PDA

Arată versiune întreagă : INTREBARE??????????

27.09.2006, 02:10
Puteti sa-mi spuneti va rog frumos, da cei de la viza verifica actele?

Cand mergi cu o referinta de la locul de munca, in antet apare codul fiscal si nr din registrul comertului....oare verifica sa vada daca exista firma???

sorin
27.09.2006, 02:47
O vorba veche spune ca

27.09.2006, 03:06
adica ei verifica toate actele de la toti cei care aplica pt viza????

sorin
27.09.2006, 03:11
Nu ai de unde sa stii. Odata prins cu

anda_14
29.10.2006, 19:04
Nu verifica absolut nimic va spun eu.Trebuie doar sa fiti voi siguri pe ceea ce ziceti,sa fiti foarte tupeisiti sa va uitati in ochii lor,sa nu dati de banuit si sa nu fiti stresati.In rest bafta.

Pisoi
30.10.2006, 10:57
anda_14, mai ramanea sa-i sugerezi sa aiba pregatit si pachetelul cu spaga si tacamul era completsmileys/smiley18.gif

...un sfat prietenesc pentru cei care intentionati sa ajungeti pe aceste meleagurismileys/smiley2.gif...cu tupeu, acte false si minciuna sansele de reusita sunt minime la oficialii americanihttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley90.gif...nu-i sub-estimatismileys/smiley39.gif...parerile de rau sunt de prisos si iremediabileincaz de nereusitasmileys/smiley80.gif

anda_14
31.10.2006, 22:57
Draga pisoi eu nu am zis sa duca acte false eu vb.in cunostinta de cauza nu te verifica nimeni daca spui ca ai apartament si nu ai de fapt,nu te verifica nimeni daca spui ca ai o afacere a ta si nu o ai eu la asta m-am referit,eu am fost si stiu cum e.Daca tu ai fost vreodata draga pisoi si stii cum este la ambasada te rog sa le dai tu sfaturi.Nu sunt indreptatita,intradevar ei controleaza cate ceva despre tine daca esti casatorit si alte chestii minore.Dar nu controleaza daca ai apartament sau nu.Am venit de o luna din State si am fost in ambasada acum 5 luni si situ cum e.E simplu si banal.Daca tu stii mai multe da-le tu sfaturi si mergi tu sa fii corect acolo si zi-le ca nu ai nimic ca esti vai de capul tau si sa vezi ce iei viza inca te pupa.