PDA

Arată versiune întreagă : am ceva sanse sa iau viza?

26.09.2006, 02:32
Imi puteti spune va rog frumos daca am ceva sanse sa iau viza h2b?

Am contract de munca pe 10 luni( housekeeping), in Florida, Orlando, printr-o firma din brasov, job service. Am referinta de la locul de munca in care seful zice ca o sa ma primeasca inapoi cand ma intorc.Am bagat la inceputul lunii septembrie, 5200$ de dolari in banca iar bunicii mei mi-au facut un testament prin care dupa ce o sa moara ei imi lasa mie apartamentul lor deoarece eu am grija de ei( am facut testamentul saptamana trecuta). Am 20 de ani si nu am mai iesit niciodata din tara.

Iar cand ma intreaba de ce vreau sa plec dincolo si de ce m-as intoarce in tara, le zic adevarul. Ca as vrea sa imi deschid o pensiune in Bran, si de asta am contractul la un hotel,ca sa capat mai multa experienta.

Ce credeti, am ceva sanse sa iau viza? cam intr-o saptamana ar trebui sa merg la viza9 deoarece pe 1 octombrei eu ar trebui sa incep sa lucrez in orlando)

26.09.2006, 04:31
va rog frumos sa-mi raspunde-ti si mie, ca saptamana viitoare s-ar putea sa merg deja la ambasada pentru vizasmileys/smiley6.gifsmileys/smiley19.gif

sorin
26.09.2006, 04:51
Sorinc, indiferent daca-ti raspunde cineva care a trecut prin asa ceva sau nu, mergi inainte si du-te la interviu. In multe cazuri de acordare de vize, exista si factorul noroc, sau ghinion, depinzand uneori si de cum au dormit in noaptea precedenta cei care intervieveaza. Curaj si mergi acolo cu o atitudine pozitiva, fii relaxat, zambeste, fii convingator si sigur pe tine.
Sa ne spui cum a fost.