Email: dimpex123@yahoo.com
site: Telefon:818-383-8800
Data: 12-09-2004

Succes

Cristina Samoil
14.10.2004, 04:52
Buna

Nu stiu ce iti doresti dar, o afacere cu pantofi din Romania nu te intereseaza

SabAirCargo
29.10.2004, 14:19
Tiba,
te pot ajuta cu transportul.
pe scurt: ma ocup de transporturi aeriene internationale de marfa, rutiere, maritime, curierat rapid.Deci, sunt in domeniu. Mai am si birou de customs broker.
biroul meu se afla pe Aeroportul International din Timisoara.
deci, daca doresti mai multe detalii, contacteaza-ma. te pot sfatui care este modalitatea cea mai optima pentru a expedia marfa din Ro spre Canada.

Ernest W.- Timisoara
27.10.2009, 17:05
Poate am nimerit chiar bine. Eu caut pe cineva serios,care ar putea sa-mi trimita instrumente muzicale profesionale din America in Romania. Plata o fac in avans ,fara nici un risc. Am comenzi multe,poate chiar saptaminal,daca treaba merge bine.

ffwd
09.11.2009, 03:04
Multumesc Eurobroker, stiu exact ce vreau sa aduc problema ar fi doar cu transportul. In sensul asta as avea nevoie deceva ajutor!

Draga Tiba,

In functie de cantitatea de marfa, cat si de tipul acesteia poti opta ca si transport, LCL (less container load) - consider ca este cea mai la indemana metoda pentru o afacere la inceput. Depinde ce obiectiv ai - vrei un pret per produs mai mic (atunci se merita), vrei rapiditate si un timp de tranzit cat mai scurt - air shipment este recomandat. Din experienta iti spun, ca nu se merita sa transporti pe maritim mai putin de 500 kg / 2 cbm. Taxele de incarcare la nava, respectiv descarcare iti ridica pretul la echivalentul unui transport aero, insa nu-ti ridica calitatea si rapiditatea transportului.
Daca doresti mai multe informatii, te rog, nu ezita sa ma contactezi la cristina.forsea@gmail.com.
Lucrez in domeniu, ca birou sunt situata in incinta Aeroportului Henri Coanda, insa compania la care lucrez are birouri proprii peste tot in tara (23).
Cu salutari si indiferent daca ne auzim sau nu, iti doresc mult succes!
Cristina